AALST Onze stadspolitiek De plechtige inwijding van hei nieuw ingericht speelplein 8 Kermisprogramroa N I N MOORSEL De tentoonstelling Ie Luik Rond de laatst gehouden raads zitting. - De bevolking volgt met [belangstelling de nieuwe bestuurs- Imeerderheid. - De koncentratie moet geen illusies koesteren Overboelare 'Volkshuis, Molendries, 11 AALST Telefoon 572 ZONDAG 9 JULI NAAR KORTRIJK De werkloozenkontrols in de verlofweek STEDELIJK ZWEMBAD Dienstregeling gedurende de kermisweek De werkloozensteun Een massa volk in het park SPf - E 'ffestv REDE VAN BERGHMAN BERICHT Gemeenteraadszitting CINEMA «DE REDDING» ONS FEEST VAN 9 JULI OP ZONDAG 2 JULI 1939 Spaansch avondfeest Leon Kindekens INTERN. KOOPERATIEVE DAG ZATERDAG 1 JULI AANSTAANDE Verantwoordelijke redaJctie: 53^^. 6 - Voor Allen - 2 Juli 1939 NIEUWS UIT T Wij moeten de Guldensporenherdenking helpen groot maken. Deze geschiedkundige gebeurtenis werd al te lang uitgebuit door de vrijhcidhatende Vlaamsche Nationalisten. Al de socialisten die cenigszins kunnen moeten op 9 Juli naar Kortrijk lom den Guldensporenslag in zyn ware beteekenis te herdenken: In het treken der vrijheid en der demokratie. Prijs koepon-sociétaire 20,50 frank. Vertrek uit Aalst met den trein te 10 u. 4 veranderen van trein te IDenderleeuw men neemt aldaar de trein van 10 u. 28. Aankomst te Kor- [ti ïik te 12 uur, alwaar de optocht gehouden wordt te 2 uur. Terug uit Kortrijk met den trein van 19 u. 23. Te Denderleeuw ovcr- |stappen alwaar men seffens aansluiting heeft voor Aalst. Men is rond half tien thuis, al naar gelang den trein welke men te (Denderleeuw nemen wil. De laatstgehouden raadszitting ver- I dient nog onze aandacht. I V/ij willen vooral het voorstel van ycameraad BLANCKAERT onderlijnen, I— voorstel dat inhoudt de werkloozen Is en kosteloos bad te laten nemen in I de zwemkom. Wij moeten op de noodzakelijkheid I hiervan niet wijzen. Het is niet om- I iat men werh'oos is en men over het I noodige geld niet beschikt om een I bad te gaan nemen, dat de gezond- 1 'leid er moet onder lijden. Kameraad BERGHMAN beloofde I zen welwillend onderzoek. De werk- 1 'oozen zullen dat met vreugde verne- I men en w'j hopen op een goeden uit- lag ervan. I In deze raadszitting werd ook ver andering gebracht aan het bedien- I ienstatuut. Nu zal men toegang krij- 17en tot het examen, dat door het I stadsbestuur uigestihreven wordt als 1 ir een plaats te begeven is op het stadhuis, als men het diploma bezit mn middelbaar onderwijs, lagere I iraad. I Deze wijziging werd zeer bekampt loor den h. D'Haese, die zei dat nen de traditie der klerken moet in ere houden. Ieder houdt er zijn opvatting op na Maar ook een diploma zegt niet tlies een plaats is waard wat de nan waard is die ze bekleedt. Wij lebben op den ladder der samenleving ■eeds veel menschen zien stijgen onder diploma. Het feit is, dat er loor deze verandering meer volksjon- iens zullen kunnen dingen naar de l'eci eningen op het stadhuis. Nu zijn tr niet veel, die voldoen aan het 're,-gare statuut. Om in regel te zijn, noest er dus een groote kuisch ge houden worden. Wat ons zeer verwonderd heeft op leze zitting is nog, dat de heer I II ar se het goed vond, bij de vraag oor het inrichten van een officieele rcebelschool, uit te weiden over din- 'cn die daar zeer ver mee in verband taan. Natuurüjk. in de wereld houdt 'iet alles met elkaar verband, maar Is men de nataliteit van Frankrijk n relatie brengt met een froebelklas ilhier, dat is toch wat ver gedreven. De heer D'Haese houdt er zijn igen overtuiging op na inzake nata- iteit. En zijn groot gezin is het tast ere bewijs hieromrent. Of mevrouw Iravez daar dezelfde gedachten op na- '.cudt, weten we niet. Althans, om bij het onderwijs te 'lijven, is het een feit dat het cffi- ieel onderwijs hier zeer benadeeld s ten overstaan van het vrij onder lijs. Wij geven hier nogmaals de verge lijking Lagere gemeentelijke jongensscho len. 32 klassen; lagere aangenomen jongensscholen, 58 klassen. Lagere gemeentelijke meisjesscholen, 10 klassen; lagere aangenomen meis jesscholen, 44 klassen. Gemeentelijke bewaarscholen, 6 klassen; aangenomen bewaarscholen, 41 klassen. Het voorstel van den heer Cornelis, tot het oprichten van een froébel- schcol, heeft alleen ten doel dit on derwijs uit te breiden en de rijks middelbare meisjesschool te voorzien van leerlingen. Iedere uitbreiding van het officieel onderwijs dient toege juicht. Het sukses van de nieuwe zwem kom. het aantal bezoeken is regel matig zeer hoog, is het bewijs, dat deze instelling voldoet aan een nood zakelijkheid. Zelfs fabrieksbestuurders vragen akkoorden af te sluiten voor het baden hunner arbeiders. Dat moet de nieuwe bestuursmeer- derheid zeer verheugen. Ook de officieele inwijding van het nteuiw ingerichte speelplein in het stadspark, kende een groot sukses vanwege de bevolking. De nieuwe bestuur smeer derheid laat het niet bij woorden en is zinnens heel wat te doen op 6 jaar. En de belangstelling van de bevol king bij die officieele plechtigheden, zegt ons dat het stadsbestuur met veel ijver gevolgd wordt. Dat is van groot belang. De heeren van de koncentratie moeten niet veel illusies hebben. De socfalistisclhe partij gaf vóór de gemeenteverkiezing haar program ma uit. De bevolking kent dit. Wij vergeten dat programma niet. In akkoord met de liberale raads leden en in overeenstemming met hun programma, zal er gewerkt worden naar gelang de financieele mogelijk heden. Uitbreiding en verbetering van het lager onderwijs. Een degelijke stratenpolitiek en van openbare werken. Zorgen voor de volksgezondheid. Degelijke en gezonde financies. Sociale werken. Dit alles maakt de bekommering uit der socialistische raadsleden, A. V. Wie heeft in de verlofweek recht op 'erkloozenvergoeding en op weike agen moet men naar de kontrole aan? De volledige werkloozen welke dit aar geen verlofvergoeding ontvangen, uilen al de dagen tot de kontrole toe- elaten worden. Maar het bericht van en N.D.A.W. meldt, dat men later al beslissen over de vergoedbaarheid an Maandag en Dinsdag. De leden die geen 6 dagen loon ver- jfvergoedin.g ontvangen, zullen in de erlofweek in de hierna vermelde voor aarden naar de kontrole moeten aan. De personen die al» verlofvergoeding oor min dan 5 1/2 en meer dan 4 12 dagen loon ontvangen, moeten Za- irdag naar de kontrole gaan. De personen die als verlofvergoeding oor min den 4 1/2 en meer dan 3 1/2 agen loon ontvangen, moeten Vnj- ag en Zaterdag naar de kontrole aan. De personen die als verlofvergoeding oor min den 3 1/2 en meer dan 2 1/2 agen loon ontvangen, moeten Don- erdag. Vrijdag en Zaterdag naar de ontrole gaan. De personen die als verlofvergoeding oor min den 2 1/2 en meer dan 1 1/2 agen loon ontvangen, moeten Woens- ■ag, Donderdag, Vrijdag en Zater- a.g naar de werkloozenkontrole gaan, hz. De leden der vakbonden die gedu- ?nde de verlofweek naar de koncrole aan, moeten op het bureel van hun akbond het formulier 8 van den .D.A.W. komen afhalen. Op dit for- ïulier moeten de patroons, of gewe en patroons, het bedrag der ver'.of- ergoeding invullen en het gemiddeld agloon. Zonder deze bewijzen mogen e vakbonden geen vergoeding voor de erlofweek uitbetalen. Men kan de oormelde formullers bekomen iederen ag, tot 6 uur namiddag. De volledige rerkloozen die gairxh het jaar van uni 1938 bot Juni 1939 niet werkten, us geen aanspraak kunnen maken op erlofvergoeding, hebben de voormelde ewijzen niet noodig. Op Maandag 3, Dinsdag 4 en Woens- ag 5 Juli a.s., zal het zwembad 's na- liddags gesloten zijn. 's Morgens, van 9 tot 12.30 uur, tel- ens .familiebad» aan 2,50 fr. Donderdag 6 Juli. gewone dienstre- eling. maar met sluitingsuur te 19 u. Vrijdag7 en Zaterdag 8 Jul', gewone iemstregeling. Voor de maand Juni zal uitbetaaid worden in het volkshuis, Molendries. Door Karei Amant Zaterdagmorgen van 8 tot 11.30 u., de volledige werkloozen met inkomsten, voorzien van de loonbewijzen; 's Namiddags van 1 tot 6 uur voor de gedeeltelijke werkloozen. Woensdag 5 Juli van 3 tot 6 uur namiddag, voor dezen die de vorige dagen hun vergoeding niet ontvangen hebben. Vrijdag 7 Juli van 9 tot 10 uur, 's morgens en van 3 tot 5 uur 's na middags voor de werklieden ven Fa- belt-a. Door het bureel Bomon Zaterdagmorgen van 8.30 tot 12 uur, voor de volledige werkloozen met in komsten en de gedeeltelijke werkloo zen, wier naam begint met A tot en met M. 's Namiddags van 2 tot 6 uur voor de leden wier' naam begint met de letter N tot en met Z. Door het bureel De Prez Zaterdagmorgen, van 8 tot 11.30 U., voor al de volledige werkloozen. 's Namiddags van 2 tot 5 uur voor al de gedeeltelijke werkloozen. Voor de metaalbewerkers Zaterdagmorgen van 9 tot 11.30 u. en 's namiddags van 2 tot 5.30 uur, voor al de gedeeltelijke werkloozen. VOOR DiE BUITEN GEMEENTEN, zal de werkloozensteun der maand Juni in de gewone lokalen, aan de leden van Textiel-, Tabak en Lederbewer- keretoond uitbetaald worden. HOPSTADE, Zaterdagavond, te 7 uuur. KERKXKEN, Zand'iigïïnorgen te 8 uur. MEIRE, Zaterdagavond te 6 u. ERPE, Zondagmorgen, te 8 u. NIEU- WERKERKEN, Zaterdagavond, te 7.30 uur. LEDE. Zondagmorgen, te 8.30 u. ERÉMBODEGEM, Maandagmorgen te 11 uur. Aan de leden van de mutuali teit en de bezoekers der Polykliniek Ter gelegenheid van Aalst-kermis, zal Maandag en Dinsdag, 3 en 4 Juli, het bureel gesloten zijn. Ook de raad plegingen in de polykliniek zijn die dagen volledig geschorst. De raadpleging voor zwangere vrouwen kan op Donderdag 6 Juli niet doorgaan Deze raadpleging heeft dus toeko mende week, in de Polykliroek, niet plaats maar van de week daarna af zal deze raadpleging regelmatig door gaan den Donderdag, van 2 tot 4 u. W 41 "i Zichten van het speelmateriaal dat voortaan de vreugde van onze kleinen zal uitmaken Verleden Zondag had dus de plech tige inwijding plaats van het nieuw ingericht speelplein in het stadspark. De liberale en de socialistische muziekkorpsen luisterden de plechtig heid op. Het is op te merken, dat de heeren van de koncentratie zich aan alle officieele plechtigheden onttrek ken hun muziekkorpsen waren niet te bespeuren, alhoewel ze ook uitge- noodigd waren. Die vijandige houding zegt ons genoeg. Daar deze inwijding op zichzelf niet van zoo'n groot gewicht was, had den wij waarlijk niet zooveel volk verwacht. Het «s troon de» m het park van Aalstenaars. De belangstelling der, bevolking was iets buitengewoon. Wij' note eren de aanwezigheid van burge meester Nichels, schepenen Berghman "i De Stobbeleir, raadsleden Rimbaut, Blanckaert, Malvina Steenhaut, De- prez, enz. Maken wij terloops ook melding van de groep van den heer Renoncourt, ne. gociant, welke in keurig kostuum veel ophef maakte en den optocht naar het park meemaakten. Pgt. Bergfhman,Schepen van Volks gezondheid, hield de openingsrede. Wij vatten hier zijn toepraak in 't kort samen Kam. Berghman herinnert terloops aan de grootsche opening van het ste delijk zwembad, welke getuigde van enorme belangstelling van de benef icing. En reeds zijn wij hier terug, zegt hij, om een nieuw werk in te huldigen. Het nieuw speelmateriaal, dat we van heden af hier ter beschikking stel len van de jeugd, zal veel bijdragen tot bevordering der volksgezondheid en zal door onze kleinen met vreugde be groet worden. Berghman herinnert aan den harden saijd van vroeger voor de volksont voogding en vergelijkt den toestand van vóór 50 jaar met onzen tijd. Toen vóór 50 jaar was het alleen de strijd om de biefstukkenzooals onze tegenstrevers hem smalend noem den. Maar wij bemerkten door dien strijd van toen de bewustwording van ons volk. En heden staan vrij al een stap ver der en is er ook sprake van genot. Het huidig stadsbestuur schonk ons volk een modern zwembad; heden schenken wij onze jeugd de noodige vpeeUuigen, hier in ons heerlijk stads park, om haar gezondheid te volmaken. Het schenken dezer speeltuigen is voor het stadsbestuur slechts een schuchtere poging uit het groot plan van sociale werken dat het zinnens is te verwezenlijken. Een kind heeft in zijn spel de schoonste oogenblikken van zijn leven en het spel heeft daarenboven een groote opvoedkiLndige waarde. Daar om, laat de kinderen spelen. En na een woord nog gericht te héb ben tot de cmders, wendt kameraad Berghman zich nog tot de kinderen om van het speeltuig zooveel mogelijk, in volle kameraadschappelijkheid ge bruik te maken maar er ook zorg voor te dragen. Daarna verklaart hij het speelplein geopend. Deze rede werd met belangstelling aanhoord en warm toegejuicht. Waarlijk, de Aalstenaars beginnen hun park lief te hebben want steeds groeide de menigte aan en heel den namiddag was het een ware beganke nis. Er was leute tot laat in den avond. Het is nu aan de ouders om hun kinderen van het mooie speelplein met zijn veelvludig kindermateriaal te laten genieten. Gezien menige werklieden gedurende dï vakantie week de tentoonstelling gaan bezoeken en te Luik een of meer nachten kunnen doorbrengen laten wij hieronder den brief volgen van de 3 Vakan tievre ugde «Een bestendig bureau alsmede een overnachtingsgelegenheid voor 80 per sonen werd door den gewestelijken dienst «Vakantievreugde» Luik inge richt, ten behoeve der leden van de socialistische vakbonden. In een zeer ruim gebouw, rue de la Casquette, 47, werden 80 bedden m luchtige slaapzalen ondergebracht. El ke slaapzaal is voorzien van lavaoo's. Het huis ligt in het centrum der stad en men bereikt het van uit het sta tion Guillemins met tramlijnen 1 en 4 welke verder naar de tentoonstelling rijden. Voor het inlichtingsbureau en de overnachtingsgelegenheid moet men af stappen op den boulevard de al Sau- venière waarin de rue de la Casquette uitgeeft. De prijs voor overnachting en ont bijt bedraagt 16 frank, voor de vol wassenen en 12.50 f. voor de jongeren. Voor de groepen gelden speciale voor waarden. Deze kunnen aangevraagd worden aan Vakan tievr e ugdeJozef Stevensstraat, 8, Brussel of de ge- westeljke sekretaris P. Clajot, Place St. Lambert, 26 te Luik. De overnaohtingsgelegenheid in het centrum der stad Luik, laat toe aan eiken bezoeker de verlichting in de tentoonstelling bij te wonen De leden der vakbonden die de ten toonstelling gaan bezoeken, moeten bo venstaande uitknippen en goed bewa ren als zij naar Luik gaan. Vergadering De leden van den Textielbond, die werken in de spinnerij Fabelta worden verzocht de samenkomst bij te wonen, die gehouden wordt heden, Zondag, te 10 u. 30, in het Volkshuis, Molendries. Het stadsbestuur komt vanwege de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen volgend schrijven te ont vangen Mijne Heeren, Ik heb de eer u te laten weten, dat de Hoogere Overheid beslist heeft de bewaking af te schaffen, van af Dinsdag 11 Juli a.s., aan den o.w.i. der lijn Aalst-Burst, en aan den o.w.i. 21 der lijn Aalst-Opwijk, beide gelegen op het grondgebied uwer stad. De sluiïtboamen zullen op boven vermelden dlatuim weggenomen worden en volgende maatregelen zullen geno men worden om de veiligheid te ver zekeren 1) De machinist neeint schikkingen voor den overweg, om de gemiddelde snelheid van 5 km. per uur, op de laatste 50 meter vóór den overweg, niet te overschrijden. 2) De machinist doet de stoomfluit werken bij het naderen van den over weg en fluit aanhoudend tot op het oogenlblik dat de lokomotief en de tender den overweg gansch voorbij zijn. 3) 50 meter vóór den overweg is een paal geplaatst met een bord F. S. beteekenende <t Fluiten - Siffler Onder het bond «F. S. staat een driehoek voor snelheidsbeperking met het cijfer 5 Bord en driehoek herinneren den machinist aan de verplichting voor zien bij 1) en 2). Aanvardt, Mijne Heeren, de ver zekering mijner hoogachting. De E.A. Ingenieur van de baan bestuurder van groep Gent, M. Van Gysel. Zaterdag 1 Juli Te 18 uur. (Statieplein) Paarden- prijskamp, Werk van den Akker. Prijskampen, van 1 tot 31 Oogst. Te 19 u. 30. Beiaardkoncert, door stadsbeiaardier H. De Mette. Te 20 u. 30. (Groote Markt kon- cert door de fanfare der vrije brandweer Scfiitterende verlichting der Groo te Markt. Zondag 2 Juli Te 10 u. (Feestzaal) Plechtige prijsuitreiking der Akademie. In de Akademie opening der tentoonstelling van de werken der leerlingen. Te 10 u. (Belfort) Opening van het Internationaal Potosalon, in gericht door den fotogTafischen kring van Aalst.. Te 11 u. Beiaardkoncer door stads- beiaardier Mr. De Mette. OOST-VLAANDEREN GOUW V. DEN KONINKL. BELGISCHEN TURNBOND Te 8 u. 30. (Varkensmarkt) Prijs kampen voor de juffers-afdeelin- gen. Te 8 u. 30. (Groote Markt) Prijs kampen voor de heeren-afdeelingen. Te 11 u. 30. (Groote Markt) Kon- cert door de Fanfare van den Turnkring Sparta Ninove. Te 11 u. 30. Ontvangst door de stadsoverheid Te 14 u. 30. (Groote Miarkt) Geza menlijke optocht der deelnemende kringen. Te 15 u. 30. (Groote Markt) Groot turnfeest. Te 20 u. (Groote Markt) Prachtig avondfeest; oefeningen; pyrami- den. balletten. Algemeene verlichting der Groote Markt. Maandag 3 Juli 14 uur. (Langestraat) Wielerwed strijd voor beginnelingen, inge richt door de club <s Langzaam maar zeker 14 u. 30. (Houtmarkt) Balwed- strijd; voortzetting officieel kam pioenschap van Vlaanderen 's-Gravenbrakel. Zinnik, Cuesmes. 14 u. 30. (Genfbaan) Koncert; volksspelen. 21 uur. (Gentbaan) Kloefkensbal- vuurwerk, ingericht door de maat schappij Wij eten een brok s>. 21 uur. (Groote Markt) Koncert, door de Kon. Harmonie Concor dia et Docilitas Herdersem. Leider Mr. A. Martin. Dinsdag 4 Juli 8 uur. (Houtmarkt) Jaarlijksche veeprijskamp. 14 uur. (Moorselbaan) Wielerwed strijd voor juniors, ingericht door de maatschappij Mijlbeek Spor- tif 14 u. 30. (Houtmarkt) Balwed strijd Aalst, Houdeng, Bergen. 17 u. 30. (Vredeplein) Koncert de fanfare Door Eendracht groot Erembodegem. Leider Mr. L. Sermnck. 17 u. 30. (Vredeplein) Opstijging van een luchtballon door den ge- breveteerden luchtvaarder, M. J. De Vogelaer, uit Brussel. Ballonprijskamp 20 u. 30. (Groote Markt) Koncert door de Kon. Fanfare De Jonge Garde, Moorsel. Leider Mr. W. Kieckens. Woensdag 5 Juli 14 uur. (Parklaan) Jaarlijksche wielerwedstrijd, voor onafhanke- lijken B.W.B. Vertrek aan den Haring 14 u. 30. (Houtmarkt) Balwed- strijd. Eerste halve-finaal. 20 u. 30. (Groote Markt) Koncert door de fanfare Groeien en Bloeien Denderhoutem. Leider Mr. A. Scholliaert. Donderdag 6 Juli 14 uur. (Statieplein) Wielerwed strijd voor juniors B.W.B., inge richt door De gangsters 14 u. 30. (Houtmarkt) Balwed- strijd. Tweede halve-finaal. 17 uur. (Werf) Groote folkloris tische volksspelen, in/gericht door de maatschappij De Dender- vrienden 19 uur. Beiaardkoncert door de stadsbeiaardier, R. De Mette. 19 u. 30. (Groote Markt) Koncert door de kon. fanfare Ste Ceci lia Erembodegem. Leider Mr. A. Goosens. 21 uur. (Statieplein) Groot open luchtfeest. Ingericht door de club De gangsters Zaterdag 8 Juli 14 u. 30. (Houtmarkt) Balwed- strijó. Finaal. 20 uur. Beiaardkoncert door Óen stadsbeiaardier Mr. R. De Mette. 20 u. 30. (Groote Markt) Koncert door de Fanfare der Leuvensche Weesjongens. Leider M. Fr. Hbubrechtsen. Koncert door de Fanfare der Thiensche Weesjongens. - Leider Mr. De Graeve. Zondag 9 Juli (Vredeplein) Voor- en namiddag Hondenwedistrijd, ingericht door de club St. Rochus 9 uur. (Varkensmankt) Monster prijskamp met ziende vinken, in gericht door de maatschappijen De Meiivinik, De Takkeling en De Zangvink. 10 uur. (Statieplein) Prachtige akkordeon wedstrijd 15 uur. (Statieplein) Groot afc- koTdeonkoncert, ingericht door de Kon. Maatschappij La Musi que Populaire Brussel. 15 uur. (Park) Weldadigheids wedstrijd voor lijnvisschers, inge richt door Park-aantrekkelijkhe den s> en het Nationaal Verbond der Belgische Lijnvisschers (afd. Aalst en omstreken) 20 uur. (O.L.V.-Plein) Koncert, zang en deklaomatie, ingericht door het Davidsfonds (afd. Mijlbeek). Zie bijzondere plakbrieven. 40e kongres der Oud-Weezen van België, ingericht door de Kon. Liefdadigheidgmaatschappij De gewezen weesjongens van Aalst 10 u. 30. Optocht door de stad. Bloemenhulde aan het standbeeld van koningin Astrid. 11 uur. Ontvangst door de stads overheid. Overhandiging der vlag aan de Aalstersche Weesmeisjes. 11 uur. Beiaardkoncert door den stadsbeiaardierMr. R. De Mette. 11 u. 45. (Groote Markt) Koncert door de kon. fanfare der Gentsche Weesjongens. Leider Mr. R. De Busschere. 16 u. 30. (Overdekte Markt) Kon cert door de fanfare der Mechel- sche Weesjongens. Leider M. Verrust. 17 uur. (Groote Markt) Koncert door de Fanfare der gewezen Weesjongens van Ronse, Leider Mr. R. Waterloos. 19 u. 30. (Groote Markt) Groot Weezenfeest. Uitbeelding, turnen, ripnsen. (Zie bljz. aanplakbrie- ven). Zondag 9 en Maandag 10 Juli Karmelieten-kermis, volksverma kelijkheden, volksbal. Algemeene verlichting der wijk. (Zie b)jz. aanplakbrieven) Gedurende de kermisfeesten, iederen avond schitterende verlichting der Groote Markt. Het Oudheidsmiuseum. en het Stede lijk Archief zulllen voor 't publiek toegankelijk zijn, den Zondag 1, Maandag 2, Dinsdag 3 en Zondag 9 Juli, van 10 tot 13 en van 15 tot 17 u. Zondag 6 Oogst 6e Nationaal Kriterium van Aalst. De reis naar Tilff en de Ten toonstelling van Luik met de soc. Fanfare gaat niet door De aangekondigde reis voor Dinsdag 4 Juli, met de soc. fanfare, kan door onvoorziene omstandigheden niet door gaan. De medereizigers kunnen hun geld terug bekomen bü dengene, waaraan ze hun souche hebben gekocht. van Vrijdag 23 Juni De raad is voltallig. Het verslag der voorgaande zitting wordt na lezing goedgekeurd. Grondafstand op het kerkhof. Stadsmuziekschool rekening 1938. K.O.O. Rekening 1938. Staatsmiddelbare scholen. Begroo tingen 1939: Met algemeen" stemmen goedgekeurd, evenals het lijnrichtings- plan der Koningin Astridlaan. Wijzigingen aan stadsbegrooting 1939; Uitgaven, vermeerdering riooleering en herstel der Pamelstraat, verienging. 40.000 frank. Stoepbanden en riooleering Aalster sche steenweg. Het beheer van brug gen en wegen dringt aan op uitvoering dezer werken die ten laste vallen der stad en die na aftrok der staatstoe- lagen circa 26.000 fr. zullen bedragen. Hospitaal Sanatorium. Geeraardsber- gen: De werken zullen circa 1 millioen en half meer kosten dan voorzien was. Het bijgevoegde deel voor Ninove be draagt 166.000 fr., te regelen met lee ning op 35 jaar aan te gaan met ge meentekrediet. Schepen Van Trimpont dringt aan, vermits heer Charles Fransman, gewezen gemeenteraadslid schepen, er aan houdt het mandaat van afgevaardigde in deze maatschap pij te behouden, er ook verslag zou moeten gegeven worden over den stand der zaken. Algemeene Dijtreding. Eereloon: Mr. Fontaine, stadsinge nieur, gelast met nazicht en ontleding van het devies en de bestekken voor central» verwarming en elektriciteit in het nieuwe hospitaal; 2.500 fr. Na be merking vanwege Mr. Keymeulen, dat deze prfjs overdreven is, daar hij zelf dit nazicht deed in 3 dagen, wordt aangenomen met 10 stemmen tegen 3 onthoudingen der katholieken. Schepen Van Trimpont doet de be merking dat de meerdere uitgaven voor Hospitaal Sanatorium Geeraardsbergen en loopende tot 166.000 fr. er gekomen zijn zonder tusschenkomst van experts en dus werkelijk veel beter koop dan het honorarium van Mr. Fontaine. Het volgende punt, verkoop van gronden aan Doornweg en Vinken- straat, na uitleg door schepen Wach- telaer en den h. burgemeester, wordt goedgekeurd. Na wijzigende beraadslaging betref fende het in dienst stellen van kame raad Leon Buyl als plaatsvervangend gemeenteraadslid, sluit de zitting te 9 uur. Reis Vrouwenbond en S.V.V. Op Zondag 30 Juli, richt de S.V.V. haar jaarlijksche reis in. Vertrek te 6 1/2 uur stipt, aan het lokaal De Redding, over Enghien, Soignis, Houdeng, bezoek aan den scbeepsopha- ler, naar La Louvière, bezoek aan het Volkshuis, naar Muriemont, bezoek aan het park, bekend om zijn kunst waarde en verblijf van 2 uren om te noenmalenVerder naar Belcourt, be zoek aan de bloemhoven van Genot te, Joliimont, bezoek aan de Grotten, Charleroi, bezoek aan het Volkshuis en de stad, naar Namen, verblijf van twee uren; terug over Gernbloers. Wa ver, Brussel, verblijf tot 22 uur. Terug naar Ninove. De prijs is vastgesteld op 30 frank per psrsoon. De leden, aangesloten bij de Soc. Vrouwenbond en S.V.V., op vertoon van hun lidkaart, krijgen een bijleg van 5 frank bij de inschrijving. De lijst wordt gesloten op 17 Juli. Kindervakanties De kinderen, wier moeder 1 jaar aan gesloten is bij de S.V.V. en dertien jaar zijn, mogen ziah komen aangeven voor een kostelooze kuur van 14 dagen aan zee. Trouwboekje en lidkaart der S.V.V. medebrengen. BERTHA. Heden Zaterdag en Zondag geen ver tooning, daar <je zaal ingenomen wordt door een feest ten voordeele der Spaan- sche kinderen. Donderdag 6 Juli, volksvertooning, met als hoofdfilm, de veel besproken film «DE WEG NAAR RIO», een film over den handel der blanke slavinnen. Voor 't programma van a.s. week zie rubriek Geeraadsbergen. Op Zondag 9 Juli a.s. heeft dus in de ruime hovingen van heer Louis Van Langenhove, Exterken nr. 10 (zetel van het Nationaal Werk voor Kinderwel- ■ijn), het zoolang verwacht feest paats waarvan het sukses van nu af reeds verzekerd is. Talrijke vreemde groepen uit het arrondisement hebben reeds hun bezoek toegezegd en het spreekt van zelf dat de kameraden van Moorsel er zullen voor zorgen dezen dag vrij te houden om met hun huis gezin een aangenamen namiddag te komen doorbrengen. De partjjgenooten uit de omliggen de gemeenten zullen natuurlijk niet willen ten achter blijven. Gezien het edel doel van het feest, de opbrengst is namelijk ten voor deele van ai meest menschlievende so ciale werken zooals het P aatsen van zwakke kinderen, enz., moet iedereen het als een plicht aanzien zijn pen ning te gunnen voor dit lofwaardig initiatief. Wij, van onzen kant, kunnen u ver zekeren dat gij tevreden zult zijn over uw bezotk. Voor iedereen, jong of oud, is er gelegenheid iets te vinden naar zyn gading. Aldus zal het aan iedereen gegeven zijn, zich niet alleen deftig en aangenaam te verzetten, maar boven dien nog mee te helpen tot het ver wezenlijken van de hoogst verheven maetschappeiyke werken ten bate van de ongelukkigsten onder uw medemen- schen. Het wachtwoord van eikeen, zonder uitzondering most zyn Op Zondag 9 Juli tegenwoordig zijn op ons feest! te 8 uur 's avonds: in de feestzaal «DE REDDING», met da welwillende medewerking van de Kunstenaarsgroep Variétés Internatio nales ten voordeele der Koloniën van Spaansche kinderen. PROGRAMMA; LOLA GRANADA, de groote Spaan sche danseres, onnavolgbaar in haar genre. SYLVA1N ROEGIERS, eerste karak terdanser en mime, van de Kon. Muntschouwburg. DORITA VAN CORDOBA, de sym pathieke Spaansche danseres. PICHEL HARRY en ROLANDY, Hü- spel. TERESITA VAN MADRID, de kleine Spaansche danseres. PASCALY VERANO de mooie Inter nationale danseres. ROLANDY Tyrolianer zanger. SARITA VAN VALENCIA, de lieve Spaansche danseres. Dit programma, het beste uit het beste, zal stellig de moeiliiksten bevre digen. De Ninoofsche bevolking krijgt de kans aan zeer civiele prijs een der prachtigste feestavonden bij te wonen. Helpen wij de arme Spaansche kinde ren die in de groote tragedie alles ver loren en aangenomen werden door het Komiteit voor Aanneming van Spaan sche kinderen. Helpt en steunt! Neemt kaarten op voorhand bii JOZEF HI'ART en in het lokaal «DE REDDING». Prijzen der plaatsen: Eerste rang: 6 fr.; Tweede ~ang: 4 fr.; Derde rang: 3 fr.; vierde rang: 2 fr. Het Plaatselijk Komiteit van Ninove voor Hulp aan de Spaansche kinderen. De koloradokever deed opnieuw zijn verschijning Het zyn vooral de kleine hovingen die werden bssmet en waarlijk, op zekere plaatsen in onrustwekkende verhoudingen. Het schepcnenkollege nam het lefwaardige besluit de helpen de hand te bieden, door zelf een be sproeiingtoestel aan te schaffen en de ontsmetting te doen v- n alle bekende gevallen (betreffende kleine hovin gen). Men betaalt alleen den prijs der ont» smettingsstof, zijnde circa 1 fr. per roede. Elkeen die de koloradokever vast stelt in zijn beplantingen, wordt drin gend aangemaand er aangifte van te doen op he; pohtiebureel. Wie zulks verwaarloost, stelt zich bloot aan zeer strenge straffen. De koloradokevar is een plaag die op doeltreffende wijze dient bestreden te worden. Elkeen moet zulks beseffen. Het schepenkollege verdient een bloempje voor het genomen iniiiatief. onafhankeljijke kampioen van Oost-Vlaanderen Aan alle Socialistische Vrouwen. De S. M. Voouit Aalst heeft het genoegen alle soc. vrouven uit ie noodigen naar het gezellig samenzyn (koffiefeest) welke zal plaats grypen op te 19 uur stipt, in het café van het Volkshuis. Tydens dit feest zal de kam. Lucien Pools uit Gent een korte spreekbeurt houden over de Koöperatie. De vrouwen worden verzocht zoo taJryk mogelijk aanwezig te zijn en mogen niet vergeten een tos mede te brengen. Het ordewoord der vrouwen moet zijn allen Zaterdag 1 Juli naar bet Volkshuis. Het bestuur der Koöperatie. Ik cal het onder stoelen noch banken steken Sedert enkelen tijd was ik voor een oeel misneegd over Leon. Niet omdat ik twijfelde aan zün hoedanigheid als renner, maar linka en rechte hoorde ik zeggen Het is zijn schuld dat hij geen betere uitsla gen boekt. En nochtans, hij is steile genoeg. Hoe verbaasd wis ik niet enkele da1- gsn geleden, toen ik mijn dagblad «Vocruit» in handen kreeg, met do foto van Leon erin en dan nog als kamocen van Oost> Viaanoeren der onafhankelyken Ik scel vast, wanneer Leon van on gevallen gesp ard blyft, hij zich toch altijd goed weet te rangschikken eni zelfs een eereplaats inneemt. Laat ons eens eventjes een paar jaren terugblikken. Hoeveel tientallen eerste prijzen heeft Leon niet behaald als beginneling? Te veel cm te vermel den, Zelfs hebben wij hem, als sup porter, met gevierd als zedelyken over winnaar in de Ronde van België al* junior? En alle supporters en sportlief hebbers zullen het met mij eens zijn sedert Kindekens onafhankelijke is ge worden, heeft hij regelmatig te kam pen gehad met ongevallen. Heeft hij drie weken geleden te Lessen geen flink weTk geleverd? En zonder tegen slag heeft hy toch de vierde plaat* veroverd Dat is prachtig. Daarna zien we hem met meer moed vertrekken naa* Moorsel, om er het kampioenschap van Cost-Vla mderen te betwisten. En ais Oostvlaamsch kampioen, wie kan er nog beter? Laat ons nu als leden der suppor tersclub het goede voorbeeld geven en alle onverschilligheid terzijde laten. Leon heeft nu nogmaals bewezen, dat hij niet moet terugschrikken voor ge lijk welk renner zijner kategorie. Wij moeten dezen zomer minsten* met vüftig supporters zijn. Dus met nieuwen moed vooruit en gezorgd dat elk supporter een nieuw lid bijbrengt; dat hebben wij op onze laatste verga dering beloofd. En aan mijn favori Kindekens wensch ik veel geluk in al de koersen welke hij in de toekomst betwist, tot glorie der supportersclub «Vlug wint», gevestigd ten lokale Kindekens Ferdi nand, Vrijheidsplaats, Overboelare.

Voor Allen | 1939 | | pagina 6