DE GALACHTIGHEID VAN M. SAP INTERNATIONAAL OVERZICHT BESLISSENDE UREN HET FRANSCH VAKVERBOND IN DE BRANDING In deze vochtige tfafep HET WIT KRUIS V UURROOSTER VAN RADIO'VLAANDEREN Twee goede recepten voor onze lezeressen om zelf in enkele minuien klaar Ie maken V U overal... Dc dekreetwetten van Daladier en de staking van 30 Nov*' Wij raden U aan deze twee receptjes uit te knippen BUITENLAND Het onderhoud Chamberlain-Mussolini Duitschland bereidt een nieuwen sprong naar het Oosten SYNDIKALE KRONIEK MAAK ZELF UW MIDDEL- TJE TEGEN RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN TEGEN VERKOUDHEID, GRIEP EN HOEST Analphabeten in de Vereenigde Staten 1 -2 - Voor Allen .15 Jan. 1939- Sïrijd-SyndifeaMsiiie-Bii/ieiiZand BESTRIJDT HET VET V. 79-024 A 6FL RAFFINERIES DU CONGO BELGE, BRUXELLES Op het oogenblik dat wij dit overzicht schrijven, worden op het Europeesch tchaakbord door de onderscheiden partners beslissende zetten uitgespeeld. De grootste belangstelling gaat op dit moment zeker naar r- Wij weten voorloopig nog niet hoe de besprekingen te Rome zijn verloopen, ook niet waarover er werkelijk ge sproken werd. Doch de posities werden, in de laatste dagen die Chamberlain's vertrek naar Italië voorafgingen, door de betrokken partijen zoo scherp afgebakend dat het geen twijfel laat, dat de Fransch-Italiaansche betrekkingen en de oorlog in Spanje den, hoofdschotel zullen uitmaken van het onderhoud tusschen den Duce en den man met het regenscherm. Welke zijn deze posities De jongste rede van Daladier laat thans niet meer den minsten twijfel omtrent de Fransche stelling. Met nadruk werd verklaard, dat Frankrijk geen duim van zijn impe rium zal afstaan en dat het zelfs niet toegeven zal op zekere juridische aanspraken (wat b.v. de Italianen te Tunis betreftdie den weg zouden openen voor een vertraagde en meer bedekte overweldiging Hierbij valt op te merken, dat deze maal gqnsch de Fransche openbare opinie deze ondubbelzinnige waarschuwing bijtreedt. De houding van Rome is niet minder duidelijk. Het laatste artikel van de c Relazione Internationali heeft inderdaad alle bruggen opgeblazen voor een compromis, dat met het prestige van den Duce te vereenigen is. Men zal recht .moeten laten wedervaren aan de Italiaansche eischen, 200 luidt het o.m. hetzij door onderhandelingen, hetzij onder den dwang van de wapens. En de wereld zal zich moeten neerleggen bij de Italiaansche pretenties, temeer daar Italië Frankrijk niet vreest. Zooals men oordeelen kan hebben deze uitlatingen reeds het karakter van een ultimatum zooniet van een bedekte oorlogsverklaringdie het fascisme geen terugtocht meer toelaat. De positie van Berlijn Te oordeelen naar de rakties in de nazi-pers schijnt Hitier bereid zijn schuld te betalen aan zijn handlanger voor de diensten tot dusver door de beruchte spil bewezen. Temeer daar Duitschland voor zijn aange kondigde nieuwe avonturen in Oost-Europa zeker niet het bondgenootschap van Italië zal willen missen. Kortom, alles duidt erop dat Mussolini in een gebeurlijk avontuur op de hulp van Berlijn zal kunnen rekenen. Blijft nog het Engelsch standpunt. Een raadsel. Des te meer een raadsel waar, wanneer men de gestelde diplomatieke problemen van dichtbij beschouwt, men tot de overtuiging komt dat de reis van Chamberlain naar Rome praktisch niet den minsten zin heeft. Er is meer. De dubbelzinnigheid, waarin de Britsche politiek blijft verzon ken, is ongetwijfeld van aard de aanmatiging van de totalitairen aan te moedigen. Is Engeland dan reeds de lessen van 1914 vergeten Na de kordate taal van Daladier kan er voor Chamberlain geen sprake meer zijn te Rome als bemiddelaar op te treden en met een compromis een oplossing na te streven. Alors, que va-t-il faire dans cette galère Het is waar, dat hem de gelegenheid geboden wordt een ernstig woordje te praten met den Duce over het Spaansche vraagstuk en vooral over het Engelsch-ltaliaansch akkoord, dat zoo cynisch door Mussolini met de voeten werd getreden. Status-quo in de Middellandsche Zee, zoo luidde toch het pakt De massale interventie van frissche Italiaansche strijdkrachten aan de zijde van het rebellenlegervoorzien van nieuw Italiaansch en Duitsch oorlogsmateriaal de Italiaansche kustbatterijen op Afrikaanschen bodem gericht tegenover Gibraltar kortom de rechtstreeksche bedreiging van de Britsche zeeverbindin gen, enz.'Zelfs voor een realist als Chamberlain kan dit toch niet als status-quo doorgaan. Alles laat dan ook voorzien, dat hij deze maal zijrf- politiek regenscherm zal moeten gesloten houden en dat hij zal probeeren zijn gast te kalmeeren door den Engelschen porte-monnaie te openen. De financieele ontreddering en de sociale nood is inderdaad verschrikkelijk in Italië en het is niet uitge sloten dat de Engelsche premier thans den vrede zal trachten 'te koopen met kredieten en ekonomische voordeelen aan Italië. Of dit geld naderhand niet zal aangewend worden om het land van zijn herkomst nog beter te bekampen en een oorlogsregime te verstevigen, valt dan nog te bezien. Of de Duce Spanje werkelijk zal ontruimen nadat de buit is binnengehaald is ook nog te betwijfelen. De grootste fout van de demokratische landen in hun betrekkingen met de totalitairen ligt inderdaad hierin dat zij deze laatste nog gaan beschouwen en vertrouwen als mogendheden, die nog zin zouden hebben voor internationaal recht en internationale eerlijkheid. Intusschen heeft de bewonderenswaardige weerstand van de Spaansche republikeinen en hun krachtig offensief in Extremadura Mussolini een belang- rijken troef uit de handen geslagen die hij van plan was tegen Chamberlain uit te spelen. Middelerwijl heeft Hitier de handen vol met den nieuwen sprong dien hij diplomatiek en politiek in Oost-Europa aan het voorbereiden is. Zijn plan van een Groot-Ukrajina, onder Duitsche kontrole en als voorpost tegen Ruslandis niet alleen rijp maar is zelfs in de afgeloopen week aan het gisten gegaan Bewijs het ernstig grensincident tusschen Tsjechoslowakije en Hongarije. Het is een feit, dat sedert München eerstgenoemde staat een pion is geworden in dienst van de Duitsche expansie-politiek, terwijl het thans zelfstandig Sub- Karpathisch Ukrajina wordt georganiseerd als aanvalsbasis eerst tegen Poolsch Ukrajina en Roemenië, die den vrijen doortocht naar Sovjet-Ukrajina blijven versperren. Dit incident heeft de Poolsche diplomatie in volle ontreddering gestort. Terwijl M. Beek, minister van Buitenlandsche Zaken, naar Berchtesgaden geruststellingen is gaan zoeken die hij blijkbaar niet gekregen heeft verklaarde te Warschau een vertegenwoordiger van de militaire kliek dat de vrijwaring van Polen dringend een toenadering tot de Westersche demokratieen noodzakelijk maakte. In Roemenië wordt intusschen het mollenwerk der nazi-aanhangers met verdubbelde krachten voortgezetZij laten zich zelfs niet meer imponeeren door de krachtdadige maatregelen door koning Carol tegen hen uitgevaardigd en het pas ontdekte komplot tegen het staatshoofd bewijst dat de nazi's voor niets zullen terugdeinzen om Roemenië als een satelliet aan de Duitsche politiek te kluisteren. Dat een duel tusschen Berlijn en Moskou stilaan bin nen het kader der aktueele mogelijkheden wordt geloodst, toont anderzijds de ongewone aktiviteit door de Duitsche diplomatie te Tokio aafi den dag gelegd. Voor Berlijn komt het er immers op aan er voor te zorgen, dat bij een ge beurlijk konflikt de Sovjets tezelfdertijd aan een aanval uit, het Oosten het hoofd zouden te bieden hebben. Opmerkenswaardig is hierbij nog de houding aangenomen door de Wit- Russen van Ukrajina die tot dusver gezworen vijanden van de Sovjets verklaard hebben desnoods naast de Rooden tegen den Duitschen overweldiger te S Zooals men opmerken kan uit dit overzicht, wordt in de internationale aktualiteiten steeds minder rekening gehouden met den faktor vreae en zijn thans alle inspanningen veeleer gericht op problemen en kombmaties van strategischen aard die een dreigend konflikt laten aanvoelen. Laat ons hopen, dat wij slechts met bedrieglijke voorteekenen te doen hebben. H.KT is een publiek gehe«m, aat, sede-t M. bap v«.n d.e regee- ringstrappen naar beneden rol de, al de m-nistories die buiten en zonder hem gevormd werden bestaan, uit den oooze zijn. Da rijne Kasteelnee. -bankier kennen we in Vlaanderen bij uitstekendheid; zoo naief is hy, veroaasd te zyn, dat 't beter zonder, dan met hem gaat! Zulks getu.gt van een uitgebreide zellsove schatting Ecce Homo. De man laat dan /ok geen enkele gelegenheid te loor gaan om, welk- danige regeering ook, die laat ver staan, dat ze hem en zijn verdiensten volledig derven kan, met in gal ge doopte pijlen te bombardeeren. Zulks was weerom het geval te Tie.t op 't laat.te van December 1938! Hij orakelde over het thema; «De finan- ciesle, ekonomische en politieke kri- sis». De pers heeft daarvan melding ge maakt. «De Tijd. van 28-12-38 doet zulks eveneens zonder den minsten kommentaar, goed- of afkeuring. Beteekenisvoi voor menschen, welke vertegenwoordigd zijn in de regee- ring, tegenover dewelke M. Sap zijn schichten richt. Voorzichtigheidshalve onthouden we ons van welkdanige bemerking of kri tiek nopens zijn bekwaamheid in fi nancieele zaken, wanneer hij peroreert over «De financieele krisis.. De toren van den boerenbond staat daarvoor veel te hoog in de lucht verheven, op dat we ons zouden wager. daarover heen te gaan kijken naar zekere zijner onbekwaamheden Maar heel anders is 't wanneer M. Sap volgens «De Tijd» t volgende zou gezegd hebben: «Steunende op de bepaling van de deflatie, door den heer Spaak in de Kamer gegeven systematisch stre- ven naar vermindering van loonen, wedden, ouderdomspensioenen, werk- loozensteun, tusschsnkomst in de sociale wetten betoogde de heer Sap, dat noch de loonen, noch di sociale lasten sedert einde 1934 ver- minderd werden. «Aan de hand van uitvoerige cijfers daagde hij om 't even wie uit een voorbeeld te brengen van een maat- regel, die ten nadeele van de werk- lieden en in strijd nut de sociale wetgeving zou getroffen geworden zijn.» We nemen den hand choen op. Ver schooning. 't Is «De Tijd. van 6-1-35, ons echter bitere ontgoochelingen, antwoorden M. Sap. «Het einde van het jaar 1934 bracht ons echter bittre onetgoochlingen. «De laatste besluitwetten hebben onze hoop, volledig, deh genadeslag gegeven. Inderdaad, al de karak tertrekken van de maatregelen, ge nomen door de vorige regeering, ko men er in voor: namelijk een be treurenswaardige onwetendheid van de gemoedsgesteltenis der arbeiders, een onverdedigbare aanslag op de belangen der rruest-ongelukkige bur gers van het land: de werkloozen, die vaders van kroostrijke gezin nen, de kleine bedienden der open bare besturen, en ten:lotte, een ge heel van maatregelen van het mi nisterie van Landsverdediging, die, uitsluitend en zeer zwaar, de ns- derigsten onder de dienaars van het land treffen. «Het is ïampspoedig voor de arbei- dersklasse, het is betreurenswaar- dig voor het land en di:p o-ntmoedi- gend voor al diegenen, die bsreir. aren aan de regeering een loyale en daadwerkelijke medewerking tc schenken. «Hoe kan men aan de lagere oedien- den der openbare bee turen doen aanvaa den dat de vcirdeel.nde rechtvaardigheid geëerbiedigd wordt wanneer de inkomsten der lagere bediend.n met 10 worden ver- laagd, terwijl voor de hoogere be- dienden, slechts een vermindering van 5 wordt toegepast? Geen e-n- kels uitleg, hoe vernuftig oik in- eenge token, houdt steik voor de brutale feiten: de offers die men vergt van de lagere bedienden zijn dubbel zoo zwaar als deze die men oplegt aan de hoogeie bedienden!. En dit is een antwoord van menschen welke volgens hun krist-lijke levensop vatting niet mogen liegen! Krachtens voornoemde opvatting mag de heer Sap dit ook niet. Wie het bij 't recht eind heeft? De kristenen, welke in «De Tyd« schrij ven, omdat 't geschiedkundige juist is. De heer Sap zegde nog: «Onder ekonomisch opzicht is de toestand einde 1938 slechter dan in November 1934. «De regeering blijft in gebreke wat de opslorping der werkloosheid be- treft. «Het Is niet duldbaar, dat 200.000 werkloozen met gekruiste armen blijven zitten, terwijl er overal zoo- veel kleine werken zijn, die kunnen uitgevoerd worden, en 't niet zijn. De eerste beste leek van 't semina rie te Roeselare, zou een rechtzinni ger onderscheid maken tusschen de reden van den ekonomischen toestand van 1934 in vergelijking met dezer, van 1938, en welke nog aansleept. Maar 't steekt goed in onzen kop, dat we zulks van M. Sap niet kunnen ver gen, wanneer 't een regeering betreft waar hij niet bij is en daar 't schijnt dat de druiven voor heim nog veel te groen zijn, is zulks zoo goed als onmo gelijk- Zou onze Sap-pige gewezen minister niet eens 't verschil willen onderlij nen tusschen de 400.000 werkloozen van einde 1934. en d 200.000, die hij opgeeft voor 't zelfde tijdperk vari 1938? In dezelfde redevoering zegde hij, dat we moeten kiezen tusschen de politiek van bezuiniging of deze dei- verkwisting. Hij geeft met evenveel kennis den raad aan de regeering te sparen, als destijds aan de boeren om zulks te doen in de Bank van den Boeren bond. Het is dus een gulden raad...! Terzelfdertijd wU hij de regeering wer ken zien uitvoeren, dus uitgaven doen, terwijl hij zich ook onder de parle mentaire vleeschhouwers bevond, die met het mes der besparingen, al de begrootingen doorkorven hebben. M. Sap kan al; medium dienst doen voor een tweede uitgave van: Baas Ganzendonck. Jos. COOLE. DAGEN Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Golflengte 267,4 m. Morgen uitzending 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07.00 - 10,00 07.00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 Golflengte 201,07 m. Namiddag- Avohd- uitzending uitzending 13,00 - 19,00 13,00 - 19,00 14,00 - 17,00 13,30 - 18,30 14,00 - 19,00 13,00 - 15,00 13,00 17,00 geen geen 21,00 - 24,00 20,00 - 24,00 geen 17,00 - 19,00 20.00 - 24,00 EEN gebeurtenis als de algemee- ne staking van 30 November kan niet zonder dieprelkende gevol gen blijven voor het Fransche Vakverbond, vooral daar de vier vijf den van het ledental van dit laatste elke ervaring van den syndikalen ontbeerden-, daar zij slechts na 1936 tot de vakbeweging waren toegetreden. Deze staking, die slechts 24 uur moest duren, was bedoeld als demon stratie tegen de dekrettenwetten van de regeering Daladier. Terwijl het kongres van het Vakver bond te Nantes vergaderd was, werd het bekend dat de dekreetwetten wa ren genomen. Wij kunnen deze als volgt beknopt weergeven: 1. Het principe van de 40-urenweek werd gehandhaafd. Maar de gelegen heid wordt aan de werkgevers geschon ken de arbeid over zes dagen te ver- deelen, en dus een einde te stellen aan de vijf-dagen week. die bij onze Zui derburen de week der twee Zondagen werd geheeten. Verder wordt de mo gelijkheid geboden aan de werkgevers om dcor hun personeel overuren te la ten maken. 2. De doorzending van 40.000 tot 50.000 overtollige spoorwegarbeiders werd in het vooruitzicht gesteld. 83. Er zou een belasting von 2 p. c. op de loonen worden geheven. Er waren nog een heele reeks ande re dekreetwetten genomen. Maar deze welke zij hebben opgesomd, hebben de meeste veronwaardiging gewekt on der de arbeiders. Dezen hechtten vooral groot belang aan de vijfdageniweek, die hun had toegelaten een nieuwen stijl aan hun leven te geven. Sedert 1936, heeft de gewoonte om week-eind-verplaatsingen van twee dagen naar buiten te orga- niseeren, een groote uitbreiding geno men onder de Fransche arbeidersklas se. Het goedkoop toerisme nam een tot dan toe ongekende vlucht. Tiental len jeugdherbergen en vakantie-hui zen kwamen tot stand. Met heele drommen verlieten de jonge arbeiders en de gezinnen 's Zaterdags de ste den. Ds vijfdagenweek beteekende een heele revolutie. De arbeidersklasse leerde een nieuw geluk het geluk van een ruimer leven naar waarde schatten. En de eerste stakingen, die in de omgeving van Parijs en in Noord- Frankrijk uitbraken, werden gevoerd onder de leuze «Voor de 5-8». Daar mee werden de vijf dagen van elk acht uur bedoeld. Na eenigeaarzeling, werd door het Vakverbond tot een demonstratieve algemeene proteststaking van 24 uur besloten voor 30 November. Eerst wa ren verschillende akties overwogen, maar onder den druk van de «spon tane» stakingen en van de openlijke of onderduimsche kommunistische agita tie, werd het stakingsbevel genomen. Vele syndikale leiders wisten dat dit op een mislukking zou uitloopen. De regeering, tegen wie de beweging was gericht, besloot tot de rekwisitie van de stakende arbeiders der openbare diensten over te gaan. Daarenboven zou de werkkaart worden afgenomen van al de vreemde arbeiders en men weet dat het aantal vreemdelin gen, die in Frankrijk werken, enorm is die aan de beweging zouden deelne men. Wat voorzien werd in de ervaren syndikale kringen, is gebeurd. De al gemeene staking van 30 November is mislukt. Zy was, op verre na, niet al gemeen. In sommige streken werd goed gestaakt. In andere niet. Te Parijs, scheen de beweging te zullen slagen ln de eerste ochtenduren. Maar tegen de middag, toen het bleek dat de open bare diensten normaal aan het werk waren, kreeg de stad haar gewoon uitzicht. De maatregelen, die door de regee ring waren getroffen, waren voor een zeer groot deel de reden van de mis lukking der bewering. Maar deze mis lukking had ook diepere oorzaken. Het blykt, in de eerste plaats, dat de reaktie van de arbeidersklasse niet zoozeer tegen de dekreetwetten niet was gericht, als tegen de brutale wyze waarop zy waren genomen. De maat regelen van Daladier werden als een kaakslag van de reaktie gevoeld. Indien onmiddellyk na de publika- tie van de dekreetwetten zou zyn ge staakt, zou de beweging misschien veel bijval hebben geljad. Maar met het wachten, kwam de bezinking. Men ging redeneeren over het voor en het tegen, en men stelde de regeering in staat haar weerstand te organiseeren. Anderzyds, werd door de gematigde arbeiders duidelijk waargenomen dat de kommunisten ,die het felst op de staking aanstuurden', deze niet bedoel den als een aktiemiddel tegen de de- kreetwettten, maar tegen de buiten- landsche politiek van Daladier. En over deze politiek, heerschte groote verdeeldheid onder de arbeiders, en zelfs onder de syndikale leiders. Een andere faktor speelde ook een niet te onderschatten rol. Hy houdt verband met het traditionneel idealis tische socialisme van de Franschen. De staking van 12 Februarit 1934 slaagde prachtig omdat zij voor een idee, voor de demokratie, en tegen het dreigende fascisme, werd gevoerd. Op 30 November, was het parool een be- langnikwestie voor de arbeiders, En, in Frankrijk meer nog dan elders, zal men de massa warmer maken voor een idee dan voor een belangenkwestie. «en heeft by onze Zuiderburen ook af te rekenen met een zeer omvang rijken en invloedrijken middenstand. Nu. er werd algemeen vastgesteld dat by dezen laatste de staking niet popu lair was. Zy was het evenmin bij de boeren, die en flink deel van de Fransche be volking uitmaken, en die een groeten afkeer hadden van den oorlog. De geestestoestand van de Fransche boe ren was een van de bepalende ele menten van de houding die Dais dier te München heeft aangenomen. Nu, de boeren gaven zich rekenschap van de politieke beteekenis die de kommunis ten aan de staking wilde geven. Op merkelijk is ,dat de staking in de auto mobielfabrieken Renault, waar de in vloed van de kommunisten overwegend is, werd uitgelokt den dag nadat het bezoek van den Duitschen minister von Ribbentrop te Parijs was aange kondigd. Uit de ervaring van 30 November ls gebleken dat met het wapen van de algemeene staking zeer omzichtig moet worden omgesprongen. Uit de geschiedenis van de arbeidersbewe ging, valt te leeren dat slechts wei nig algemeene stakingen hun doel hebben bereikt. Zekere voorwaarden dienen verwe- zenlykt, die dikwijls buiten het bereik van de vakbeweging zelf liggen. Het was gemakkelijker tot groote stakin gen over te gaan onder de Volksfront- regeering Blum, die lydzaam toezag, dan onder de regeering Daladier, die beslist repressief optrad en kon spe- kuleeren op het gebrek aan syndikale ervaring van een groot deel der ar beidersklasse. De nieuwbakken leden van het Fran sche Vakverbond de promotie Blum waren niet gehard in den strijd. De sociale hevrorminien waren hun in 1936 en 1937 toegeworpen, zonder dat zij er groote risikos hadden moeten voor oploopen. Overwinningen, die te gemakkelijk worden behaald, bieden vaak nadeelen voor de vakbeweging en kunnen tot verwarring leiden, wanneer op een ernstigen weerstand wordt ge stuit. O. D. S. Weinig middeltjes geven zoo spoe dig goede resultaten in alle gevallen van rheumatiek, spierpynen, lumbago enz. dan dit eenvoudige, doeltreffen de recept voor een sterke liniment. Koop by Uw apotheker 85 gram ter pentijn en 15 gram Rheumagic-Olie (gekoncentreerd). Neem een schoone flesch en ver meng deze twee bestanddeelen hierin door goed te schudden. Bevochtig de pijnlyke plaatsen met de verkregen olie zonder te wrij ven of te masseeren. Gij zult onmid dellijk de pijn voelen afnemen. 15 minuten in een warm bad, waar bij een koffielepel van de vermengde terpentyn en Rheumagic-Olie (gekoi- centreerd) gevoegd is, zal U zeer veel goed doen. Geen enkel middel brengt spoedig«er verliohtirip in alle gevallen van ve> koudheid, catarrh enz. dan dit een voudige recept. Koop by Uw apothe ker 30 gram Cibine (dubbel gekon centreerd). Vermeng het thuis met een kwart liter warm water en een. eetlepel suiker. Gy zult dan een groote flesch met de krachtigste en doelma tigste medicyn verkrypen, zoo aange naam van smaak dat zelfs de moei lijkste kinderen het gaarne lusten. Enkele lepels van deze Cibine-siroop verlichten onmiddellijk de hinderlijk ste verkoudheid. De verstopte neus wordt gereinigd en het hoesten houdt op. Deze uitstekende Cibine-siroop is gemakkelijk te maken en zeer voo-r- deelig. (799 In 1930 konden 4.250.000 Amerikanen lezen noch schrijven Eij het ln werking treden van de New-Dael werden 5 000 werklooze onderwyzers aangesteld om deze analphabeten de meest elemen taire kennis bij te brengen. Een mil- lioen werden aldus reeds onderwezen. Of zij ook een verzekering tegen rijwiel, ongevallen hebben onderschreven weten wil niet, doch het ls onbetwistbaar dat een fietser dit niet mag verzuimen. Wielrijders, mits een Jaarlijksche pre mie van 25 frank net ls uw burgerlijke verantwoordelijkheid gedekt tot een be- draf van 50.000 fr. maximum. Een bijge voegde polis «Indivldueel-Rijwlel», mits een Jaarlijksche premie van 30 frank, waarborgt u daarenboven: 20.000 fr. ln geval van doodelljkea afloop: 20.000 fr. In teval van volledige blij vende invaliditeit; 10 fr. Der dag ln geval van tijdelijke werkonbekwaamheid LA PREVOYANCE SOCIALE 31, Luchtscheepvaarthof, Brussel is gespecialiseerd ln deze verzekeringen. OP STRAAT, IN DE TRAM IN DE MAGAZIJNEN IN DE CINEMA Neem daarom, bij het kleinste voorteeken. bij het minste gevoel van onbehaaglijkheid, een "WIT KRUISKEN" is, als gevolg van zijn kalmeerende, koortsverdrijvende en versterkende hoedanigheden, hel aangewezen geneesmiddel in geval van GRIEP, GRIEP is inderdaad een ziekte toestand, waarvan de voornaamste kenmerken zijn: hooidpijn, stramheid, koorts en een algemeen gevoel van vermoeidheid. GRIEP. RHEUMATISCHE PIJNEN, HOOFDPIJN, HET WIT KRUIS TANDPIJN, ZENUWPIJN, PIJNLIJKE MAAND- VERSCHILLENDE VORMEN STONDEN, ZENUWINZINKING DEZELFDE INHOUD DE PR0EFD00S VAN 8 POEDERS i DE DOOS VAN 24 POEDERS DE FAMIUEOOOS VaN 48 POEDERS 0E KOKER VAN 24 lABLEIIENi 11 k RN ALLE APOTHEKEN DE ALUMINIUM KOKER VAN 12 CACHETSk LABORATORIA ÏUYPENS ST. NIKLAAS*WAAS

Voor Allen | 1939 | | pagina 2