ONZE LEDEN JOS 3LOMMAERT - Wasserij- en droogkuisuicbater Rechter in Sociale Zaken van de werkgevers. Waarom wij de sympathieke Jos eens doorlichten, zal zijn lieve Christiane wel afwimpelen met de woorden "Hij is toch altijd de laatste thuis en in de late uurtjes loopt men in de kijker". Zo willen wij van deze joviale karnavalvriend - stichter van "De 31auwe Bisschoppen" het ontspanningsfacet bij onze vrienden Laten overkomen. Aan de van ouders overgenomen wasserij heeft hij heel wat gesleuteld cm er "3 sleutels" van te maken, alhoewel de "Driesleutelstraat" haar naam ontleende aan een vroegere brouwerij. Jos stortte zich met de volledige inzet in zijn bedrijf, maar daarnaast lokte het organisatieleven hem. Hij droeg er toe bij om de beroepsfede ratie der Denderstreek, waarvan hij jarenlang secretaris was, uit te bouwen tot een bloeiende wassersvereniging. Vrij vlug stond hij als lid van het Nationaal 3estuur te Antwerpen en als mederedacteur van het vakblad "De textielreiniger"naast de gekende We kregen MADAME ANITA weet veel en ziet veel Nand Moncny, de man die op verschillende terreinen tegelijkertijd de Nationale Voorzittersvlag moest dragen, eensdeel in het N.C.M.V. en andersdeei in de Wasserijbedrijven. Wat ook met Jos het geval is. Fel kontrast evenwel in het Aalsterse, waar de Wassers hun thuishaven hebben bij het Algemeen Midden3tandsverbond van het Keizerlijk Plein. Jos 31ommaert voelt zich evenwel op zijn gemak, zijn beroepsbelangen 2lidiaties bij cnze astro ^cgtscne anasyi Schepen Blcmmaeriuit ons laatste munter. De feiten 'verden bevestigd door ie laatste geneenzercaa waar hij door eigen mensen van zijn partiuitgelachen •verd, naar ook door de andere leden ornaat het hem aar. inspiratie en neerlegging van feiten ontbrak. Daarom gaf hij naar het voorbeeld van zijn Collega ver. mede in da handen van een dynamische Luc Van Dorpe en zijn middenstands- milieu, een persconferentie over dezelfde feiten in een leven georiënteerd naar zijn Christelijke overtuiging bij het N.C.M.V. In deze laatste organisatie is hij van huis uit geinspireerdzijn grootvader was samen met Theofiel Willems, beiden zaliger gedachtenis, de stichters .van de Katholieke Middenstandsbond. Trouwe vriendschaps banden hebben zich ook in de nazaten geworteld, en zo is de Jos met de huidige Ghis Willems in dit spoor gebleven. Wie in Aalst Willems zegt kan meteen de aktieve Aalsterse politiek niet wegdenken, maar evenmin de sterke groep zelfstandigen, die daar achter staat, waartoe ook de Jos behoort. Hij kwam bij vroegere verkiezingen op het politieke terrein van Aal3t, maar toen broertje Antoon zijn eigen vermeende richting uitging en naar een klein partijtje (de V.(J.) overstaptewas meteen Jos uitgeschakeld als kandidaat. In een kleine partij moet het stensnenaantal niet zo groet zijn om verkozen te worden. Dit was geen ontgoocheling voor de Jos, dank zij zijn onmetelijke maatschappelijke feeling, kon hij zich met des te meer liefde voor het politieke gebeuren van de Aalsterse C.V.P. inzetten. De partijraad heeft dat blijkbaar niet onopgemerkt laten voorbijgaan en vond in hem een ervaren ondervoorzitter. In zovele organisaties is Jos 31ommaerc terug te vinden, maar naast het Feestcomité beweegt hij zich als voortreffelijke bedrijfsleider in de middenstandsraadAls bestuurslid van de Koninklijke Harmonie "Als groeiend bloeiend", waarvan Oud-Schepen en Stadsfinanciëndes- kundige E. Bogaert de Voorzitter is, mist hij geen repitities en scherpt hij zijn fijngevoelige kunstzin. Op de St.-Martinusparochie kan hij met zijn gezin in de geest van elke gelovige meeleven, maar in de parochiale raad beleeft hij met de hele parochiegemeenschap "samen Kerk" te zijn. Voor Jos 31ommaert is het service-club leven geen attractie, maar een overtuiging des te meer al3 het er op aankomt de minsten uit onze striemende maatschappij te helpen of de kunst te bevorderen. De lezer vraagt geen verdere opsomming, maar stelt zich met ons de •vraag Waar put deze middenstander de kracht om op zovele terreinen zich verdienstelijk te maken voor zijn evenmens en voor de maatschappij? aanbieden in deze bekende droge en zonder zitpenr.ingen Dat antwoord ligt verscholen in het sterke geloof van de voorouders, versierde commissie maar tevens in de onkreukbare wil om met enorme inzet de zefstandig- heid te bewaren. nota met alles -jat hij "had 'villen zegcen" maar vaar kt tijdens de raadszitting niet kon opkomen. Met die aard van conferenties beklemtonen de zwakke broertjes uit het College hun positie. In het feestcomité loopt er al geruimen tijd iets mis is voorzitter treedt er almachtig op en verga laveert zich namens zijn fractie en de meerderheid waarvan hij zo onnodig spreekt. Zich baserend ov zijn fractie en enkele leden maar niet ■op de betrokken eacosantenvera dan maar een contract gemaakt voor "Lente-Contact" dat niet doorgaat. Het zou vel 600.COO kunnen kosten van de stad, verloren publiciteit. Set koor 'J<m r-ev feestcomité kan nu zingen met Will Tura "HOPELOOS". De Schepen van leefmilieu beklaagt er zich over in haar partij, dat zij altijd het "zwarte schaap" is van ie gemeenteraad. Een jonge spuiter van de P.7.V. zei haar "Maar Artniekende ganse stad vacht op Uw kostprijs" ge moet leren samenwerken met uw kaderpersoneel en dan zult 'J kunnen antwoorden, luister een beetje minder naar "flemersof vegers aan Uw mouwloze kledij. 3ij de bevolking is de verkiezing ven Moreel CHCM3EEN iet Voorzitter van de Academie voor Muziek en Ballet sympathiek overgekomen. Zijn rijke emaring staat borg voor een goed beleid. De meerderheid was 3terk vemveeld met haar uiteindelijk uitgetreden voorzitter, die op het internationaal vlak een belangrijke syndicale rol speelt en aldus zijn eigen stad moest vergeten. Schepen ROELS kwam voor de* gelegenheid een drankje Het hoekje van de mandataris. Vanaf volgende editie geven wij aan de gemeentelijke mandatarissen de gelegenheid om in enkele lijnen ideeën of konstruktieve gedachten in overeenstemming met ons streven in,.te sturen. De Redactie oordeelt over de ontvankelijkheid ervan en mag de schaar gebruiken om te knippen. Namens het Centrum De Voorzitter ADE GRAUW. Een suggestie aan de beweging. Valse vrienden zijn als onze schaduw, die vlak bij ons blijft zo lang we in de zon lopen, maar ons in de steek laat zodra de zon verstek laet gaan.. C.B. Nagekomen bericht: De vrienden van Jan de Lichte uit Velzeke willen in Aalst een gedenkteken oprichten ter nagedachte nis van de bandieten en moordenaars uit zijn tijd. Ontwerpen en symbolen zijn steeds welkom op de redaktie

't Land van Riem | 1981 | | pagina 2