w& 1 't STADSBESTUUR IN DE GRACHT £yAjf. I p, Dat het met het landbouw- en tuinbouwbeleid maar pover gesteld is in Groot-Aalst, wordt na vijf jaar meer dan duidelijk men maakt er zich vanaf, door wat geld in enige verenigingen hun handen te stoppen (subsidiëren) Op zichzelf misschien interessant, maar tenslotte toch vernederend zand in de ogen strooien. Toen na vijf jaar zandgestrooivelen wrevelig werden, heeft men dan snel besloten cp een gewoon grondplan van de stad een heleboel grachten te kleuren, om hier uit dan te besluiten dat deze grachten gekuisd moesten worden. Voor het eerst sedert jaren, worden grachten aangepakt. Met zwaar materieel werd uitgerukt, enorme hoeveel heden modder en grond werden gedeponeerd naa3t de grachten. Ongeacht of 't water nu wegloopt of niet, ongeacht of het een gracht betrof die door de boeren zelf onderhouden werd, ongeacht dat bennen, zelfs wegen wegzakken, ongeacht dat men lange smalle vijvers met stilstaand water maakt, hoofddoel bleek eerder zoveel mogelijk modder en grond tentoon spreiden. Dat geeft tenminste 't psychologisch effekt dat er toch veel gedaan wordt. Maar kom, er gebeurde toch al iets. Weliswaar kon men mits degelijke planning veel meer rendement halen uit het weggeschepte miljoentje. Dan dienden echter alle boeren geraadpleegd te worden en kan men uiteraard niet aan lieve vriendjespolitiek doen. Natuurlijk moeten er bij een serieuze planning alle grachten gekuisd worden, wat niet wil zeggen dat deze een nieuw profiel moeten krijgen, zoals nu meestal 't geval is. Een eenvoudige ruiming, d.w.z. het verwijderen van obstakels en licht uitscheppen van de bodem, voldoet vaak. Dat alle grachten kuisen of ruinen meer geld kost is duidelijk, spijtig genoeg wordt dit aspekt maar al te graag gebruikt ais dooddoener of alibi om niks of zo maar lukraak wat te doen. Spijtig is vooral, dat de stad in principe akkoord was cm tientallen miljoenen te spenderen aan het eigenlijk nodeloos profileren en betoneren van slechts één beek. Nog spijtiger is het, dat de stad méér dan honderd miljoen gaat besteden aan de Siesegembeek binnen de stadskern. Een uitgave grotendeels op kosten van het Ministerie van Landbouw, ten voerdeie van de stads mens die de huidige overwelfde beek broebeler.d vol deponeert met En de beer hij rioegde voert, maar wees gerust stadsbestuur, om over uw gefavoriseerde comma manier van werken een babbeltje te slaan, heeft hij nog wel wat tijd. 4 A. In het O.C.M. W. heeft men een eigenaardige manier van besparingen ie doen. die een be zoekje aan het in opbouw zijnde ziekenhuis hebben de ministers Galle en Ce Wuif, een uitstapje gedaan naar Aalst. Ret was geen noodzakelijk bezoek en cp de middag dacht men dat minister Galle zijn collega zou uitnodigen ten zijnen huize cp een etentje o neenEr werd een etentje georganiseerd voor de ministersde voorzitter ven het O.C.M.W.de vertegenwoordigers van de fracties, de twee chauffeurs van de minister8f de twee politieagenten en de volgende keer de secretaressen. ±8 aan wezigen) Zen rode secretaresse in het O.C.M.W. krijgt een afzonderlijk bureau, zodat zij ongecontroleerd veel meer zal kunnen telefoneren en werken neen, niet voor het O.C.M.W. maar voor de partij-manda tarissen van de S.P. tiet is geen initiatief van Jan Caudron, hij heeft zijn bureau bij scheven Blommaert. Scheven De Mcght laat zich voor haar beslis singen 3-Cnds jaren inspireren niet door het benoemd en gediplomeerd personeel, maar door de werklozen van haar departement, die alle nieuwsjes aanbrengen, tiet eigenlijke personeel staat altijd in de kou, vandaar de vroegere organisatie van het strafkamp in de Gerstens. Uit een van haar verkeerde beslissingen is dan eindelijk een proces voortgesproten voor de Raad van State en ze staat nu te blozen ...ze heeft weer verloren. De laat3te tijd wordt ze niet begeleid door een goed sterrenbeeld ze heeft tegen slag in de partij, in de provincie, in de vrouwenbeweging, vermoedelijk komt het om dat zij 'cij moeilijkheden altijd wegloopt och in de gemeenteraad. Tijdens de interpellatie erver de verdwenen lijkkist en de vraag naar het koperwerk van de kisten, was Scheven Hooghuus eens vlug naar Enge land. Zr zijn neg al wat klachten ever het departement van Schepen Hooghuusnu zou men. verkeerde inlichtingen gegeven hebben aan een advokaat, zodat die dan verkeerd gedagvaard heeft. En ik zie in mijn bol nog ei gen aardigheidjés SUGGESTIE AAN DE BEWEGING "Een Gezonder machtsevenwicht tussen de verschillende bevolkingsgroepen met hun respectievelijke belangen, tussen politiek en economie, tussen de wereld van de arbeid en het gehele gemeenschapsleven wordt door de aanwezigheid van middenscandsondernemingen bereikt. Het ligt voor de hand dat wij meewerken aan het ge- gemeentebeleid vertrekkend van deze overtuiging Uit N.C.M.V.-brochure. |A> "TTD

't Land van Riem | 1982 | | pagina 2