We breieneen badpak 'n Ander menseli dank w DE KLEINE PLEVIER OP 'T ZANDLAND m■S OPOSSUMS KWEEKEU SCHAAKRUBRIEK S II Het boek voor de i in 5 minuten! lippis mmm ékt m - 48 frank m i m TEN LANDE DE VRIJDENKER Tegen roet LEES HIER Een héél drukke dag - barstende hoofdpijn.... geen eet lus!.... en een gezellig avondje, gedoemd om in 't water te vallen. Ja, inderdaad, 5 minuten geleden zag het er zoo naar uit. Maar gelukkig heeft vrouwlief altijd "AKKERTJES" in huis. 't Gezellige avondje gaat dus door, WELKE SCHAKER BEN IK? m ÜH «1 m mm. éH ym.' mm. Een verhaal voor onze kinderen Een Vakantie-menu De oorsprong van de Fransche loterij 1 j 1 ty- SOC. BOEKHANDEL D VLAM» 170 27fi T 8 - Voor Allen - 23 Juli 1939 Materiaal; ongeveer 300 gram gele bad wol, 4 brei naalden nr. 2 1/2, 1 sierknoap, 1 haakpen nr. 3. Maten: lengte 55 cm., bovenwijdte 90 om., 40 steken en 50 toeren zyn beide ca. 10 cm. Werkpatroon: le toer (bovenkant van 't werk): ave recht; 2e toer (achterzijde van het werk)2 averecht, 1 recht de tusschen liggende steken steeds herhalen. Deze toer eindigt met 2 averecht; 3e toer: de in de vorige toer recht gebreide steken worden averecht gebreid, ue in de vorige toer averecht gebreide steken worden recht gebreid; 4e toer: recht; 5e toer: 2 recht, 1 averecht 6e toer: als de 3e toer; le tot 6e toer steeds herhalen. De rug: Wij beginnen aan den onderrand en zetten voor de linkerpijp 35 steken op. Aan het einde van de 3e toer en verder om de 2 toeren meerderen wij telkens 4 steken, tot er in de 25e toer 83 steken op de naaid zijn. Dan breien wij steeds ever dezelfde breedte tot de 6(h toer. Daarna breien wij de rechterpijp op dezelfde wijze echter in tegenovergestelde richting. Wanneer ook deze '60 toeren hoog gebreid is, breien wij boven beide pijpen aam een stuk. Van de 66e toer af tot de 156e toer kanten wij om de 6 toeren aan weerskanten telkens 1 steek af. Vm de 161e tot de 164e toer meerderen wij bij elke toer aam weerskanten telkens 1 steek. Nu begint de ruguit snijding. Hiervoor kanten wij bij de 165e toer de middelste steken af en breien de beide helften afzonderlijk op. Rechterhelft: van de 166e toer af kanten wij om de 2 toe ren aan de zijde vam de ruguitsnijding telkens i steken af, tot alle steken opgebruikt zijn. Het voorpand: Wij beginnen met de linkerpijp: 14 ste ken opzetten. Aan het einde van de 4e toer en verder om de 2 toeren telkens 6 steken meerderen. A n het einde van de 26e toer zijn er 86 steken op de naald. Hierboven breien wij tot de 60e toer. Daarna wordt de rechterpijp op dezelfde wijze in tegenovergestelde richting eveneens tot de 60e toer gebreid. Nu nemen wij beide pijpen op een naald en breien aan een stuk verder. Van de 75e r,oer af tot de 170e toer minderen wij om de 5 toeren aan weerskanten telkens 1 steek. Van de 174e af tot de 200e toer meerderen wij om de 2 toeren aan weerskanten tel kens 1 steek. Nu begint de afschuining. Van de 202e toer af minderen wij bij elke toer aan weerskanten telkens 1 steek, totdat wij nog 20 steken overhouden; deze in een lijn afkanten. Nu nemen wij de steken van den bovenrand op een naald en breien hierboven een rand van 10 toeren in ribbelpatroon 2 recht, 2 averecht. Bij het achterpand nemen wij eveneens de steken van den bovenrand op een naai den breien op dezelfde wijze een rand. Kruisje: Wij zetten 44 steken op en breien in het patroon 11 cm. hoog. Dan afkanten. Ceintuur: 10 steken opzetten en in ribbelpatroon 2 recht, 2 averecht breien, totdat de vereisohte lengte oereikt is (taillewijdte). Aan het einde wordt een knoops gat ingewerkt. Schouderbanden: 8 steken opzetten en in ribbelpatroon 2 recht, 2 averecht breien, totdat de vereisohte lengte bereikt is. De deelen worden in elkaar gezet. De schouderbanden werden aan het voorpand genaaid en op den rug gekruist. Dan nemen wij de steken van de pijpjes op 3 naalden en breien hierboven in de rondte een rand van 10 toeren 2 recht, 2 averecht. De ceintuur wordt met 1 toer vasten omgeihaiakt en de knoop wordt opgenaaid. In de taal der geleerden: Didelphis varginiana. Als cipcssuims ter wereld komen z<in ze niet greoter dan erwten en heele- maal kaal. Ais de dieren uit de moeder- zak komen dan hebben ze de creote eener muis en zijn gansch behaard. Ze zijn heel voorzichtig bij het verlaten van hun natuurlijk sc'r.udloord. Als ze de moederziak bepaald verlaten ihabben dan kruipen ze nog wel graag op de rug der moeder. De cpossum heeft een zacht en stil karakter, erg vreesachtig. Volwassen bereikt hij de grootte eener kat. In wilde staat is de opossum uitslui tend een vleeschetend dier, als we hem echter opsluiten kan hij alles eten. Vleasoh natuurlijk, maar ock... keuken en tafeiafval, brood, groenten, melk, vruchten, enz... Opossums vergenoegen zich met een eetmaal per dag, liefst 's avonds. Zoogen.de dieren bedient men 2 maal daags. Opossumavrouwtjes dragen 3 keer per jaar en geven tel kens 6 tot 16 kleintjes. Zes weken na de geboorte wordt het vrouwelijk dier in het hok van den man gebracht oim er de nacht docr te brengen, 's Morgens zullen we ze terug bij de kleintjes zetten. Men Iherbeginne dit werkje 2. 3 tot 4 maal om zeker te zijn van de bevruchting. De dieren eener vorige dracht mogen bij de moe der blijven totdat het eind eener vol gende dracht nadert. Alle huisvesting past deze dieren. Men kan ze ock fokken in parken waarin men enkele kunsbboomsn plaatst om te klauteren. Men zorge echter voor een soort hak waar het dier kan slapen en schuilen. Pelsen gingen in 1929 van 32 tot IOC frank. Ook het vleesc/i schijnt som- mite landen zeer gewild. INDIEN GIJ begeert op de hoogte t( zijn der vrQdenkersbeweglng, lees wekelijks PER NUMMER 0,60 fr. Voor drie maanden 8.fr Voor één Jaar 33.(r VOOR ANTWERPEN E. LAURIJSSEN, St. Laureysstraat 56, Antwerpen. Postcheckrekenlng nr. 430.529. VOOR GENT Richard CLEREBAUT, 35. Schaap straat, Gent. Postcheckrekenlng nr. 470.649. 19 Hoe dikwijls gebeurt het, dat u... net schoonmaken van 'n schoor steen stukken roet omlaag vallen en op hét tapijt vallen. De grootste voor- zongsmaatrarelen waarborgen niet tegen een dergelijk ongeluk en men heeft de grootste moeite de vettige sbc-f te verwijderen, zonder dat blij vende sporen achterblijven. Een c - '--a middel daartegen is een vrij greote hoeveelheid grof keuken- ..j cc mé; roet bedekte plaatsen te strooien en daarna alles te zamen op te vegen. Verantwoordelijke uitgever R. Vercammen. St. Pletersnleuwstr. 64 GENT Een vriend of familielid van u is misschien geen lezer van VOOR ALLEN. Geef hem ons blad ter lezing en tracht hem te winnen, als regelmatig lezer. len goede raad: Neem ook een "AKKERTJE" bij griep, kou, influ enza, zenuwpijn, Lumbago, spier- mbago, pijn, rheumatiek, lendenpijn, nare dagen/ kiespijn, enz. Het helpt I "AKKERTJES" zijn volmaakt **v zuiver en onschadelijk voor het hart, de maag en de nieren. Let op dit 'AKKER"-merk. Per doos van 12 stuks Fr. 9.50. - Per doos van 6 stuks Fr. 5-. - Verkrijgbaar bij alle Apothekers. 747 PROBLEEM nr. 262 Door J. WARTON (B.V.B.S.) WIT: Kb8, Db5. Tgl, Lf2 en h5, Pdl en e5. Pion: d7. (8 stukken) ZWART: Kf3, ld3 en g4, Le4. Pion.: d2. f5 en g5 (7 stukken) Mat in twee zetten OPLOSSING nr. 260 Sleutelzet: Pg6f4 ZWART WIT 1. Kxe7 Pf4—d5+ mat 2. K—f5 Dg5+ mat, enz. 24 oplossingen. AAN DE LEIDING. E. Dobbelaere. PROBLEEM 259 werd ock opgelost door J. Eneman uit Oostende. Toeko mende week meer bijzonderheden. Een vraag die door veel afgezonderde schakers opgeworpen worat is wel deze: welke schaker ben ik? Ben ik een eerste klas schaker? Een tweede, of een derde klasser? Zulk een vraag is zeer natuurlijk als men in acht neemt dat zeer vele scha kers zelden of nooit gelegenheid heb ben hun krachten eqns te meten tenzij met hun naaste gebuur. Voor ons part hebben wij die kwes tie nog nooit behandeld gezien, wat niet belet dat wij ze hier durven beant woorden. Zeggen wij vooreerst dat deze bena mingen èn elastiek èn relatief zijn. In een schaakclub wordt gewoonlijk om het jaar een tornooi gespeeld met het doel zijn leden te rangschikken en de gebeurlijke vooruitloopers op de plaats te brengen die hen toekomt. De indeeling kan dan op twee ma nieren gebeuren. Eerste manier: het derde déél der leden dat het grootste aantal matches of punten won, komt in eerste klas; het derde deel dat middenin zweeft komt in tweede, en de overigen komen in derde klas. Tweede en betere manier: De leden die minstens 67 t.h. der te behalen punten hebben gewonnen komen in eerste klas wie meer dan 33 en min dan 67 t.h. der punten behaalt in tweede, en deze daaronder zijn de derde klassers. Voor een club op zichzelf kan dit een juiste wesrspiege'ing zijn, maar voor een meervoud van clubs mankt zoo een klasseering. Het kan inderdaad gebeuren dat met dergelijke methode een derde klasser uit een sterkspelende club een beter speler is dan een tweede klasser uit een zwakspelende club. Toch blijft het buiten kijf dat op die manier een clubspeler een betrekkelijk houvast heeft, al is het nog zoo rek baar, terwijl de alleenstaande schaker voor honderd procent in het duister tast. Een andere manier om zijn kwali teit te meten, bestaat in het schaken per briefwisseling. Het is een kans voor afgezonderde schakers, maar wij haasten ons te zeggen dat de uitsla gen aldus verkregen soms nog verras sender zijn dan alle andere. Het ge beurt niet zelden maar dikwijls dat de beste speler de nederlaag oploopt in een korrespondentiepartijDit komt hierdoor dat men per blief desge- wenscht uren kan besteden om alle varianten uit te pluizen, het zetten en herzetten der stukken, twee, drie of tienmaal als het moet, en als men er lust in vindt kan niemand u beletten den koning op zijn kop te stellen! Daartegenover kennen wij schakers die al hun partijen spelen op een dia gram en zelden of nooit hun schaak bord gebruiken. Moesten nu twee zul ke spelers tête a tête zitten in een partij waar het gaat «pièce touchée, pièce jouée», en dit aan zooveel zet ten per uur. dan zou de eerste het stellig verliezen van den tweeden. Voor den alleenstaande en afgezon derde schaker bestaat er een betere manier om zijn hoedanigheid te schat ten en zijn waarde te bepalen tegen over andere schakers, en zelfs zij die reeds in een of andere club gewogen zijn, mogen evengoed hun kwaliteit toetsen aan den volgenden maatstaf: Zij die over het algemeen het spel drie zetten ver kunnen doorpeilen, mogen zich terecht eerste klasser r oemen; zij die over het algemeen twee zetten vooruitzien, noemen zich tweede klas ser en zij die zich den stand van het spel in het hoofd kunnen prenten na één zet, zijn derde klassers. Wie het nog niet tot daar heeft gebracht, noemt zich beginneling. Het valt niet te betwisten dat ook d£ze stelling vatbaar is voor kritiek; maar wij denken dat zij de goede is zoolang als men ons geen betere geeft; en wie er iets beters op vinden kan, hij late zich hooren: hij krjjgt het woord. Jan en Joop trokken erop uit met hun scheppen en het zeilbootje, waar aan ze een heel lang touw hadden vastgemaakt. Bijna eiken Zaterdag middag kondt ge dit tweemaal als het zomer moed weer was op het zandland vinden. Jan zei: Ik word later zandgraver, dat doe ilk het liefste. Ik ock, zei Joop. Toen ze dezen middag midden op 't zandland waren, stonden zs daar even stil, want ze zouden om het hardst gaan lcopen can te zien, wie van hen beiden nu wel het eerst bij het kanaal was en ze moesten natuurlijk tegelijk beginnen. Aan het kanaal hadt ge een strand. Ge kondt er heerlijk graven en havens aanleggen met zanddammetjes en zoo meer. Er speelden altijd veel kinderen op vrije middagen. Jan trok met de voet een rechte streep in het mulle zand. Dit is de startlijn», zei hij. Die jongen ha.d al aardig verstand van sport. hè. Juist zouden ze afgaan en stonden al elk met één voet op de streep, toen Jan uitriep: Kijk nu es wat hier ligt! Daar lagen zoo waar twee heel mooie eitjes naast elkaar. Ze lagen vlakbij en het was toch neg heel toevallig, dat Jan ze opmerkte. Duiveneitjés zeker. Natuurlijk .door jongens hier neergelegd orn te 'kijken wat er., eébeurt. Ze zagen om zich heen over het land uit, maar er was niemand in de buurt, die iets met die eitjes te maken had. Ze bobben ze eerst hierheen ge bracht en toen vergeten, meende Jcog. Ja, misschien wel. Ik snap er anders niets van*." En wat is dit? Jan wees op de sporen van vogel pootjes in het zand. Aoh jongen, nu denkt ge zeker, dat ge een spoorzoeken zijt. Het zijn gewoon streepjes. Ik neem het mooiste ei, waar de meeste stippeltjes op zitten en gij mocgt het ander. Ik vond ze het eerste, zei Jan. Ja, dat is zoo, dan mooijt gij ook het eerste uitkiezen. Jan voelde er niet veel voor. Hij zag, dat de eitjes in een zandkcinimetje lagen, dat was uitgediept in een kleine verhooging van de grond. En het was toch ook vast niet toevallig, dat ©r een krans van blauwe schelpjes omheen liep. Laten we ons verschuilen en kijken of er iemand komt. Dat was een idee. In een ommezien lagen ze op een afstand tegen een zandlbul't aan en hielden zich zoo plat gedrukt, dat ze nog juist door bet sprietige zandgras konden uitzien. Het duurde een heel poosje en ze konden hun armen en beenen bijna niet meer stil houden. Maar eindelijk gebeurde er toch iets. Er kwam geen jongen, maar een kleine wit met grijze vogel. Die dribbelde op he-age poctjes zoo snel. dat ge zoudt denken, dat ze ep wieltjes voortrolde. Wat een eigenwijsheid», fluisterde Joop en Jan hield zijn handen aan de mond om het niet uit te proesten, want de vogel deed volgens hem ook veel te gewichtig, vooral, omdat het zoo'n dreumes was. Telkens kwam het harddrawertje van een andere kant weer te voorschijn, nadat het even ver dween. Soms tersluiks sluipend tus- scb.en het sohaarsche lage groen, dat op het zand groeide, dan opeens driest zoo midden op een vlak stuk grond, bleef het diertje op de uitkijk staan. Ze konden er geen oog op houden en Joop fluisterde: Daar hebt ge er alweer een. Of is het dezelfde van daar straks? Het wemelt hier geloof ik van die... Hij kreeg een duw, want Jan vond het veel te ernstig opeens. Die vroeg zich af, of de vogel soms een jong diertje was, dat ergens pit een nest getuimeld kon zijn. Want, een vogel met zoo'n erg kort staartje ren zulke noote ocgen kon toch nooit volwassen zijn en vlug vliegen om voedsel te zoe ken. Daartoe vergeleek hij haar in gedachten met een pientere musch, die heeft immers van die schrandere kraal oogjes. Maar kijk, daar stond de vogel met grappige knik- en burg-beweginkjes bij de eieren. Ze zette zich beel behoed zaam daarop neer en dook toen be- haielijk ineen met het kopje in de opgezette halsveren. Als ge niet beter wist. zoudt ge gelooven, dat ze daar altijd zoo gezeten had. Toen de jongens opstonden vloog de vogel weg. Zeker zoo snel als een zwaluw. Even later zwierden twee van die vlugge sierlijke vogeltjes in wijde kringen boven hen. Ze lieten een ang stig klagend gefluit hooren. Nu de jongens wisten, dat de eitjes aan die twee vogels toebehoorden, dachten ze er niet meer over hun vondst te verdeelen. Niemand vertellen, dan weten wij het samen alleen. Het is eigenlijk onze vogel en we gaan volgende week Zater dag kijken of de eitjes al uitgekomen zijn. Op school vertelden ze het aan den meester. Deze mocht het wel weten. En toen hoorden ze dat die vogel «kleine plevier» heette. Er zijn nog veel meer soorten plevieren. Denkt eens na, welke ge nog meer kent. Ze wisten het heusoh niet. Wel de kievit is ook een plevier. O ja, meneer, riep Jan uit, ze zeggen toch ook altijd, hij loopt als een kievit en daarom loopt die kleine zeker ook zoo hard. Juist, alle plevieren zijn steltloo- pert-jes, die met hun hooge pootjes niet alleen temaiklkelijk door het weide gras en op het mulle zand vooruit komen, maar ook door onidiiep water loopen. En dat hebben ze inoodig. want veel plevieren locpen op de slikibanken. Ze vinden daar hun voedsel. Larven en schelpdieren. Jan en Joop vonden de eitjes van hun plevier niet terug, want ze had den vergeten, eerst goed de omtrek te bekijken, toen ze bij bet nestkuiltje stonden. Wat later, in de zomervakan tie, zagen ze witte steltloopertjes pootje baden aan het strand van het kanaal. Ziet ge dat! zei Jan. Dat zijn onze plevieren. We zitten weer volop in den vakan- tietijd. De kinderen hebben wat graag hun schoolboeken en schrii- ten opgeborgen om, aan zee of in de groene velcfcm, de vreuguen van het gezonde openluchtsle'ven te gaan smaken. De zongebruinde, van lucht en vrijheid dronaen kleuters komen aan tafel met een schier onveraade- lijaen honger. En moeder die met haar kroost ergens in een verafge legen hoeaje de vakantie doorbrengt, staat dan ook vaak voor een moeilijk probleem, wil ze haar kinderen iets stevigs voorwetten. De slager komt niet eiken dag, maar daarentegen vindt men buiten in overvloed vruch ten, groenten, en het gevogelte is er niet prijzig. Een kiekenwaterzooi zal het hier dan ook uitstekend doen 't Is een krachtige schotel, eenvou dig te bereiden en... aan de plaatse lijke omstandigheden uitstekend aangepast. Koop jonge kiekens (reken 1 jong haantje voor 2 personen). Zet water op het vuur, voeg er de pooten, de lever, de maag en de nekken van de kiekens bij, alles schoon ge- kuischt. Voeg er een schoone selde rij bij, 1 peterselie wortel, 1 ajuin. 1 wortel, 2 aardappelen, alles in kleine stukjes gesneden. Voeg er peper en zout bij, een half laurier blad en thymus. Laat koken tot dat de groenten gaar zijn. Neem de af val van de kiekens uit de kastrol en steek de soep door. Een half uur vóór het opdienen, leg de kiekens in twee gesneden in de soep (reken 1/2 liter per persoon) en laat 20 tot 30 minuten koken. Meng in de soepterrien 2 eier dooiers met een klontje Solo, 1 lepel tje koud water en gehakte peter selie. Giet de soep in de soepterrien, roer goed om en leg er dan de halve kiekens in. Met de waterzooi, op zichzelf al een degelijk gerecht, worden fijne boterhammetjes met Solo opgediend. Een pudding en fruit zullen dit menu prachtig aanvullen. SO-26 B«lialvr dat bet de spijsvertering fc-voriUrt, is WHIGLEY'S uitstekend voor de tana«& bet maakt te blank, sterk en gesond. \»ordi daarom aanbevolen door Joktoren ao taodarUea T«m ktM/bJVr niM«mi I Spwarrcin: QnWremon«j fn Pt, |rai»v« peparirtutlV gev en u «eo f- «••rlien mn.d. Koopt vandaag a»il»el# pak)*» en houdt er *te«d» eea pmcu bi; dt hand. 7!> cent p«r pakje. kAA ii A <4 Ji 4 A 143 De oorsprong van de loterij is heel oud. Maar In Frankrijk bijvoorbeeld verscheen ze niet vóór 1533, toen ko ning Frans I. haar importeerde als gevolg van zijn reis naar Italië. Reeds onder de regeering van Lode- wijk XIV, den Zonnekoning, dacht men erover zich de loterij ten nutte te maken, o-m er de staatskas mee te vullen. In 1776 onderdrukte ue Fran sche regeering elke partikuliere lo terij en stichtte de Koninklijke lo terij van Frankrijk In het jaar 1793 weer onderdrukt, hersteld onder het Direktorium. verdween deze ofii- cieele loterij in 1836 opnreuw. De laatste jaren is ze in Franarijk weer ontstaan onder de naam Nationale loterij Jonge vliegers gaan de lucht in om het laatste militaire brevet te halen. Het zijn de beste physisch begaafde jonge menschen, die opgeleid ivorden tot militair luchtvlieger. Het kruimpje uit van de jeugd. En het doel is: Vernieling van die beste krachten. Typisch voorbeeld van het kapitalistisch systeem. ST. PIETERSNIEUWSTRAAT, 64, GENT IN EEN INDRUKWEKKENDE OPLAAG IS VAN DE PERS GEKOMEN DAT DE EENHEID VAN UW GEZIN ZAL VERSTERKEN Het is mogelijk gebleken om in één boek van 768 blad zijden te vereenigen, tot een kleine bibliotheek een groot deel van het beste, dat meer dan 80 schrijfsters en schrij vers van naam voor de jeugd van verschillende leeftijden ons hebben geschonken. Prof. R. CASIMIR schreef de inleiding. Zijn oordeel :s in één zin samen te vatten Het is prachtig wat ge hiei voor de jeugd gedaan hebt VERHALEN, die anders een heel boek vullen, vertellingen die in één avond uitgelezen kunnen worden, fabels die tot nadenken brengen, sprookjes dit de fantasie opwekken, verzen en versjes om van buiten te leeren. In een bonte rij wisselen meer dan 80 schrijvers elkaar af Peter Rosegger, C.S. Adama van Scheltema, Fritz Rosen- feld, Allen Chaffee, Nienke van Ilichtum, Hans C. Ander sen. A. Roland Holst, S. Falkland, gebr. Grimm. Edmondo d'Amicis, H. G. Wells, Jules Verne, C. Collodi, De School meester, Marie Van Zeggelen. Mark Twain, Fritz Reuter. Guido Gezelle, Selma Lagerlöf, Fr. Van Eeden, La Fon taine, Cervantes, Hildebrand, Jeanna Oterdahl, A. Ver- wey, Ant. Ccolen, Jack London. C. Joh. Kieviet en andere. oorspronkelijke illustraties in zwart en wit speciaal voor dit boek vervaardigd door Ruscha Wijdeveld, Rie Kooimans, Piet Worm, Aafj» Bruin, Fré Cohen, Peter Van Reen, Sjoerd Kuperus Wim Van de Walle, Anton Pieck, Léon Holman, George Van Raemdonck, P. -Smeele. Versierde initialen, speciaal ontworpen voor dit boek. Schutbladen volgens oorspronkelijke teekeningen in drie kleuren. Omslag in drie kleuren naar ontwerp van Ruscha Wijdeveld. Marokijnroode Band met goudstempel van J. B. Heukelom. WACHT NIET, BESTEL HET VI - - rifi- - v f. "v "v--- Een prachtig zicht op de grootste wereldstad New York, waar nu in de tentoonstelling de meest verrassende technische uitvindingen zijn te zien. Is het niet paradoksaal, dat al dit menschelijk vernuft, dat zou moeten aangewend worden om den mensch het beste en het waardigste leven te schenken, nu gebruikt wordt om vernietigingsmateriaal voort te brengen

Voor Allen | 1939 | | pagina 8