INTERNATIONAAL OVERZICHT EEN BELGISCH VAKVERBOND MET EEN MILLIOEN LEDEN IS GEEN DROOMBEELD PAS GEPROEFD EN REEDS BEU - HET GEWOEL VAN HARE KINDEREN HINDERT HAAR NOOIT! HET WIT KRUIS SE - h"' UURROOSTER VAN RADIO'VLAANDEREN ttï hS.«ÏhÏlmM De katholiek-liberale'regeering nog maar pas vertrokken, mag reeds uitgediend hebben m mmm m Veel vrouwpn zijn elke maand onderhevig aan verschillende ongemakken pijnen in den onderbuik en in de lenden, schele hoofdpijn, duizelingen, algemeene vermoeidheid. Gedurende deze moeilijke dagen put het gerucht van hun omgeving hen uit, het prikkelt hun zenuwen, het vermeerdert hun pijnen. Deze vrouwen hebben rust en kalmte noodig. Maar welke huisvrouw, welke moeder kan zich dit veroorloven? .Indien U ook telkens zulke moeilijke en pijnlijke maand stonden doormaakt, neem dan Uw toevlucht tot de poeders van "HET WIT KRUIS". Neem er één of twee bij het begin van Uw ongesteldheid en rust dan eenige oogenblikken. En weldra zult U weer als gewoonlijk aan Uw dagelijksche bezigheden kunnen gaan, en U zult glimlachend het vroolijke spel van Uw kinderen volgen. -Zo- h«/mMfg-eVo."d^i *H61°WIT KRUIS'. Het Poolsche neen ...De kaste-geest van de Engelsche reaktie Bemiddelingspogingen Neutralisatie der Noorderlanden Analphabeten in de Vereenigde Staten SYNDIKALE KRONIEK Federatie van der vakbonden van Midden-Zuid- West-V laanderen Lokaal «Het Volks recht Kortrijk AAN DE AFDEELINGEN LOONREGELING JAARLIJKSCH KONGRES M mmisêm ia PIJNLIJKE MAANDSTONDEN - HOOFDPIJN - MIGRAINE - VERMOEIDHEID - GRIEP - CACH TABLETTEN heeH "uet'wit IJ- poed«'s ls djnde VERSCHILLENDE VORMEN RHELIMATHISCHF PIJNEN - DEZELFDE INHOUD Let er op ALLEEN de Wit Kruis Poeders bij de H.H. APOTHEKERS verkocht, geven volledige WAARBORG van echtheid Sh'ijd Syn dfhctlisme -Ffaiilcnlctn dt KOLONEL BECK Ofschoon de internationale toestand de wereld in span ning blijft houden, moet toch erkend worden dat er iets in Europa is veranderd. En zie, te oordeelen naar de gevoelig* verlaging van de verzekeringspremie's voor de schepe* wier route door de Middellandsche Zee loopt, zou men zelfs moeten toegeven dat het oorlogsgevaar minder scherp wordt geacht. Wat er in Europa veranderd is Het krachtig NEEN van kolonel Beek, de Poolsche minister van buitenland- sche zaken, tegenover de Duitsche pretenties, heeft er een nieuwen toon en een nieuwe atmosfeer ingeluid. Het is de eerste maal dat de chantage van-- de as-mogend- heden is afgestampt tegen den beslisten wil van een natie haar zelfstandigheid te allen prijze te verdedigen. Men zal zich herinneren waarover het DuitschPoolsch geschil gaat. Het Derde Rijk heeft Dantzig opgeëischt en tevens een corridor door den corridor waardoor Polen van de Baltische Zee zou afgesloten zijn en waarbij het zijn ékonomische en later zijn politieke zelfstandig)Leid zou verliezen. Velen hebben gemeend dat het Poolsch ineenhet signaal zou gegeven hebben tot het wapengeweld... En er is niets gebeurd... Wel te verstaan buiten een schuimbekkende kampagne in de nazi-pers. De overtuiging dat hij ditmaal de Westersche demokratieen bij een avon tuur tegenover zich zou hebben aangetroffen, heeft Hitier voorloopig doen achteruit deinzen. Waarheidshalve dient hieraan toegevoegd dat het Poolsche antwoord, ondanks zijn beslistheid, de deur heeft opengelaten voor onderhandelingen op grond van gelijkheid en ontdaan van welkdanigen druk. Kortom, in zeker opzicht zou men geneigd kunnen zijn te gelooven dat eindelijk met den valschen en gevaarlijken geest van München is afge broken. Ware er niet... Ongetwijfeld ware de vrede in Europa verzekerd indien Sovjet-Rusland in een blok der vredelievende mogendheden zou betrokken zijn. Op twee fronten met sukses een oorlog aangaan is inderdaad voor Duitscliland onmo gelijk. Helaas, tot dusver hebben de ideologische tegenstellingen een over wegenden invloed uitgeoefend op het verloop der onderhandelingen tusschen Engeland en Rusland. Ook zekere buurstaten van de Sovjet-Unie blijven nog steeds aarzelen een keus te doen tusschen de onderwerping tin Gross- Deutschland en een bijstandspakt met Sovjet-Rusland. Het spreekt vanzelf dat intusschen de totalitaire diplomatie een buiten gewone bedrijvigheid aan den dag legt om dit machtig vredesblok onmogelijk te maken. Daarin wordt zij onrechtstreeks gesteund door de verstokte Engel sche konservatieven die blijkbaar voortgaan de Sovjets als vijand Nr. 1 te beschouwen. Ook nog door zekere realisten, genre Flandin, die andermaal bij de openbare opinie het denkbeeld pogen te doen ingang vinden DAT ER VOOR DANTZIG NIET MAG GEVOCHTEN WORDEN Wat natuurlijk een aanmoediging beteekent voor de totalitaire avonturiers en rechtstreeks indruischt tegen de belangen van de natie waartoe deze vredesapostels behoor en. Men zal begrijpen dat Hitier, al tvare het maar voor zijn prestige in het nazi-rijk zelf, het affront* hem door Polen aar. 'daan, zoo maar niet heeft kunnen slikken. Er moest iets gedaan worden om de gekrenkte Duit sche waardigheid te herstellen. Von Ribbentrop is dan ook met den eersten trein naar Milaan afgereisd waar, na een onderhoud met graaf Ciano, een Duitsch—Italiaansch militair pakt in het aangezicht van de wereld werd geslingerd. Dit bondgenootschap heeft nochtans weinig ophef gemaakt en kan alleen een streep door de berekening trekken van diegenen die nog de illusie koesterden een wig tusschen Rome en Berlijn te drijven. Men moet evenwel toegeven dat het hier ook een voorzorgsmaatregel geldt vanwege Duitschland Italië definitief voor zijn wagen te spannen. Een zeker argwaan is dan ook geboden nopens de beloften en de toezeggingen die als tegenpartij aan Rome werden verleend. Dat Mussolini overigens zich niet bijster geestdriftig betoont voor de eer bewijst ruimschoots de Italiaansche bezorgdheid om een vredelievende oplos sing inzake het Dantzig er-geschil. Niet alleen Rome zou echter zijn bemidde lingsdiensten in dit verband aangeboden hebben. Gelijkaardige verzoenings initiatieven zijn uitgegaan vanwege de Britsche regeering eenepzijds en van wege het Vatikaan anderzijds. Er is zelfs sprake van een internationale konferentie. Dat men er zich echter voor hoede zich in de hinderlaag van een tweede München te laten lokken I Dat de oorlogsstokers van het Derde Rijk geen oogenblik uit het oog mogen verloren worden, daarvoor vinden wij een loaarschuwirvg in de Duit sche initiatieven zich verder een voordeelige strategische positie uit te bouwen. Een treffend voorbeeld daarvan zijn de Duitsche pogingen de Skandi- naafsche landen tot het onderteekenen van bilaterale niet-aanvalspakten te overhalen. Dat zou niet minder beteekenen. dan de neutralisatie der Noorder landen en hun af sperring van welkdanige buitenlandsche hulp wanneer Hitier het oogenblik geschikt zou achten om ook de Noordelijke demokratieën te gaan beschermen Gelukkig hebben de betrokken regeeringen het gevaar gesnapt en hebben zij hun wil te kennen gegeven hun bewegingsvrijheid en hun onafhankelijk heid te bewaren. Zooals men bemerken kan eindigt de week in volle diplomatieke koorts waaruit het tot dusver nog moeilijk is een bepaald diagnostiek over het vraag stuk oorlog of vrede uit te brengen. ONZE kameraad Paal Finet, sekretaris van het Belgisch Vak-verbond, schreef in La Revue socialists het maand schrift van de Waalsche socialisten, een artikel over de versterking van de vakbeweging. Hij drukt aaarin de meening uit dat een Belgisch Vakverbond met één millioen leden tot de moge! ij kneden behoort. En hij bewijst het aan de hand van cijfers, welke hij uit de officteele sta tistieken heeft geput. Uit deze cijfer s blijkt, dat zoowat de helft van de arbeiders van de nijverheid en den handel aangesloten zijn bi) een vak bond van een of andere kleur. Achiel Van Acker, socialistisch Ka merlid van Brugge, heeft, in zijn ver slag over het wetsontwerp betreffende de verplichte verzekering met het oog op de werkloosheid, reeds een ontle- d ng gegeven van het totaal der arbei ders die in aanmerking kunnen ko men voor aansluiting bij een werk- loosheidskas. Dat totaal bedraagt 2.150.000, waar van 1.700.000 werklieden of handen arbeiders, 300.000 bedienden en 150.000 ambtenaren van de openbare diensten. In deze gevallen, 7ijn zoo wel de vrouwen als de mannen begre pen. Nu, het Belgisch Vakverbond telt 600.000 leden. Het Kristen Vakver- In 1930 konden 4.250.000 Amerikanen lezen noch schrijven Bij het in werking treden van de New-Dael verden 5.000 werklooze onderwijzers aangesteld om deze analphabeten de meest elemen taire kennis bij te brengen. Een mil lioen werden aldus reeds onderwezen. Of zij ook een verzekering tegen rijwiel, ongevallen hebben onderschreven weten wil niet, doch het is onbetwistbaar dat een fietser dit niet mag verzuimen. Wielrijders, mits een Jaarlljksche pre- mie van 25 frank net is uw burgerlijke verantwoordelijkheid gedekt tot een be- dra" van 50.000 Ir. maximum Een bljgp voegde polis «Indlvidueel-ftijwiel». mits een jaarlljksche premie van 30 frank waarborgt u daarenboven: 20.000 fr. in geval van doodelijken aflooD; 20.000 fr. in reval van volledige biy vende invaliditeit; 10 fr. per dag in geval van tijdelijke werkonbekwaamheid LA PREVOYANCE SOCIALE 31, Luchtscheepvaarthof. Brussel is gespecialiseerd in deze Verzekeringen We houden eraan hieronder gaan de, de loonovereenkomst mede te dee- len voor de steenbakkerijen van Zuid- West-V aanderen en het Doorn ij ksche, getroffen door de Proventiale kom missie, met verzoek, of de stipte toe passing dezer te waken. «In zitting van 28-4-39 der P. C. der steenbakkerijen van Zuid-West-Vlaan deren en het Doomykschewerd op volgende overeengekomen.» «De loon en van 1939 zuilen dezelfde blijven als deze van 1938.» «In sommige gevallen kan een her- aanpassing der loonen toegestaan wor den, 't is te zeggen, dat de loonen van de vormers met maxima 5 0/0 mogen vermindert worden, mits dien verstan de dat 6 op de 10 der werkers het vastgestelde minlmaloon van 5.30 fr. met minstens 10 0/0 moeten kunnen overschrijden, zij dat deze op minstens op 5.85 fr. oer uur kunnen komen.» Aldüs gedaan te Kortrijk op 28-4-39. Ter herinnering, dat het Jaarlijks kongres van de Federatie der vakbon den van Mldden-Zuid-West-Vlaande- ren olaats heeft, op Zondag 14-5-39. te 8.30 uur *s morgends in «Het Volks- reoht» te Kortrijk. DAGORDE 1. 7-ede'Hk verslag ove- 1938. Coole' 2. Geldelijk verslag 1938, Elisabeth Dejonghe; 3. Vers'a g over het bureel van Arbeids recht. A. Clays. De algevaardigden worden verzocht stipt op uur te zijn. V. d. Federatie van M.Z.W.V Jos. COOLE Alg. sekretaris. bond zou er 320.000 tellen. Men kan het aantal aangeslotenen van de klei ne Vakverbonden liberale, Vlaam en zoogenaamd onzijdige op geza menlijk 100.000 ramen. Uit de vergelijking van de bij een of ander Vakverbond aangesloten arbeiders met de massa werklieden en bedienden die in de Belgische nij verheid, in onzen handel of bij oe openbare besturen aan hun kost ko men, kan men besluiten dat er een dik millioen van deze loon trekkend en afzijdig staan tegenover eiken vorm van vakbeweging. Finet heeft uitgerekend hoevelen ongeveer vatbaar zijn voor aansluiting bil het Belgisch Vakverbond. Hij houdt daarbij rekening met het aan tal stemmen, dat door de socialisti sche lijsten werd verkregen bij de jongste verkiezingen. Hij doet terecht opmerken dat er onder de onvereen'gden velen moeten zijn die voor de socialisten stemmen, en die dan ook gunstig moeten staan tegenover het Belgisch Vakverbond. Van de 600.000 aangeslotenen van dit laatste, zullen ongeveer tien ten honderd vrouwen en jongens van minder dan 21 jaar zijn. zoodat er 540.000 socialistische vereenigden overblijven, die aan de algemeene ver- kjez'ngen deelnemen. Nu, bi) de verkiezingen van 2 April jongstleden, werden op de socialisti sche lijsten 705.977 stemmen uitge bracht. De kommunisten, die geen eigen vakbonden hebben, verkregen 125.250 stemmen, en de Trotskyisten, 7.251. De partijen, waarvan de kiezers voor aansluiting bij het Be'.g'sch Vak verbond in aanmerking komen, ver kregen samen dus 837.000 stemmen. Finet meent het aantal niet-vereenig- baren onder deze kiezers op 100.000 te mogen ramen. Deze 100.000 zouden dan kleinhandelaars, zelfstandige on dernemers, pachters, advokaten en andere middengroepen zijn, die niet in loondienst werken. Er blijven nog 737.000 soc'alistische en kommunistische kiezers over, dat is 200.000 meer dan het B.V.V. leden telt. Die 200.000 moeten ln het B. V. V. Zij vormen een eersten sektor, welke dient te worden bewerkt. Een tweede sektor, vormt <ie jeugd, die in ontoereikende mate is veree- nigd. Finet meent ook de jongeren beneden de 21 jaar, die voor onze vak beweging zouden kunnen gerekruteerd worden, op 200.03>*te mogen ramen. Er zouden dus 400.000 arbe'ders di- rekt in het bereik van onze syndikaie propaganda liggen, zoodat Finet niet overdrijft, wanneer hij schrijft dat het B. V. V. één millioen leden-zou kunnen omvatten. Dat millioen vereenigden is onge twijfeld een min of meer fheoretisoh doel. Men moet er reken'ng mee hou den dat er, ook onder de socialistische kiezers, arbeiders zijn, die afzijdig zullen blijven tegenover de vakbewe ging, uit verkeerd berekend eigenbe lang, uit sleur, op grond van een on begrijpelijk egoïsme, uit onverschillig- hed voor den socialen stryd, en ook tengevolge van den druk dien zij van wege hun werkgevers-ondergaan. Maar wij kunnen dat theoretisch doel benaderen. Wij zouden ongetwij feld ook vele geloovige arbeiders, oie voor de katholieken stemmen, voor onze vakbeweging kunnen veroveren, door een standvastige propaganda, waarbij wij hun moeten doen inzien dat de arbeiders hun aardsche belan gen en hun waardigheid ais arbeiders en als menschen n'et doelmatig kun nen verdedigen, als zij verdeeld zijn in geloovigen en zoogenaamd onge- loovigen; dat de liberale en katholieke werkgevers vereenigd zijn in dezelfde vakbonden, dat het demokratisch socialisme het katholiek geloof niet in gevaar brengt. Neen Het is geen utopie in ons land eens een Vakverbond met één millioen leden tot een levende werke lijkheid te maken Eerst moet er den wil zijn om de 400.000 nieuwe leden te veroveren. Zonder den wil, is er niets te berei ken, zelfs als men over de beste orga nisatie, de meest onderlegde leiders en de meest doorslaande argumenten beschikt. Wy meenen vele teekenen te zien van het bestaan van een w'l tot ver overing in onze vakbeweging. Het B. V. V. bereidt een studieweek voor, waar de syndikaie leer zal wor den besproken, in het licht van de verschijnselen van onzen tijd. De kameraden van het Buisselsche hebben Zondag Jl. een nieuwe rekru- teeringsaktie ingezet, onder het pa rool De Brusselsche arbeiders met ons Wij weten dat de wil tot verovering nog niet alles is. Om te slagen, om te veroveren, moeten wij onder de arbeiders een grootsche beweging met verheven doeleinden ontketenen. Deze doeleinden moeten in de eerste plaats gericht zijn op de verdediging van de waardigheid van den arbeider als arbeider en als mensch, o.m. door de veredeling van den arbe-d, en cp de omvorming van de ekonomie, waarbij wordt uitgegaan van de zorg om elke sociale onrechtvaardigheid uit te schakelen. Een vakbeweging zonder hoogeren inhoud is gedoemd om te ontaarden tot een instelling voor sociale verze keringen zonder meer. Zeker, de diep-menschelijke betee- ken's van de sociale verzekeringen is niet te onderschatten. Maar wij willen meer. Wij willen een hoogere menschheid. Wij willen veroveren. Wü willen de jeugd met ons. wy willen al wie arbeidt met ons, om te bouwen aan een hooger, recht vaardiger en harmonischer maat- SCl"PM' O. D. S. DAGEN Golflengte 267,4 m. Golflengte 201,07 m. Morgen uitzending Namiddag uitzending Avond uitzending Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 13,00 - 20,00 13,00 - 17,00 14,00 - 20,00 13,30 - 18,00 14,00 - 20,00 13,00 - 21,00 14,00 - 17,00 geen 20,00 - 24,00 geen 20,00 - 24,00 geen geen 21,30 - 24,00 WIJ, socialisten zeggen het niet; maar wel de kristenen. Men heeft maar een oog slag te werpen in het kristen weekblad van West-Vlaanderen, om ervan overtuigd te zyn. Sinds de aanstelling van de regee- rirtg Pierlot, is er nog maar weinig lof uitgebracht geworden aan het adres van deze regeering; 't is meer een ge dempt gemoed van verbittering en te leurstelling dat spreekt. En doorheen de politieke beschouwingen van dit kristen weekblad, is er niets dat op een geruststellende verklaring neer komt. Men zou byna mogen zeggen dat het wroeging van geweten is die tot uiting komt. De dik tater ia le houding vanwege de liberalen, kan maar geen verschooning vinden in de oogen van de kristen skribenten, maar toch hebben de kris- tene parlementaire vertegenwoordigers zich bij dit tweeledig monsterverbond neergelegd. Meer, zy hebben aange nomen er een ondergeschikte en min derwaardige rol in te spelen. Een rol die hun meer het awygen oplegt dan het praten toelaat. Niet te verwonderen dat er in derge- lyke omstandigheden hier en daar stemmen opgaan die niet van dien aard zyn dat ze de kristene beweg-ng aanmoedigen. De pil hoe verguld ook was te groot om te slikken en het is vooral dat soort liberale diktatuur welke hun het ergst op de maag zal blyven lig gen. Bedenkt, dat de kristenen vertegen woordigers op kommando van de libe ralen in blok hebben moeten stemmen voor een liberalen senaatsvoorzitter, dan wanneer de liberalen geweigerd hadden een Vlaamschen katholieken kamervoorzitter te kiezen. Dit was zeker geen klein bier! En om zoo iets te verteren, moet men al meer dan een kiekenmaag hebben. De kristenen missen moed en duit, en ziedaar een reden waarom zy zich zoo iets hebben laten welgevallen. Maar er zyn dan toch de kristen kiezers, de eenvoudige volgelingen die, dan toch verstand genoeg bezitten om te begrypen dat zoo iets niet normaal is. De kristen pérs is dus niet op zyn gemak om aan d.t zonderling ver- sdhijnsel toch en zekere uitleg te kun nen geven. Aldus is het te verklaren, dat wy in het kristen weekblad van West- Vlaanderen een uitlating aantreffen, waarby zy niet kunnen aannemen dat de regeering Pierlot haar bestaan zou rekken door toegeving aan de chan tage der liberalen en waarby gevraagd word; een einde te maken aan dit verbond. Dit is gewis goedkoope literatuur, doch het wyst er toch op dat by de kristenen deze katholiek-liberale re geering, niet in een geur van heilig heid staat. Maar Indien de kristenen kracht dadig genoeg waren geweest, zou het nooi; tot zulk resultaat zyn gekomen. Het ware voldoende geweest dat de kristenen zich kordaat uitspraken voor een regeering van alle demokratisohe elementen om te voorkomen dat een katholiek konservatieve liberaal reak- tionnaire regeering tot s and kwam. Doch neen, zoo doordrijvend durf den zy niet optreden. Hun sektair anti-socialisme belette hun zulk een houding aan te nemen; en nog dui zendmaal liever met Satan meeheulen dan met de socialisten samengaan. Aldus werd het kwaad gesticht, waarover zy zich achteraf beklagen. Dienvolgens kan men betwyfelen dat wat ze schryven, ernstig en gemeend is. Het is veeleer noodgedwongen om de ontstemming van zekere hunner aangesloten volgelingen te keer te gaa.n, of om te doen gelooven dat ze van de nood een deugd hebben ge maakt, en ze niet beter vragen daar zoo spoedig mogelyk eec einde aan te maken. Nochtans bewyzen de kristene ver tegenwoordigers de regeering door dik en dun te willen volgen. Waarom anders, aan de regeering Pierlot uitgebreide volmachten toe kennen? Dit wys't op het verschil van hou ding dat bestaat tusschen de kristen vertegenwoordiging e.. de kristene skribenten. En dat onderscheid moe ten onze menschen weten aan te kla gen, want het wyst nogmaals op de dubbelzinnigheid in de kristene poli tieke beweging. Aan den eenen kant onderworpen heid in he- parlement, en aan den anderen kant dreigend optreden in de pers. En dat is steeds de toevlucht Ier kristenen. We kunnen dan ook moeilyk aan nemen dat de kristen skribenten drei gend komen vertellen, dat er niet veel noodig is om ds regeeringsmeerderheid te doen kantelen. 't Was toch niet met het inzicht deze regeering 's anderendaags om te kantelen, dat de kristenen haar boven de doopvont hebben gehouden. De kristenen zyn, noch min noch meer de gevangenen van hun eigen politiek spel, waaraan zy een einde zouden kunnen maken indien zy zul.is wenschten. Dit werd trouwens talryke malen gezegd. De kristenen oordeelen het echter toch noodig naar ui-vluchten te zoe ken en verantwoordelijkheden te ver plaatsen. Zooals altyd Is het weei; de schuld van de socialisten. 't Zyn natuurlyk de socialisten die het mogelyk hebben gemaakt dat een katholiek konservatieveliberaal reak- tionnaire regeering tot stand werd ge bracht. 't Is het gemakkelijkst argument om zich van alle medeplichtigheid vry te pleiten. Maar waarom zitten die kristen ministers dan in die katholiek-liberale regeeTing? Waren de kristenen wat meer dur vend en doordrijvend van aard, dan zou een werkelyk demokratische re geering tot stand zyn gekomen. Maar spreekt daar niet van; daar- voor zyn de kristenen niet thuis te vinden. De socialisten ontvluchten hun ver antwoordelijkheid niet. maar zy wen- schen nie. tegen weer en wind in een regeering te treden om er tot doelw-t te dienen van alle volksvijanden, dan wanneer een loyale samenwerking en medewerking geboden is en dat wed er- keer ige verantwoordelijkheid dient te bestaan. En al wie eerlijk en oprecht is, zal hun geen ongelyk geven. Maar dat wy de werklieden dan in den steek zouden laten omdat wy de keukenmeid niet willen spelen van de katholieke konservatieven en de libe rale reaktionnairen, kan men wellicht aan zwakzinnigen opdisschen; maar niet aan verstandige menschen. En wanneer de kristenen met zulke brabbeltaal hun netelige positie in deze regeering van godsdienstige katholieke en liberale vrymetselaars moeten red den is het werkelyk niet schitterend. We kunnen aannemen dat de kris ten skribenten zich inspannen om het kind een naam te geven, maar dat zy in godsnaam toch niet met zulken on zin komen aandraven. Indien zy het werkelijk beu zyn, steeds en altijd een minderwaardige en ondergeschikte rol te vervullen en er niets voor voelen de regeering Pier lot in het leven te houden, wel, dan is het maar aan hen gelegen om zich van die gewetenswroeging te ontdoen. Een weinig meer moed en durf, en het is zoo laat. J. DE CONINCK. m HET WIT KRUIS 1 der maandstonden te P" 7 Ik vind dat ze Weel sturen I w goed zijn..- tenth. "Ik We6t "dtn^indien"^ Uw zou gewor Qok mljn OE DOOS VAN 24 POEDERS I 11 Fr. DE PROEFDOOS VAN 8 POEDERS: 4 Fr. DE FAMILIEDOOS VAN 48 POEDERS 20 Fr. ■N ALLE APOTHEKEN DE KOKER VAN DE KOKER VAN 12 CACHETS» 6 Fr. J4 TABLETTEN, H Fr. DE DOOS VAN 2 CACHEIS VOOR HANDTASCH 1.50 Fr. LABORATORIA TUYPENS TE SINT NIKLAAS-WAAS

Voor Allen | 1939 | | pagina 2