Relatif a la Détention et au Trafic des DE GUERRE. Le Général-Major, Gouverneur de la blandre Oriëntale. ARRÊTE DE BLAUWE. betreffende het Bezitten en het Vervoer van OORLOG 'S De Generaal-Majoor, Krijqsgouverneur van Oost- Vlaanderen. BESLUIT DE BLAUWE. Vu Fétrit de siège, Vu Farrêté-loi du 11 octobre 1916, Vu que des accidents morlels se produisent journellement a la suite du maniement d'armes et de munitions par des personnes inhabiles a les manier. Vu que les armes et munitions provenant des armées nationale, alliées ou ennemies constituent la propriétéde FEtat et sont hors du commerce. Article Premier. II est interdit a toute personne n'appartenant pas a Farmée de vendre, acheter, eonserver, trans porter des armes ou munitions, projectiles ou parties de projectiles vides ou non de leur explosifs, provenant des armées nationale, alliées ou ennemies. Art. 2. Les personnes qui détiennent des armes, munitions, explosifs, projectiles ou parties de projectiles vidés ou non de leurs explosifs sont tenues de les remeUre aux administrations communales avant le 15 janvier 1919. Le transport, a ce seul effet, sera permis jusqu'a cette date. Les personnes qui détiennent des projectiles non éclatés ainsi que des fusées de projectiles ne peuvent ni les manipuler, ni les déplacer, ni les transporter; elles sont tenues d'en faire la déclaration a Fadmini- tration communale avant la date précitée. Art. 5. La gendarmerie et la police locale sont chargées de Fexécution du présent arrêté qui entrera en vigueur immédiatement. Art. 4. Sauf Fapplication des dispositions légales existanles, dans tous les cas ou les faits ci-dessus repris constitue- ront les délits de vol, détournement et vente d'effels militaires (prévus par le chap.VII art. 54 et suivanlsdu code pénal militaire), ou les délils de recel ou de cel (prévu par le livre II titre IX du code Pénal), les contrevenanls aux prescriptions du présent arrêté seront punis d'une peine de 8 jours a un mois de prison et d'une amende de 26 frs a 100 francs, ou d'une de ces peines seulement. Fait a Gand, le 2 Janvier 1919. Le General-Major, Gouverneur Militaire Gand, impr. F.4R, BLYCK frères, rue St-Georges, 59. Gezien de staat van beleg, Gezien het koninklijk besluit van 11 October 1916, Gezien de doodelijke ongevallen die dagelijks gebeuren uit oorzake vun het handelen van wapens en ammunitie door onbevoegde personen, Gezien de wapens en ammunitie voortkomende van de nationale, verbondene of vijandelijke legers aan den Staat toebehooren en niet in den handel zijn Artikel I. Het aankoopen, het verkoopen, het bewaren en het vervoeren van wapens of ammunitie, al of niet leeg gemaakte ontplofbare projectielen of deelen van projectielen, die voortkomen van de nationale, verbondene of vijandelijke legers is aan eenieder, die van het leger niet deel uitmaakt, streng verboden. Artikel De personen die wapens, ammunitie, ontplofbare sloffen, al of niet leeg gemaakte projectielen of deelen van projectielen bezitten moeten deze vóór den 15 Januari 1919 aan het gemeentebestuur afleveren. Het vervoer, om deze enkele reden, is tot bovengemelden datum toegelaten. Degene die onontplofbare projectielen of fusées bezitten mogen deze noch handelen noch verplaatsen noch vervoeren zij moeten ze voor bovengemelden datum aan het gemeentebestuur verklaren. Artikel 3. De gendarmerie en de plaatselijke politie zijn met het uitvoeren van het huidig besluit gelast, dat onmiddel lijk in voege zal treden. Artikel 4. De overtreding aan de bepalingen van het tegenwoordig besluit zal eene straf van 8 dagen tot een maand gevang en eene boete van 26 frs. tot 100 frs. ondergaan of een dezer twee straffen zonder dat de toepassing van de bestaande wetgeving opgeschorst zij, telkenmale de hierbovengemelde feiten eene diefte, verduistering of verkoop van militaire goederen zouden uitmaken (overeenkomstig hoofdstuk VII art. 54 en volgende van het militaire strafwetboek) of eene verheling of verduistering (overeenkomstig boek II titel IX van het gewoon strafwetboek). Gent, den 2 Januari 1919. De Getier aal" Majoor, Krijgsgouverneur, Gent, drukk. F. R. BUYCK gebr. Steendam, 39 ARRETS ARMES et MVHITIOHS V BESLUIT 47 Wapens en Ammunitie.

Tekstaffiches | 1919 | | pagina 1