DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VAN OKTOBER 1982. In vele gemeenten werd bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1976 het beleid bepaald in funktie van de welvaartmaatschappij waarin men in 1976 nog voor een stuk ver toefde. Nauwelijks waren de eerste symptomen van de krisis merkbaar. In Aalst werd het uitgestippeld beleid doordacht vanuit een eenzijdig optimisme dat hoofdzakelijk aandacht besteedde aan opvallende en dure projecten. Ondanks vele aanmaningen konden de meerderheidspartijen van deze roekeloze luxe-politiek niet afgebracht werden. Het financieel resultaat is katastrofaal Het beleid voor de komende zes jaren zal moeten rekening houden met de huidige krisis. Grootschaligheid zal, ook in de beleidsvoering, plaats moeten maken voor kleinschaligheid. De beleidsverantwoordelijken zullen derhalve aandacht moeten hebben voor de benarde economische toestand en hun beleid bepalen in functie hiervan. Er zal in Aalst moeten gewerkt worden, rekening houdend met de reële mogelijkheden. De uitgaven zullen dienen beperkt en herleid tot het werkelijk essentiële. Tot op de laatste gemeenteraad kwamen zware leningen voor die niet echt nodig zijn. Men doet alles om het volgend bestuur in een financiële wurggreep te laten starten. Het Aalsters stadsbeleid moet eveneens oog hebben voor de maatschappelijke krisis die wij beleven. Een beleid in functie van macht moet vervangen worden door een beleid in funktie van participatie Men zal de nodige maatregelen moeten nemen opdat "het volk" echt in de toekomst het beleid mee zou kunnen helpen bepalen. Van de meer dan 20 Aalsterse "adviesraden" zijn er geen 3 die behoorlijk gewerkt hebben. De met grote trom aangekondigde inspraak, 6 jaar geleden, is een grote flop. Nu de perikelen rond de fusie enigszins geluwd zijn komt het er op aan een beleid uit te stippelen dat voldoende aandacht besteedt aan de eigenheid van de gefusioneerde gemeenten en alle elementen inhoudt opdat de deelge meenten zich maximaal zouden betrokken weten bij het beleid uitgaande van "de Grote Markt". Zeker dient erover gewaakt dat de deelgemeenten als leef gemeenschappen dezelfde ontplooiingskansen als het centrum en dat alle centralisme vermeden word-tc. Tenslotte dient angstvallig vermeden dat de fusie aanleiding geeft tot grotere uitgaven. Wij Vlamingen hebben lange tijd lak gehad aan politiek. Dit is historisch te ver klaren; wij hadden in onze geschiedenis meestal niet veel in de pap te brokken. Een figuur als Nest Claes zegt het op zijn manier "vroeger stonden wij onder de Spanjaard, dan hebben wij nog onder de 01 lander gestaan en nu staan wij onder den Bels". Wij zijn er ons nog maar nauwelijks van bewust dat we eigenlijk zelf "den Bels" zijn. Van de andere kant zijn wij nu toch al wel zo ver gevorderd dat we geen vrede meer nemen met ergens "onder te staan" maar dat wij eindelijk baas willen zijn over onze eigen gemeenschap. 'Als handelaar, landbouwer, ambachtsman, tuinbouwer hebben we bovendien ontdekt dat het belang van de gemeenschap ook ons belang is. Wij zitten zo vervlochten en zijn zo afhankelijk van het lot van de mensen, voor wie wij werken, die voor allerlei behoeften op ons rekenen, dat de minste verandering in hun levenssituatie onmiddellijk haar invloed heeft op ons bestaan. Hierdoor hebben wij nog meer redenen dan anderen om ons in te zetten voor de gemeenschapszaak die politiek toch is. In 't Land van Riem bereiden wij ons voor op een krachtige deelname aan het politiek beleid. TL4m m Uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, Grote Markt 4 - 9300 Aalst - tel. 053/21.45.63. Verantwoordelijke uitgever: Herman De Vos, Poolstraat 73-9300Aalst.Maandblad 4* jaargang - nr. 2 - tebmari i982 Na 6 jaar luxe-politiek

't Land van Riem | 1982 | | pagina 1