Yoor behoud van den Staat van het vee en voor de zekerheidstelling van eene voldoende voeding der bevolking worden de navolgende maatregelen bepaald en de Burgemeesters der gemeenten zijn met hunne voltooiing gelast evenals voor het krachtdadige naleven der veror deningen aansprakelijk gemaakt. 1. Ieder eigenaar van vee (runderen, varkens, enz.) moet toekomstig in bezit zijn van eene bewijskaart over zijnen staat van het vee. Ontwerp dezer kaart te verkrijgen ten Gemeentenhuize. 2. Iedere verandering in den staat van het vee door vérkoop, aankoop, aankweeken, slachting, enz. is aan de Burgemeester of zijnen plaatsvervanger seffens kenbaar te maken en op de kaart van den eigenaar evenals op de lijst ten Gemeentenhuize juist te stellen. 3. Yoor den uitvoer en het vervoer van levend of geslacht of van vleesch uit het gebied der Gemeente moe" degene die zulks uitvoert eene bijzondere toelating der Kommandantur Vragen. A) aan zulke slachters en handelaars welke een bewijsstuk door den Burgemeester be vestigd in bezit hebben dat ze reeds voor 1 Augustus 1914 dit ambacht uitoefenen. B) aan de eigenaars zelf welke de openbare markten te AalstNinove, Sottegem en Herzele willen bezoeken of voor het ter weide gaan van het vee. 4. Iedere uitvoer van levend of geslacht vee of van vleesch uit het gebied der Komman dantur is streng verboden. 5. Ieders slachting ten huize evenals bij den beenhouwer is vooraf bij den Burgemeester aan te melden. 6. Alle inwoners zijn verplicht bij het verbruiken van vleesch zoo spaarzaam mogelijk te zijn. Bij liet niet nakomen dezer aanmaning heeft zich de Kommandantur verdere maatregelen voor zekerstelling der voeding van de bevolking en van den staat van het vee Voorbehouden zooals verbod dei* huisslachtmgen en eene controle der slachtingen bij de beenhouwers. Overtredingen dezer veicc denii gen worden met geldboete tot 1500 Merk, gevang tot 3 maanden, beide straffen tegelijk en verbeurdverklaring van het vee gestraft. Aalst, den 1T Maart 1916. 4}. i. 41 Drukkerij Hilaire Teurrekens, Vrijheidstraat, 37, Aalst. Be Eommandanftir.

Tekstaffiches | 1916 | | pagina 1