Ge»-.* GERAARDSBERGEN «.'«.re Geraardsbergen Lede Moorsel Nieuwerkerken MERE Onkerzele I I nln&- I Winke! „SNELCOOP" jeten mededeBng offietafel S.V.V. Ons lokaal tegenwerken l autobusdienst Belotters- ampioenschap oor onze jeugd smeentenieuws De R.M.S. heeft wind in de zeilen GROTE NACHTBAL The Gerdis Nog de Kerkveldweg ze Oktoberfeesten Bruiloft vieren Brug-, Grote- en Lessensestraat Kerk H. Bartolomeus 900e verjaring Burgerlijke stand A.T.B.-nieuws 112 doden Wat een geluk Dove journalist Oorlog en verdrukking Bond Moyson «Tsjechoslovakije» B.S.P. BAL DER DRIE PARLEMENTAIREN zaterdag 16 november 1968 te 20 uur OrkestCam Cole HEROPENT op vrijdag, 11 oktober e.k. A.T.B. lotowerkgroep Dokter van dienst Apoteker van de week Voor tweeduizend frank meer wapens Kliniek Bond Moyson Het verloop der kermisfeesten Kunsttentoonstelling Het gewestplan VOOR ALLEN.— tmbola ingericht ter gele van de inhuldiging van 3uw lokaal en die een sukses eknde, gaf volgen- ag: 572 427 65 61 en 984. af te halen tot en met >8 in het lokaal. omstandigheden onafhan- an.onzo wil zijn onze ge- ti van de SVV bijna een "stoken gebleven van hun iele koffietafel alhoewel Aiur regelmatig vergaderde, at onze organisaties over en lokaal beschikken dat n mogelijkheden biedt, iet vrouwelijk geslacht de r. g 6.10.1968 om 16 u. wordt isteloze koffietafel. met e tombola tii gezellig sa- aangeboden aan de le de SVV. mheidstoespraken zullen n worden -'oor volksverte- diger De Pelsmaecker A.f ;ester van Denderleeuw en rale sekretaresse der SVV, Der Niepen A. kenen er op dat de op- zal talrijk zijn en onze en meisjes hun schade inhalen. De mannen wor- atuurhjk ook verwacht, sn beetje later dan 16 u. at thuiswachten of voet- n. Wie zou er niet op ge in om eens kennis te ma- t ons lokaal Bergop», dat t tehuis moet worden voor klein. lokaal geniet reeds een aam. Het wordt beheerd VZWD Bergop. Tijdens de aanden is het open op -, zon- en feestdagen 's igs. Het sluitingsuur is deze maanden bepaald op Voor bijzondere aangele- n wordt dié sluitingsuur st. Voor de zomermaanden ïaclere inlichtingen worden c. Iedereen heeft toegang lokaal, en is vrij om al t ïets te gebruiken, ie Jeugd zijn er een massa lie op vermelde dagen te beschikking zijn. Ook de nen kunnen er hun ga lden. Voor wat betreft de ingericht door groeperln- social'istische jeugdbewe- de Rode Valken, MJA en idetten worden speciale iften uitgevaardigd. Verder initiatieven uitgewerkt op- lokaal zijn werkelijk doel ïiken. ïbben enkele weken gele ropgezet dat de thans aan nde werken in de Exster- ,t, onaangenaamheden zou- ^orzaken aan de autobus- rs. te wijten aan de on- lijke omieidlng der bus- stejt vast dat men deze cht uit te bulten, niet al- politiek belang, maar te- persoonlijk belang. Som- ensen laten zich verleiden n medewerking die Zij •vn weigeren, anderen ma- t belachelijk met hun me- ïg daar zij er absoluut ee te maken hebben. En illen de eersten zijn, wan- fc vuur aan 't branden is, het eerst uit de voeten te ondag 8.11.68 om 18 u. we opnieuw met ons tra- l belotters-kampioenschap zondagen 3.000 F vooruit. ;ende wedstrijden zullen lebben op 1.12.68, 12.1.69 9. ers zullen deze data vrij Jongens en meisjes u ch niet te laten atschrtk- >r het natte herfstweer. U Imte en spel genoeg In uw s de zaterdagnamiddag ;ezellig en gezond te ver niet te bescheiden. Club- rgop staat voor u open de ;namtddag. Maar vergeet lie niet! aan bij onze lezers in het et de verslagen van twee eraadszittingen, maar dat ekomende week in orde. >positie was in alle geval ?ds een paar malen vroeger segedeeld zeer braaf. Zowat een 720 leerlingen hebben 2 september 1968 de lessen hervat aan onze rijksmiddelbare school. We waren blij en trots te kunnen vaststellen dat het leerlingenaantal sinds de viering van ons 10-jarig bestaan twee jaar terug, er met bijna 100 leerlingen op vooruit is gegaan. Een bewijs dat meer en meer ouders vertrouwen stellen in onze school en haar opvoeders en daar zijn we hen dankbaar om. De bevolkingsaangroei van on ze school verplichtte tot splitsing van de twee eerstejaarsklassen in de technische afdeling A3 voor jongens en de Cl afdeling voor meisjes. De noodzaak van een overdekte speelplaats hebben we al jaren aan den lijve ondervonden. Thans krijgt ook dit probleem een op lossing, want voorbereidende werken op de meisjesspeelplaats namen al een aanvang. Een jaar geleden al hebben we met vreugde de oprichting van een puik uitgerust medisch kabi net begroet, waar leerlingen van diverse rijksscholen aan een gron dig geneeskundige kontrole worden onderworpen. Welke feestelijkheden verwach ten we nu in de loop van dit schooljaar? Er is veel en veelsoor tigs Sint-Maarten voor onze kleinsten, oudernamiddagen, ABN- ;iktie, een gezellig schoolfeest, «communieviering en tot slot de traditionele jaarlijkse schoolbals. Op ZATERDAG 26 OKTOBER met het Show en Dansorkest p in zaal «RIO», Dorp g: Deuren 20 u 30. Inkom 30 F. Wij nodigen alle vrienden en sympatisanten ten dans op tit bal van leute en ontspan- HET BESTUUR B.S.P. Ik heb vernomen - het is geen cafépraat mijnheer de burgemee ster..., dat in verband met de onteigeningen langs de Kerkveld- wegel bepaalde aangelanden hun grond gratis willen afstaan... Een mooie geste, die echter, houdt u vast béste lezer, door de burge meester wordt afgewezen. Ja! Ja! Gij leest goed! De burgemeester wil niet dat de mensen hun eigen dom aan de gemeente (ttz. de ge meenschap) schenken. Hij wil er per sé voor betalen - met ons geld natuurlijk...! Waarom hij zo han delt laat zich wel een beetje ra den.... Benevens dit is er mij nog een en ander ter ore gekomen, want de burgemeester weigert n'iet al leen de grond die hem gratis wordt aangeboden, hij heeft ook nog iets anders geweigerd...! Uit goede bron weet ik nu dat de familie Van Mol zinnens was zelf een straat te laten aanleg gen... Maar de burgemeester heeft ook dit prachtig initiatief afge wezen en beslist dat de gemeente de straat zal trekken. Dit initiatief dat voor de ge meente een besparing van ettelij ke honderdduizende F zou hebben betekend werd dus niet aan vaard...! Waarom?? Dat laat Ik aan uw verbeelding over... Het spreekt vanzelf dat er nu druk zit op die werken; een straat van slechts sekundair belang moet hier "absolute voorrang krij gen, want de percelen voor bouw grond moeten zo vlug mogelijk worden gerealiseerd en dit na tuurlijk liefst langs een nieuw aangelegde straat want dat doet immers de prijzen stijgen! Van weinig propere spekulatie gesproken E. HOOGHUYS. terdag 12 oktober richt de tsche gepensloneerdeubond re een uitstap ln naar de eesten te Wieze. «geschrevenen worden er- •Innerd dat er vertrokken an het Volkshuls Nieuw- Mereom 12.30 uur stipt, scshrevenen van Oostdorp dan een paar minuten la- a pp en aan de autobushalte Schoolstraat, op dat elke Ingeschrevene 12 oktober om 12.30 u. goed gehumeurd, zal aan- ijn op de plaats van ver een aangename namiddag maken. JUBILEA Er wordt daar nog al eens over gediskussieerd. 65 jaar gehuwd zijn dat is een briljanten bruiloft. 60 jaar; diamanten bruiloft. Vijftig jaar getrouwd is gouden bruiloft. Zilveren bruiloft Is 25 jaren ge- hud. Koperen dat is de helft of 12 1/2 jaar in het huwelijksboot je. Ge kunt ook uw blikken brui loft vieren 6 1/4 getrouwd. Ik geloof dat het hier ook ave rechts ineen zit. Ze moesten de 5 eerste jaren huwelijk als diaman ten bruiloft hebben bestempeld en van 60 tot 65 jaar de blikken bru'i- loftsjubileum want eens zo lang getrouwd is al de schittering er ver afgesleten en blijft er niet veel meer anders over dan roestig blik. De handeleaars van die straten hebben opnieuw de handen in mekaar geslagen om iets moois te maken van de eindejaarsfeesten. Het zal het sukses van vorig jaar nog overtreffen. De feeërieke verlichting zal aan vangen op zaterdag 30.11.1968 en eindigen op zondag 5.1.1969. De gratis tombola vertrekt met niet min dan 224 duizend franken aan prijzen met 165 winnaars, waar onder een auto waarde 87 duizend F luxetaks inbegrepen. Verder slaapkamer, salon, schrijf machine, m'inifietsen, goudstuk ken, draagbare radio enz. enz. Ook waardebons vanaf 5.000 F. Als surprise-prijs een week va kantie aan zee voor twee perso nen. Tombola duurt tot 31.12.68. Bij iedere aankoop in bovenge melde straten krijgt ge per aan koop van 50 F een gratis lot. Win uw wagen enz. enz. In totaal had de kerkfabriek een uitgave van 3 miljoen 700 duizend fr. Ze kregen een toelage van de Staat van 2 miljoen 112 duizend F en van de provincie 704 dui zend F. Verder voor de verwar ming nog 463 duizend F van de Staat en 1555 duizend F van de provincie. Verder een toelage van de stad van 60 duizend 840 F. Zo klopte de begroting heel Juist. Zij zal zowat een miljoen ge kost hebben. Gelukkig dat de stadskas er niet moest bijsprin gen ln ruime mate gezien flin ke toelagen van hogerhand toe stroomden. We weten niet of we goed heb ben uitgeblonken met die 900e ver jaring. Het is echter niet altijd gemakkelijk uiterst spektakulair te doen en duizenden mensen te trekken. Sommige zaken slaagden prima, andere minder. Dat is altijd zo en die regel geldt voor elk bestuur van stad of gemeente. GEBOORTEN Det,emmerman Lieven, Buize- montstraat 253; Vanderroost An, Nederboelare, Gentse Steenweg 144. Bruylandt Jean, Onkerzele, Neer straat 78. HUWELIJKEN De Glas Guy. Vredestraat 52 en Leroux Marie Th., Fr. Fvenswijk 20. OVERLIJDENS: Byl Madeleine, 3.8.98, Klooster straat; Vander Strlcht Alexandri- na 5.8.83. Gasthuisstraat wed., Ketsman Emlle, De Lauw Margue rite 12.5.1901 Dulvenstraat, echtg. Rosier Frans; Vaal Moorter Celes- tine 1.4.1890, Kloosterstraat 4. Werk'mgsverslag september 1968. 1.9.68 Autotocht naar Gent voor bijwonen van de bloemen corso. Leiding De Beck Albert 16 deelnemers. 7-8.9.68 Weekendtocht naar «De Heidebloem» Waasmunster, met deelname aan het volley-ball- tomooi 10 deelnemers. 15.9.68 Autotocht naar Brugge met rondvaart op het Minnewa ter - leiding Ghijsbrecht August: 14 deelnemers. 22.9.68 Geleide wandeltocht naar Nederboelare voor bijwonen van «De Gouden Appelworp» en bezoek aan de kunsttentoonstel ling der h.h. Beerens en Huyle- broeck, leiding De Clercq Fer- nand. Uitleg bij de kunstwerken Vail Den Borre Robert 19 deel nemers. 28.9-68 1ste reeks van de twee de Jaargang van onze A.T.B.-quiz «Wat, waar ln Oost-Vlaanderen». Dit vragenspel werd uitgewerkt naar een idee van Ghijsbrecht August welke tevens de tekst, de muzikale omlijsting verzorgde en de rol van quizmaster vervulde 32 deelnemers. 28.9.68 Openingsvoordracht der winterwerking 1968-69 met als onderwerp «Tsjechoslovakije». - Voordrachtgever de h. Maene van Sabena. Algemene leiding Baert Roland 67 aanwezigen. Gedurende de eerste dagen van de bezetting van Tsjechoslo vakije vielen er 112 doden, 735 werden er gewond waarvan er 293 erg aan toe waren. Dat bewijst wel dat de invallende troepen, Russen en Duitsers en andere le gers van het Warschaupakt niet vergezeld waren van vredesdui ven maar van de dodenkraai. Dat was misschien wel om dc Tsjecho- slovaken te beschermen (sic). In 1940 zegde ook Adolf dat hij Bel gië en Nederland kwam bescher men tegen de invallende troepen van Frankrijk en Engeland. Ook hij had geen vredesduiven mee maar vreselijke Stuka vogels die overal wisten bommen te gooien met de vleet. Ja, wat een geluk dat Max Bu- set, de betreurde voorzitter van dc B.S.P., de koinmunisten wan delen stuurde toen ze in 1945 een akkoord wilde sluiten met de B.S.P. op de basis van fifty fifty op de lijst der te verkiezen kan didaten. Hij wilde niet dat België zou gaan verzeilen in een kommimis- tisch regime. Hoe gelukkig zijn keuze is geweest bewijst wel de tragedie van Tsjechoslovakije. De macht der staten mag niet alleen puilen uit de vuurmonden van hun kanonnen, maar ook soiled rusten op de vrije geest van een volk. Omdat zij er ook zo over denken, moeten de Tsjeclioslova- ken boeten. Op de zittingen van de gemeen teraad verschijnt er regelmatig een heerschap dat zich uitgeeft voor redakteur - administrateur van «Manneken Fis» de genaamde Fransken Labie. Wel op de laatste zitting van de Igemeenteraad werd er gesproken 'over de tentoonstelling in de Ab- ,'dij «Geraardsbergen 900». Schepen Willekens, in vervoering sprekende over de oude foto's wist er aan toe te voegen: «En foto's van de Garde Civiek» waarop kd. De Smet onmiddellijk antwoordde; «Zwijg, schepen van de Garde Ci viek die destijds schoot op de arbeiders» en om de zwans ver der te zetten antwoordde kd Nei- rinckx <Hebt gij dat nog gezien?» waarop kd De Smet antwoordde: «Ik heb dat genoeg van mijn va der horen vertellen». Tot daar over het schieten! Onze vriend Labie schoot wakker en de senator horende spreken over Tsjechoslovakije schreef La bie maar op: Gustje De Smet wist er aan toe te voegen dat «ze» er op de arbeiders hebben geschoten (precies of hij er bij stond) Fransken Labie in het ^ervolg beter luisteren hoor! En nu nog Fransken, op een be paalde gemeenteraad nam ik het in het bijzonder op voor mijn lots- genoten, de gebrekkigen en ver minkten, bij het openverklaren van de plaats van klerk op het stadhuis! Alleman zal toegeven dat ik dit deed op zulke wijze dat de aanvaardingsvoorwaarden derwijze veranderd werden zodat ook ge- brekkingen en verminkten huil kandidatuur konden stellen. Iedereen had dit gehoord! Uit genomen de redakteur van «Man neken Pis», de kommunist Frans Labie. Wel had hij de liberaal Lion er enkele woorden horen aan toe voegen en gans het betoog in de mond van de liberale PVV-verte- genwoordiger gelegd. Waarom al dat geflirt met de h. LION, PVV, vriend Labie? Dat de PVV'er Lion in het gevlei van de kommunisten tracht te komen dat kan ik nog begrijpen, maar waarom die uitgesproken liefde van de sekretaris van de K.P. voor de liberaal Lion? Moest men al de «Mannekens Pis» samenleggen sedert de heer Lion op het stadhuis zit en al de tegels lof samentellen welke het rechtstreeks en onrechtstreeks aan het adres van deze PVV-er heeft toegestuurd, als gratis propaganda voor de Liberalen, men zou er be slist vijf verkiezingsbrochures kunnen mede vullen! GUST DE SMET. Oorlog of dreigende oorlog in een groot deel van de wereld! Vietnam, wanneer komt er een einde aan het lijden van dat volk? Israël-Arabische landen, dat bus kruitvat aan de Middellandse Zee. Biafra, een onmenselijke slach ting. Spanje, Portugal en Grie kenland, diktatuurstaten en ver drukking van rechts erger dan men denkt. Volkeren wanneer zult ge eens zo verstandig zijn leiders te kiezen die alle vorm van aiktatuur verwerpen zowel van links als van rechts. Wanneer zult ge leiders aan de macht brengen en aan de macht houden die vrede willen in plaats van te zaaien verdrukking, geweld en oorlog. We zijn er fier over dat het socialistisch ideaal der B.S.P. volop in dienst staat van vrijheid en vrede. De zitdag van de Sociale Dienst gehouden door kd Coppez, zal doorgaan op zaterdag 5 oktober 1968, van 9 tot 11 uur, in het Volkshuis, Markt. Na vele onderhandelingen, na heel wat geldelijke offers, wist onze natuurvriendenafdeling een haast unieke reeks van voordrach ten met kleurdia's voor onze win terwerking 1968-1969 vast te leg gen. De opkomst van 67 personen voor de openingsvoordracht van 28.9.68 was reeds een beloning voor al dat werk en gedane inspannin gen. De gewoonte getrouw werd er terug naar gestreefd zo stipt mo gelijk het aanvangsuur te volgen zodat wij met slechts een paar minuten vertraging konden star ten. In een kort openingswoord gaf voorzitter Baert Roland ee*n overzicht van onze komende A.T.B.-werking, waarna de eerste reeks van onze suksesrijke dia- quiz kon beginnen. Het werd al van meet af aan een spannende strijd met slechts drie volledig Juiste antwoorden en drie welke een half puntje verspeelden. De drie volledig juiste antwoordbul- letlns kwamen van de h.h. De Clercq Georges, Rosier Roger en Pauwels Clairy. Het lot wees de h. De Clercq Georges aan als prijs winnaar. De verworven punten ko men natuurlijk in aanmerking voor de prijzen die uitgereikt wor den op onze slotvoordracht in april 1969. Na deze leerzame quiz kwam de voordrachtgever de h. Maene, van Sabena, aan het woord. In een klare, voor iedereen bevatte lijke voordracht hing spreker ons een beeld op van «Tsjechoslova kije». Zonder de mens te ver waarlozen, handelde de h. Maevie vooral over wat Tsjechoslovakije op toeristisch gebied betekent. Eerst kwam natuurlijk de hoofd stad Praag, de gouden stad, de stad der duizend torens, zo mooi gelegen aan de oevers van de eeuwige Modau en beheerst door een uniek kastelencomplex, aan de beurt. Daarna «Bohemen» - de vele kastelen, de historische stad jes, de kuuroorden, de bergen en de bossen. Deze voordracht groeide uit tot een der beste welke wij reeds kregen. De diaprojektie ver volledigde de avond en gaf ons in beeld datgene wat vooraf met woord werd belicht. Iedereen had natuurlijk de projektieduur wat langer gewild want kleurdiabeeldei zijn altijd welkom. Ook moet bij het beoordelen der kleurdia's wel rekening gehouden worden vaw slechte weersomstandigheden en de ongunstige Meimaand waardoor sommige beelden wat kleurloos uitvielen. Alles bijeen een geslaag de openingsvoordracht zoals wij er nog meerdere zouden willen. Het publiek verliet dan ook te vreden de zaal. Aan alle aanwezigen, tot weer zien op 19 oktober 1968 voor de voordracht met 6/6 beelden over vloeiend geprojekteerd door de be kende M. De Coster uit Gent, on derwerp «Turkije... Poort van het Oosten». Aan de afwezigen, kom de 67 aanwezigen vervoegen - zodat wij een bomvolle zaal krij gen. Orkest Cultuur- en ontspannings centrum Yelzeke. OP DE MARKT TE GERAARDSBERGEN in een aangepaste en modern, voedingszaak (150 m2 verkoop ruimte) zal iedereen zeker de keus vinden die hii nodig acht. Speciale afdelingen van: vruchten en groenten broad en patisserie vleeswaren dlepvriesartiikeJen plast iek textiel mercer ie en ander huisliotidgerief. Dus ook tal van nieuwigheden die een speciale aantrekkings kracht zullen uitoefenen. TIJDENS DE OPENINGSDAGEN Buitengewone rcklamepri jzen en een sp.tiaal opeitingsge- schenk Nodigt alle fotoliefhebbers uit op de 1ste kontaktvergadering welke doorgaat in het lokaal «Volks huis» op zondag 6 oktober a.s. te 10 uur. Cp zondag 6.10.68 en donderdag 10 oktober 1968 is van dienst dok ter V. Liefferinge, Kloddestraat, Deftinge. Tel.: 414.22, Geraards bergen. Vanaf zaterdagavond 6.10.63 tot zaterdagmorgen 12.10.68 is van dienst, apoteker De Witte, Lessen sestraat 44, Geraardsbergen. Tel. 42.108. Op de laatste gemeenteraad kwam voor dat men voor een 2.000 frank meer wapens moet kopen voor de politie. Senator Van der Bruggen zwansde ermee dat is ze ker de sterkere bewapening van de stad gezien het voorval in Tsjechoslovakije, de wapenwedloop herbegint. Moppentappen is nooit verboden en wie ze n'ict horen kan moet maar azijn drinken. Men heeft natuurlijk eens goed gela chen. Vredestraat, 41 Do patiënten gelieven er kennis te willen van nemen dat de dienst kinderziekten zal gesloten zijn op vrijdag 11 oktober 1968. Het Bestuur. De voorbije kermisfeesten lever den het verwachte sukses op. Het Breugeliaans festijn kon .lo gisch gezien, niettegenstaande de variatie erbij voorzien, de Jeugd weinig bekoren. Bij dergelijke fees ten, voor Jong en oud, spreekt het vanzelf, dat men met moderne op vattingen niet de massa hoeft te verwachten. De opkomst was be vredigend. De rijsttaartkampioen, de h. Da- neels Gustaaf, deed zijn titel eer aan. HIJ verbeterde zelfs zijn re- kord. Gezien de wedstrijd gesplitst werd in heren en dames afzonder lijk, was er ook meer animo in het spel. Tenslotte hield mevrouw Daneels de bovenhand op Juffrouw Geers Marita. Kampioen en kampioene wonen onder eenzelfde dak. Onze welge meende gelukwensen voor beiden. De kermisprocessie van zondag Jl. was aangenaam om zien. De stemming uitstekend. Er heerste kermisgeest. Een nieuwe vereniging de Judoklub, een drie- h viertal maanden opgericht, liet zich voor al opmerken. De leiders weten van aanpakken en verdienen alle lof. De premietrekking na de optocht was de Civiele Bescherming gun stig Ze schoten de hoofdvogel. Win naars der mindere prijzen komen misschien volgend Jaar aan de beurt. De Gouden-Appelworp bracht te rug do grabbelgrage handen naar de gemeente. Niettegenstaande de ongunstige weersomstandigheden was de opkomst meer dan bevredi gend. De gouden en de twee bron zens appels werden gevonden, doch de zilveren laat nog steeds op zich wachten. Gemeentebestuur en feestkomltee verzoeken ons een oproep te rich ten, tot degenen, die appels mee naar huls namen. Er werd opge merkt dat sommige vangers, zonder onderzoek, de appels ln hun zak ken deponeerden. Daarbij hoort wellicht de zilveren. Om het briefje te vinden, Is het geraadzaam de appel door te snijden. De gelukkige winnaar mag steeds zijn prijs ten gemeentehuize afhalen. De motorcross met gewijzigde om loop, kon terug de massa begeeste ren. Wenselijk ware het, ons in ziens. volgend Jaar de Internationa len eens aan de start te brengen. Verdere uitbouw kan niet schaden. Het kaatskampioenschap blijft een voornaam punt op het kermis- programma. Niettegenstaande on gunstig weder, was de opkomst zeer goed te noemen, pelote Ge raardsbergen won vóór Zandbergen en Ath. Voor eerstgenoemde een mooi sluitstuk op een prachtig sei zoen. Mooi spel, aangenaam om volgen. Een goedgevulde kermisweek sloot zich op die manier. Het aan gename werd meegemaakt. De ln- richtingsbeslommeringen zijn ach ter de rug. Toch willen we de aan dacht vestigen op dezen die zich Inspanden om de kermisfeesten voor te bereiden en te leiden. Dergelijk feestprogramma brengen in een kleine gemeente is geen klein bier. Het vraagt voorbereiding en werk die heel dikwijls niet naar waarde worden geschat. Het brengt soms vreugde maar dikwijls veel ontmoe diging. Er is moed voor nodig. Iets prachtig. De werken van kunstschilder Sylvain Beerens en beeldhouwer Alfons Huylebroeck pasten wonderwel bij elkaar. De be langstelling was groot. Meerdere be zoekers kwamen terug, wat wel een bewijs mag genoemd worden van de hoge waarde van de tentoon gestelde werken. In het vorig artikel -door tus senkomst van het zetduiveltje stonden, spijtig genoeg, een paar fouten. Men voorziet tot en met 1380 een uitbreiding van Onker zele met 193 woningen, verhoogd met 50 voor een bijkomende nlet-voorzlene faktor, zódat men 290 woningen voorziet. Een eerste struktuurplan voor zag voor onkerzele een cirkelvor mige bouw Jone met als middel punt de kerk en met een straat van 250 meter. Lu dorpskom lag dus ln de bouwzone. maar veel plaats om daar nog bij te bouwen is er niet. de andere straten met bouwmogelijkheden vielen buiten de zoue. Tegen dit' plan kon door het gemeentebestuur bezwaar wor den neergelegd, dit werd echter nogmaals door onze meerderheid vergeten. Een syntese van de be zwaren door de gemeenten van het gewest Aalst ingediend en opge maakt in december 1967 vermeldt niet eens de naam Onkerzele. Momenteel werkt men aan een verbeterde uitgave van dit eerste plan, dit nieuwe plan wordt te rug voorgelegd aan het gemeente bestuur, en wi| hopen dat er nu meer aandacht zal aan besteed worden. De toekomst van Onker zele wordt daarop vastgelegd. Wij mogen niet uit het oog verlieren dat het hier gaat over zaken die, eenmaal goedgekeurd, vastliggen voor Jaren, onze inwoners mogen niet de slachtoffers worden van de onverschilligheid van de meerder heid. Zonder bouwzones kan het aantal Inwoners moeilitk aan groeien zodat onze huidige bevol king steeds maar de hogere ge meentelasten zal kunnen neertel len. Een gewestplan schijnt grote toekomstmuziek te zijn, maar het kan vlug waarheid worden, maar dan ls het te laat. Het bestuur B.S.P

Voor Allen | 1968 | | pagina 5