R.R. Ronald Reagan of Ruk naar Rechts, Wat in Europa al een tijdje gaande was, is nu ook doorgedrongen in andere continenten. De kiezers geven meer en meer de voorkeur aan rechtse kandidaten met dito programma's. Het begon a.1 in Engeland waar Margaret Thatcher de Labour-party naar de oppositie verwees met een duidelijk rechts programma. In Nederland werd de Partij van de Arbeid vervangen door de rechtse coalitie Van Agt-Wiegel. In Frankrijk blijft de rechtse Giscard d'Estaing de onbetwiste heerser. Zelfs in Jamaica heeft de onbestaande opposisieleider zopas een overweldigende meerderheid behaald met de belofte zijn land uit de invloedsfeer van Cuba te halen en bij de westerse markteconomie te gaan aanleunen. De klap op de vuurpeil is wel de nederlaag van de democraat Carter tegen de republikein Reagan, wellce in zijn verkiezingscampagne vooral de nadruk heeft gelegd op de vrije markt economie Zijn plechtige belofte om de staatsinmenging af te remmen, de fiskaliteit te verlagen en nieuwe kansen te geven aan het bedrijfsleven werd door de kiezers op een niet te voorziene wijze beloond. Het is duidelijk dat ook ons klein België hieruit de nodige lessen moet trekken. Het C.V.P. congres, naar aanleiding van de laatste regeringsvorming, wees al in diezelfde richting. Waarop wacht onze regering om zich aan dit internationaal verschijnsel op te trekken en aan de handel en nijverheid, zonder staatsinmenging, nieuwe kansen te geven ?_Een vrije markt economie, met waardering voor de inzet van de bedrijfsleiders en met eerbied voor het risico dragend kapitaal is het enige alternatief om op korte termijn uit de economische crisis te geraken C. E.M.O. V. Uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen. Zelfstandigen en Kaderpersoneel, Grote Markt 4 - 9300 Aalst - tel. 053/21.45.63. Verantwoordelijke uitgever: Herman De Vos. Pontstraat 73 - 9300 Aalst. Maandblad - 3°jaariang - nr1 - jan.1981 'T LAND VAN RIEM is een begrip geworden te Aalst en de naam Land van Riem" dekt zowel een knap lokaal als een geliefde en succesvolle beweging. Uw bijdrage is welkom op onze rekening van de V.Z.W. 122-6202112-86 bij Algemeen Beroepskrediet - Zetel Dirk Martensstraat 67 - AALST 124-3400974-72 bij Oostvlaams Beroepskrediet - zetel Keizerlijk Plein 4 AALST 737-10120O9-51 bij Raiffeisenkas - Zetel Onze Lieve- Vrouwplein 2 - AALST Centrum voor Middenstandsopleiding en -volmaking erkend door het Ministerie van Middenstand Wijngaardveld, 9 De Bruwaan. 1 9300 AALST 9700 OUDENAARDE Tel 053 70 40 60 Tel 055 31 65 44 Middenstandsopleiding in alle ambachtelijke beroepen Ondernemersopieiding voor intellectuele beroepen verzekeringsmakelaar, bedrijfsboekhouder. belastingsconsulent Voortgezette vorming (volmaking) het belangrijkste instituut in Vlaanderen voor de bijscholing van zelfstandigen en kaderleden Specialisaties +- erkend labo voor brandertechniek (Volksgezondheid) - voorbereiding op de toepassing van het nieuw technisch reglement voor electriciens (Econ Zaken) Inlichtingen over de toepassing van de vestigingsreglementering. Algemene Direktie K. DE TROYER

't Land van Riem | 1981 | | pagina 1