BEDENKINGEN BIJ EEN CRISIS. Wij worden de laatste maanden overstelpt met persartikels en referaten waarbij, vooral economisten, de ene al bekender dan de andere, hun visie geven over de economische crisis welke wij thans meemaken. Naar gelang de politieke opstelling wordt deze crisis benaderd vanuit een verschil lende hoek. Het vakbondmilieu vindt dat de middengroepen rechtstreeks verantwoordelijk zijn. Zij zouden immers zo een 300 miljard per jaar belastingen ontduiken. Dit is een doordenkertje waaraan matig geloof wordt gehecht, maar dat in ieder geval de doorsnee middenstander laat doorgaan voor een latente bedrieger. Ver van ons te beweren dat in België niet aan belastingontduiking wordt gedaan» maar het is intussen ook bewezen dat behoudens de fiskale ook nog een sociale fraude bestaat, die zeker niet te vinden is in de middengroepen. Wat zijn dan de werkelijke oorzaken van de crisis Niettegenstaande de economische wetenschap nooit zo ontwikkeld was als vandaag moeten wij vaststellen dat geen enkele kamergeleerde de crisis zag aankomen. Nu men niet meer kan spreken van een regenbui maar van een echte klimaatswijziging, ziet geen enkele economist er een uitweg voor. Deze die het zouden moeten weten mogen niet beslissen en deze die beslissen weten het niet Wij krijgen daarenboven dagelijks een vertekend beeld voorgeschoteld van de sociale werkelijkheid. De ons voorgehouden statistieken zijn onduidelijk en daarenboven onjuist Men spreekt van 500.000 werkzoekenden, waarvan velen ofwel niet bereid zijn te werken ofwel alleen willen tewerk gesteld worden in de onderzeese, lees zwarte, economie waardoor ze ipso facto "zwarte verteerders" worden. Volgens recente gegevens zou deze onderzeese economie in ons land oplopen tot 530 miljard dat is iets meer dan 15 van ons bruto-nationaal produkt. Het blijkt daarevenboven dat voormeld cijfer gevoelig is beginnen stijgen sinds 1975, wat samen valt met het begin van de bruuske verhoging van de fiskale en parafiskale lasten. Hieruit blijkt overduidelijk 1. dat het groeiritme van de Belgische economie veel groter is dan de statistieken willen doen geloven. 2. dat de fiskale en parafiskale overdruk het herstel belet van de openbare financiën. Een ergere vaststelling nog is, dat wij thans leven in een samenleving vol verdacht makingen en afgunst. Het aantal mensen dat officieel geld verdient wordt steeds kleiner (actieve bevolking is gelijk aan 36 en het aantal mensen dat geld uitgeeft wordt steeds groter (bvb. afgestudeerden die professioneel nooit presteerden). Vanop de schoolbanken wordt de jeugd opgevoed door personen die niet participeren in de economische welvaart. Later worden zij beïnvloed door syndikale leiders, politici, milieuverdedigers enz. die, naar hun zeggen, "alleen het goede doen". En intussen stellen wij vast dat vadertje staat samen met de provincies, de gemeenten en andere overheidsinstellingen, 55 van ons bruto-nationaal produkt beheren wat gevaarlijk naar een communistische opstelling begint te rieken. Suggestie, aan de beweging. Wij lazen vooa U eena in "VE DRUIVELAAR" "En ie, veel moed nodig om de moed niet te laten zakken". "Ve kont&te weg, naan het geluk, ii deze van haat tot haat" Raad eena (het houdt venband met de itadi jinanciinj "Wat wondt gnoten, hoe meen men en uit haait (jmd T>a) TMND mn MEM Uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, Grote Markt 4 - 9300 Aalst - tel. 053/21.45.63. Verantwoordelijke uitgever: Herman De Vos, Pontstraat 73-9300 Aalst. mandbiad V Jaargang - nr. 4/1982 (Ju bijdrage is welkom op onze rekening van de V.Z.W. 122—6202112—86 bij Algemeen Beroepskrediet - Zetel N.C.M.V. Dirk Martensstraat 67 - AALST 124-3400974-72 bij Oostvlaams Beroepskrediet -Zetel A.M.VKeizerlijk Plein 4 AALST 737-1012009-51 bij Raifeisenkas - Zetel Onze Lieve- Vrouwplein 2 AALST.

't Land van Riem | 1982 | | pagina 1