betreffende Ueberwachungs- und Meldewesen. betreffende het toezichts- en aanmeldingswezen. Unter Auf hebung der in der Anlage zum Tagesbefehl vom 14 5. 1915 erlassenen und durch die Etappencommandanturen veroffentlichten Bestimmunhen betr. die Ueberwachung der Melde- pflichtigen wird folgende sbestimmt I. Bei Saemtiichen Etappenkommandanturen sind Meldeaemtereinzurichteten. II. Die Meldeaemter Ueberwachen 1alle mannlichen Belgier, die in den Jahren 1880-1898 geboren sind, das erste und letzte Jahr in beiden Fallen einbegriffen. 2. die Angehorigen der chemaligen Garde-civique. 3. die in dem betreffenden Kommandanturbezirk ergriffenen oder festgestellten ehemaligen belgi- schen Militarpersonen. 4. die nach dem betreffenden Kommandanturbezirk entlassenen belgischen Zivil-und Kriegsge- fangenen. 5. alle uber 15 Jahre alten mannlichen und weiblichen Angehorigen der mit Deutschland ausser- dem noch im Kriege befindlichen Staaten. 6. alle wehrpfiichtigen Deutschen, die nicht als Soldaten dem Heere oder einer diesem angeglie- derten Militarbehorde angehoren. Ter vervanging der bepalingen,uitgevaardigd in het bijvoegsel van het dagbevel van 14,5,1915, en bekend gemaakt door de Kommandanturen, betreffende het toezichthouden op de tot aanmelding verplichte personen, wordt het volgende bepaald I. Bij alle Etappenkommandanturen zijn aanmeldingsbureelen Meldeamt in te richten. II. De Aanmeldingsbureelen hebben het toezich, over 1alle mannelijke Belgen, geboren in de jaren van 1880 tot 1898, het eerste en laatste jaar in beide gevallen inbegrepen. 2. de leden der vroegere Burgerwacht. 3. de vroegere Belgische militaire personen, die in het gebied der betreffende kommandantur als zoodanig vastgesteld of gevangen genomen werden. 4. de ontslagen Belgische burgerlijke-en krijgsgevangenen die naar het gebied der betreffende kommandatuur weer teruggezonden werden. 5. alle mannelijke en vrouwelijke personen boven de 15 jaar, welke toebehooren tot landen bui tendien nog in oorlog met Duitschland zijnde. 6. alle weerplichtige Duitschers, welke niet als soldaat tot het leger toebehooren of tot eene hier aan toegevoegde militaire overheid. voor het Etappengebiet van het 4e Leger

Tekstaffiches | 1915 | | pagina 1