ttS r ■51 Cs! Zaterdag 23 december 1967 19e jaargang - Nr 51 7 voor en EEDAKTIE EN ADMINISTRATIE ST.-PIETERSMEUWSTRAAT 64 GENT TeL 85.57.95 (4 lijnen) Postcheckrekenlng 567.33 «Het Licht» Voor de abonnementsprijzen zie gewestelijke bladzijden. Ver. uitgever DEKEYEN B., Koningstraat, Menen. Er rijn twee werelden. De ene wereld leeft in welstand en overvloed en er is voed sel genoeg om zelfs de armsten niet van honger om te laten komen. De andere wereld is deze van ontzettende ellende en men selijk lijden, van ondervoeding en hongerdood. Tussen deze twee werelden is een muur van egoïsme opge- I trokken, een grote muur waarvan men meent dat hij niet te doorbreken is. Maar men vergist zich, want er zijn barsten in de muur. Wij, die langs de rijke kant wonen, krijgen af en toe de schokkende beelden op ons televisiescherm van wat langs de arme kant gebeurt. Wij zien uitgemergelde kinderen sterven, en men zegt ons dat op deze manier iedere sekonde een mens van ontbering omkomt. Dat hindert ons omdat wij dat niet gewild hebben. Wij zijn oprecht als we flink de S.O.S.-kampanje Honger steunen en mee de tech nische bijstand organiseren. Maar wij voelen hoe onmach tig we zijn om dat grote probleem op te lossen en daarom schuiven wij het terzijde met de bedenking: 't is allemaal zo ver van hier... Aan de arme kant ziet men ook wat er langs onze kant ge beurt. Men ziet in de kinema hoe op het trouwfeest van de dochter van President Johnson een taart van 110 kg wordt gepresenteerd, terwijl in Vietnam dagelijks kinderen onder de Amerikaase bommen vallen. Dat spreekt tot de verbeelding. D-.ize legensteiiing tussen arm en r.jfc kan niet blijven duren. De muur die tussen beide werelden werd opgetrokken moet worden neergehaald, want hij is de oorzaak van vele bloe dige twisten. De vuurhaarden die in 1967 ons met afschuw hebben ver vuld hebben meestal een sociale achtergrond. Ze zijn een uiting van de strijd tussen arm en rijk. Het heeft geen zin deze waarheid te willen verdoezelen. En als we op dit tijdstip van het jaar onder de glanzende lampen van de kerstboom de boodschap herdenken «Vrede aan allen die van goeden wille zijn» laat ons er dan reken schap van geven dat de vrede die wij wensen enkel tot stand kan komen als er sociale rechtvaardigheid heerst in alle hoeken van deze wereld. Vrede is niet het zwijgen van de wapens of het tijdelijk ont breken van de oorlog. Vrede is meer. Het is de universele boodschap in praktijk omzetten: de grenzen tussen arm en rijk neerhalen vooral eer ze door het geweld worden afgebroken. Het is strijden voor meer internationale rechtvaardigheid, zich voortdurend verzetten tegen de geest van het nationa lisme, tegen de rassendiskriminatie en tegen een wereld die op winstbejag is afgestemd inplaats van op het voldoen dei menselijke behoeften. De christelijke idee en deze van het socialisme ontmoeten hier mekaar. Er is geen tegenspraak tussen christelijke naastenliefde en de socialistische gelijkheid en recht vaardigheidbeginselen.' Dat deze aedochte op Kerstmis 1967 tot velen doordringe. P.D.B. r I

Voor Allen | 1967 | | pagina 1