Van af 15 Oogst wordt het dorsehen van Graan en Haver vrijgelaten. Iedere landbouwer moet het dorsehen zooveel mogelijk bespoedigen. Voor RoggeTarwe en Haver, nieuwe oogst wordt van 4 Frank per 100 kilogr. betaald, indien de aflevering voor 15 September geschiedt. Er mag gedorschen worden op alle dorschmaehienen der Gemeente. De Burgemeester moet de volgorde der landbouwers bij de dorsehmachienen regelen en iederen landbouwer tot het dorsehen uitnoodigen. dorschmachien moet minsten» 12 uren daags aan 't werk zijn. De gemeenteoverheid wordt gelast, nadrukkelijkst aan te dringen, dat in t belang der voeding van de bevolking, geheel de koornoogst moet afgeleverd worden. In tegenovergesteld geval wordt streng opgetreden tegen de schuldige landbouwers, alsook tegen de Burgemeesters, indien, deze niet bijtijds het noodige doen. Het toekennen van het broodrantsoen aan de bevolking kan slecht» geschiedenindien het oogstbevel streng nageleefd wordt Het dorsehen moet geschieden onder toezicht van vertrouwbare personen welke door de gemeente aangesteld zijn, en er op waken, dat de aflevering door de landbouwers juist geschied. Iedere nalatige of weerspannige landbouwer moet onmiddellijk aan de Kommandantur bekend gemaakt worden. Geheel de opbrengst moet onmiddellijk aan de Gemeenten afgeleverd worden. De Gemeenten moeten zorg dragen voor het vervoer. Van toekomende week af, zal de Kommandantur tijdig leveringsdagen voor iedere gemeente aanduiden. De uitvoering van dit bevel zal door huiszoekingen nagezien worden. Alle gedorschen Koornvoorraad welke niet in het Gemeente magazijn geleverd is, zal in beslag genomen worden. -Overtredingen worden zwaar gestraft. AALST, 15 Oogst 1917. \Nf I TT T I H Oberstleutnant und Kommandant.

Tekstaffiches | 1917 | | pagina 1