Niettegenstaande het in September door de Konininndanlunr gegeven tijdstip binnen welk. hetgeen de in het Kommandantuurgebied Aalst zich ophoudende gevluchte civiele arbeiders zich melden konden, zonder stral op te loopeu, hebben slechts eenige aan dit bevel voldaan. De Kommandantuur heelt het inzicht dat zoowel de gemeentebesturen alsook de inwoners het hebben laten ontbreken aan de minste medehulp. Deze ontbrekende medehulp maakt zich in 't algemeen in alle gemeenten bemerkbaar bij de aflevering van Boter, Eieren, Broodgraan en Haver. Lil dien hooide ziet zich de Kommandantuur genoodzaakt van al 5 OCTOBER tegen uwe gemeente de volgende dwangmaatregelen te nemen 1Opschorsing van het Pas- en Postverkeer. 2) Sluiten van alle Es ta mi nets, Herbergen, enz. 3) Opschorsing van het Voetgang verkeer, ook binnen de gesloten gemeenten in den tijd van 7 ure 's avonds tot 6 ure s morgends. Deze maal regelen zullen voor zoolang van kracht blijven tot dal de gevluchte civiele arbeiders zich allen bij het Meideambt der Kommandantuur aangeboden hebben en de levering van boter, eieren, brood graan en haver aan de bevelen der landboiiwaldeeling voldoen en niets meer te wenselien Iaat. In geval dat de boven uitgesproken dwangmaatregelen geen voldoenend resultaat afleveren zal de Kommandantuur nog scherpere maatregelen nemen. Elke overtreding van de uitgesproken dwangsmaalregelen zal ten strengste gestralt worden. De Burge meester, de Gemeenteraad en de Gemeentebcamblen worden persoonlijk voor de straltoepassing dezer dwangmaatregelen verantwoordelijk gemaakt. Dit bevel moet op de ter plaats in voege zijnde wijze, alsook bij middel van talrijke aanplakbrieven dade lijk bekend gemaakt worden. De ontvangst van dit bevel alsook zijne bekendmaking moet per omgaande bij de Kommandantuur bekend gemaakt worden dit schriftstuk is met de melding in te dienen. AALST, den 3 October 1917. Oberstleutnant u. 3, 4 e, -4y Mob, Map Kmnendeatuw AALST Aan den heer Burgemeester der STAD AALST WITTICH,

Tekstaffiches | 1917 | | pagina 1