A. A I. S T Hef Siedelijk Zwembad wordt op grootsche wijze ingewijd Gemeenleraadzitfing van Woensdag 31 Mei Herzele Overboelare m 'Volkshuis, Molendries. 1'i AALST Tentoon 572 il S JUNI, OFFICIEELE OPENING FEESTPROGRAMMA PUIK ZWEMFEEST WIE IS HEER VAN DEN BOSSCHE, BESTUURDER VAN HET ZWEMBAD? WANNEER IS HET BAD TOEGANKELIJK? HOE HOOG STAAN DE TARIEVEN DER INKOMSTEN? TARIEF DER ABONNE MENTEN Ouderdoms- en Weduwenpensioenen Pgt JAN WELLEMAN GEVIERD Hier de S-A.V. De werkloozensteun Verbond der verschillende mutualiteiten AAN DE LEDEN Luchtbescherming Eindelijk Een antwoord aan den heer Van den Berghe Een oude vos verliest zijn haar maar zijn streken niet Onze feestkommissie in werking AAN DE NERINGDOENERS V V i*nt«tjpoanJel|/V« re-iaJctU: N E 6 - Voor Allen - 4 Juni 1939 w s MET Ome sympathieke burgemeester Nichels Alfred 5 Juni m 1939 U de beteekenisvoVc dag voor de Aalstersehe zwem- liefhebbers in het bizcmder en voor de yansah-e bevolking in het al gemeen.. Langzaam maar «wrxer js Jan toch d« *x>lai*a verwachte openingsdag van het rvpenuVid aangebroken. Deze gebeurtenis "ereischte van den seer bevoegden heer Van Den Bossche, bestuurder. er; pgt fJcrkihmamsche pen van Volksgezondheiddat een piekfijn feestprogramma zoo ineen gestoken worden. Aan de hand van wat volgt, zuilen onze geachte lezers esi lezeresser kunnen getuigen, dat er hier de Aalstereche bevolking iets ceni-gs et verrassends wordt voorge schoteld. Te 19 uur. Ontvangst door het stadsmagistraat, van de hooge ge nood iedivn: de hh Marcel Henri Jaspas minister van Volksgezond heid; Frcdericq, goeverueur der provincie; Bouckaert, arrondiss.- kommissaris, enz. WT.i nvO VHSGROET, door burgemees ter Nichels. TOESPRAAK, door schepen Berghman Te 19 u. 45 1 onder de zeer gewaardeerde leiding van de Aaisterecbr. zwetmehib Neptu- nus opgeluisterd door .symfonisch orkest (25 man). 1. Symbolische dh/lkeling door een Aalsterech meisje. 2. 100 m. vrije slag voor kadetten. 3 200 m. streekzwemmen dames. 4 100 m. vrije slag voor heeren. 5. 100 m. rugalag voor heeren. 6. 100 m. vTije slag voor dames. 7. Exh bi tie van schoonspringen 8. 100 m. vrije slag voor meisjes. 9. 200 m. stree-kzweroimen, heeren. 10. 100 m. ruigislag voor dames. 11. 3 x 50 m. estafette wisselslag, voor heeren. 12. Figuurzwemtnen door 8 zwemmers der Gentsche Zwemwereeniging. 13. Komisch duikelen door den h. Demallens. 14. Waterpoio-match. Ziedaar het puik programma, dat zoowel nieHiefhebbere van de zwem sport als dezen die graag zwemmen, rullen willen bijwonen. Prijzen der plaatsen. Vo'ksplaat sen 5 fr.; voorbehouden zitplaatsen, 10 fr. Kaarten te verkrijgen in de lokalen Het Land van Riem Groote Markt en in café Nep-tunus Capucienen- laan (rechtover het zembad). Heer VAN DEN BOSSCHE. Het stadsbestuur stelde er prijs op, aan het hoofd van het stedelijk zwem bad een persoon te stellen, die niet alleen kommercieele kennis bezit, om de goede exploitatie der zaak te ver zekeren, maar in hoofdzaak een tip top bevoegd oefenaar der zwemsport, omdat alle inwoners, die komen ba den en vooral de ouders die er hun kinderen regelmatig zullen sturen om te baden, de volste verzekering te ge ven, dat er steeds met de meeste stipt heid over hen zal worden gewaakt, èn door den heer bestuurder èn door twee badgasten (redders). Welnu, we gelooven dat het stads bestuur een uitstekende keuze heeft gedaan Als ona-anstootbare bewijsvoering, laten we her een korte opsomming volgen van de verschillende verworven titels, die bij elk rechtgeaard mensch noch vooringenomenheid, noch twijfel noch wantrouwen kan laten houder van het certifikaat van vol ledig middelbaar onderwijs (oude humanoria);- diploma der eerste kan didatuur wijsbegeerte en letteren; diploma der koloniale school te Brus sel; oud-rekondiman van België der 5 x 100 m. streekzwemmen; oud- kampioen van België der 4 x 200 m. vrije slag; oud-kampioen van water polo in pupUlen-aldeeling; Olympisch Pgt. Berghman Al/ons, schepen van burgerlijken stand en sociale voorzorgonder wiens beheer het stedelijk zwembad staat i gwelektioimeerdé In de Belgische waterpoloploeg, welke op de Olympiade VA!-. Berlijn in 1936 de bronzen me- daiffle bdhaaJde: gese-lektionneerde in de Belgische ïtudente-nploegen voor de spelen van Turijn en Parijs; officieel scheidsrechter van den Kon. Belgischen Zwem- en Reddings hond; diploma van het hooger red- dingsexameri van den K.B.Z.R.B lid van het propagandakomiteit van den K.B.Z.R.B. MAANDAG 9.— tot 12.30 u. dames. 15.tot 21.u. familiebad. DINSDAG 9.tot 10.30 li. heeren. 10.30 tot 12.30 u. dames. 15.tot 17.u. heeren. 17.tot 21.u. familiebad. WOENSDAG 9.tot 12.30 u. heeren. 15.tot 21.u. daimes. DONDERDAG 9.tot 12.30 u. dames. 15.tot 21.u. familiebad. VRIJDAG 9.tot 12.30 u. heeren. 15.tot 18.u. dames. 18.tot 21.u. volksbad, heeren ZATERDAG 9.tot 10.30 u. heeren. 10 30 tot 12.30 u. dames. 35.tot 18.u. familiebad. 18.tot 21.u. volksbal. ZONDAG 9 tot 10.30 u. famSlievolksbad. 10.30 tot 12.30 u. familiebad. Algemeen tarief «dames, heeren, familiebad), 2,50 fr.; zitdagen 3.00 fr. Volksbad 1.50 fr.. Familiebad eiken D ne-dog- en Woesndag- na-middag 5 fr. Scholen voor gezamenlijke kleed kamers 1 fr.: voor afzonderlijke kabienen 1,50 fr. 1. Maand-abonnAnenten 25 fr.; alle dagen éénmaal zwemmen, uitgeno men uren aan duur tarief. 2. 35 fr. alle dagen zooveel men wil. 3. Leden der maatschappijen 20 en 30 fr. Jaarabonnementen 1. 225 fr., per trimester te betalen; «80, 70, 50 en 25 fr.) 2 300 fr. (110 85 60 45). Leden van maatschappijen 180.fr. (70, 50, 40 en 20 fr.)275 fr. (100, 80 55 en 40 fr.) Aalstersche kermis De groote tumfeesien, op touwgfzet door onze feestkommissie, met mede werking van het bestuur der Oost- Vlaanderengouw van den Kon. Belgi schen turnbond, beloven uit te groeien tot een ongekend sukses. Reeds van 's morgens vroeg te 8 u. treden ruim twintig ploegen turneres sen op de Varkens-markt op, waar zij om de prachtige te winnen prijzen zul len dingen met gezamenlijke oefenin gen, reeksen marschen en een mede- tleependen estafettenloop. Terzelfdertijd kampen evenveel uloe gen jongens op de Groote Markt, e'ven- eens met gezamenlijke ordeoefeningen en een springwedstrijd per ploegen. Het namiddagfeest vangt aan te 3 u. op de Groote Markt, en zal een zoo afwisselend als boeiend programma omvatten, waaraan al de kampende afdeelingen van 's morgens zullen me dewerken en waarin de massa-uitvoe ringen zullen afwisselen met loop- en springwedstrijden. Dit feest wordt be sloten met een alge-meenen volksdans, uitgevoerd In kleurrijke nationale klee derdrachten. 's Avonds zullen prachtige b'liet ten en kunst,prestaties, eveneens op de Groote Markt uitgevoerd worden. Voor de verlofweek Door de krisis zullen dit jaar vele werklieden geen volledig jaar gewerkt hebben, dus ook geen 6 dagen loon als verlofvergoeding ontvangen. De leden der vakbonden welke in dat ge val zouden verkeeren, moeten de brief jes waarop de ontvangen som door de patroons vermeld zijn goed bewaren, en zullen naar gelang de bekomen ver goedingen gedurende de verlofweek, in de hierna vermelde voorwaarden de werkloozenkontro'e mogen volgen. De ledén die bijvoorbeeld een som ontvangen gelijk aan het loon van 1 1/2 en min dan 2 1/2 dagen, zullen tijdens de verlofweek 4 dagen tot de werkloozenkontrole toegelaten worden. De leden die een som ontvanger, ge lijk aan het Joon van 2 1/2 en min dan 3 1/2 dagen, zullen 3 dagen tot de kontrole toegelaten worden. De leden die een som ontvangen gelijk aan het 'oon van 3 1/2 en min dan 4 1/2 dagen, zullen 2 dagen de kontrole mogen volgen. De leden die een som ontvangen ge lijk aan het loon van 4 1/2 tn min dan 5 1/2 dagen .zullen één dag tot de kontrole toegelaten worden. Deze maatregel is gunstiger dan voorhe-ri voor de werkliedPn die niet de volledige 5 dagen verlofvergoeding bekomen, door deze toepassing zullen vele leden der vakbonden gedurende de verlofweek tot 2 dagen meer. werk loozen vergoeding kunnen genieten. De wet van 18 Juli 1938 tot verhel- ping van onrechtvaardige toestanden inzake ouderdomspensioenen, onstaan door de schuld of nalatigheid van der den, wordt op 1 Januari van kracht. Beneden opgegeven personen kunnen zich op de bepalingen dier wet beroe pen 1) Verzekerden aan wien schade werd berokkend door de schuld of nalatigheid van een gelastigde van een erkende mutualiteitsvereeniging voor lijfrente of van een aangenomen ol officieele kas voor verzekering tegen werkloosheid, die de in ontvangst ge nomen stortingen of de van de werk- loozenvnrgoedingen afgehouden bedra gen niet of niet-tydig aan de Alge- meene Spaar- en Lijfrentkas heeft overgemaakt. De vrijwiilig-verzekerden en de ar beiders. onverschillig hun geboorte jaar, die in bedoelden toestand ver keeren. alsmede hun rechthebbenden aan wien de weduwrentetoeslag en weezentoelager. geheel of gedeeltelijk werden geweigerd, zijn op straf van niet ontvankelijke verklaring ertoe ge houden, vóór 1 Januari 1941 hun aan vraag in te dienen. De personen die in de voorwaarden verkeeren om thans op den ouder domsrentetoeslag of op den weduwen- rentetoesla.g en weezentocslagen aan spraak te maken, zullen de voocdeelen bij de bepalingen van de wet van 18 Juli 1938 met ingang van 1 Januari 1939, mogen genieten indien zij hun aanvraag vóór 1 Juli 1939 indienen. De na bedoelden datum ingediende aanvragen zullen eerst met ingang van de maand volgend op die in den loop waarvan zij werden onderschreven, hun uitwerking hebben. 2) Arbeiders of hun rechthebben den, aan wie den ouderdomsrentetoe slag of weduwerentetoeslag en de wee- zentoeslagen geheel of gedeeltelijk ge weigerd werden, omdat de werkgever dier arbeiders, niet tijdig doch vóór 1 Januari 1938 de achterstallige per soonlijke en werkgeversbijdragen over gemaakt heeft. Om met ingang van 1 Januari 1939 de voordeeien te genieten voorzien bij de bepalingen van vermelde wet, zijn bedoelde personen er toe gehouden vóór 1 Juli 1939 hun aanvraag in te dienen. De aanvtragen moeten gericht wor den tot den minister van Arbeid en Sociale Voorzorg. Dienst voor Ouder domspensioenen. 158. Koninklijke str., Brussel', door middel van een geda teerd en onderteekend schrijven, met boven aan duidelijk vermeld Wet van 18 Juli 1938 In bedoeld schrijven zal de aanvra ger nauwkeurig zijn naam, voorna men. geboortedatum en adres opgeven. Hij zal er wel op letten het doel van zijn verzoek niet in bijzonderheden toe te lichten, noch eenig dokument daar bij te voegen. Zoodra de aanvraag is ontvangen zal het departement, aan den belang hebbende een formulier toesturen, dat laatstgenoemde met de meeste zorg zal invullen en onverwijld, samen met de bewijsstukken aan vermelden dienst terugzenden. Partijgenooten, bovenstaande om zendbrief werd reeds door de pers medegedeeld. Doch wij houden eraan de lezers (essen) van «Voor AHem daar aan te herinneren, gezien wij van vele ouderdomsgapensionneerden en wedu wen klachten hoorden, dat zij niet de volledige pensioervrente genieten en de nieuwe aanvraag moet gedaan worden vóór 1 Juli 1939. De leden van de zieken- en vakbon den welke zich in voormeld geval be vinden en door achterstallige stortin gen niet het volledig pensioen genie ten. worden verzocht zich onmiddel lijk te wenden tot de bureelen van hun zieken- of vakbond. Er was weinig belangstelling. De dagorde was ook van administ-ra- tieven aard. Grondafstand oip het kerkhof. - Aengenomen. Rekening kerkfabriek O. L. Vrouw Bijstand. De ontvangsten beloopen tot 25.514,80 fr.; uitgaven 25.335.40 fr. Er is dus 179 fr. boni. Men is akkoord. Begroeting der muziekakademie en akademle voor Schoone Kunsten. Ontvangsten: 276.468 fr.; uitgaven: 182.280 fr. Er wordt vanwege de katholieken aangedrongen opdat de leeraars recht streeks door de stad zouden betaald worden. Men zal zulks veranderen bij het aanstellen van nieuwe sekretaris- sen dezer instellingen, daar dezen nu den titel dragen van sekretaris-pen- nir-gmeester. Kasoverzicht K.O.O. Aangeno men. Nochtans orakelt de heer Caiiebaut nog wat over de 720.000 frank: Ieder- 'een kent dat lolleken van dit raads lid. Schepen De Stobbeleir zegt, dat hij al driemaal uitleg gaf over deze 720.000 fr. Als de heer Gallebaut niets begrijpt of niets begrijpen wil, kan hij er ook niets aan doen en is het een hopclooze zaak. Belasting op het kadastraal inkomen voor 1939. Dit is een kleine verminde ring voor zekere kategorieën, welke moet aangenomen worden door de hoo- gere besturen, voor 1939. Tarieven der huwelijksplechtigheden. Pgt. BERGHMAN, schepen, geeft uitleg over de nieuw^ tarieven voor de huwelijksplechtigheden. Deze zaak is door het schepenkollege herzien. Een 4.000 fr. kan hiermee boni ge- Ons 3e Pinksterkamp is dus achter den rug. Met weemoed zijn we uit Lichtaart vertrokken. Hoe g'arne zouden we gebleven zijn. Met meer dan 300 jon gens en meisjes hebben we twee volle genotdagen beleefd. Twee dagen dat we uit de duffe stad waren. Heerlijke dagen waren het. die we doorgebracht hebben in 't midden van de Kempen. Het Pinksterkamp te Lichtaart zal altijd in ieders geheugen blijven. Ook het feest rond het kampvuur zal zoo gauw niet vergeten worden. Degenen die met,verbranden rug. ar men of beenen naar huis gekomen zijn, zullen nog dikwijls herhalen «dit heb ik in Lichtaart opgedaan Ook degenen die gingen zwemmen, zullen een aangename herinnering hebben van het koele Nethewater, maar voor al ook van de... muggen. Het kamp zal voorzekers in ieders geheugen geprent blijven. En hoe ver heugd waren we niet als we de bel hoorden rinkelen... om te eten. Hoe aangenaam was het mee te doen aan het kampleven en dan zeggen we nog niets over de zangles en het turnen. Neen, het Pinksterkamp zal niet zoo gauw vergeten worden. Ons tweede groot kamp Is te Bree- dene aan Zee. Jongens en meisjes, duchtig ge spaard, om daar allen aanwezig te kunnen zijn. Daar blijven we voor 4 dagen. Degenen die hun betaald ver lof hebben, kunnen natuurlijk voor 8 dagen blijven. Met Aalst-Kermis moet ieder lid van de SAV mee naar zee Daarom moet het parool zijn Spa ren en nog eens sparen REPETITIE Toekomenden Maan dag te 7 uur stipt is het zooals naar gewoonte herhaling van de volksdan sen. Ieder pionierelid Is verzocht op tijd te komen. Laat niet op u wachten. BANJO-CLB. Dinsdag 6 Juni te 7 uur, herhaling van de banjoclub. Nie mand mag ontbreken VALKENNIEUWS. Morgen (Za terdag) te 6 uur stipt, is het verga dering voor de Valken. Er worden be langrijke zaken besproken. Valken, vergeet uw uniform niet aan te trekken om naar de vergadering te komen. Vriendschap 1 De verlofkaarten Door de M. P, der spoor- én buurt spoorwegen worden reisbiljetten aan verminderden pijs afgeleverd. Daar voor moeten de werklieden aan hun patroons de verlofkaarten vragen, die men op het bureel der bevolking (stad huis) moet laten afstempelen. Den dag vóór dat men op reis gaat moet men met de verlofkaart en pasport aan de winketten der statie de reisbiljetten aanvragen. Deze reiskaarten zijn geldig voor zoolang men in de verlofweek op reis gaat. Verleden Zaterdag werd in alle inti miteit een bescheiden hulde gebracht aan een onzer oudste en beste stryders der vakbeweging: kd. Welleman Jan. Wie hij was Een arbeider-steenDe- werker, die reeds van in zijn jeugd den drang voelde zich te verzetten tegen het onrecht de werkende klasse aan gedaan. Zijn enkele centen die hij overspaar de besteedde hij voor het aankoopen van de «Vooruit.. Doch, vermits er moest gewerkt worden van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, was er geen tyd over om dit blad te lezen. Onze vriend vond er echter wel wat op. Hij roofde zonder meer 's Zondags in de kerk de stompjes kaars en 's nachts dan in bed, bij het flikkerende schijn sel dezer k arsjes, vond hij gelegenheid de socialistische stellingen te leeren kennen. Gesterkt door deze opgedane kennis vond hij de kracht op zijn beurt de soci-alistrche Idee te propaveeren. Dat ziulks in dien tijd niet van een leien dakje liep weten onze ouderen nog zeer goed. en or,ze kd. Welleman weet er ook van mee te spreken. Meermaals is hij slachtoffer geweest en in elke beweging op het werk stond hij ondanks alles, aan het hoofd. J n is een der eerste bestuursleden geweest van de afdeeling der centrale van steenbewerkers. Al spoedig tot voorzitter benoemd, Ls hij deze groepeering blijven lei den tot op heden. Na het laatste kon- gres der al-gemeene centrale, die een reorganisatie in deze afdeeling mede bracht. werd hjj aangesteld als cere- voorzitter. Hij vertegenwoordigt zijn vakbond in het pi atselijk partij-bestuur en in de federatie van vakbonden, waarvan hij een der trouwste en oppas- sendste leden is. Welleman Jan is een veteraan van de socialistische en syndikale bewe ging. die een voorbeeld is voor de jeugd. Wij wensohen hem neg vele ja ren in ons midden, want ond.nks liet feit dat hij de ouderdomsgrens heeft overschreden, blijft hij zijn plaats als eere-voorzitter bekleeden. Wij bieden hem en ziin kinderen, eveneens trouwe partijgenooten, onze beste gelukwenschen an. Het bestuur. Nieuws uit de Polykliniek De partijgenooten-medewerkers wel ke nog in het bezit zijn van een in- schrijvingslijst voor den aankoop der bedden voor den dienst der Kleine Heelkunde, worden langs dezen weg verzocht, uiterlijk tegen 15 Juni a.s. de lijsten en het bedrag ervan op het bureel te storten. Zij worden overigens per brief hiertoe verzocht. Burgerlijke Stand GEBOORTEN. Mannelijk 10. Vrouwelijk 8. HUWELIJKEN. Florent De Ba oker, autogeleider, Gasthuisstraat 36, met Marie Ceupens, z. b.. Vrijheid straat, 6. Alfons Van Geite, brand weerman, te Gent, met Mathildis Ver- bestel, breister, Hoogevesten 60. Mi chel Verhulst, grondwerker, Padden- hoek 18, met Anne Biela, dienstmeid, Paddenhoeg 22. OVERLIJDENS. Joanna Van de Meerssche, z. b., 74 j., Val. De Saede- leerstraat 6. Anastasi-a Neyman, z. b., 78 j., Dr. De Moorstrjat. Hor- tense Tilley, 78 j., te Lebbeke. Al- bertus Boone, z. b., 83 j., Ingang Weyenbergh. Camiel Coen, kaaiwer ker, 68 j., Felix De Hertstraat 23. B-cker, z. b., 53 j., Zonnestraat 81. Maria B-aetens, z. b., Kerebroekstraat 15. Alfons Coppens, student, 19 J., Nieuwbeekstraat 242. dementia De Kinderen onder de zeven jaar 2. maakt worden, welke ten goede komt aar. de K.O.O. Bij de plechtigheid is ook meer luister bijgedaan, wat toe laat meer te vragen voor de huwelijken van den be-goedep stond. Na een korte diskussie is men met de nieuwe tarifieering akkoord. Kon.nklijk Atheneum: Wijziging der beslissing van December betreffende een afstand van grond aan den staat. Er is hier grond te veel afgestaan destijds. Dit zul geregeld worden. Rooiïnigsplan Nazarethstrart. Van weerskanten moet hier grond afgestaan worden. Deze zaak wordt geregeld. Rooiïn.gsplan Regelbrugstraat. Tegen dit plan zijn ook bezwaren binnengekomen, onder andere van den heer Mcnfils en de heer De Strooper. Pgt. DEPREZ, schepen van Open bare werken. Aangaande het schrij ve van den heer Mo-nfils moet opge merkt worden, dat de rooilijn niet kan veranderd worden, daar reeds ver schillende huizen op de aangewezen rooilijn gebouwd zijn. Wat aangaat het gedeelte grond die tusschen de rooilijn en het eigendom van den heer Monfils ligt, de stad i® zinnens dit van de aangelanden aan te koopen om zulks terug aan tegen overgestelde eigenaars te verkoopen. Zelfde voorwaarde voor het schrijven van den heer De Strooper, toch voor zoover het noodig blijkt. Verder geeft Deprez de verzekering dat alle reklamatiën zullen meege stuurd worden naar den technischen dienst Rooiïn'gsplan voor nieuw kwartier tusschen Jan Bijlstraat en Binne- straat. Pgt. DEPREZ. Het nieuw ont worpen kwartier voorgesteld aan de goedkeuring van den gemeenteraad, is gelegen binnen de omheining der Binnenstraat, Geldhofst-raat, Jan Bvl- straat. St. Gudulastraat en Dokter De Moorstraat, en beslaat een oppervlakte van ongeveer 13 Hectaren 50 a. Voornoemd kwartier wordt in het midden doorgesneden door de Leopold- laan, reeds goedgekeurd bi. Koninklijk Besluit van 18 Oktober 1928. In dit ontwerp wordt er op deze laan aan de eene zijde een openbaar plein voor zien van 100 meter op 50 meter, daar tegenover aan de andere zijde een tweede plein in trapezium vorm van 75 m. op 25 m. Van uit deze bedde pleinen loopen de nieuwe straten str alsgewijs naar de omringende voor melde oude straten. Deze n eu'we straten beslaan een to tale lengte van 1 km., zoodat er een totale te bebouwen lengte beschikbaar wordt van 2.000 meter. Boulevard en pleinen bijgerekend. komen wij tot 2.830 loopende meter. Terloops zij ge zegd dat de stad Aalst en de K.O.O. in dit kwartier gronden bezitten waar op ongeveer 430 1. meter te bebouwen straatlengte zal kunnen worden ver wezenlijkt. Het is van het allergrootste belang, dat de onteigening der gronden zoodra mogelijk zou geschieden. Zfj moeten worden aanigekocht aan den prijs van labeurland, eens het kwartier gedeelte lijk verwezenlijkt, zullen de eigenaars voor den prijs van hun land meer eischend worden en de uitvoering van het on-twerp door dit feit bijna onmo gelijk. Dit nieuw plan werd aangenomen. Voor de maand Mei (5 weken) zal uitbetaald worden in het volkshuis, Molendries Door Kd. Amant: Vrijdagnamiddag, van 2 tot 4 uur, de volledige werkloozen zonder inkomsten, van 4 uur af de gedeeltelijke werkloozen die Zaterdag werken; Zaterdagmorgen, van 8 tot 1.30 uur, de volledige werkloozen met inkomsten, voorzien van de loombe- wijzen, van 1.30 tot 5.30 uur, de gedeel telijke werkloozen; Maandagna-middag, van 4 tot 6 uur, voor de leden welke de Zaterdag hun werkloozengeld niet zyn komen ontvangen; Woenrdag, van 9 tot 10 en v:n 2 tot 5 uur, voor de werk lieden van de Viscosefabriek. Door het bureel Bomon Vrijdagna middag, van 2 tot 5 uur, al de volle dige werkloozen zonder inkomsten; Za terdagmorgenvan 8.30 tot 12 uur, de volledige werkloozen met inkomsten, voorzien van de loonbriefjes, en de ge deeltelijke werkloozen wier naam De- gint met de letter A tot en met M, van 2 tot 5.30 uur, voor de leden wier n am begint met de letter N tot en met Z. Door het bureel Deprez Zaterdag morgen van 8 tot 11.30, voor al de volledige werkloozen voorzien van de loonbriefjes, van 2 tot 5 uur voor al de gedeeltelijke werkloozen; Maandag- namiddag, van 4 tot 5 uur, voor deze welke de Zaterdag hun vergoeding nie; zijn komen ontvangen. Door het bureel der metaalbewerkers: Vrijdagnamiddag, van 2 tot 5 uur, voor al de volledige werkloozen: Zaterdag morgen, van 9 tot 12 uur, en 's namid dags van 2 tot 5.30 uur, voor al de gedeeltelijke werkloozen. De leden welke den Zaterdag niet komen ontvangen, worden bericht aat het bureel der metaalbewerkers den Maandag geen vergoedingen uitbe taalt, en moeten de andere dagen ko men ontvangen. Voor de buitengemeenten zal de werkloozensteun van de maand Mei in de gewone lokalen uitbetaald worden a n de leden van het textiel-, tabak en ledersyndikaat. Hofotade: Zaterdag te 7 u. 's avonds. Nieuwerkerken: Zaterdag te 7 uur 's avonds. Kerkxken: Zondagmorgen, te 8 uur. Erpe: Zondagmorgen te 8 uur. Meire: Zondagmorgen te 9.30 uur. Lede en Smet-Lede: Zondagmorgen te 8 uur. Erembodegem: Dinsdagmorgen te 10.30 uur. Gezien bij deze uitbetalingen Joor de sekretarissen en bedienden san de leden eenige inlichtingen zullen gege ven worden, verzoeken wij al de leden op het gestelde uur aanwezig te zijn. De werkloozen worden verzocht hun kontrolekaarten volledig in te vullen en langs beide kanten te onderteeke nen. Aanbestedingen Het kollege van burgemeester en schepen n brengt ter kennis van de belanghebbenden d «t op Dinsdag 6 Juni 1939, te 11 upr voormiddag, ten stad- huize, zittingzaal van het schepenen kollege, zal worden overgegaan tot de volgende aanbestedingen 1) Het leveren en plaatsen in de trouwzaal van een pick-up met 1 of zoo noodig 2 luidsprekers. 2) Het leveren van een marquise. Alle verdere inlichtingen zijn te be komen ten stadhuize bureel 14. De sekretaris F. DE MEYST. De burgemeester en schepenen: A. NICHELS. Dg besturen van de verschillende ziekenbonden bestudeeren sinds enke len tijd de ncodige maatregelen om de misbruiken te bekampen inzake specialiteiten. Tijdens de o'.'derhandelingen met de geneesheeren waren deze van oordeel: 1) diat er veel te veel specialiteiten voorgeschreven werden en 2) dat er slechts zeer weinig specia liteiten zijn die niet door gewone ge- eesmiddelen kunnen vervangen wor den. In 1938 zagen al de ziekenbonden de onkosten der specialiteiten aanzienlijk stijgen. Als verantwoordelijke bestuurders mogen de kommissieleden de misbrui ken niet langer dulden in de uitgaven voor specialiteiten. Daarom hebben zij besloten dat in al de ziekenbonden VAN 1 JUNI 1939 AF: 1) niet.meer zal terugbetaald worder. op de pürgeer-, voedings- en verkloe- kingsmiddelen en in het algemeen op al de specialiteiten waarvoor geadver teerd wordt in de bladen; 2) er maar 50 t.h. tot een maximum van 5 fr. zal tussc/en.,ekomen worden bij specialiteiten, die niet door de ziekenbonden erkend worden; 3) er zal worden tusschen gekomen voor 50 t.h. tot een maximum van 15 frank voor de erkende specialiteiten waarvan hieronder sprake. Deze lijst vóór 1 Juni, bij al de dok ters en apothekers besteld zijn. De besturen, bij het opstellen van deze lijst, zijn zeer breed geweest, zoo dat nog ruim 150 soorten specialiteiten toegelaten worden voor alle mogelijk? ziekten, namelijk: 1) Een twintigtal soorten serum (bloedwet) en een twintigtal soorten vaccins (entstoffen) dienende tot in spuiting tegen klem, kroep, darmstoor nissen, hersenvliesontsteking, tihpyus, tering, roodloop pneumonie kraam- koortis, gangrène of afkankering, ver zweringen, e:z. 2) Een twaalftal specialiteiten voor hartziekten. 3) Twaalf voor asthma, hoest en kinkhoest. 4) Zeventien voor kalkaanvoer en versterking. 5) Achttien tegen gal-, lever- en nier ziekten. 6) Acht tegen maag- en darmziek ten. 7) Vier voor neus-, keel- en oorziek ten. 8) Drie voor oogziekten. 9) Twee soorten ontrme'ttin. sstoffen. 19) Zes tege.i suikerziekte. 11) Vier tegen tering en alle goud- zouten. 12) Acht voor vrouwenziekten. 13) Een tiental verdoovende en pijn stillende specialiteiten. 14) Een zestal in verbard met het bloed. Dat is meer dan genceg om iedereen heel goed en wetenschappelijk te be dienen. De ipotheékhoudgnde dokters zullen verzocht worden d- r-em van de specialiteiten te vermelden. De verschillende mutualiteiten der stad Aalst: Vereenigde Werklieden, Arbeidstr. 14; Eerbied en Recht voor Allen, Nestor de Tièrestra t; St-Jozefsgild eMeuleschettestraat Burrgerswelzijn. Korte Zoutstraat 13; Werklieden en Burgers, Gr. Markt, 5. Volksliefde, St-Jorisstraat. Eendr, Broederliefde, Korte Zcut- straat 40. Ziekenbond Edw. Pecher, Windmolen straat 13. Ziekenbord Victor De Geyter, Sint- K:mielstraat. Ver. Ziekenb. der Krist. Volksp., Mo lenstraat 57. Belangrijk bericht aan de bevolking Een luchtbeschsrmingsoefening, wel ke voor doel heeft het alarmstelsel en de demping der lichten te beproe ven, zal gedurende den nacht van 9-10 Juni a.s., plaats grijpen in de provincies Antwerpen, Brabant, Hene gouwen, Oost. en West-Vlaand eren. Er zullen twee alarmperioden voor zien worden van ongeveer 20 minu ten één gedurende den dag, tusschen 18 en 20 uur, en de tweede tusschen 22 en 24 uur. De lichtdemping zal binmen de ge bouwen van het v ilen van den avond tot den volgenden dag bij dageraad op volledige wijzs hoeven verwezen lijkt te worden. De alarm-verlichting, volkomen on zichtbaar va,n uit de hoogte, dient noodzakelijk te funktionneeren gedu rende de alarmpericde welke zal ge houden worden tusschen 22 en 24 uur. Dus. opgepast niet het minste licht mag naar buiten uit schijnen en het Kon. Bssluit van 27 December 1935 voorziet strenge straffen voor dezen, die de noodige maatregelen niet zul len getroffen hebben. De politie heeft bevelen gekregen ten strengste op te treden. De inwoners, die in hun woningen licht willen behouden gedurende den nacht van 9 op 10 Juni a.s., moeten zorgen. d«at hun vensters die naar bui ten of naar boven uitschijnen, ge blauwd zijn of gestopt, derwijze dat er niet het minste straaltje licht door kan. De lichten van de voertuigen moeten ofwel door een ondoorschijnende kao verdu'sterd worden. Deze kap zal op 4 tot 5 cm. onder de lichtstraal, een horizontale spleet van 1 cm. breedte hebben of door middel van een blau wen doek of door blauwe verf. Het alarmsignaal en het eindsignaal zullen aan de bevolking medegedeeld worden door sirenen. De burgemeester, A. NICHELS. Wij vernemen dat door de zorgen van het siedelijk feestkomiteit en door initiatief van den Oost-Vlaamschen go-w van den Kon. Belgischen turn bond, een prachtig leerlingen-turnfeest zal gegeven worden in onze goede stad tijdens de kermisfeesten. Kampen van 's morgens vroeg, op tochten, massa-uitvoeringen van ruim 800 leerlingen, jongens en meisjes, ge volgd van een prachtigen balletavond, zullen eindelijk aan de Aalstersche be volking toonen hoe ver het opvoedend turnen in onze provincie werd opgedre ven en hoe hoog tijd het wordt, dat "Ok de nijverige stad A .1st dit turnonder- richt binnen haar muren opricht, waar deert en steunt, tot heil der Aalster sche jeugd. Wie doet er mee Wjj lazm net antwoord van den h. Ernest Van den Berghe in «Stryd» op een schrijven van ons. Dit antwoord is ietwat nederig; maar het houdt niets in. In ahe geval, de heer Van den Berghe mag eerst en vooral «Voor A - ien> aansoaar zijn omdat d«t blad hem u-t de «onoekendheidi gerukt heat, want niemand wist byna dat hy «de pute» was. Tweeaens, mag hy het Belgische ae- mokratiscn staatsreg.me nog meer dankoaar zijn, omdat dit hem bons geeft zijn naïeve brieven te schrijven over st-isiand van -reins en dies meer. Hadd.n wij het regime var, Duitscn- land, waarvoor de neer Van den Ber ghe nederknielt, zyn brieven zouden ondenkbaar zijn. Nu maakt hij gulzig gebrmk van deze vryheid die hij, wij herhalen het, af breekt en verfoeit. Hij zet dus zijn onhebbelijkheid voort en wy lazen terug een brief over de treins... Die gestes van een nazi-getinte volksvertegenwoordiger zijn komiek. Ze zeggen ons, dat allemaal die Cha- rels niets bijzonders zijn. Die prak tijken alleen doen afbreuk aan hun verregaande verwaandheid en bedui den ons de kleingeestigheid en de kleinzie igheid van hun geweldige partij, neen, «kampgenootschap». Hier op onze gemeente bestaan nog altijd van die praktijken, die n?et meer thuishooren in een tijd, dat onze kleine menschen door hun strijd op gelijken voet mo-gen gesteld worden met dezen die een beter bestaan heb ben; en vooral niet als deze laatsten verry-kt zijn ten koste der gemeen schap. Ziehier wat er heden nog gebeurt met een oude vos, de vrouw van onzen schepen van den burgerlijken stand, die ook nog het beroep uitoefent van droeiste en winkelierster. Het is wasriyk ongelukkig voor een klein mensch, wanneer hij een stuk moet geteekend hebben door den bur gemeester of schepen. Gaat men bij den burgemeester, hij is zelden thuis. Gaat men bij den schepen, dan moet men tijd hebben, daar hijzelf door het ongeluk is getroffen niet te kunnen giaan. Vandaag is het mevrouw vos, aan wie men het stuk moet afgeven, dat moet onderteekend worden. Nadat zij er haar neus heeft ingestoken, geeft ze eerst haar oordeel en zeindt ze de menschen terug, onder voorwendsel Meneer is belet. Er is een heer by hem. Komt eens binnen een uur te rug En nu vooral gebeurt dit nog meer dan vroeger. Waarom Heel eenvou dig als de menschen vroeger iets noodig hadden voor de huVhoudeliike apotheek, was er maar één toevlucht bij den drogist. Maar nu. zooals alles verandert, is er een apotheek in Her- r»le. waar 4» menschen naartoe zo-n En de oude vos-in die veel tijd heeft om alles gade te slaan, ziet voor het venster wie er in- of uatgaat. En, als men dan bij den schepen moet zijn om iets te Laten afteekenen, dan wordt men maar eenvoudig terugge stuurd voor een uur, om 't even van hoever de menschen moeten komen. Het ware veel beter indien madam zich met haar huishouden bezighield; zij zou misschien wat verdraagzamer worden. En als madam wil, zullen we wel eens het een en ander vertellen over haar oude vossenstreken... j Moerenhout. Geachte medeburgers, gy die den strijd der gemeenteverkiezing van dichtbij gevolgd hebt, zult kunnen oordeelen of wij j-a of neen or.s pro gramma. dat ik u heb voorgedragen c-p iedere meeting, uitwerken. Niet tegenstaande wij nog op de góed-keu ring onzer begrooting voor 1939 wach ten en dus nog over geen voldoende gel-den beschikken, trachten wij toen hier en daar enkele verbeteringen te brem en. Beziet de uitbreiding der ver lichting, van de waterleiding, de ver betering aan de binnenwegen; andere zullen volgen. V-oor vandaag he-b ik het over de werking der feestkommissie. Hoe is zy samengesteld en wat Is haar doel? Zij is samengesteld uit vertegenwoor digers der verschillende partyen. Geen enkel gemeenteraadslid is er in ver tegenwoordigd. Haar doel is te trach ten zoo veel mcgelyik ontspanning in onze gemeente te brei:gen, teneinde de neringdoeners toe te laten de twee ei-ndjes aan elkander te knoopen. Wie kan er steun genieten en op welke manier? Al de inwoners der ge meente en per wy-k. Wat dient daar voor gedaan? Ge richt u eenvoudig tot den voor zitter der voorncemde kommissie, kam. Dollo Désiré, of by een der andere bestuursleden. Die zullen verder in vo-lle verstandhouding uw zaak regelen largs den weg van het schepenenkol lege. Zccdus, geachte inwoners, zegt niet: «i-k zal daarvan niet kunnen genieten, omdat ik katholiek of krlstelij-k ben», dat is onzin. Dit bericht geldt voor alie inwoners zor.der ondersc/eid van kleur of Gedachte. Er is 10 duizend frank voor feestelijkheden voorzien. Dit is uw geld. geachte inwoners. Het moet dus dienen o«m ontspan ning te bezorgen e.i aan de nering- doeners een kleine bron van inkomsten te bezorgen. Dus, maakt er ge-bruik van. Het gemeentebestuur wil voor u alles doen wat mogelyk is, teneinde u het leven zoo aangenaam mogelijk ts ma ken. Het wil ook met u in volle verstand houding leven. Voor on-s ts de kiesstrijd lang achter den rug; wy beocgen alleen r.og de be langen van alle inwoners. E. SIMOENS, schepen.

Voor Allen | 1939 | | pagina 6