GELOOF IN HET PARLEMENT. In 1982 werd ik aangewezen voor het lidmaatschap van de Kamercommissie van Landsver dediging en deze van de Naturalisaties. Na meer dan 10 jaren werkzaamheid in Justitie en Binnenlandse Zaken trad ik op die manier toe tot een gans nieuw werkveld, boeiend maar niet zo eenvoudig. En bovendien niet zo spectaculair, zeker niet in de inlooptijd. Het gaf mij de gelegenheid twee soorten aktiviteiten van het Parlement te vergelijken de meer wetgevende en de meer kontrol erende. Waar de zaken van Justitie en Binnen landse Zaken uit de aard hunner natuur bij wet worden geregeld en dus heel wat parlementaire arbeid vergen (maar ook initiatief toelaten), behoren de zaken van Defensie meer tot de regeringssfeer. De parlementaire Commissie van Landsverdediging kontroleert de Regering over de uitvoering van de Defensiebegroting - en dat kan zeer ver gaan - maar het vergt geen wetteksten, tenzij in zake de jaarlijkse vaststelling van het 1egercontingent. Meer zelfs, van de leden van de Commissie van Landsverdedi ging wordt een zekere graad van discretie en dus van betrouwbaarheid verwacht om toe te laten dat het parlementair kontrolewerk zinvol en inhoudsvol zou zijn. En dat in tegenstelling niet andere Commissies waar, na een belangrijke beslissing, de leden soms buiten hollen om het eerst de pers te bereiken. De deelname aan de parlementaire Defensiepolitiek leidt uiteraard niet tot spectaculair optreden maar wordt destemeer gewaardeerd door hen die menen dat het Parlement geen fantasie maar wel ernst moet uitstralen. Er is veel te zeggen over de parlementaire ernst en bescheidenheid. Een zekere kritische pers (zoals 't Pallieterke) spreekt doorlopend van "praatbarak" als zij het over het Parlement wil hebben. Sommige parlementairen geven daar door hun optreden voedsel aan. De redevoeringen die gedurende de openbare zittingen van de Kamers worden uitgesproken zijn dikwijls uitsluitend bestemd om een goede indruk te maken op de kiezers. Zij die dagelijks over alles en nog wat peroreren op basis van enige bijeengescharrelde gegevens, met oppervlakkige kennis van steeds wisselende onderwerpen, zijn volledig vrijblijvend en totaal ongevaarlijk. Hun optreden wijzigt nooit één komma aan de voor gelegde teksten of veroorzaakt geen schijn van verandering in het inzicht van enig beleidsman Tot die praatbarakkers wil ik niet Ghis WILLEMS Volksvertegenwoordiger. TL4H0 mfi MEM Uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, Grote Markt 4 - 9300 Aalst - tel, 053/21.45.63. Verantwoordelijke uitgever: Herman De Vos, Pontstraat 73 - 9300 Aalst. Maandblac - 6° Jaargang - nr. 2/1984 Flanders Printing Het Dirk Martensaomité organiseert in samenwerking met het Stadsbestuur een representatieve tentoon stelling en congres voor de grafische nijverheid. PLAATS Keizershallen Aalst. DATA 11 tot en met 18 mei 1984. WARM AANBEVOLEN horen

't Land van Riem | 1984 | | pagina 1