INTERNATIONAAL OVERZICHT PROFICIAT VOOR DE MIJNWERKERS OPPASSEN IS DE BOODSCHAP VLASSTREEK UURROOSTER VAN RADIO'VLAANDEREN - - - het u>&ï4z, Het Britscl\-Japansch konflikt Hitler's nieuwe aanspraken SYNDIKALE KRONIEK Zitting van het vlaskomitee V Maar niet ledereen kan deze vreugde smaken. Indien U aan hoofdpijn lijdt en U steeds loom gevoelt, indien U koortsig, afgemat en stram zijt, indien zenuwpijn of rheumatische pijnen U kwel len, dan valt het werken U moeilijk en brengt Uw vrije tijd U niet de minste vreugde. Thuisgekomen zult U alleen naar eenzaamheid trachten, om eindelijk wat rust te vinden. Wilt U over al Uw vermogens beschikken en al Uw kracht benuttigen Wilt U ten volle genieten van het geluk dat Uw huisgezin U bieden kan Aarzel dan niet eenige Wit-Kruisjes" te nemen, wanneer U voelt dat het noodig is. Zoo zullen Uw pijnen en Uw onbehaaglijk heid vlug verdwijnen, en U zult zich jeugdig frisch en opgewekt voelen. up|j SCHRIJF* vin HIER eN ELDERS ,w 'HOOFD- EN TANDPIJN, ZENUWPIJN KOORTS EN GRIEP, ZENUWINZINKING, VERMOEIDHEID, RHEUMATISCHE PIJNEN VERSCHILLENDE VORMEN - DEZELFDE INHOUD U CT \A/IT l^ni 1IC n L I Wil IxKUlO U. <777 Let er op ALLEEN de Wit Kruis Poeders bij de H.H. APOTHEKERS verkocht, geven volledige WAARBORG van echtheid Onderlinge kas voor kindertoeslagen van Belgie - V.Z.W.D<r aangenomen door de regeering Slvij d.-< Syndicalisme "ftuilcnltrnd. De Atlantic Clipper heeft, met 30 passagiers aan boord, den overtocht van den Atlantischen Oceaan volbracht. Wat dit met de buitenlandsche rubriek van Voor Allen te zien heeft Meer dan ge denkt. Deze prestatie is immers ae synthesis van de moderne evolutie die alle vroegere verhoudingen en betrekkingen tusschen de landen van de wereld heeft omvergeworpen en die zich in de eerste plaats op politiek gebied gelden laat. Het is dan ook een feit dat elke gebeurtenis die zich voor doet op wat men noemt het uiteinde van de wereld thans dadelijk haar invloed laat voelen op de toestanden in onze onmiddellijke omgeving. We willen in dit verband de aandacht vestigen op de spanning tusschen Engeland en Japan, rond de nederzetting te Tientsin. Men weet dat onder voorwendsel van een moordaanslagzoogezegd door Chineezen bedreven waarvan de onschuld overigens bewezen werd de Japansche militairen de blanke nederzettingen te Tientsin hebben afgezonderd en geblokkeerd. Alle pogingen om het konflikt langs vredelievenden weg van de baan te ruimen, zijn tot dusver afgestompt op den blijkbaren onwil van Tokio. De ware inzichten van Japan zijn hier trouwens duidelijk tot uiting gekomen. Het wil thans eens en voor altijd een einde maken aan den blanken invloed en aan de blanke handelspositie in China. De tegenslagen van het Japansche veroveringsleger en de financieele hulp door Engeland aan China geboden, bij de verdediging van zijn grondgebied, zullen ongetwijfeld hierbij geen mindere rol hebben gespeeld. Engeland, in aanzienlijke politieke en ekonomische belangen bedreigd, heeft een krachtdadige houding aangenomen. Het zal immers tot het besef gekomen zijn, dat elke nieuwe zwakheid noodlottig worden kan. Het weet heel goed, dat Japan tracht te profiteeren van de troebele toestanden in Europa. Het weet nog beter dat opnieuw achteruit wijken een aanmoediging zou beteekenen voor de Europeesche diktatoren. Het is niet duidelijk uit te maken welk officieel aandeel Berlijn en Italië hebben in het avontuur van hun gelen handlanger. Maar de totalitaire pers kraait triomf onder het motto de omsingelaars zijn omsingeld Een tweede front is voor het vredesblok, dat nog steeds niet definitief gevormd is, gescha pen. De nieuwe eischen die, naar verluidt, door Hitier zullen geformuleerd worden, zullen wel 'allen twijfel ontnemen nopens het bestaan van een voorop gezet totalitair plan. De diplomatieke redakteur van de Sunday Dispatch zou uit geloofbare bron vernomen hebben dat Hitler in de komende weken zes nieuwe eischen de wereld zal inslingeren. 1) Dantzig moet bij het Reich terugkeeren. 2) Engeland moet alle ekonomische en politieke belangen in Centraal Europa en in den Balkan opgeven, daar deze gewesten tot de levensruimte van Duitschland behooren. 3) Gibraltar moet aan Spanje afgestaan worden. 4) Het statuut van Djiboeti moet ten voordeele van Italië gewijzigd worden. 5) Het beheer van he Kanaal van Suez moet gewijzigd worden. 6) Genoegdoening moet worden verstrekt aan Duitschlands koloniale aanspraken. Teneinde deze eischen meer kracht bij te zetten zou de Duitsche leger macht zekere maatregelen uitvaardigen, waaronder 1) Halve mobilisatie te beginnen van einde Juli. 2) Versterking van de Siegfried-linie. 3) Troepenkoncentraties in Oostelijk Moravië en Slowakije. 4) Versterkingswerken aan de Poolsch-Duitsche grens. Zooals men ziet zijn bovenbedoelde eischen zeer krachtig georkestreerd. Wat er van weze, de spanning in Europa, de zenuwenoorlog, die de moraal van de menschen en het ekonomisch leven aantast, kan hierdoor slechts aan intensiteit toenemen. Men vraagt zich ten overstaan van deze nieuwe gevaren tevergeefs af. waarop nog steeds gewacht wordt om het akkoord met Sovjet-Rusland af te sluiten. Het is toch immers een feit, dat slechts een innige samenwerking tusschen EngelandFrankrijk, Rusland en de V. S. van aard kan zijn den vrede te redden. Amerika schijnt in den laatsten tijd weer in zijn traditioneele afzijdigheid voor de Europeesche aangelegenheden in te dommelen De toestand in het Verre Oosten spitst welisxvaar wat meer de aandacht van Washington Dat men echter in het Yankee-land niet vergete de merkwaardige prestatie van de Atlantic Clipper, die de innige verbondenheid van de verst afgelegen werelddeelen illustreert. Want ook het machtig demokratisch Amerika zou spoedig een fascistische kolonie worden moesten de totalitairen Europa onder den hiel krijgen. DAGEN Golflengte 267,4 m. Golflengte 201,07 m. Morgen uitzending Namiddag uitzending Avond uitzending Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 07.00 - 10,00 07,00 - 10,00 07,00 - 10,00 13,00 - 20,00 13,00 - 17,00 14,00 - 20,00 13,30 - 18,00 14,00 - 20,00 13,00 - 21,00 14,00 - 17,00 geen 20,00 - 24,00 geen 20,00 - 24,00 geen geen 21,30 - 24,00 740 ONZE vrienden de mijnwerkers zijn nooit katjes geweest cm zonder handschoenen aan te pakken. Lang voor zij vakbonden hadden op gericht, gingen zij over tot stakingen en oproerige bewegingen. Zij zijn nu nog niet te benijden, on danks hun behoorlijke loonen, de 45- urenweek en hun pensioen, dat het dubbel bedraagt van dat der andere oude werklieden. Maar een kleine eeuw geleden, had hun leven niets menscheljjks. In de jaren 1843 tot 1845, ging de geneeskundige kommissie v n Hene gouwen over tot een onderzoek, waar bij werd gewezen op het ondraaglijke lot van de mijnwerkers, die zelden de zon zagen, in een verpeste lucht moes ten werken, blootstonden aan groote temperatuurverschillen, bovenmen- schelijke inspanningen moesten doen, aan allerlei misvormingen en ziekten van de lichaamsfunktles leden en op elk uur van den dag door allerlei ge- v ren werden bedreigd. In het verslag, dat over bedoeld onderzoek werd ge maakt, werd er op gewezen dat de mijnwerkers aan hun bleeke, afgematte en magere gezichten en aan hun ge dwongen, kleine, en soms misvormde, gestalte waren te herkennen. Twintig jaar later, was de toestand niet verbeterd. In April 1868, werden in net dagbl d «La Liberté» enkele ar tikels gepubliceerd, waarin met na druk werd gewezen op het onmensche- lijke lot van het mynproletariaat. Er is misschien geen klasse arbei ders, las men in dit blad, die dieper de teekenen van de slaafschheid draagt. En verder Ik geloof, dat deze klasse zoodanig verbeest is, dat zij elke gevoeligheid en eiken maatschappelijken zin heeft verloren. Het zijn geen menschen meer, maar beesten. Dergelijke overwegingen brengen ons «Germinal», van Etnile Zo la, in her innering, waarin de verbeesting v n de mijnwerkers door de kapitalistische produktiewijze op een onverbiddelijk naturalistische wijze wordt uitgebeeld. Het mijnproletariaat kwam in op stand tegen zijn ondraaglijk lot. Wilde stakingen, gepaard met geweldddaden, braken herhaaldelijk uit. Men kon deze stakingen evenwel niet beschouwen als het bewust verzet van een klasse. Van solidariteit was daar bij geen spraak. De opstandigheid van den mijnwer ker van de vorige eeuw was als de instinktmatige re ktie van een getergd dier. In zijn onderzoek over de beroepsver- eenigingen in België, dat in 1891 ver scheen, stelde Em;el Vandervelde vast dat de mijnwerkers geen solidariteit kenden, en dat de stakingen onbewuste reik ties waren tegen de bovenmatige ellende. Deze stakingen waren van korten duur, en meestal van plaatselijken a Td. Zij gaven dikwijls aanleiding tot gewelddaden en schietpartijen. Hier en daar, werden af en toe kleine vakbonden opgericht, maar de mijnwerkers schenen niet toegankelijk voor de noodzakelijkheid om sterke or ganisaties te vormen, die den strijd voor lotsverbetering zouden aanpak ken. De mijneigenaars ma kten van de onwetendheid en het gebrek aan soli dariteit van de mijnwerkers gebru.k om tot bloedige repressies over te gaan. De Algemeene Baad van de Belgi sche Werkliedenpartij, die in 1885 was opgericht, besloot een organisatie tot stand te brengen, d.e zich zou inspan nen ae mijnwerkers over heel het mijngebied te groepeeren. Op 25 December 1889, nep hij te Brussel enkele afgevaardigden v-in de mijnwerkers bijeen, om aoor het op richten van een nationale organisatie de herhaalde plaatselijke geschillen en stakingen, die geen aarde aan den dijk brachten, te vervangen door een be- wusten strijd op nation, al gebied. Enkelen tijd later, werd die organi satie opgericht op het kongres te Ju- met. Zij kreeg den naam van Natio nale Federatie der Mijnwerkers» Zes maand later, telde zy 8.500 leden. In 1919, werd de Nationale Federatie omgedoopt in Nationale Centrale der Mijnwerkers, alhoewel zij fe.telijk een feder-tie van gewestelijke centrales is gebleven. Het is nu precies een halve eeuw ge leden, dat de Nationale Federatie der Mijnwerkers het licht zag. Dit heug lijke feit zal op Zaterdag, 25 Juni, wor den herdacht, bij gelegenheid van de opening, te Luik, van het nationaal mijnwerkerskongres, waar de afgevaar digden y-m 49.668 georganiseerde mijn werkers zullen aanwez.g zijn. De organisatiegeest heeft dus heel wat vorderingen gemaakt sedert 1889. Op dit oogenblik, is één mijnwerker op twee georganiseerd. De ongeorga niseerden ondergaan evenwel nog steeds den invloed van de traditie der wilde stakingen. Er breken nog geregeld in de mijnen plaatselijke stakingen uit, die nutteloos zijn en zonder uitslag blijven. Bij de georganiseerden, is de geest v n solidariteit steeds toegenomen. De mijnwerkers hebben nochtans een ach terstand in te halen by vele andere arbeiders, als, bijvoorbeeld, de metaal bewerkers en de loonarbeiders, die hooger bijdragen aan hun vakbond be talen. De mijnarbeiders voerden, tot in den jongsten tijd, de meeste stakingen, en beschikten over de meest beperkte fi nancieele middelen... Zij zullen nog heel wat inspinningen moeten doen om van hun centrale een degelijk ingerichte organisatie te ma ken. Wij wenschen geen kritiek op hun tekortkomingen, van het standpunt uit der moderne vakbeweging, uit te oefe nen. Wy weten dat zy van veel verder komen dan de meeste andere arbeiders. Wy beperken er ons dan ook by een feit vast te stellen. En by gelegenheid van het half- eeuwfeest van hun Centr-le, kunnen wy niet anders dan vaststellen hoe deze, met de beperkte middelen waar over zij beschikte, en dank zü de of fervaardigheid van haar pioniers en haar leiders, van den mijnarbeider een mensch heeft gemaakt met een groot wa rdighe.dgevoel, en dat zy voor de zen mensch een indrukwekkende reeks sociale hervormingen heeft veroverd. Proficiat voor de Centrale der Myu- werkers. Proficiat voor de mijnwerkers, die dikwijls op de eerste rijen hebben ge staan, waar de meeste klappen vielen, en die vele getrouwe soldaten hebben geleverd aan het Vakverbond en de B. W. P. O. D. S. Het was Zaterdag 18 Juni, dat het Nationaal Paritair Vlascomité te Kort- rijk bijeenkwam om over verschillen de vraagstukken, welke de vlassers aanbelangen, te beraadslagen. SLIJTPRIJS. Nd dat de vlasbazen- afgevaardigden hun inzichten hadden te kennen gegeven, en dat de vlassers- afgevaardigden de stelling van de arbeiders hadden bepleit, werd ten slotte aangenomen de bazisprys voor het vlasslyten van verleden jaar op nieuw bij te treden. Aldus is de bazisprys voor het vlas slyten bepaald als vvoVt: 1.200.00 fr. de Hfctare, of 7 fr. per uur, plus reiskoeten en drank. Meteen werd bet gelbruik-maken van het slyterakontrakt sterk aanbevolen; dit om zooveel mogelijk alle betwistin gen te vermijden. WERKREGELING VLASVERVOER- DLENST. Sinds geruimen tyd werd aangedrongen, een regeling te treffen wat betreft de arbeidstijd van den vervoerdienst van gezwini eld vlas en kloddenAnders uitgedrukt, de werk- urenregeling voor de vlasvoerlieden. In deze werd aangenomen dat de arbeidsduur op ongelijke wijze over de zes werkdagen van de week mag verdeeld worden, zonder evenwel de 10 uren per dag, noch de 48 uren per week te mogen overschrijden. Teneinde de kontrole toe te laten moet de gepresteerde arbeidsduur in een speciaal register aangeteekend wor den. AANPASSING LOONOVEREEN- KOMST. Tengevolge de nieuwe wijze waarop het indexcijfer wordt bekend gemaakt, was het noodig de bestaande looncvereenkomst aan te passen aan het nieuwe indexcijfer. Na een zaakrijke bespreking desaan- gaande werd aani_enomen de overeen komst te vestigen op grondslag van de bestaande toestand. Aldus is het de sohyf 100,01-102.5 die tot grondslag dient van de tegen woordig bepaalde loonen. Verhooging of verlaging van 10 ct. per 2,5 punten. BETAALD VERLOF. Eindeiy.k werd voorgesteld en aangenomen een Speciale Kas voor het regelen van het betaald verlof in de schoot van de Vlasidustrie op te richten. Aldus z>al op een definitieve wijze het verlof geregeld, en de betaling ervan verzekerd worden. MET de Intrede van het parlemen tair verlof, neemt gewoonlijk ook de politieke spanning af. Het feit zelve dat niet gezeteld wordt in Kamer en Senaat, brengt mee dat zekere politieke problemen met rust. worden gelaten. Doch dit beteekent naarom niet dat bepaalde vraagstukken van minder be lang zyn geworden. Zeker niet. Tijd tot eigenlijke rust in bet poli tiek leven breekt nooit aan, en wy even zoo goed als wie anders moeten op onze hoede zyn. En dit nu des te meer, dat de aan het bewind zijnde katholieke-libe- rale regeerders zich een volmacht heb ben deen toekennen waarvan zy ruim schoots gebruik zullen maken tijdens de parlementaire verlofperiode. Gissend welke Inzichten deze regeer ders toegedaan zijn, en wetend welke problemen zich stellen, kunnen wy ons nagenoeg nu reeds een ged: cht ervan geven wat de volmachtbesluiten welke zullen uitgevaardigd worden, aan strekking en aan inhoud zullen heb ben. Weinig rooskleurig zullen deze vol machtbesluiten voor een belangrijk deel van de bevolking eruit zien. Het leit dat wy tot de oppositie werden teruggebr; ebt mag hier geen reden zyn om blindelings te laten be gaan. Integendeel, moeten wy laten blijken dat wy deze oppositierol opnemen zoo als het behoort; 't Is te zeggen, dat wy onmiddellijk by de hand zijn om elk nadeelig besluit aan te klagen en ertegen te reageeren met al de middelen waarover wy beschikken. In deze, zal vooral beroep dienen te worden gedaan op de arbeidersmen- schen en het mindere volk; want het zyn zy vooral die gewoonlijk het eerst onder de nadeelige besluiten heb ben te lijden. Al moeten we, ingevolge de poli tieke gebeurtenissen, aanvaarden dat er zonder ons wordt geregeerd, dan toch wil dit niet zeggen dat wij zou den moeten toelaten dat er tegen ons zou geregeerd worden. Maar juist omwille van het feit dat wy niet aanvaarden dat er tegen ons, te weten tegen het volk wordt ge regeerd, moeten wy ons de spreuk ten nutte weten te maken: Oppassen is de boodschap. Zoolang het parlement elke week bij eenkomt blijft ons de gelegen'-eid cm iederen dag eiken misstap aan te kla gen; maar zoodra het parlement voor weken en maanden m'et verlof gaat, dan is er omzeggens geen enkele ge legenheid om het kwaad in de kiem te dooden. Immers, met de besluitwetten, zoo als voorzien, is bespreking ervan maar mogelijk nadat zy reeds kracht van uitvoering en toepassing hebben ge kregen. Zoodat, in dezen tusschentyd we aangewezen zyn cp andere middelen, die ons in onze politieke aktie ten dienste staan, ooi daartegen verzet aan te teekenen. In de eerste plaats zal de pers hier een belangrijke rol hebben te vervul len en al de politiek® lichamen zullen er steeds op te waken hebben dat ieder nadeelig besluit onmiddellyk uit alle hoeken wordt bevochten. Alwat de katholieke-luberale regeer ders verkeerd doen, moet onmiddel lyk aan de kaak worden gesteld, ver oordeeld, en uit alle kracht worden bestreden. We ma:en die heerschappen het ge noegen niet gunnen, zelfs al is er par lementair verlof, in ruste hun kwade inzichten uit te werken. We moeten het bewijs weten van te leveren dat wy steeds op den uitkijk post staan en ten allen tijde gereed zijn om de slechte besluiten te be kampen en te vernietigen. Maar niet alleen de pers en de ,-Sederl verscheide^ejarj"^ j regelmatig o"e p° .|k spoedig yerUcnttng 91 |aar oud... ^ie| jaal verbruiker van uwe yy er me bes* b«i--- Amsterdam i n uwe 'V/U KR<-)IS" ft gebruik vee mil ieder poeders en maal... Hotosko (Polen) r len slotte in te gel"»" krijgen.' $anlo Domingo (Rép Dominic) politieke lichamen hebben een waak- za m ocg in 't zeil te houden en s.rijdensgereed te staan ook de arbei dersmassa, gansch het mindere volk, alwie zich getroffen veelt of benadee- ligd wordt, moet te elijkertijd op de bres zijn om de slechte inzicu.ten en uitwerkselen te bestrijden. Het moet als een graadmeter kunnen n-gegaan en vastgesteld worden dat ook het volk met belangstelling iede-en stap volgt welke door de katholiek- liberale regeerders wordt gezet ln de verkeerde richting. Het moet aangevoeld kunnen worden dat het volk zich werkelijk met zijn toestand inlaat, en niets onverlet wil laten om te verhinderen -"-t ons kwa J wordt aangedaan. Eerst wanneer deze vaststelling kan worden gedaan, zal er door de tegen woordige regeerders twee- en driemaal worden nagedacht vooraleer zy tot drakonische maatregelen hun toevlucht zullen durven nemen. Door onze houdiag moeten we bijge volg reeds ontzag aan die heersc ap- pen weten in te boezemen; en wan neer zij het desondanks toch aandur ven verder door tet drijve:., moeten zy het ondervinden dat zij ons op hun wag zullen ontmoeten. We mogen ons door de katholieke- liberale regereing niet maar goeschiks- kwaasehiks laten bejegenen en behan delen; integendeel moeten wy het die heeren diets maken dat zij aan onze verworven rechten niet mogen raken, en dat zij ons niet mogen beletten an dere verbeteringen te bereiken. Wij aanvaarden Dijvoorbeeld niet dat, ender welkdanig voorwendsel ook, er aan afbreking van onze sociale wet geving zou gedaan worden; wij aan vaarden bijvoorbeeld niet dat, om welk danii.e reden ook, er aan onzen maat schappelijken toestand geraakt wordt. Hetgene wij tot nog toe, dank zij veel strijd, hebben weten te veroveren dient ongeschonden te worden behou den. En bet is niet omdat katholieken en liberalen erin geslaagd zijn zender de socialisten te regeeren, dat wy aan nemen dat iets m ar van onze ver worven rechten wordt verminderd. Maar het volstaat niet dit te zeg gen. Er moet daarvoor opgetreden en gestreden worden. En nu meer dan ooit, want we be grijpen maar al te best dat bij zekere heerschappen de lust niet ontbreekt noch de neiging tekort schiet, om zich eens aan den opbouw van don socialen vooruitgang tegoed te doen. Het is aan ons, die heerschappen dezen lust te ontnemen en de uitwer king van die neiging teniet te doen. Dit zullen we, indien wij allen het begrijpen dat zelfs in de stille perio de. tydens het parlementair verlof, wij even aktief voor onze zaak moeten ijveren dan anders. Er hangt gevaar in de lucht waar tegen niet alleen dient Gewaarschuwd, maar waartegen wij ons dienen te be schermen. Niet alleen beschermingsmaatrege len maar afweenmuatregelen komen hierbij te pas. Welnu, stellen wij ons van stonden aan teweer om wat er van de vijande lijke stalling op ons wordt afgezonden, onmiddellijk teniet te doen. Aldus zal het bewijs ervan worden geleverd dat wij, terugi,©drongen tot de oppositie, dan toch weten welke ge dragslijn ons is voorgeschreven. En in deze, dient hand in hand te worden opgetreden. J. DE CONINCK HET WIT KRUIS DE KOKER VAN 24 TABLETTEN. T1 Sr. DE DOOS VAN 24 POEDERS. 11 Pr. DE PROEFDOOS VAN 8 POEDERS: 4 Fr. DE FAMILIEDOOS VAN 48 POEDERS 20 Fr. IN ALLE APOTHEKEN DE KOKER VAN 12 CACHETS. 6 Fr. DE DOOS VAN 2 CACHETS VOOR HANDTASCH f.50 Fa. LABORATORIA TUYPENS TE SINT NIKLAAS-WAAS 16 Kernstraat, 21, Brussel Belangrijk bericht voor onze vooraanstaanden Het is U niet onbekend dat alle aan de wet van 10 Juni 1937 onderworpen personen (gezinsvergoedingen voor niet-loontrekkenden) moeten aanslui ten bij een Onderlinge Kas voor Ge- zinstoeslagen. De door de wet bedoelde personen 2yn: handelaars, landbouwers, werkge vers, voor eigen rekening werkende ambachtslieden en vrije beroepen. Val len ook nog onder toepassing dezer wet, alle personen die nu niet meer werken maar die gedurende 10 ja r tot één der hooger genoemde reeksen be hoorden. De belanghebbenden mochten uit eigen beweging lid worden eener On derlinge Kas. Zy die zulks niet deden werden van rechtswege aangezien als leden van de Officieele Onderlinge Kas. Met de opsporing dezer personen Is nu begonnen. Zy ontvangen vanwege de Officieele Kas een omzendbrief, zeg gende dat vastgesteld werd dat ze nog nergens aangesloten waren en zij wor den verzocht een by den omzendbrief gevoegden vr genlijst in te vullen. Heb meerendeel dezer personen weten niet goed wat zy met deze papieren moeten aanvangen. Zij zullen ongetwijfeld bjj u om raad komen. Zeg fiun dan dat zij nog altyd bij ome Onderlinge Kas kunnen aanslui ten. Laat hen een toetredingsbulletin invullen. Zend ons dit, alsmede de pa pieren van de Officieele kas. Wij doen dan het noodige om de Officieele K-s hiervan in te lichten. Het is niet zonder belang te onder- lynen dat het lidmaatschap bjj de Of ficieele Kas duurder kost, dat boven dien de belanghebbenden die by de Officieele Kas aangesloten worden in feite zonder verded.ging zullen staan tegenover de gewoonten van de Ad ministratie. Kameraden, duizenden personen w- chten op uw raadgevingen. Zorgt er voor dat ze ook voor deze kwestie bil u kunnen geholpen worden. De belanghebbenden kunnen zich ook rechtstreeks wenden tot onze On- oerlinge Kas, 21, Kernstraat te Brus sel. Voor de Onderlinge Kas voor Kindertoeslagen van België De Beheerder-Afgevaardigde, MAX PATTEET.

Voor Allen | 1939 | | pagina 2