In dit proces werden gezonde bedrijven ten dode belast om zieke in het leven te houden. De werkende bevolking werd ten bate van de niet-werkende benadeeld zodat de draagkracht van het systeem vermindert. Uiteindelijk is dan toch een politieke ommezwaai op gang gekomen. Hier ligt overigens een essentieel verschil met Rome. Daar werden de provincies gebrandschat en die waren niet stemgerechtigd. Dat kon uiteindelijk alleen leiden tot een dictatuur van de meestbiedende herverdeler. Verdelen is electoraal niet meer lonend van af het ogenblik dat men de meerderheid zwaar moet belasten om een bepaald electoraal cliënteel te vergroten. Zolang men enkel een minderheid, namelijk de rijken, de bedrijven, kan brandschatten, zijn er geen problemen, zelfs niet als men daarbij ook de middenstanders en kaders moet belasten. Op net ogenblik echter dat men alle actieve loontrekkenden moet gaan uitmelken om het herverdelingssysteem in stand te houden, loopt het mis. Op dat punt zijn we thans beland. De doorsnee arbeider bij Agfa-Gevaert bv. moet nu bij elke loonsverhoging van 10.000 frank reeds 64 inleveren. Om het mechanisme toch maar op gang te houden is men nu bezig ook snel nog even onze jeugd te brandschatten door ondraagbare schulden aan te gaan. Wij geven onze kinderen niet alleen geen werk, wij houden bovendien onze eigen levensstandaard hoog dank zij de enorme schuldenberg die wij hen achterlaten. Wij zijn geen goede herders. Die scheren wel hun jonge schapen, maar ze villen ze niet. Wij Naa/i Andtiz Leiyaen, Viteldirvt In Eno Magai-im. Ik mooht felecitaties ontvangen met mijn voorspelling in ons nummer 7, dat wijlen Vic Booqué toch zijn "strotje" zou krijgen weliswaar zonder huizenmaar dat is van geen belang. Inmiddels heeft Edgard een plei dooi gehouden en het was niet nodig met de lidmaatschappen van het V.N.V. en De Tlag als argumenten te gebruiken, daar kon hij van zijn partijgenoot Maurice De Wilde meer uitleg krijgen. Niet forceren chef De persbond van de plaatselijke medewerkers heeft opnieuw zijn prijzen toegekend en een dubbel aantal figuren van het jaar verkozen. Alle pers medewerkers zijn er niet gelukkig mede omdat slechts de "clan" beslist heeft, namelijk Willy Van der Biest (van 't Klein College, hevig V.U.- strn'jder en schrijver van de blauwe regels in het Laatste Nieuws) Johan Velghe (van 't Nieuwsblad en van een ander strekking) Frans Van Volsem (van de vrije technische School, tegen de raketten en tegen Marcel De Bisschop niet knipperegen) Maar waar was Jos d.g., Roel, Remi, Luc, Jos M. e.a. Het gevaar zit er in dat de objectiviteit verloren gaat en het omwille van het politiek overwicht nog kamavalprijzen kunnen worden. Met de motivering in tegenstrijdigheden heeft het trio, wel veel krediet verloren. De motivering van de appelsientjes kon evengoed dienen voor citroenprijs, die gewonnen werd door Etierme Bogaert van 't Land van Riem. Over de figuur van Van Roorick, die de man wordt van het jaar met de "inspanning voor zijn mémoires" kan iedereen akkoord gaan, maar dat er een tweede figuur, moest zijn, kan men betwijfelen. De meerderheid heeft de begrotingswijzigingen terug gekregen met de melding "niet goed gekeurd" bij gebrek aan saneringsplan. Sinds jaar en dag werd hier door ae C.V.P. op ge hamerd en zelfs een saneringsplan ingediend, waarvan de burgemeester akte heeft genomen. Zo ging het ook zes jaar met de voorstellen van de schepen van financiën, nu zit de meerderheid op de blaren maar de volgende meerderheid zal er alle moeilijkheden mede krijgen. Het beroep van ALLOO ALLOO bij de Raad van State heeft zijn persoontje wel de nodige pu bliciteit gegeven reeds van voor het ogenblik dat hij een eerste maal gaai zetelen als raadslid. Ik zie in mijn bol dat zijn beroep als ongegrond zal terugkomen. Het enige resultaat hiervan dat hij de belangen van de stad heeft geschaad op het financiële vlak, door de gemeenteraad te doen werken met voorlopige twaalfden, daar de huidige meerderheid de begroting niet heeft ingediend. Na de uitspraak zie ik de bevolking al lachen de V.U. heeft een nieuwe kamavalclown. De rekening is voor de gemeenschap. Intussen hebben de schepenen De Bisschop en Van den Eede hun sahup al af gekuistde tonen van viva pensione klinken reeds in de oren. Zij kregen geen appelsientje omdat hun koppig heid en druk op het beleid niet groot genoeg was. Wie zei ook weer, dat men appelsienen aan de kinderen geeft. Ik wens aan mijn trouwe lezers en briefschrijvers, een zalig en gelukkig nieuwjaar toe, moge het jaar een goede gezondheid brengen, dat is het beste dat men wensen kan. uueri ueiue. MADAME ANITA #n zlat t

't Land van Riem | 1982 | | pagina 2