M H m HET EUROPEESCH SPIONNAGEFRONT GOEDE EN SLECHTE LIEFHEBBERS m O ft Het loopt ook over ons eigen land DE INTERNATIONALE ATHLETIEKMEETING OP DEN HEIZEL ENKELE OPVALLENDE FEITEN UIT DE WIELERWERELD SS ti mm. Hl mm. Üi O n IK., HET HOEKJE VAN DEN DETEKTIEF DUIVENRUBRIEK Hp mm IpJ Mg WÊ& 't ROOS KRUIS De prestaties van onze landgenooten 5 - Voor Allen - 23 Juli 1939 Te ITkkel werd een prachtig feestje gegeven, om de Spaanse he kindertjes een goed verblijf aan zee te kunnen bemrgen. Het is schitterend wat onze menschen deden voor de Spaansche lievelingen. Een zicht op het meer van Hofstade (bij Mechelen gelegen) en «-aar, dank zij de werking van den betreurden Emiel Vandervelde en de initiatieven van A. Wauters. een overprachtig volksstrand en bad werd opgericht. Het loont de moeite een dag door te brengen aan het strand van llofstade. M.w.f1''*" r Gedurig worden er gevechten geleverd aan de Mongool- sche grens. Hier ziet men een der typische Bouriatp- Mongoolsche boeren. ËËË-fe-'-:' 'ÏMËMË.' - -- Een mooi zicht op de Luiksche tent'onstelling, met een der gekende kojlmijn-tenils als achterzicht. Bezoekt die zeer belangrijke en overpraclitige Luiksche tentoonstelling. sur :-V»v Ibjgj j! In het plezierige Maas-dorp van de Luiksche tentoon stelling, is het boereriprkest flinke deuntjes, aan 't spelen. Tijdens de nationale feesten te Parijs, waren de openbare gebouwen verlicht en werd een reuzenvuurwerk afgeschoten. Een gansche provincie wordt ontruimd in Italië. De Bolzart -provincie onder militaire dictatuur. Nieuwe ocrlogslisten van den dictatuur-staat Italië. ;kp$a HfiW uit- Waar vroeger, in deze periode van het jaar, de pers op jacht was naar de gebruikelijke zeeslang om haar kolommen te vullen, heeft ze thans plaats te kort wegens het onderwerp van den dag de nazi-spionnage, die zoowat in alle demokratische landen wordt ontmaskerd. Het schandaal in Frankrijk, waarbij zelfs persmannen betrokken zijn, gaf den doorslag om de artikels over de nazi-bespieding en de dito omkooperijen den voorrang te geven. De Fransche eerste-minister Daladier legde, in verband met die ophefmakende affaire, zulke belang rijke verklaringen af, dat er niet lan ger meer kon getwijfeld worden aan den ernst van het internationaal spionnagekomplot, dat door Duitsch- land werd op touw gezet. Het feit, dat Scotland Yard, in sa menwerking met den dienst der tegen- bespieding van het Foreign Office aan Parijs en Washington de lijst over maakte van 60 nazi-spionnen, die on der het masker van zakenlieden, han delsvertegenwoordigers, toeristen, enz., in Engeland bedrijvig zijn, toont ten overvloede aan. hoezeer de köperatie tusschen het lie Bureau en de Tntel- ligence Service thans geboden is" om het kwaad langs alle zijden te kunnen bestrijden. De spionnenoorlog woedt nu heviger dan ooit en zulks is niet alleen een gevolg van den wedloop der bewape ningen, waarbij ieder deelnemer op de hoogte poogt te blijven van de jongste geheimen en de sterkte zijner konkur- renten (lees eventueele vijanden), maar ook nog wegens de nazi-metho des, die er op uit zijn de tegenstrevers op politiek en ekonomisch gebied te ondermijnen en bij hen alle elementen van innerlijke verzwakking en moreele depressie aan te wakkeren en te exploiteeren. De Hitler-politiek tracht de wereld te bedriegen met het spel der twee aangezichten. Zijn officieele diplomaten doen heel hoffelijk en vriendelijk jegens hun kollega's der demokratische landen, maar intusschentijd doet von Ribben- trop zijn agenten (genre Abetz en konsoorten) alsmede zijn jeugdige amateur-diplomaten van het echte nazi-merk een heel andere rol spelen. Wat ons land betreft, is Duitsch- land vol zorg voor een goede verstand houding met het behoud der onaf hankelijkheidsgedachte in de regee ring Pierlot, maar dat belet niet, dat Berlijn er ook in België knechten op nahoudt, die tot doel hebben 1. de politieke rust te verstoren in het voordeel der reaktionnaire-fascis- tische opvattingen. 2. de mogelijke invloed van het demo kratische Engeland en Frankrijk te neutraliseeren; 3. door steun aan het Vlaamsche extremisme den geest van het pro- Duitsche aktivisme levendig te hou den. Het spreekt vanzelf, dat de nazi's wel weten hoe gevaarlijk het terrein te bewerken, is binnen onze grenzen als gevolg van wat onze bevolking heeft te verduren gehad gedurende de vier jaar lange bezetting. De Duitsche penetratie werkt dan ook uiterst voor zichtig. Liefst konkelt ze op eigen bodem met verraders, die onder het mom van studiereizen of dergelijke zelf met de onderführers over den Rijn gaan kontakt nemen. We hebben daar in 't verleden genoeg voorbeelden van gekend, zoodat de huidige kostelooze informationsreize» van zekere Belgische journalisten in het Hitlerparadijs niet onopgemerkt voorbijging. Er is thans te Zurich een proces aan gang tegen nationaal-socialisten, die met hun «Aussendienst» (A.D.-dienst) inlichtingen verstrekten aan Duitsch- land over Zwitserland. Ook tijdens dat geding, was er sprake van dergelijke reizen De bijzondere korrespon- dent van de N.R.C., die het proces volgde, schrijft er over Een der sterkste aanwijzingen is, dat verschillende in dienst van de «A.D.» staande Zwitsers herhaaldelijk, zooals zij zelf toegaven, reisjes naar Zuid-Duitschland ondernomen hebben waar zij dan door tusschenkomst van een hotelier aan de grens, die zelf tot de Duitsche «S.A.» behoort, in ver binding gebracht werden met een. ge- heimzinnigen «Doktor», die hun dan verdere aanwijzingen en ook wel geld gaf. Niemand der beschuldigden heeft den naam van dezen «Doktor» willen of kunnen zeggen. Ziedaar nogmaals een voorbeeld hoe gevaarlijk sommige reizen naar het hakenkruisrijk kunnen uitdraaien... Duitschland zal nog wel andere vriendelijk uitnoodigingen laten ge worden aan zekere onzer landgenooten om op kosten van den Hitlerstaat de lessen van «Mein Kampf» ter plaatse te komen ontvangen. Zulke zoogezegde wetenschappelijke of zuiver dokumentaire «kontaktne- ming» is doorgaans een merkwaardige fopperij, waaraan men gedeeltelijk eenige personen laat deelnemen, die naief genoeg waren om met hun goede trouw of hun boven elke verdenking staande faam de lading te dekken. Zelfs de Belgische konsuls doet men aan sommige feesttafels aanzitten om zekere leden van het gezelschap tegen elke verdenking bij voorbaat te be hoeden. Zoo doet zich allerwege de Duitsche ondermijningsaktie zeer geslepen en voorzichtig voor. Maar nagenoeg in alle landen is de methode dezelfde. Onlangs nog teekende een reporter van «Le Petit Parisien» het nazi-gestook in een land als Hongarije als volgt Als men de ontwikkeling van de Hongaarsche politiek gedurende de laatste zes jaren nagaat is het gemak kelijk om zien hoe Duitschland een zorgvuldig ontworpen plan uitwerkt, waarvan de kleinste détails werden uitgevoerd met een methode, een vol harding en een stiptheid, die de grootste bewondering afdwingen. Ze zijn hun penetratiewerk begon nen met een grootscheepsche kampan je tegen de Joden. Enkele maanden nadat de nazi's aan het bewind waren gekomen, verscheen te Boedapest het eerste weekblaadje, dat den kruistocht tegen de semieten predikte. Weldra telde men vijf, acht derge lijke blaadjes. Nieuwe groepeeringen kwamen tot stand. Men deelde mil- lioenen vlugschriften uit. Aanhangers van zekere groepeeringen werden met uniformen uitgerust en kregen een salaris van 10 fr. daags. Maar onder de Hongaarsche führers, onder- en eere-führers was er geen enkele met uitzondering van graaf Pestetich wiens fortuin ooit 1000 fr. had overschreden Wie heeft dus die week- en dagbladen geldelijk onder steund Wie betaalde de hemden, de vlugschriften, de fanfares, de vlag gen We zouden hetzelfde kunnen vragen voor zekere fascistische bewegingen in andere landen, in afwachting dat er bij ons meer klaarte komt inzake de duistere afkomt van Degrelle's mil- lioenen. A propos van deze laatste, hij is razend kwaad op de socialistische pers, die een krachtdadige kampanje voert opdat de waarheid over het nazi-ge- stook in België eindelijk zou onthuld worden. Hij neemt het ons daarenbo ven kwalijk, dat we den scheel zouden opheffen van het potje zijner miraku- leuze financieele kapaciteiten. En hij dreigt nu met processen... Denken de rexisten nu waarlijk dat ze door schrikaanjaging hun eigen angst kunnen verbergen Kalmpjes aan. heeren Het is een feit, dat de fascistische mogendheden in Frankrijk millioencn hebben te grabbel gegooid aan een zekere pers, die in de bewogen Septem berdagen een zonderlinge houding aan nam. Het is eveneens een feit, dat de nazi's in Engeland ook aan onder- mijningswerk doen en de «Daily Herald» toonde zelfs het verband aan tusschen de aktie der Duit- schers en de aanslagen der Iersche terroristen. Waarom zou België dan van de spionnagepest der Hitlerianen zijn verschoond gebleven? Is het dan ook niet logisch dat wij onophoudend aandringen op een on derzoek naar den financieelen steun van fascistische bewegingen die in ons land door onbegrijpelijke tusschenkom- sten over millioenen konden beschik ken? En was het dan ook niet natuurlijk dat de verdenkingen daarbij direkt den kant uitgingen van diegenen, die dui stere «retraites» deden naar Berlijn en die hun afgezanten naar het Nurenber- ger-Kongres zonden? Er is nog a-tijd een onderscheid tus schen een dagbladredaktie en een de- tektievebureau, alhoewel sommige re- daktiebureelen zich hebben gespeciali seerd in het aanwerven van gestolen dokumenten. Dit onderscheid is mis schien oorzaak, dat we aan het ge recht nog geen bewijzen hebben uit geleverd, die het zelf moet weten te vinden. Maar er zijn ontegensprekelijk ook in ons land kuiperijen gepleegd, waarvan de sporen nog kunnen wor den teruggevonden. Het is in verband hiermee, dat zoo'n groote waarde moet worden gehecht aan het onderzoek, dat thans door het lie bureau en Scotland Yard wordt geleid. Is er waarlijk geen enkel draadje van het spionnageschandaal. dat tot in België wordt uitgerafe'd? Wait and see, zegt de Engelsch- man. Maar middelerwijl hebben de Britten het budget van hun Intelligence Ser vice reeds tot 500.000 pond opgedreven (nagenoeg 60 millioen frank) t.t.z. tien maal zooveel als in 1914. Ze weten waarom. En ze weten zelfs dat dit bedrag nog onvoldoende is om het verraad te ontmaskeren dat door het nazi-Duitschland tegen een drie maal hoogeren prijs wordt betaald. NICK. De groote hoop lieden, die de dui vensport beoefenen, kunnen wij in twee groote kategorieën rangschikken: de slechte liefhebbers, die maar moei lijk nu en dan aan een klein prijsken geralken en ook dezen, die na een of twee jaar toevallig goed lukken, na dien teniet gaan. Daarnevens stellen wij dezen, doch hun aantal is zeer ge ring in vergelijking met dat van de eerste reeks, die telken jare van zich doen spreken en seizoenen op seizoe nen hun naam weten hoog te houden, die dus met reden den naam dragen van goede liefhebbers. Waarom zijn en blijven er zoovele onverbeterlijke krabbers Sommigen, omdat zij aan duivensport willen doen met onbekende, ondeugende rassen. Niet alle reisduivensoorten bezitten genoegzame hoedanigheden om prij zen te vliegen, zelfs al stammen ze af van bekende en beroemd variëteiten. Ter oorzake van talrijke ongunstige omstandigheden komen honderden vermaarde rassen voortdurend tot verval en met dergelijke ontaarde ele menten willen voortkrasselen, is steeds verder en verder achteruitboeren Anderen zijn en blijven krabbers, omdat zij de duivensport niet beoefe nen zooals het moet. De tijd is lang voorbij, dat men de duiven maar te verzorgen had, alsof het machines zijn, t.t.z., eten en drinken geven en dan de vogels maar in de kevie te draaien, om ze te gaan inkorven; tegenwoordig behoeft zulks groote oplettendheid en zorgvuldig naaioht, om zoo weineg mcgelijtk aan het toeval over te laten, want dan nog heeft men dikwijls met misluk kingen en tegenvallen af te rekenen. Wij noemen ze ook krabbers, deze die met den tijd niet meegaan, hals starrig houden aan verachterde prin- ciepes en alle nieurwiciheden en verbe teringen overboord werpen en bekam pen. Goed spelen, dat kan toevallig iedereen, maar jaren aan één stuk vroege en prachtige uitslagen beha len, dat kunnen alleen de verstandige oplettende melkers. Daarvoor hoeft men hoegenaamd geen hooge boekengeleerdheid te be zitten en geen groote studiën gedaan hebben; men hoeft ook geenszins een rijkemanskind te wezen, want onder de goede liefhebbers tellen wij zoowel en zelfs meer eenvoudige werklieden dan begoede burgers, want deze laat ste, wanneer ze grooten naam in de liefheberij weten te maken, zijn de zen meestal verschuldigd 'aan een simpelen verzorger of manager, die de eigenlijke liefhebber is Overzien wij nu eens kort en bon dig hoe de goede sportman het aan boord legt om zijn doel te bereiken. Wij gaan hier niet spreken over de rassen, wel wetende dat dit de voor naamste stronkeisteen niet is, die den weg tot de zegepraal verspert. Nage noeg iedereen beschikt over goed bloed genoeg, om zich tenminste in zijn naaste omgeving te kunnen be helpen... en, wat moeten wij al meer wenschen Wij zullen hier ook niet gewagen van duivenhokken, omdat zoowel de nederigste werkmansinrichtingen zoo inschikkelijk en gezond kunnen zijn als die zoogezegde duivenpaleizen; dit alles is naar kiwestie van de hoe veelheid duiven, die men houden wil en geen overbevolking te hebben. Heden hebben wü het vooral over de opmerkzaamheid van den liefheb ber gedurende het vluohtseizoen, dat wel het bijzonderste is van ons gan sche sportbedrijf. Om geordend hierbij te werken, zullen wij de bezigheden van eiken goeden liefhebber voor iederen dag van de week beknopt uiteensdhuiven. Den Maandag is er op het hok maar weinig te verrichten. De vogels hebben daags te voren gereisd en wie er niet aan houdt ze wekelijks een lichte purgatie toe te dienen wat ten andere ook niet noodig is die passé dan liefst het stelsel Lagae toe den Maandag 't kot toe, geen hokbezoek en verplichtende vasten dag voor al de duiven Dit systeem is geenszins te misprijzen en draagt er veel toe bij de beestjes gezond te houden. Den Dinsdag gewone voedingswijze, zuivering van het hok en bij warm weder, een bad. Dit laatste zal de overige sporen van de onderstane vermoeienis wegnemen en de duiven gansch heropfrisschen. De Woensdag worden die vogels, welke men den volgenden Zondag schikt te spelen, in handen en in oogensohouw genomen, of ze wel goed in de pluimen staan, zoo de keel zui ver is van slijmen, zoo de borstspie ren hard en taai zijn, zoo ze neet met ongedierte besteken zitten,, enz. Dat onderzoek moet zeer zorgvul- Waarom lijden aan HOOFDPIJN MIGRAINE TANDPIJN GRIEP RHEUMATIEK ZENUWKOORTSEN PIJN DER MAANDSTONDEN als de WONpERBARE BRUINE POEDERS van der Apotheek DE POORTERE te ST-NIKLAAS-WAAS. U oogenbllk- kelijk zonder schadelijke gevolgen van deze pijnen zullen bevrijden. De doos van 8 poeders 4 frank. De drledubb doos 25 poeders 10 fr. Te verkrijg. In alle goede apotheken of vrachtvrij tegen postmandaat Gebruikt ze eens, U zult nooit geen andere meer gebruiken. 17 dig geschieden, zonder eenige voor ingenomenheid en zelfs zonder reke ning te houden met de prestaties van den voorgaanden Zondag, want van daag kan een duif in form zijn, om die goede gesteltenis scans ineens te verliezen. Waar men het natuurlijk spel toe past, dient er rekening gehouden te worden met den neststand van elke vliegduif, omdat de form meestal van de nestpositie afhangt. Den Donderdag doe men de duiven zooveel mogelijk vliegen, hetzij in verplichte vluchtoefening en door het laten meemaken van een wekelijks entrainement. De opmerkingsgeest van den lief hebber moet nochtans vooral leven dig zijn den Vrijdag en den Zater dag, gewone dagen van de inkorvlng. Al het doen en laten der reizigers moet een tijd lang aandachtig in het oog gehouden worden, om daaruit dan de passende gevolgtrekkingen voor het spel te kunnen afleiden. Een uur vóór de inkorving worden de vogels lichtelijk gevoed en er dient vooral gelet te worden, zoo iedere duif, na den maaltijd, gedron ken heeft. Bij groote warmte Jcun- nen de duiven soms erg lijden van den dorst, vooral in de heete beslo ten tre.niwagenswaar de vergezel- Iers hun onmogelijk water kunnen toedienen en zij dus wachten moeten tot 's anderdaags, om zich te ver kwikken. Den Zondag, bij de thuiskomst van de reis, moeten de duiven weer de noodige zorgen ontvangen. Dus niet gehandeld als zoovelen, die, eens de aanteekeningen gedaan, maar vlug den bestatiger opnemen en het hok verlaten, na de beestjes een goede greep granen toegeworpen te hebben. Vóór hun aankomt moet goed frisoh drinkwater te hunner beschik king gesteld worden, want gewoon lijk is hun eerste werk zich te gaan la-ven. Liefst wondt het water er eeni- gen tijd op voorhand aangebracht, opdat de groote koude eruit weze, want het innemen van killig vocht, wanneer het liohaam door de vlucht min of meer verhit is, zou kunnen aanleiding geven tot ongesteldheid. Een lepel honig of een geutje melk bij het water gemengd is zeer aan te bevelen en werkt herstellend Onnv'ddellijk na het aanteekenen laat men de reizigers eerst eenigen tijd uitrusten, alvorens ze te voeden. Eens de zenuwachtigheid en ver moeidheid wat voorbij, geve men zachte en goed verteerbare granen en spijzen, zooals b.v. een greepje raap- of koolzaad, geroosterd brood, enz. ErJkel na volledige rust worde de voile goesting gegeven. Zooals men zien kan bevatten al die werkzaamheden niets bijzonders en hiets moeilijks; 't voornaamste is ze toe te passen, doch wij zijn ervan verzekerd dat. moesten velen, die thans slecht spelen, ze regelma tig nalevenhun uitsla-gen merkelijk zouden verbeteren CARLO (Nadruk verboden Vorigen Zondag ging op de Heizei een internationale aihieLeüdemonstra- tie door, de derde van het jaar. Ze stond in het teeken van de jubileum viering van de Belgische athletiekliga en oogstte, niettegenstaande het boe- deerend weer, een belangrijk sukses. Wij kunnen het alleen betreuren dat voor de gelegenheid alleen beroep was gedaan op Engelsche, Nederlandsche en Fransche athleten, dan wanneer het vast interessant ware ge veest, de ze krachten in strijd te zien met de Duitsche, die voor het oogenblik de besten zijn in Europa. Hiermede is van onzentwege natuur lijk geen reklame bedoeld voor het na ziregime, maar daar men kort geleden dan toch beroep deed op Duitsche ath leten om in ons land uit te komen konden deze evengoed dan kampen met de beste vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk, enz. Anderzijds kan opgemerkt worden dat onze landgenooten, op een na, n.l. Braeckman, die voor de gelegenheid een Belgisch rekord neerhaalde, wei nig geschitterd hebben. Er is de Brugsche snellooper Saelens, die zoo knap liep bij de Engelsche kam pioenschappen en die nu zoo slapjes over gras bolde in een tijd van 11 sek. Saelens is dit seizoen zeker nog niet die groote verwachting uitgegroeid die men in hem voelde. Maar laat ons hoen voor de toekomst want de jongen heeft de jeugd voor zich. Anderzijds heeft onze nationale kam pioen Mostert hot opnieuw moeten afleggen over 1500 m. en deze maal tegenover den Engelschman Wooder- son. Eens te meer is het vebleken dat bij gebrek aan finish de Unionist aan sukses te kortschiet. Dit seizoen zan gen wij Mostert reeds tot 3 maal toe een eerste plaats afstaan en dit op een borst. Mostert moet leeren spurten, wil hij van die eeuwige tweede positie op eersten rang verschijnen. Er is dan Bosmans die schitterde door zjjn afwe zigheid, dan wanneer hem gelegenheid werd geboden uit te komen tegen den Europeeschen kampioen en Fransch- man Joyce. Men heeft voorgewend dat hij bij de training kwetsuren op liep. Eigenaardig mag het toch heeten dat dit juist gebeurde op het oogen- blik dat hij bewijzen moest den kam pioen op zijn best te kunne-n evenaren. Jammer, echt jammer. Er is dan Chapelle, die blijkbaar bui ten vorm geraakte en Schroeven, die verloren van den Engelschman Ward over 5000 m. Toch hebben wij aan onze landgenooten twee hardnekkige kam pers die op internationaal gebied zoo niet schitteren, doch voor een groot deel hun stuk kunnen staan. Wat onze andere landgenooten be treft, was hun prestatie bijzonder ma ger. En tot slot kan hier geschreven worden dat geen jonge beloften in de ze vakken als speer- en gewichtwerpen, hoog en ver springen, in het zicht zijn. Wij vegeteeren op krachten die be paald minderwaardig zijn, doch die men loven kan voor hun medewer king, die steeds ver van het sukses is gebleven. Kortom, deze athletiekdemonstratie kan geslaagd heeten in ons athletiek- leven, dat zoo weinig wordt meegeleefd en zou moeten worden aangemoedigd. TANNER. Niettegenstaande de Ronde van Frankrijk voor het oogenblik de groot ste aandacht opeischt, mogen we toch niet zeggen, dat de andere wieler- gebeurtenissen onopgemerkt voorbij gaan. Op het oogenblik dat we die regelen schrijven, zal men binnen een paar uren een belangrijk sportgebeuren te Gent hebben, waaraan allerbeste krachten zullen deelnemen. We gaan nu over een paar opval lende feiten spreken uit de wieler- wereld. Bravo, Van Wezemael Een renner moet in de eerste plaats energiek zijn, wil hij iets bereiken. Hij, die bij den minsten tegenslag den moed in de schoenen laat zinken, kan nooit een vooraanstaande plaats innemen in de wielerwereld. Energiek, dat is de Wetteraar Van Wezemael in de eerste plaats, want trots hij reeds heel wat tegenslagen had in zijn loopbaan en geen uit slagen boekte in verhouding tot zijn waarde, bleef hij moedig volhouden. Na den suksesvollen beroepsrenners- koers te Merelbeke, werd hij eindelijk beloond en zijn eerste zege van het seizoen die hij er behaalde, moet een stimulant zijn om op den ingeslagen weg voort te ijveren. Gustaaf Deloor is daar of omtrent in hetzelfde geval. Die wielerkampioen, die eens als een koning gevierd werd om glansrijk suksessen, in Spanje behaald, geraakte door zekere omstan digheden op den achtergrond en velen dachten reeds, dat de loopbaan van den ex-Waaslander afgebroken was. Hij wendt echter wanhopige pogin gen aan om vroegere faam terug te vinden, en te Rijkevorsel, waar hij suksesvol wist te besluiten, gaf hij ons een doorslaand bewijs dat hij allerminst als versleten moet beschouwd worden. De sterke Claeys M. Te Staden bolde de crack van Ursel, M. Claeys, voor de 6e maal dit seizoen suksesvol over de eindmeet. Het is een feit, dat de jongen op weg is een tweede Hamerlinck te worccn. Hü is vlug, heeft een goeden kijk op den koers en is taai op den hoop toe. Met Claut'er, dien we in riet Krite- riutn van het Zuiden konden bewon deren, hebben we meteen twee krach ten, die best ons land zouden kunnen vertegenwoordigen in de e.k. wereld kampioenschappen op den weg in Italië. De zege, die Jef Moerenhout in den beroepsrennerskoers te St-Amands- berg behaalde, moet eveneens heel sympathiek aandoen. Den Ledenaar mogen we ook rang schikken bij die krachten, welke nooit afgeven en dte schijnen te verbeteren met oud te worden. Van Overloop werd kampioen van België der juniors en niemand zal stellig kunnen zeggen, dat de Wc is lander zijn titel niet verdiende. De jongen heeft alle eigenschappen cm het heel ver te brengen in de wieler wereld en we zullen dan ook zijn verdere verrichtingen met de grootste aandacht volgen, evenals deze van den sterken Westvlaamschen onafhan kelijke, Schotte. LOUIS. De Zwitser Litschi, die voor velen in de Ronde van Frankrijk als groot favoriet gestart was, beantwoordde hoegenaamd niet aan de verwachtingen. We zien hem hier zijn materiaal in orde brengen alvorens den zwaren Pyreneeënrit PauToulouse aan te vatten. Op dit oogenblik dacht hij er voorzeker nog niet aan, dat hij reeds na de beklimming van den Aubisque van alle verder verweer zou afzien. In de Ronde van Frankrijk doen zich vaak valpartijen voor met ernstig karakter. Men kan dan in veel gevallen de energie van de renners op prijs stellen. Hier bemerken we Romain Maes, die na een val, bebloed aan armen en beenen, moedig zijn tocht verder zette en dit ten koste van bovenmenschelijke inspanningen.

Voor Allen | 1939 | | pagina 5