Gewest Aalst-Herzele Het Gewestelijk Hulp-en Voedingscomiteit heelt besloten, te rekenen van I Februari kosteloos de bevalling te verzekeren der personen, welke van den genees- en artsenijkun- digen dienst genieten, door ons werk toegestaan aan de behoeltige huisgezinnen. In voorkomend geval zullen de belanghebbenden zich terstond moeten laten inschrijven en in het toekomende drie maanden voorop, bij eene vroedvrouw, door den geneeskundigen dienst van het Gewestelijk Komiteit aangenomen. Bij de inschrijving zullen de belanghebbenden moeten voorzien zijn van hun trouwboekje, hunne eenzelvigheidskaart (zwart boekje) en van de geneeskundige kaart, door ons werk afgeleverd. Ziehier de namen der Vroed vouwen, welke aanvaard hebben den dienst der bevallingen te verzekeren; de keus ervan is vrij Matthieu, echtgenoote INichels, Maanstraal, Aalst De Waele Augusta, Albert Liénartstraat, Aalst Raes Maria, Bambrugge De Cooman Melanie, Dorpstraat, Erpe Goossens Mathilde, Eeckent, Haeltert Van Dunne Valeria, echtgenoote Van Melckebeek Jozef, Statiestraat, Herzele De Neve Delphine, Kerkxken Van Cauter Marie, Nieuwstraat, Meire Matthys Emelda, Vijverstraat, Meire Dubois Louisa, wijk Parijs, Meldert. Limpens Leonie, Grooten Steenweg, Oordegem De Cock Elisa, Krapewijck, St Lievens-Hauthem. Van de Keere Sylvie, Bussegem, Vlierzele De Vroedvrouwen bezitten eene lijst der Geneesheeren door het Gewestelijk Comiteit aangenomen, welke toestemmen hunne hulp te verleenen aan de vroedvrouwen, in geval van moeilijke verlossing. Na de inschrijving van een nieuwgeborene in de bevolkingsregister, zullen de ouders van dezen zich bij het Plaatselijk Komiteit moeten aanmelden, voorzien van hun trouwboekje, hunner geneeskundige kaart en eener verklaring door de vroedvrouw afgeleverd. J\B. De Gemeenten waar Vroedvrouwen - aehtig gijn kunnen bediend worden door de Vroedvrou wen de naburige Gemeente bewonende of door den Geneesheer der gemeente NATIONAAL HOLP- EN ÏOEDINfiSKOMITEIT ZEER BELANGRIJK BERICHT

Tekstaffiches | 1917 | | pagina 1