von SCHICKFUS, von SCHICKFUS. Aalst SPITAELS-SCHUERMANS, Nieuwstraat. 15 8- 9 Die Gemeinden haben den Hafer zu magazinieren und die fuer zwei Monaten zustaendige Menge an die Pferdebesitzer auszugeben. Ueber Einnahme und Ausgabe des Futterhafers ist ordnungsgemaess Buch zu fuehren. Die Gemeinden haften fuer die richlige Verwaltung der Magazine. Der uebrige Hafer ist restlos an die deutsche Heeresverwallung abzuliefern. 8. Die Verordnung ueber die Beschlagnahme und Vervvendung der Gerste, die fuer das Erntejahr 1916 erlassen ist, sowie die Gerstenzentrale, die durch diese Verordnung ins Lebeu gerufen ist, blei- beo bestehen. 9 Das abzuliefernde Brotgetreide dient saemtlieh zur Ernaehrung der Bevoelkerung. Es wird nach Abnahmo durch die kommandantur dem Hulp- en Voedingskomileit uebergeben, das fuer Maga- zinierung. Vermahlung und die Verteilung des Mehles unter Aufsicbt des Verpflegungsoffiziers fuer dier die Zivilbevoelkerung sorgt. A1U Muehlen, die nicht fuer das Hulp- en Voedingskomileit arbeiten, sind geschlossen. Um das tonden Landwirten zurueckbehallene Hinterkorn ganz oder leilweise zu schroten, koennen von de# kommandanturen auf bestim mie Zeil Muehlen frei gegeben werden. Die Mueller haben ueber die ein- zelnen ihnen zur Vermahlung uebergebenen Mengen Buch zu fuehren und ihre Buecher nach dem MahlabschniU de# kommandanturen auf Verlangen vorzulegen. 10. Von der Heuernte sind, berechnet nach der Flaeche der yorhandenen Wiesen, Raygras-, klee- und Luzernefelder abzuliefern von 1 ha in den kommandanturen Beernem, Eecloo, Ertvelde, Thielt, Deynze und Maldegem 500 kg. und in den kommandanturen Dendermonde, Lokereu, Oudenaarde, Gent und Aalst 600 kg. Heu. Die ablleferungspflichtige Menge des Heus wird auf Grund der Anbaulislen fuer jedeu Gemeindebe- zirk ermittelt undjeder Gemeinde zur Lieferuug aufgegebeu. Die Gemeinde hat gleich bei der Eiubrin- gung des Heus d'ese Menge auf besonderen Sam nelplaetzen innerhalb des Gemeindebezirks in gut eingedeckte Mietf i zu briugen, sodass sie fuer Hee esverwaltung unmittelbar greifbar ist. Die Gemein de hafiet bis zur Cebernahme des Heus d lech die Heeresverwallung fuer Meuge und Guete, muss also jeden entslegenden Verlust aus den Bestaenden ihrer Mitglieder decken. Biszura 15 August mussin ieder Getneiude das ablieferungspflichtige Heu zusammengebracht seindie Mieleu sind durch die- Aufschrift Fuer die deulsche Heeresvervvaltuug beschlagnahmtes Heu zu kennzeichnen. 11. uigung Bezahlung der Gersle erfolgt unmittelbar von der Gerstenzentrale. Hafer, Stroh, Heu usw. werden von den kommandanturen an die Burgemeister bezahlt. Die Festset- zung der Hoechstpreise und Bestimmungen ueber die uebrigen Ernleerzengnisse folgen spaeter. *2. Leber die Ablieferung der Fruehkartoffelernte gehen den Anbauern unmittelbar Weisungen zu. jede Ernte von Frühkartofleln vor 10. Juli ohne besonderen Auftrag der kommandantur ist verboten. Die Behandlung der uebrigen karlottelernte wird spaeter angeordnel werden. Die Landwirte werden eindringlich ermahnt, namentlich au Brotgetreide, aber auch an Gerste und Ha fer in diesem jahr alles zu Ablieferung zu briugen, was sie auf Grund dieser Verordnung abzuliefern haben. Sollten die Brotgetreidelieferungen in diesem Jahr mit eiuer ebenso grossen Fehlmenge wie im vorigen Jahr abschneiden, so werden die Einwohner des Etappengebietes fuer die Folgezeit jedenfalls bedeutend weniger Brotgetreide als bisher erhallen koennen. Daher wird nochmals ausdruecklichst das Verfueltern von Brotgelreide verboten, da der Verdacht nahe liegt, dass im vorigen Jahr ein Teil der Brotgetreideernte durch deu Viehmagen gegaugen ist. Aber auch die Gersle und der Hafer sind restlos abzuliefern, da sie gegebenenfalls mit zur menschlicheu Ernaehrung herangezogen werden muessen. *4. Damit die aufgegebenen Lieferungen in vollem Lmfange und pünktlich erfolgen, werden in jeder kommandantur besondere von der Elappen-kommandantur beauftragte Haendler angestellt, Diese Haendler erhallen einen Yusweis und haben das Recht und die Ptticht, die Anbaulisle zu pruefen, die Landwirte zur Bescbleunigang der Ablieferung anzuhalteu, die ausgedroschenen Vorraele festzuslel- len und die Ablieferung zu deu vorgeschriebeuen Terminen zu ueberwachen. Die Namen der Haendler werden den Gemeinden durch die kommandanturen mitgeteilt werden. Bei Zuwiderhandlungen gegen die Verordnung oder gegen die auf Grund derselben von de Etappen- kommandanturen getroffenen Anordnungen tritt Geldstrafe bis zu Mark 10.000 oder Gefaegitis bis zu 5 Jahreo ein, anch kann auf beide Strafeu uebeneinander und auf Einziehung der entgegen vorste- henden Bestimmungen verwendeten Gegenstaende erkannt werden. Zustaendig sind die deutschen Militaergerichle und Mililaerbeboerden. E. H. O., den 28. Juni 1917. Der Etappeninspekteur% General der infanterie De gemeenten moeten de haver opstapelen en de voor twee maanden toestaande hoeveelheid aan de paardenbezilters geven. Over den ontvangst en de uitgave van de voederhaver moet regelmatig boek gehouden worden. De gemeenten zijn borg voor het juiste besturen der magazijnen. De overige haver moet geheel en al aan het legerbestuur geleverd worden. De verordening betreffende de in beslagneming en het gebruiken van de gerst, welke voor het oogst jaar 1916 uitgevaardigd werd, alsook de Gerst-Centrale, welke door deze verordening gesticht werd, blijven in werking. Het af te leveren broodgraan wordt, geheel voor de voeding der bevolking gebruikt. Na door de kom- mandastur ontvangen te zijn, wordt het aan het Hulp- en Voedingskomileit overgegeven, dat er voor zorgt dat het in magazijnen gebracht en gemalen en het meel onder toezicht van den Verptte- gungsoflizier (Voedingsofficier) voor de burgelijke bevolking verdeeld wordt. Al de molens welke niet voor het Hulp-en Voedingskomileit werken, zijn gesloten. Om het door de landbouwers terug gehouden afvalkoren geheel of gedeeltelijk te breken, kunnen de kotnmandan- turen voor een zekeren lijd molens vrij geven. De molenaars moeten over de verscheidene hoeveel heden, welke zij lol het malen ontvangen hebben, boek houden en hunne boekeu na den maaltijd op aanvraag aan de kommandanturen voorleggen. §10. Van den hooioogst moeten berekend naar de oppervlakte der voorhanden weiden, Baijgras-, klaver- en Luzernklaverakkers van I hectare afgeleverd worden in de kommandanturen Beeir ra, Eecloo, Ertvelde, Thielt, Deinze en Maldegem 500 kilos en in de kommandanturen Dendermonde, Lokeren, Oudenaarde, Gent en Aalst 600 kilos hooi. De af te levereu hoeveelheid hooi wordt volgens de verbouwlijsten voor eiken gemeenleomlrek vast gesteld en de levering ervan aan elke gemeente bevolen. Zoodra het hooi binnengebracht wordt, moet de gemeente deze hoeveelheid op bijzondere bewaarplaatsen binnen den gemeenleomlrek in goed inge dekte mijten brengen, zoo dat zij voor het legerbestuur oumiddelijk vatbaar is. Tot dat het hooi door het legerbestuur overgenomen is, blijft de gemeente borg voor hoeveelheid en hoedanigheid ervan, zij moet dus elk voorkomend verlies uit de voorraden harer gemeenteleden dekken. Tot 15 Augustus moet in elke gemeente het af te leveren hooi samengebracht zijn de mijlen moeten door het opschrift Fuer die deutsche Heeresverwallung beschlagnahmtes Heu gekenteekend wordeu. Het broodgraan wordt door het Hulp- en Voedingskomileit aan de gemeenten betaald. De Etap- pen-kommandantiiren geven aan den n Verpflegungoflizier (Voedingsoflicier) voor de burgerlijke bevolking ontvangstbewijs over de door elke gemeente afgeleverde hoeveelheid, waarop het komileit betaalt. De betaling der gerst geschiedt onmiddelijk door de Gerst-Centrale. Haver, stroo, hooi enz. worden door de kommandanturen aan de burgemeesters betaald. De bepaling der hoogste prijzen en de bestemmingen over de overige oogslvoorlbrengsels zullen later volgen. §12. Betreffende de aflevering der oogst van vroege aardappelen ontvangen de landbouwers onmiddelijk voorschriften. Zonder bijzonder bevel der kommandantur is elk inoogsten van vroege aardappelen voor 10 Juli verboden. De behandeling van den overigen aardappeloogst zal later bestemd worden. 15, De landbouwers worden nadrukkelijk vermaand, in de eerste plaats van broodgraan, maar ook van gerst en haver in dit jaar al 't geen zij volgens deze verordening afleveren moeten, ter aflevering te brengen. Zouden de leveringen van broodgraan in dit jaar met hetzelfde te kort geschieden als in t ver ledenjaar, thans kunnen deinwoners vau het L tappengebied iu t vervolg zeker veel minder broodgraan ontvangen als tot nu toe. Derhalve wordt nogmaals het voederen met broodgraan uitdrukkelijk verbo den, omdat de verdenking voor de hand ligt, dat in 't verleden jaar een deel van het broodgraan door de veemagens gegaan is. Maar ook de gerst en de haver moeten geheel en al afgeleverd worden, omdat zij mogelijk ook tot de voeding der menschen moeten gebruikt worden. 14. Opdat de bevolen leveringen in hun volle uitgestrektheid en stipt op tijd geschieden, worden er in elke kommandantur bijzondere door de Etappen-kommandantureii gelaste handelaars benoemd. Deze handelaars worden van een bewijsstuk voorzien en hebben recht en de plicht de verbouwlijsten te on derzoeken, de landbouwers lot bespoediging der aflevering aan te sporen, degedorsehen voorraden vast te stellen eu de aflevering op de voorgeschrevene termijnen te surveilleeren. De namen der handelaars zullen door de kommaudauturen aan de gemeenten medegedeeld worden. «5. Overtredingen dezer verordering of der opgrond ervan door de Etappen-kommandanluren geno men schikkingen worden met ten hoogste 10.000,— mark geldboete of met gevangenis tol 3 jaar ge straft, ook kunnen beide straffen tegelijk toegepast en de in strijd met bovenstaande bestemmingen gebruikte bestemmingen gebruikte voorwerpen verbeurd verklaard worden. Zijn bevoegd de Duitsche militaire rechtbanken en militaire besturen. E. OO., den 28 Juni 1917. Der Etappeninspektem\, Generaal der Infanterie

Tekstaffiches | 1917 | | pagina 2