VERKIEZING VAN HET NIEUW C.V.P. BESTUUR VAN GROOT-AALST De verkiezing bracht in het Groen Kruis, in het Apostelken In 't Land van Riem en in de partijlokalen van de 7 deegemeenten neg eens veel volk op de been. De uitslagen werden met spanning afgewacht. De kandidaten uit de middens van handel en ambacht, land- en tuinbouw, en de vrije beroepen hoopten een goede beurt te maken. De lijst van de verkozenen Is evenwel geen weerspiegeling geworden van de verhoudingen die bestaan binnen de C.V.P.-groep, van het schepencollege en van de gemeenteraad; maar de te geringe aanwezigheid van de middenklasse in het CV.P.-bestuur kan niet geloochend worden. De uitslag die de beide kandidaten voor net voorzitterschap behaalden, is daar niet in verband mee te brengen, of zou het niet mogen, want zowel advokate Anne Bauwens als senator De Kerpel zijn personen die zich voor die funktle op de eerste plaats niet wensten voor te doen ais exponent van een of andere sociale groep. Anne Bauwens staat in dit verband ongetwijfeld op het zuiver C.V.P. standpunt (hetgeen soms moed ver onderstelt Van de senator getuigde ons blad nog onlangs over zijn verzoenende, convergerende houding die hij te Aalst aanneemt en die hem rangschikt onder de generatie A.C.W.-voormannen die liever aanstuurt op een samengaan dan op een uiteen gaan. Toch werd door velen, ook In het Land van Riem, zijn kandidatuur voor het afdel ingsvoorzItterschap als feitelijk onverenigbaar aangevoeld met zijn mandaat van senator. Indien de statuten hieromtrent voorlopig nog niets zeggen, Is het misschien omdat het zo vanzelfsprekend is. De quasi gei Ijke uitslag van de 2 kandidaten bevestigt die algemene mening. Er mag immers verondersteld worden dat senator De Kerpel zijn kies- profijt haalde uit zijn senatorst Ite I Dit moet kandidate Anne Bauwens, vrij jong t.o.v. de routinerljke senator, niet ont moedigen en we hopen dat haar zeer waardevolle persoon zo vlug mogelijk naar voor komt in de partij. Zij neemt het in elk geval zeer sportlef op en dat doet het Land van Riem ook want in onze kringen is men het al lang gewoon zich niet te laten ontmoedigen door verkiezingen met ongelijke kansen. Het Land van Riem geeft vertrouwen aan de nieuwe voorzitter. Uit "Eet Nieuwsblad" 16-17 april 1983. A. De Riemaecker uit de Ninoofse politiek. "Van mij zijn ze nog niet af" Met hem verdween ook het vertrouwde 3tapelije dossiers van de oppositietafel. Met hem verdween ook een eigen aparte stijl van oppositievoeren uit de gemeentepolitiek. Armand De Riemaecker uitte kritiek op vriend en vijandhij ontzag zelfs de leden van zijn eigen partij niet. Wie /armand De Riemaecker aan het werk zag tijdens de gemeenteraad kreeg enerzijds respekt voor de diepgaande dossierkennis en diezelfde toeschouwer zal misschiennet zoals zovelende indruk gekregen hebben dat de Riemaecker wel een heel specifieke motivatie gehad moet hebben. Wij gingen even luisteren naar de politieke motivatie van iemand die gedurende meer dan veertig jaar het Ninoofse politieke leventje meemaakte. Tot slot van een interview zei hij "De krisis in onze eigen partij is eigenlijk begonnen met het ontstaan van ae moeilijk heden tussen de werkliedenbond en de burgerij. Vandaag is het gelaat van de C.V.P. een zuiver A. C. V.-gelaat in Ninove, en dat is niet gezond, want ook de handelaars en anderen moeten door de C.V.P. verzegeruoordigd kunnen worden. Vandaag kan dat niet meer". "Eet zuivere A.C.V.-gelaat verklaart dan ook gedeeltelijk mijn politiek isolement binnen de C. V.P. Toch heb ik steed3 getracht vanuit de oppositie geen negatieve oppositie te voeren. Ik had wel mijn eigen mening over heel wat zaken en zk durfde ervoor uit te komen. Bij mijn weien was ik zowat de enige die tegen het ontwerp van het nieuwe stadhuis gestemd heeft. Het projekt is veel te groot voor een stad zoals Ninove Het is een geldverspilling waarvoor de bevoikzrg opnieuw moet oparaaien.

't Land van Riem | 1983 | | pagina 2