leeraards berq en f Eindelijk vakantietijd NINOVE EREMBODEGEM W N, KERKXKEN DENDERLEEUW V Het welgekomen en zoolang verbeide tijdstip onzer jeugdgroepen Nu verbroedeten ze zich in hun jeugdkampen zooals de hierbovenstaande snapshots toonen ALFONS VAN DE WAELE wordt herdacht Een uur op de Schelde met de booten «Flandria I Het betaald verlof ATB-nieuws jes Van alles wat Algemeene Centrale B.A.G.V. RADIOHULP Arbeiderssport Kermisfeesten 1939 Geeraardsberg en Voor eenheid en vooruitgang in onze beweging In den gemeenteraad Afdeeiing N. S. 'y,'" Denderleeuw 7 - Voor Allen - 23 Juli 1939 ARRONDISSEMENT AALST 1 r i t Er begint langzaam klaarte te komen in de besluiten, aangaande de betaalde verlofdagen in de verschillen de takken der nijverheid. Elke arbeider weet dat het betaald verlof wettelijk is geregeld voor alle arbeiders. De wet verplicht iederen werkgever betaald verlof uit te keeren aan zijn arbeiders (sters) voor de periode van 1 September 1938 tot 31 Maart 1939. De:e wet voorzag dus een verlof toegestaan op een loon van 7 maand, hetgeen een veslies van 2 dagen minstens betsekende. om dit euvel te weren, werden er paritaire kommissies gesticht, die buiten de wettelijke bepaling recht hadden, afzonderlijke besluiten te nemen, aangaande den datum en den duur van het verlof. Er zijn zoo meer dan 100 kommissies gesticht en het meerendeel hebben hun werk geëin digd. Wij geven hieronder de rechten van die arbeiders voor wie een regaling is getroffen. METAALNIJVERHEID. Bij Koninklijk Besluit van 11 Juli, Staafs- blad van 12 Juli 1939 wordt er be sloten dat het verloftijdperk geregeld wordt van 1 Juli 1938 tot 30 Juni 1939, volgens paragraaf 3 van art. 2. Iedere metaalarbeider uit de zware industrie, zoowel als uit de machine en mekaniekbouw, heeft dus recht op 6 dagen verlof of 2 t.h. op het brui» loon gewonnen in de periode van 1 Juli 1938 tot 30 Juni 1939. Dat is dus klaar en laat geen misverstand be staan. KLEEDIN GARBEIDERSZelfcie periode als hierboven. Iedere kleeding- arbeider (ster), zoowel huisarbeiders als atelierwerker, heeft dus recht op 6 dagen verlof, of voor de atelierarbei ders 2 t.h. op het tijdens deze periode verdiende loon. Voor de huisarbeiders wordt het bru-o.oon tijdens deze periode vermin derd met 15 t.h. voor onkosten. Op 85 t.h. van het brutoloon zal de huis arbeider dus ook 2 t.h. ontvangen. VOOR DE- TEXTIEL WEVERIJEN aal de regeling de volgende zijn. Iedere arbeider zal recht hebben op 6 dagen verlof of 2 t.h. op het brutoloon ge wonnen op de 12 maanden die den datum van het verlof voorafgaan. Ter verduidelijking: Voor Geeraards- bergen zal het verlof ingaan op 28 Oogst en zal dus 2 t.h". uitbetaald worden op het loon verdiend van de 4de week af van Oogst 1938 tot het einde der 3de week Oogst 1939 VOOR DE LEDERBEWERKERS- SCHOENMAKERS. Zelfde regeling als voor de metaalarbeiders. Dus 2 t.h. op het loon van 1 Juli 1938 tot 30 Juni 1939. VOOR DE VOEDINGSBEDRIJVEN. Gezien de grdote verscheidenheid worden de kameraden, leden der af deeiing Geeraardsbergen, verzocht de verscheidene toepassingen te raadple gen verschenen in ons vakblad van Mei 1939. Er zijn nog nijverheden waarvoor geen overeenkomst is bereikt. Wij komen voor de voeding dus nog terug met de noodiige inlichtingen Kameraden, leest dit goed, en bij onverschil, raadpleegt uw vakbond. De Sekretaris, DTJRANT HENRI Socialistische Vooruitziende Vrouw Een laatste bericht aan de moeders wier kinderen een vakantiekuur aan zee gaan doorbrengen van 23 Juli af tot 5 Oogst. Al de kinderen wezen bij tijd aan het Volkshuis, op Zaterdag 22 Juli. Vertrek met de autobussen stipt te 1 uur. De kinderen die met den trein rei zen, komen bijeen te 10.45 uur om te vertrekken te 11.30 uur. Moeders, houdt rekening met de ver trekuren. Socialsitische Vrouwenbond Op Maandag 24 Juli a.s. buitenge- woone algemeene vergadering. Dagorde 1) Onze tweede reis 2) Verscheiden. Variétéfeest Turnkring «Rust-Roest» Partijigenooten, zijt gij reeds voorzien van kaarten voor den avond van Dins dag 8 Oogst Er is gezorgd voor een puik en afgewisseld programma. Naast pu'ke dansen en turnoefenin gen, zult gij ook te hooren krijgen onze welbekende kameraden Robert en Vik tor in hun laatste suksesssen, met zang en deklamatie. Gij zult ook fijne muziek te hooren krijgen. Dus een echte variété-avond, aan den volksprijs van 2 fr. Kameraden, steunt de turngroep Rust-Roest. niet alleen geldelijk, maar ook zedelijk. Stuurt ons uw kinderen Zorgt voor hun gezondheid. Maakt er flinke tur ners van. Kaarten te bekomen in café Volkshuis, in den winkel e<n bij ae le den. Allo. kameraden, Zondag gaan wij naar Gent. Zorgt er voor intijds te zijn, want er is een vroeg vertrek. Te 6 u. trekken wij de baan op om vroeg ter bestemming te zyn voor het kosteloos toeristisch bezoek aan de stad, ter gelegenheid der Gentsche feesten, onder leiding van een goeden gids. Nu iets anders. Den 27n dezer is het vergadering om onze groote jaarlijk- sche reis te bespreken. Ze gaat naar Oost-Duinkerke en een overtocht naar Frankrijk. Wie mede gaat over de grens, moet zich komen aanmelden voor een tolvrijstuk. Men moet mede brengen: foto zonder hoofddeksel, aard va.n de fiets, het nummer van het kader, het gewicht, de waarde en vooral de eenzelvigheidskaart niet ver geten. Allo vrienden, zorgt er" voor dat gij de veertiendaagsche vergadering stipt, bijwoont; het is in uw eigen belang. Altijd bijeenkomst in het Volkshuis. Kameraden die zich willen aanslui ten. kunnen dat bij de leden of in het café van het Volkshuis doen. BENOIT DE VOS STUDIE VAN NOTARIS CROISE te Geeraardsbergen, Denderstraat, 17 Gemelde notaris Croisé, zal namens de Verbroedering Samenwerkende Maatschappij te Geeraardsbergen, open baar verkoopen in bUgevoegde zitdag Maandag 24 Juli 1939 te 14 uur in het Volkshuis te Geeraardsbergen, Groote Plaats: LÖsr I. Het lokaal «Het Volkshuis» 59, te Onkerzele in de Neerstraat, groot 5 aren 10 Sectie A. 252, met onmiddel lijk gebruik voor de gebouwen, en einde September voor den tuin. LOT II. 5 aren 10 c. tuin daar tegen A, 250f, gebruik onmiddellijk. De samenvoeging zal toegestaan wor den. Zie de plakbrieven i 140 De nieuwe gemeenteraad aan het bestuur der stad gekomen op 1 Jan. 1939, ondergaat reeds wijzigingen. Gezel De Weerdt Frans, die de stad verlaat, gaf reeds ontslag- en zou ver vangen worden door kam. De Bodt Henri. Nu vernemen wij het ontslag van een afgevaardigde der kristene werk lieden, Willekens Victor, die zou plaats maken voor Dhaese, afgevaardigd door de Vlaamsch-nationalisven. Zou zulks het gevolg zijn van het akkoord van het kristelijk blok? De herstellingswerken aan den stede- lijken beiaard, vorderen goed en alles laat voorzien dat op kermis-Zondag de beiaard zal spelen, Men voorziet de inhuldigingsfeestea van het klokkenspel en beiaard voor Zondag 10 September. De stadsschouwburg is heelemaal heropgeknapt; de zaal ziet er werke lijk gezellig en aangenaam uit. Nieuwe zitting is aangebracht en deze zal heel waarschijnlijk ook iedereen voldoening- kunnen geven. Nog het gordijn en den toegang tot de zaal geschilderd en 't is voorloopig in orde. Andere verbeteringen zijn nog voor zien. We vernemen uit goede bron dat er spraak is een openbaar speelplein aan te leggen nevens het stedelijk mem- dok. Ook aan 't zwemdok zou terzeif- dertijd verbetering gebracht worden. Is het waar dat een nieuw moeder huis (Materniteit) gaat gebouwd wor den aan het hospitaal? Plaats voor 28 bedden, met de noodige plaatsen voor geneesheeren, vroedvrouwen, zusters, ontvangstzaal, enz. Wij -hopen dat de geldmiddelen het zullen toe laten. B. De re-is met onze jeugdige leden gaat dus bepaald door op Zondag 6 Augus tus. Zooals wij in ,Voor Allen» van ver leden week schreven, komen wij ramen in het Volkshuis. Te 7,30 u. stipt vertrekken wij langs Edingen naar Waterloo, Ter Kame- renibosch, Ter-vuren, Brussel; terug over Ninove naar Geeraardsbergen. Aankomst op de Groote Markt vóór 10 u. De lijst wordt bepaald gesloten Dinsdag 25 Juli. Nog enkele plaatsen zijn beschikbaar. Jonge kameraden, laat u spoedig inschrijven. In onze cinema Ge zult het u deze week niet beklim gen zoo ge ons programma komt zien. Vooreerst geven we een uitstekende foxfilm waarvan Kathleen Burke, Claire Trevor en Ralph Bellamy ds vedetten zijn. Dan volgt: «In voorloopige vrijheid» met de zoo populaire artisten Pat O'Brien en Joan Blondell. Op hetzelfde programma nog een gekleurde teekenlilm. Er is dus afwis seling in overvloed. Op Donderdag 27 Juli weer iets bij zonders, zie onze strooibrieven en de foto's. Toekomende week een meesterwerk «Carrefour». Repareert uw radio bij u thuis GUST DE VO S Gentsehestr., 37, Geeraardsbergen Verhuring van pick-up voor café Onze oefeningen Deze worden reeds zeer goed bijge woond. Toch willen wij nog beter. Alle kameraden-spelers van Vreda en dezen welke er aan denken, toekomend seizoen bij Vreda op te treden, dienen er aanwezig te zijn, da.r wij binnen kort een match moeten spelen te Vil voorde. Kameraden, maakt u gereed en woont eiken Woensdag en Vrijdag avond de oefeningen bij. mm* Algemeene vergadering Op Zondag 30 Juli, te 9,30 u., in het Volkshuis, groote jaarlij,ksche vergade ring vóór alle spelers en supporters; niemand mag er ontbreken, daar de toekomstige werking van Vreda er van afhangt. Financieele toestand, enz., zullen be sproken worden. Houdt dezen datum vrij. Aan het bestuur Kameraden, de tijd is terug aange broken om gedurende een 8-tal maan den aktief aan het werk te gaan. Van nu af er voor gezorgd dat gij eiken Woensdag, te 8 u., op de vergadering zijt. Het is de plicht v-an elkeen, weise zich daarvoor leent. D. A. Bij onze propagandaclub In onze propagandaclub is men ook terug aan het werk getrokken. Als men weet dat deze kameraden het goed voor hebben, toekomend jaar een nieuw vaandel te huldigen... Daarvoor zullen zij geld dienen te vinden. En daarom moet er knap gewerkt worden. Ook willen wij bij deze huldiging ons 300ste lid feesten. Daarom zal de P. C. na kermis overgaan tot het geven van een feest, waarvan wij nu nog niets zullen mededeelen, maar het zal praohtig zijn. Ook zou de P. C. nog gaarne dit seizoen een plezierreisje inrichten, zooals wij er reeds een gekend hebben; maar deze maal langs een anderen weg. Binnenkort geven wij hier meer over; toch zetten wij al onze leden aan. zich van nu af aan het sparen te zetten. Kameraden, wilt g-ij van dit alles ge bruik maken, wacht niet langer. De P. C. roept u tot zich; sluit u aan; het kost slechts 2,50 fr. om de dne maanden. Aan het bestuur Met deze worden alle bestuursleden vriendelijk verzocht, Dinsdagavond te 7 u. stipt, in het Volkshuis aanwezig te zijn, om het toekomend werkpro gramma der P. C. te bespreken. Allen op post. Wordt lid der propagandaclub. D. A. (Zie vervolg onderaan Volgende kolomj Uf>BOVW£H M«RUiECR£f1 OP ZÖNIDAG 30 JULI, te 15 uur, GROOTE ZOMIERKAVALKADE EN REKLAAMSTOET. Deelnemende groepen 1. Harmonie der Firma Dellhaize Gebr., «De Leeu-w» 110 ui-tvo-endere; 2. Reuzen van N-inove, wijik GeeraardJbengschestraat.; 3. Aalst Aantrefklkelijlklheden; 4. De Pijpemroo- k-ers van Geenaarsberigen; 5. Wagen der Koloniale Lo-terij; 6. Wijk Preulegein, Ndnove; 7. Ds Omvermoelbaren, Aalst; 8. Nadarwijik, Ds Worteükrab-beirs, Ni- ncive; 9. Kum- en Vermaak, Aalst; 10. Wijk Paimelst-raat, Nimove; 11. Ver maak na ArbeidAalst. Verder tal van reklaimeiwageins. WEGWIJZER VAN DEN STOET. Vorming van den stoet in Nederwijk en Em. De Molstraat; Pa meistraat Dreef, Weggevoerdenetraaf tot aan den Ezel; terug langs statiestraat, Biezeu- straa-t, Geeraardisfbergschestraat tot aan den O5 en terug langs Beverstraat, OudwStrijderapIaats, Burch-tstraat en Buroh-tda-m tot aan de kerk en terug naar Graanmarkt en Oud-Strijde rs- pla-a-ts, waar de ontbinding plaats heeft. ALLEN NAAR NINOVE op 30 JULI Plaats van fonteinier De Naionale Maatschappij der Wa terleidingen bericht dat binnenkort zal overgegaan worden tot het aanstel len van een fon-tein-ier voor het onder houd van de aanrvcerleiding van den Boven-Denderleiding beginnende te Neu-fvilles en eindigende te FoUaere over Lens, Ath, Lessen, Geeraardsber gen. De kandidaten die de proef willen onderstaan moren hu.n aanvraag rich ten tot den heer Thóberghien. d-'.enst- overste der Nationale Maatschappij voor waterleidingen te Letteliiragen, Vd-aduikte-traat, 84, er bijvoegende een uittreksel uit hun geboorte-akte en een bewijs van goed gedrag en zeden. De volgende voorwaarden zijn ver- eisdlit 1) De 35 j-aar niet te bovengaan, buiten de oud-strijders en gelijkgestel- den 2) De benoemde zal zich te Twee Acren moeten vestigen; 3) Vüaamsoh en Fransch spreken, en een dezer twee talen schrijven. 4) Op hoogte zijn van de autogeen- lassohing, van het vlechten der be wapeningen en het verbinden der sta len buizen met dubbel betonnen om slag (systeem Bonna); de waterlei- dingsapparaten in 't alyemeen kennen. 5) Met een motorrijwiel kiunnen rij den. Burgerlijke Stand GEBOORTEN. Adelin De Zutter, Buizemontstraat 133. Robert Nes tor Mertens, Brussel. Linda De Smet, Overboulare. Koenraad Mero- kaert, Grootestraat 57. Herman Lallemant, Vredestraat 24. OVERLIJDENS. Roland Vander Biest, 6 dagen, hospitaal. Theodoor Vander Haegen, 82 jaar, wed. van Maria De Vleeschauwer. Cinema «De Redding» Tijdens de week van kermis blijft onze cinema gesloten. Voor 't pro gramma van aanstaande week, zie rubriek Geeraarsbergen. Kindervakanties De kinderen die naar zee gaan voor een kostelooze kuur van 14 dagen, werden verzocht het bedrag van de reis naar Oost-Duinkerke, zijnde 41 fr. té komen storten bij de sekretarease. Zij worden insgelijks verzocht het formulier voor het bezoek bij den dok ter te komen halen, evenals deze die voor acht dagen naar #e gaan, en na bet bezoek het onmiddellijk terug te bezorgen. De eersite groep vertrekt op 5 Augus tus; de tweede op 12 Augustus, telkens te 2 u. Terug samen op 19 Augustus. Internationale Koöperatieve dag Een honderdtal gezellinnen hadden er aan gehouden ter gelegenheid van dezen dag het feest bij te wonen welke oegeiven was op 12 Juli. Gezellin Leona Wdetertaos, fed. sefcretaredje, heeft het woord gevoerd op dit feest, en de moeders op het nut en den plicht ge wezen, goede samenrwerkers te zijn en op de nieuwe regeling inzake uiitkee- ring deel. 4 PER HONDERD inplaats van 2 t. h. Zij hoopte dat zij in de toekomst hun plicht zullen begrijpen en desnoods een gezellin zouden over buren van de nieuwe vcordeelen die een merkelijke veThooging van deel daarstelt. De plaaitselijike afdeeiing van de S.A.V. vergastte ons op enkele van haar luimige stukjes, zang en dans. Het koöperatieve bloempje dat ver kocht werd, oogstte veel bijval. Ds gezellinnen De Troyer Jeamnotte en An ele Van den Ben* e worden vrien delijk verzocht hun prijs die zij ge wonnen hebben met de rekruteerings- aktie, te karnen afhalen in den winkel. BERTHA. Op onze gemeente moeten wij op nieuw vooruit. Het heeft nu lang ge neer geduurd mot tweedracht en on- eenigheid. Want, kameraden, ge moet toch weten da.t als wij niet goed over eenkomen, dit ten nadeele onzer bewe ging is. Alle oneenlgheid berust op misver stand. Wij mogen aan onze vijanden bet plezier niet geven van slechte over eenkomst. Wij konden met de laatste gemeen teverkiezing een socialist doen kiezen; wij bezitten de sterkste syndikaten; we zijn het sterkste blek. Eensgezind en vereenigd moeten wij den strijd winnen. De oneendgheid moet dus uit onze rangen. Met kloeken moed vooruit, ter ver sterking van onze syndikaten, van on zen ziekenbond, van onze partij. De temeenteraad is verleden rins- dag vergaderd in hoofdzaak om over een paar vragen om toel gen te beraad slagen. Volgende punten werden in volgorde Esproken: 1) Bepaalde goedkeuring aflijninys- pian weg Nr 75. Slijpenstraatjè (tegen Iddergem). Goedgekeurd. 2) Vaststellen aanvang schoolverlof. De Raad besluit op grond van de hem door de wet verleende macht het ver lof onmiddellijk te laten ingaan. 3) Toelage komiteit kerk Huissegem. Een toelage van 2000 fr. voor de inhuldiging der nieuwe kerk te Huisse gem wordt verleend. 4) Toelage koers voor beroepsren ners. Na bespreking komt de raad tot hot besluit dat een alremeene rege ling voor het toekennen van toelagen voor wielerwedstrijden zal toegepast werden. De toelagen zanllen 10 t. h. van het prijzenbedrag beloopen. Voor de bsroepsrenoersboers wordt dus een toelage van 1000 fr. verleend. Voor andere koersen, bij voorbeeld van beginnelingen, met 500 fr. prijzen, zal 10 t. h. of 50 fr. worden verleend. m Rond de beroepsrennerskoers Met het ocg op de ontworpen be roepsrennerskoers greep Vrijdag 14 jl. ten geimeentehui'ze een onderhoud plaats tusschen het schepenkollege, een afgevaardigd gemeenteraadslid van iedere partij en afgevaardigden van tiet koersfcomiteit. De katholieken zouden graag de koers op he Dorp ingericht hebben ge zien. Kameraad De Oleyn verdedigde met klem het recht voor de inrichters om de door hen ontworpen en op touw ge zette koers naar believen te regelen. Aldus zal gedaan worden. Op 3 September krijgen we dus voor de eerste maal een groote sportge beurtenis welke een massa volk uit het omliggende aal doen toestroomen. De kioers zal door een Leeuiwbrug en Buissegem gaan en za.1 heel boeiend zijn cm volgen. Van meet af wenschen we de inrich ters van harte proficiat met hun praohtig initiatief en veel sukses ten bate van heel de gemeente. Naar Ninove Zondag 23 Juli geeft onze fanfare «De Werker», het aangekondigd koncert te Niincve. Vertrek met trein van kort na 5 u. Muzikanten, Zaterdag naar de her haling en Zondag om kwart vóór 5 u. in 't Achturemhuis. op post Prijskamp op de Bollebaan Zondag 30 Juli, te 6 u., grijpt op onze bollebaan een prijfcamp plaats met 5 hanen vooruit als inzet. Kameraden liefhebbers van 't ool- lespel, alten Zondag aanstaande naar uw lokaal. De wedstrijd wordt betwist met ge vormde ploegen. Kameraden, verstaat u onderling voor het vormen van ploegen Zondag 23 Juli, te 10 u. *s morgens, buitengewone akemeere vergadering. Dagorde ons verzet tegen de on rechtvaardige afhouding van 3 t. h. op onze Iconen door de katholiek-libe rale regeering. (Zie vervolg onderaan volg. kolom). Fonsken Van de Maele, de werkman- dichter, die in 't begin der maand Oktober 1938, te midden van den ru moert, en gemeentekiesstrijd, ons ont viel, wordt binnen enkele weken her dacht. Wij willen deze herdenking hier on derlijnen. omdat wij van het gevoelen zijn dat Ponsken Van de Maele zulks ten voile verdiend heeft. Wij zijn niet letterkundig bevoegd om over de waarde zijner verzen een oordeel te vellen. Boekuil, in «Vooruit», wijdde, een goed jaar geleden, een hoekske eraan. Toch zeggen we dat Van de Maele, door nrddel van zijn eenvoudige mooie edicfitjes, ons oogenblikiken van diep genot verschaft heeft. Van de Maele was heel zeker van een ander levensbeschouwing dan wij: uit zijn talryke gedichten straalt zulks naar boven. Fonsken 'was overtuigd kristen en katholiek. Hij was, in den eo'rten zin van 't woord, een goed mensch een voudig van levenswijze. Hij was de simpele arbeider geble ven en heeft nooit gedacht te moeten klimmen op de maatschappelijke lad der. Het kon hem ook weinig schelen wat men van zijn gedichten zei: hij voelde schoonheid en vertolkte die in zijn gedichten. En wij hebben eerb'ed voor schoon heid en edele gevoelens, 't zij gelijk van waar ze ook komen. Van de Maele begreep ook den strijd der arbeiders. Maar hij was van oor deel, dat deze strijd op te lossen was door te eenvoudige middelen. Wij geven hier enkele verzen van Fonsken. Uit het gedicht «Hebt ge geen werk voor mij Hebt ge geen werk voor mi), mijnheer? 'k Heb al lang vergeefs gezocht, Ik klopte al aan bij eiken baas. Maar nergens dat ik werken mocht. Hebt ge geen werk voor mij, mijnheer? 'k heb thuis een aangebeden vrouw, 'k Heb daar ook kinderkens... Eilaas.' Wij lijden samen zooveel rouw. Ziehier een vers dat zijn eenvoudig karakter weergeeft Eerzucht heeft mij nooit gedreven Baatzucht lag niet in mijn zin 'k Heb mijn verzekens geschreven Voor het goede, dat ik min. I Hoe hij zijn moeder vereerde Mijn moeder, over u zijn stormen heengevaren Gij hebt bij rouw geweend, dien ncoit [de tijd geneest, Naast neerstig werk, voor 't daaglijktch brood gevreesd. Voor ons, uw kinderen, die u zoo dier- baar ivaren. En don deze weemoedige verzen Eens zal ik vredig rusten hier, Een kruisken zal zijn armen strekken, Wat geurig mos, wat groene gras, Wat Vlaamsche aarde mij bedekken. En alles zal vergeten zijn: Wat vreugde me gaf, ofwel mijn dagen Verbitterde, mijn eeuwige zorg. Mijn idealen, hoog gedragen Van de Maele was een treffend be wijs er va.n dat ook de eenvoudige arbeider schoonheid voelt en schoon heid scheppen kan al i,s zulks ook in beperkten kring geweest bij hem. A. VIJVERMAN. De reis geschiedt op Zondag 13 Augustus. Vertrek aan het Volkshuis, Brusselsche steenweg, te 8 uur, bij De Kerpel, te 7 uur 45, met autobus. Prijs 25 frank, de boottocht inbegre pen. Men kan zich laten opschrijven en betalen in onze lokalen, bij den bode, enz. Daar het getal plaatsen beperkt is 1» er zijn er 35 is het best dat gij u onmiddellijk laat opschrijven Wij moeten vóór 1 Augustus weten, wie er meegaat. N. B. In het nummer van Voor Allen van verleden Zondag stond de prijs voor deelneming 35 fr. Dit was een missing. Het moest 25 frank zijn. Inscheping op de Flandria REMI VAN DEN SPIEGEL onze renner-juniordie reeds van zich deed spreken. Vrouwenbond. Nat. Syndikaat BIJZONDER BERICHT VOOR DE KINDERVAKANTIES. De teden die hun kinderen in de laatste vergade ring lieten inschrijven, worn en ver zocht den juisten geboortedatum van het kind, op te geven aan den bode van dein ziekenbond of 't syndikpat of aan gezellin De Bruyn. Gelief dit zoo gauw mogelijk te doen om de kinderen dadelijk te kunnen aanduiden. Deze zullen naar Oostende gaan van 21 tot 27 Augustus. Ziekenbond Moyson Op Zaterdag 22 Juli, bestuursverga dering te 7 uur stipt. Dagorde kongres te Geeraardsber gen bijzondere gevallen allerlei. Burgerlijke Stand GEBOORTEN. Blom '«odewijk, zoon van Marcel. Van Durme Ma ria Ivonne, dochter van Kamlel. Steenhout Emilienne, dochter van Al- fons. Schoonjans Betsy, dochter v. Gustaaf. HUWELIJKSAFKONDIGINGEN. Albert Bruylandt en Maria Vubuquoi. Frans Van Holsbeck en Joanna Wit tenberg. Albert Van Cotthem en Julia Ricijinaert. Strijdpenning Onze goede vriend en partijgenoot Frans Van Holsbsk, gaf 7 frank voor den strijd, op kermis, in 't Volks huis. Bij missing was dit nog niet gemeld. Soc. Vooruitziende vrouwen Na de vergadering op Ter joden zon gen als naar gewoonte, de vriendin nen Jeannette en Berlindis een paar liedjes, die veel bijwal bahaalden. Be wijs: de som van 20.10 fr. werd rond- 1 eh.aald ten voordeele der S.V.V. Burgerlijke Stand GEBOORTEN. Van Impe Her man, Driesstraat, 14, Terjoden. OVERLIJDENS. Verleysen Leo- nie, 80 jaar. Dorp, Muylaert Frans, 71 j., Charlotwegstraat, Terjoden. Bernauw Josef, 79 j., Javelstraat. Eeloot Philemon, wonende Keppestr. overleden te St. Niklaas, in het Sint Hie r: y m usgest ich t MUYLAERT FRANS OVERLEDEN Wij komen het overlijden te vernemen van Muylaert Frans, beter gekend on der den naam van Den Deken». Frans was geboren te Haaltert, op 9 Mei 1868 en ivas dus 71 jaar oud. Hij was een gekende figuur op het Zuxirthaar. wij bieden aan de acht bare familie onze deelneming in den rouw.

Voor Allen | 1939 | | pagina 7