De Kommand an tu r laat den Burgemeester weten dat het verbod honden op den openbaren weg vrij te laten loopen nog niet is opgeheven, en verplicht hem tevens nogmaals de bepalingen van Verordeningsblad i\. verordening 36, evenals Verordeningsblad N.3, verordening 36, opnieuw aan de inwoners der gemeente kenbaar te maken. 1. Nadat zich, hij eenen hond in Kortrijk en bij eenen hond in Gent, razernij heeft voorgedaan, wordt verordend, dat gedurende drie maanden alle honden, welke zich in de vraagkomende gebieden bevinden, opgesloten, vastgemaakt of aangeketend worden ook wanneer zij eerst in den tijd na deze verordening in het gebied gebracht worden. 2. Wanneer de honden niet vastgemaakt zijn, moeten zij aan een sterken riem en gemuilband geleid worden. 5. De gebieden, welke in vraag komen, zijn Kortrijk, Gent en de gemeenten welke tot 10 kilometers van de heide steden afliggen. 4. De uitvoer van honden,wefkeziehin het bezit der eivilbevolking bevinden,is voor deze gebieden verboden. o. Het gebruik der honden voor I trekken is alleen dan veroorloofd, wanneer deze vast aangespannen en met een zekeren muilband voorzien zijn. Herdershonden mogen voor het geleide der kudden alleen dan gebruikt worden, wanneer zij gemuilband zijn. 6. Wanneer de honden volgens geleverd bewijs in den dienst des legers staan, mogen zij, of zonder muilband aan de lijn geleid worden, of met bet muilband onder conseiënlieuse bewaking vrij rond loopen. 7. Wanneer zich bij eenen hond of bij andere dieren versehijningen toonen, die het uitbreken der razernij Salen vreezen, dan heeft de eigenaar oniniddelijk aan de naastliggende militaire dienstplaals melding daarvan te maken. De hond waarvan sprake moet tot nader order in eene zekere bergplaats opgesloten worden. 8. Aan de uitgangen der plaatsen welke in de aangegevene gebieden liggen, zooals aan de staties moeten afliehen aangebracht worden met het leesbare en duurzame opschrift Verboden honden op den openbaren weg los te laten loopen. 9. Alle onbeheerde honden in gansch bet gebied der Etappen-Inspektion moeten haast mogelijk uit den weg geruimd worden, llil dien hoofde hebben de Burgemeesters ten spoedigste bet bevel gegeven, dat alle bonden-eigenaars hunne bonden aanmelden en met balsbanden voorzien, welke den naam en de woonst van den eigenaar of een teeken (hondenmerk) dragen, dat hun toebehooren vaststelt. Vrij op den openbaren weg loopende bonden, bij welke deze verordeningen niet vervuld zijn, worden van af den o Augustus 1915, als onbeheerd verklaard en gedood. 10. Wie met voorbedacht legen deze voorschriften handelt wordt met gevangenis tot twee jaren of met eene geldboete van 1500 tot 5000 Mark gestraft. Der Herzog Albrecht von WURTTEMBERG. Het verbod honden op den openbaren weg vrij te laten loopen, wordt voor het gansch Etappengebied vastgezet. Aan de stafbestemmingen wordt volgende verordening bijgevoegd Wanneer onachtzaamheid bestaat, zal met eene geldboete van 5900 Mark of met gevangenis van 1 dag tot 6 maanden gestraft worden. Gent, den 11 Augustus 1915. Der Aalst, druk. DE VOLKSSTEM Graf VON WESTARP, Generalleutnant. A Verordening betreffende honden op den openbaren weg los te laten loopen Bijvoegsel tot verordening van 20 Juli 1915 N. 30 betreffende het verbod honden op den openbaren weg vrij te laten loopen

Tekstaffiches | 1915 | | pagina 1