Naar artikel 1 der verordening betreffende den afbouw van het Moratorium van 5 Januari 1916, (Wel- en Verordeningsblad voor de bezette gebieden van België N° 165) zijn voor getrokkene,in het gebied van bet Gouvernement-Generaal voor 5 Augustus 1914 afgegeven wissels, welke over eene hoogere som dan 200 fr. luiden en in de tijd van 51 Juli 1914 tot 51 Januari 1916 inbegrepen in het gebied van het Gouvernement-Generaal betaalbaar zijn, Ie termijnen voor protestopmaken en andere tot vrijwaring van verhaal noodige rechtshan delingen tot afloop van 19 maanden en 7 dagen naar den vervaldag verlengd worden. In het gebied van het 4e Leger is deze verordening niet geldig. Nochtans worden gewich tige belangen der in dit gebied wonende bevolking daarvan geraakt. Om zulke wisselbezit ters voor het verlies van het regresreeht te bewaren heeft de Commissaris-Generaal voor de Banken te Brussel de noodige maatregelen getroffen. De Nationale Bank te Gent zal daarna de verzending der wissels naar Brussel bezorgen. Alle wisselbezitters, bijzonderlijk de Banken worden verwittigd dat ze die in hun bezit zijnde wissels aanstonds naar Gent aan de Nationale Bank moeten zenden. Dit geschied op de volgende wijze Zijn de wisselbezitters privaatpersonen zoo geven ze de wissels doelmatig aan eene Bank over.De privaatpersoon of de Bank legd de wissels bij het bevoegde post-goedkeiiringsbureel (Postprüfungsstelle) voor alwaar ze in een verzegeld pakket versloten worden. Dit pakket moet aan die Bank in het gebied van het Gouvernement-Generaal adresseerd worden, welke naar den wenseh van den wisselbezitter het intrekken der wisselsom en de eventueele protestopmaken zal voornemen. Bevindt zich aan de plaats eene agentuur der Nationale Bank, zoo is het pakket aan deze te overhandigen. Deze heeft de verzending der gezamenlijke pakketten aan de Nationale Bank te Gent te bezorgen. Bevindt zich gcene agentuur der Nationale Bank aan de plaats, zoo moeten de privaatban- ken of privaatpersonen voor verzending der pakketten aan de Nationale Bank te Gent zorgen. De Nationale Bank te Gent laat dan door den direkteur Van der Sypen de verzamelde pakketten aan de Nationale Bank te Brussel overbrengen. Deze zorgt voor verdeeling aan die op de pakketten aangegeven adressen, welke hel intrekken bezorgen of ze zorgt zelfs daarvoor in geval zij daartoe benoemd is. De Nationale Bank is voor onbeschadigde overzending der pakketten aan de aangegeven Banken verantw oordelijk. Voor juistheid en volledigheid van den inhoud der pakketten is de Nationale Bank niet aansprakelijk, omdat ze de pakketten versloten ontvangt. Omdat er momentan eene beperking in het verkeer der bevolking bestaat,zal de Etappcn- Kommandantur zelfs voor verzending der pakketten zorg dragen. De bovenvermelde wissels worden op zijn vroegst op 7 Maart,op zijn laatst op 8 Augustus 1916, de wissels beneden de 200 fr. op 7 Juni 1916, op zijn laatste op 8 November 1916 betaalbaar. De bezitters van wissels welke in het Gouvernement-Generaal, voor 3 Augustus 1914 zijn uitgezet en aldaar betaalbaar zijn, worden verwittigd dat het doelmatig is, reeds nu al deze wissels, ook degene beneden de 200 fr. naar Brussel te zenden. Deze aangelegenheid is zoo te bespoedigen dat de wisselpakketen doenlijkstop29Februari 1916 bij de Nationale Bank te Gent aankomen. Op 1 Maart zullen de wissels naar Brussel gezonden worden. AALST, 25 Februari 1916. DE KOMMANDAJNTUR. v. '"i

Tekstaffiches | 1916 | | pagina 1