De Burgemeester wordt verzocht opnieuw de verordening betreffend reisduiven in Verordeningsblad der Et. Insp. Nr. 2 verordening Nr. 19 evenals navolgend bijvoegsel bekend te maken Bij blijkbaar verspieding wordt de doodstraf toegepast. In alle overige gevallen wordt tot vrijheidsstraf niet onder 2 jaren, bij verzachtende omstandigheden en in geval tegelijk ieder ver denking van verspieding naar deskundig oordeel niet bestaat, niet onder 3 maanden gevonnisd, Behalve vrijheidsstraffen kunnen ook geldboeten tot 5000 Mark toegepast worden in zooverre niet lioogere straffen be paald zijn. De gemeente in welks grondgebied voorgenoemde overtre dingen gepleegd zijn zal bovendien met eene gevoelige dwang boete gestraft worden. Sedert langeron tijd heeft het vermoeden bestaan dat reisduiven gebruikt worden om com municatiedienst tusschen Oostende en Nieuwpoort te doen, en nu is het op 1 Mei, nabij Mid delkerke, gelukt eene reisduif neer te schieten, vliegende van Oostende naar Nieuwpoort en draagster van belangrijke mededeelingen, betreffende de toestanden van het duitsche leger. De melding, die zij overbracht, kwam uit Oostende. Tot den 6 Mei van dit jaar, 8 ure 's avonds (Duitsche tijd), moeten alle duiven, van welke soort ook, in het gansche grondgebied van het 4. leger gedood worden. Alle vervoer van levende duiven is vérboden. De gemeenteoverheid is persoonlijk verant woordelijk voor de allerstrengste waarneming van dezen maatregel. Het wordt ten strengsten bestraft 1. Iedereen, hij wien of op wiens grond na den vastgestelden datum nog eene levende duif gevonden wordt. 2. Wie van het bestaan van levende duiven kennis heeft en niet onmiddelijk aan het be trokken gemeentebestuur of aan de dichtst bijgelegene duitsche overheid kennis geeft. 3. Iedere gemeenteoverheid of allen, die verplicht zijn, zulks to melden, en niet onmidde lijk de duitsche overheid waarschuwen, wanneer zij van het bestaan van levende dniven kennis krijgen, 4. Iedereen, die eene bij hem toegekomen© duif niet onmiddelijk aan de dichtst bijgelegene duitsche overheid overlevert. Bovendien zal de gansche gemeente, in welks grondgebied in de toekomst eene levende duif gevonden wordt, rekenschap schuldig zijn en gestraft worden. Drukkerij Hilaire Teurrekens, Vrijheidstraat, 37, Aalst. '7> Verordening betreffend duiven.

Tekstaffiches | 1915 | | pagina 1