ewest AALST AALST mimm Moorsel Onkerzele Scliendelbeke Meerbeke ndalige aanval D.V.P.-middens het Aalsters altuurbeleid Eindejaars- tentoonstelling in Galerij Reform Nieuws Jeugdkiubhuis long-Socialisten Afdeling Aalst Steunaktie Gehandicapte Jeugd Het boek voor de jeugd Huldiging van verdienstelijk amateur toneelspeler Reklaamstoet 19699 Programma karna valleesten 1969 Verkiezing Prins Karnaval 1969 Kerstfeest S.V.V. Winterfoor 1969 Karnavalstoet 1969 Aalst Sportief weer kampioen Biblioteek Gemeentenïeuws Belangrijk nieuws Gemeenteraadszitting Van het B.S.P. front Gemeenteraadszitting van 30 november 1968 RUBRIEK «COOP» GERAARDSBERGEN- NINOVE BEGRAFENISSEN G. DE SWAEF «Hand in Hand» Profiteer nog vlug van het uitzonderlijk eindejaarsgeschenk van de WINKELS COOP Gemeenteraad En de boer, hij ploegde voort Gemeenteraadszitting 16 december 1968 O O B ALLEN» verschijnen van de eerste Ln het tweemaandelijks «Nu», hebben we met leze nieuwkomer begroet, oatie ten overstaan van vhn de CVP-jongeren is, van de laatste uitgave nul gedaald. In het arti- en Kultuurbeleid» wordt id bil het haar getrokken woon verkracht. iatste vergadering van de raad, waar enkele perso- etwat «vuiler politiseren- bben gespeeld (zeer tot n van vele andere verte- gers van kristelijk-ge- 3 organisaties) meent loeten deelnemen aan de ?n het Aalsters kuituur- erband klagen zij de be- •olitiek en de subsi- litiek aan die door het ur wordt gevoerd Nemen Ie betoelaging onder het les voor ons, de rest ver anderen». En hier slaat ?r van het artikel volledig ip de kop. Alles voor ONS eert echter niet wie ONS hij dit wenst kunnen rzicht geven v. de verde- le subsidies. Dan zal ie- innen zien welk bedrag telijke organisaties (of rich te organisaties) gaat, I minder naar de anderen, ie benoemingspolltiek be- ;en wij dat de Nu*-man ademies voor schone kun- uziek bedoelt. Wil hij de lijst van deze twee ste- stellingen eens nagaan telling maken naar poli- ideologische gezindheid? 'je in zijn blad opnemen? mening is de regelmatige van examens, wanneer er jen te begeven zijn in de wel een waarborg voor ïingen. vooral daar deze wanneer er betrekkingen ii zijn in de akactemles, irborg voor de benoemin- daar deze examens wor- omen door '11 objektieve ijn de kristelijke niet in benadeligd. Het tegen- ar. It ook geklaagd over de [ing over de samenstel- het personeel van de ste- oliotekett, evenals over de ling en de representatie- het Komitee voor Kul de en het Stedelijk Sport- 1 vooral de bliblioteek: de leiding van de biblio- ïl in de dag- als avond- Dk hier mag een lijst op- vorden van de personeels- /oltijdse en halftijdse be- i. Naar ons weten heeft land van het Komitee urele Aktie of van het tee zich erover beklaagd kriminatie bestaat van de vertegenwoordigers ten van een andere of an- de stedelijke biblioteek is er evenwicht tussen de ;erige strekkingen. In het voor Kulturele Aktie kristelijken steeds de ertegenwoordiging gehad, vel verwonderlijk dat en- ensten die onder de be- van de schepen van on- ultuur en sport ressort e- 5 korrel genomen worden. in een volgende uitgave eens over de diensten ndere schepen spreken? ichten dit met ongeduld dan dezelfde stijl terug te ïtgeen misschien verant- zijn. oral in de neus van de ren bijt» is het feit dat :l een faam verworven :ultureel gebied; dat deze roeger niet was. om niet dat er weinig of geen in- n werden gedaan om hem n. En als ze dan eens ien wat de kulturele wer- het stadsbestuur aan de kost, en dit cijfer dan i met wat de andere 't stadsbestuur kosten, i we gerust zijn: zij zul- ood. maar groen worden... omdat de kulturele dien- niet het minste van het ►udget opslorpen, e zijn zij ontevreden met iel om een maandelijkse kalender uit te geven, die ad niets kost omdat hij verspreid wordt met de de adverteerders, blikatie werd beslist door lene vergadering van de raad. inbegrepen door tal lijk georiënteerde vereni- i, de gemeenteverkiezin- omzeggens voor de deus VP wordt gevreesd dat de ?zaamaan zeer warm 011- voeten wordt, t is niet de fout van het cultuurbeleid. De oorza- >or zijn elders te zoeken, chrift «Nu» en de zgn. ren zouden er dan ook doen zich over die oor- bezinnen in de plaats van ene waarop ^het stadsbe- bogen als een positieve leid, nl. het kultuurbe- llen afbreken, omdat de an kuituur een socialist Op zaterdag 28 december opent ln galerij Reform een tentoonstel ling onder de naam «Geschenken». Het betreft hier werken van drie honderd tot vijfduizend frank. Onder de exposanten vermelden wij de Duitsers Werner Kausch. Karl Buchheister, Hajo. de Ameri kaan Pat F. Vaccaro en de Belgen Wilhelm Mechnig. Gilbert Decock. Jo Delahout, Walter Schelfhout en Daverveldt. De tentoonstelling die tot 3 ja nuari loopt bevat naast schilder werk en grafiek ook werk van kunstambachten w.o. tapijten, sieraden, keramiek. De tentoonstelling wordt ge opend op 28 december te 19.30 uur. Het Jeugdkiubhuis is voortaan gesloten op maandag en dinsdag De vaste aktiviteiten van de Ping pong en Fotoklub verhuizen dus naar donderdag. Met de aktiviteiten van de Spe- leoklub wordt heden zaterdag ge start. De oper.ingsvergadering van deze klub kende een overweldigend sukses. Het beschikbaar materiaal moest reeds worden aangevuld. Tn het rondschrijven van de Jongsocialisten wordt een oproep gedaan, voor de Federale kaderdag van heden zaterdag 28 december te Ninove. Wie wenst mede de ver plaatsing te doen. komt tegen twee uur naar het klubhuls. Er zijn nog plaatsen vrij. Op initiatief van het Jeugdkiub huis wordt tijdens de Jaarwisseluv een aktie ondernomen voor de ge handicapte jeugd van Arbeid en Vrede. De stemmige instuif Bar van het Jeugdkiubhuis zal ge opend zijn van oudjeaarsavond 19 uur tot Nieuwjaarsdag te 23.15 uur. Er wordt doorlopend muziek gepresenteerd. Op nieuwjaarsdag verw achten Wij ook de ouders. Steunkaarten worden nu reeds \erkoeht aan 10 fr. Onder ruime belangstelling had zaterdag jl. de plechtige opening plaats van de (lokumentalre ten toonstelling «Het boek voor de jeugd, speelgoed en fonoplaat» die gehouden wordt in de kelder van het Belfort. Schepen Van Hoorick wees op het doel en de belangrijkheid van deze tentoonstelling. Niemand im mers kan onverschillig blijven voor de lektuur die onze kinderen aan geboden wordt. Het stadsbestuur zal volgend jaar een speciaal kre diet ter beschikking stellen ten einde het mogelijk te maken boe- kenpaketten samen te stellen. De h. Stoop, bibliotekaris te St.-Niklaa3, handelde over de ge schiedenis van het jeugdboek. Hij spoorde aan tot nog meer samen werking tussen school en gezin. De h. advokaat Grysolle sprak. als voorzitter van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, die aan deze tentoonstelling zijn medewer king verleende. Na deze to'espraak overhandigde schepen Van Hoorick bloemen aan mevr. Grysolle. Naar aanleiding van het jaarlijks Ste-Cecillafeest van de toneelvere niging «Het Land van Riem» werd hulde gebracht aan do lieer Jan De Block voor zijn 40-jarig lid maatschap van de vereniging. Schepen van Hoorick overhan digde hem de bronzen stadsplaket. Evenals voorgaande jaren zd de karnavalstoet 1969 worden vooraf gegaan door een reklaamstoet. Dit is een énige gelegenheid voor nijveraars, groot- en klein handelaars. om een vruchtbare re- klaum te maken. De deelnemingsprijzen blijven vastgesteld op Gewone reklaamwagens 1000 fr. per wagen. Gewone reklaamwagens. met een aanhangwagen 1.500 fr. per wa gen. De inschrijvingen kunnen gedaan worden door storting van het over eenstemmend bedrag op postcheek- rekenlng nr. 112 897 van het feest- komitee v. de stal Aalst, of recht streeks bij de sekretaris-penning- meester, de heer VAN DE PERRE HENRI, bureel 1. stadhuis Aalst, (tel.: 053/257 51 dan m 10). Zaterdag, 11 januari, te 20 uu r Belfortzaal DRIEKONINGEN FEEST voorstelling der kandi daten «Prins Karnaval 1969». Vrijdag, 24 januari, te 20 u In- komzaal stadsfeesthal VERKIE ZING PRINS KARNAVAL 1269 prachtig showprogramma. Zondag, 16 feb'uari, te 14 uur 41e KARNAVALSTOET, met deel name van talrijke nationale en internationale muziekkorpsen het Ros Balatum De Aalsterse komische groepen. Maandag, 17 februari, te 16 uur. Karnavalstoet met de Aalsterse groepen te 17 u. 10e Reuze- Ajuinenworp «Gouden Ajuin 1969» en talrijke prijzen, geschonken door Aalsterse Middenstand. Dinsdag, 18 februari, te 22 uur. Prachtige Apoteose, verbranden van Vastenavond. Vrijdag 24 januari 1969 zal. in de inkemzaal van de stadsfeesthal, Schoolstraat te Aalst, de verkiezing plaats hebben van Prins Karnaval 1969. De personen clj.e zich kandidaat wensen te stellen voor deze titel, mogen hun aanvraag schriftelijk indienen op liet sekretariaat van het Feestkomitee, bureel 1, stad huis Aalst. De kandidaten moeten MIN STENS 21 JAAR OUD ZIJN EN AALST BEWONEN. Zij dienen zich te presenteren in «rok» (hiervoor zorgt het inrichtend komitee) en hebben praktisch geen kosten. Prachtige prijzen zijn aan deze verkiezing verbonden. De verkozen prins krijgt, ter uit oefening van zijn funktie. het kleurrijk kostuum, speciaal daar toe vervaardigd. Kandidaturen worden ingewacht tot 4 januari 1969. Op zaterdag, 28 december a.s. zal hst. kerstfeest van de S.V.V. plaats vinden. De kinderen van onze leden zijn uitgenodigd om dit feest bij te wonen. De aanvang is voorzien om 14 uur in de zaal «Rink». De Rid- destraat, Aalst. De zang-animator Jean Monet, zal met zijn speciale jeugdshow het feest opluisteren. De kinderen dienen in het be zit te zijn van de bon welke hun werden toegestuurd voor het be komen van het kerstgeschenk. De winterfoor 1969 loopt van 9 tot 23 februari 1969. De verpachting dar standplaat sen op deze winterfoor, zal door gaan. DINSDAG. 14 JANUARI '69. TE 14 UUR TN DE FEESTZAAL van het stadhuis. Het lastenboek met plans, kail gratis bekomen worden, bureel 1. stadlmié Aalst. (Tel. 053 257 51). De groeperingen of verenigingen die wensen deel te nemen aan de karnavalstoet van ZONDAG 16 FEBRUARI 1969, kunnen een aan vraag richten aan het SEKRETA- RIAAT VAN H8T STEDELIJK FEESTKOMITEE, bureel 1, stad huis AaJst. Aalst Sportief heeft met de jongste overwinning (met 20-41 tegen Welta. voor de derde maal beslag gelegd op de nationale titel in de handbalkompetitie voor da mes. Die vereniging is als dusdanig werkelijk een unicum in België en bezit krachten met wie ons land de «nationale» vertegenwoordigen de ploeg kan vormen. De laatste wedstrijd is de partij tegen Uilenspiegel, die al moest gespeeld zijn maar op het laatst uitgesteld is door Uilenspiegel om dat zij een wedstrijd in Holland moesten spelen. Het bestuur van Aalst Sportief heeft hiertegen een klacht ingediend op de wijze waarop Uilenspiegel dit gedaan heeft. Wij zijn benieuwd hoe de hand- balbónd hier zal op antwoorden, maar de uitslag tegen Uilenspiegel heeft geen invloed meer op de rangschikking daar Aalst Sportief reeds 3 punten vo'or staat. Wij moeten hier toch drie speel sters vermelden die vóór de vijfde opeenvolgende maal kaïnpioen van België worden, namelijk Hutse- baut M. J.. Steenhaut M'. en pod- devijn Alice. We wensen de speelsters en het bestuur van Aalst Sportief van harte proficiat. Binnenkort zal onze gemeente raad zijn voornaamste vergadering krijgen nl. de bespreking van de begroting 1969 (raming van ont vangsten en uitgaven). Gezien deze zware brok, die over miljoenen loopt, thans in een nieuw boekhoudkundig kleedje ge stoken is, mag er verwacht wor den dat er heel wat bijkomende vragen om inlichtingen door de oppositie zullen gesteld worden. En wat evenmin uit het oog mag ver loren worden; de gemeenteraads verkiezingen in 1970 zullen ook wel hun invloed doen gelden. Dat er wat leven in de nolitieke brou werij komt, is niet te verwaarlo zen. Het heeft de laatste jaren op ons gemeentehuis al buitengewoon kalm geweest. Over de eigenlijke begroting nu al liet een en ander loslaten, strookt niet met de rechten van onze gemeenteraadsleden. Ten ge- pasten tijde zullen wij onze le zers wel inlichten omtrent de voor uitzichten voor 1969. In het Staatsblad van 18 decem ber 1968 is een koninklijk besluie verschenen, waarbij onze gemeente Moorsel inz&ke onroerende voor heffing (grondbelasting), vanaf 1969 gerangschikt wordt in de 2e klasse. Dit betekent dat de eigenaars van een woning, waarvan het ka dastraal inkomen hoger is dan 0.000 doch niet hoger dan 8.000. en aangezien de gemeente Moorsel tot op heden gerangschikt was in de 3e klasse, en niet konden genieten van de 1/4 vermindering van onroe rende voorheffing wegens beschei den woning, dit thans wel kunnen. Dit geldt eveneens voor het aan vragen van de tienjaarlijkse vrij stelling van onroerende voorheffing voor woningen gebouwd zonder bouvvpremie, waarin geen drank slijterij wordt uitgebaat en waar van het kadastraal inkomen hoger ligt dan 6.000 en niet hoger dan 8.000, en die hiervan vroeger ver stoken bleven, thans deze vrijstel ling kunnen genieten, wanneer er nog geen 10 jaar verlopen zijn tus sen het jaar van betrekken der woning en 1/1/69. Er dient opgemerkt dat er nu eigenaars zijn, waarvan het ka dastraal inkomen hunner woning hoger ligt dan 6.000 wel genieten van de 14 vermindering wegens bescheiden woning. Dit is te wij ten aan het feit dat zij vóór de herziening der kadastrale inko mens in 1960-61, deers v. deze ver mindering genoten en deze moch ten blijven behouden. Verder mag er aan toegevoegd werden dat inzake de vermindering met 10 per kind (vanaf 2) door deze nieuwe rangschikking der ge meente, hieraan geen wijziging wordt gebracht. Dit alles bétekent geenszins clat voor de eigenaars van onroerende goederen, gelegen te Moorsel, hier- door een belastingverhoging ont staat. De personen die van oordeel zijn dat zij inzake onroerende voorhef fing van deze maatregel zouden kunnen genieten. kunnen zich wenden tot pgt De Meersman F.. Ie schepen, ten huize of op zijn zitdag iedere woensdag van 19 tot 20 u„ ten gemeentehuize. De gemeenteraadszitting waarvan in ons vorig artikel sprake, zal doorgaan op maandag 30 decembe 1968, om 19.30 u., met als voer december naamste punt, de begroting 1969, Publiek is toegelaten. De jaarlijkse feestmaaltijd der B.S.P.-afdeling is gepland voor za terdag 2 februari 1Ö69, om 19.30 u., in het lokaal Bergop Exterken, Moorsel. Gezellinnen en partijgenoten houden deze datum vrij.. Persoonlijke uitnodigingen zullen tijdig verzonden worden en men wordt verzocht tijdig in te schrij ven. Er wordt gezorgd voor appetijt en spijsvertering Men noteert de afwezigheid van Goossens en Couck. Publieke belangstelling: één in woner De eerste drie punten van de agenda handelen over de begroting 1969 kerkfabriek Onkerzele en Ge- ruardsbergen. De herstellingen van do kerktoren kostte de gemeente 912.000 fr. Kameraad De Janquier vraagt het bestuur hoe het staat met de verlichting aan het sluis te Icle- gem. Er is daar onlangs een geken de kaatser hij mistig weder in het sluis terechtgekomen, gelukkig met een goede afloop. Voor inwo ners van Onkerzele die in Idegem de trein nemen is dit van groot belang. De burgemeester verklaart dat Grimminge de opdracht ge kregen heeeft de werken uit te voeren. Kameraad Mandens Pierre heeft in een duidelijke, krachtige uit eenzetting de gebreken opgenoemd van de vierwindenstraat en omge ving. Geen riolering, geen straat, geen verlichting voor deze straat waar zesentwintig woningen staan die evenveel belastingen betalen ais andere. Vroeger verklaarde het gemeentebestuur dat het Ge- raardsbergen niet akkoord was. Nu kent Geraardsbergen een CVP-be- stuur en nog steeds blijven de her stellingen aan deze straat uit. Pierre Manders dringt aan om toch een verlichting te plaatsen en de werken desnoods zonder Geraards bergen aan te vangen. Hij merkt ook op dat bij een eventueel on geval aan de Halleweg. de gemeen te veranwoordelijk kan gesteld worden omdat geen verkeerstekens staan, o.a. voor de kinderen, en de weg met een diepe put uitgeeft op de Guilleminlaan. De opcentiemen werden niet verhoogd daar er een teveel was van vorig begrotingsjaar. De oppo sitie stelde voor de opcentiemen te verlagen maar dit werd niet aan genomen. De aanwezige leden stemmen uiteindelijk de opcentie men goed en De Gauquier vraagt om nu zeker de Adriaanstraat niet te vergeten daar het bedrijf Hael- terman een grote som stort ln de gemeentekas. De beek in de Botermelkstraat wordt herzien van 3e naar le ka- tegorie. zodat het onderhoud ten laste komt van de staat. De Gau quier vraagt nogmaals om de bui zen in de Bosstraat voort te leg gen op de weg 't Ajaet tot aan Vermaeren Amanda. Deze zaak duurt nu reeds jaren maar nog steeds wordt Amanda aan haar lot overgelaten. Het volgend punt behandelde over het aanwezigheidsgeld. het v erhogen van de premie tot 200 fr per zitting, voorgesteld door de Provincie en goedgekeurd door de gemeenteraad. Voor het vergroten van het kerkhof heeft het bestuur van de gemeenteraad de opdracht gekre gen de grond te laten schatten en kontakt op te nemen met betrok kenen om een aankoop in der minne te regelen. Er wordt opge merkt dat de laatste tijd vele klachten ziin over de gemeente werklieden belast met het onder houd van het kerkhof en het gra ven der putten. Een voorstel wordt ingediend door De Gauquier om een bekwame grafmaker aan te stellen voor het onderhoud van het kerkhof en eventueel ander werk op de gemeente uit te voe ren en om hem te voorzien van de nodige kledij. De aankoop der schoolmeubelen werd besproken en ae levering toe gewezen aan Steppe. Zestig stoe len en opklapbare banken voor de som van 1.155 fr per twee stuks. De som komt overeen met het be drag bepaald in de begroting. Er zal door de gemeente een zoutstrooimachine aangekocht worden en aan enkele aannemers gevraagd worden om het trooien uit te voeren. O O O O t Hoogstraat 5 Tel.; (053) £4854 alle formaliteiten binnen en bulten de stad. Korting aan leden Bond Moy- son. 4e lijsl - reeks I.o 61 C.C. Bergius <Zand in Gods molens». 62 J. M. Simmel «Ik beken». 63 Sven Stolpe «Midzomernacht'." 61 Paul Smith «Het gouden hart». 65 Vicky Baunt «Anders dan an ders. 66 Thaddeus Witllin «Mo'digliani, prins van Montparnasse 67 L. Ch. Royer «Algesproken op Bel-Ebat». G8 Nick Marino «Mijnheer X>. 69 M'ex Mariel «Frans dagboek». 70 William Murton «Omweg naai de hel». 71 F. S Brendon «Stad bii nacht» 72 S. Churchan «Kidnapping». 73 Siv Holm «Ik, een vrouw» (2 delen). 74 Gerard Walschap «Nieuw Deps». 75 Hugo Claus «De zwarte keizer 76 H. Conscience «De kerels van Vlaanderen». 77 P. Van Aken «De onschuldige barbaren. 78 H. Conscience «De boerenkrijg». 79 Ernest claes «Voordrachtgever* zijn avonturiers». 80 Ernest claes <Db Witte» (her nieuwd. Vanaf vrijdag 27 tot dinsdag 31 december, dus gedurende I dagen. LH RBEL ZEGELS 1(1 t.li. TERUGGAVE OP ALLE AANKOPEN (boter en suiker uitgezonderd) Omwisseling van de speciale waarde bond van 2,50 fr. Nationale COOP-aetle met méér dan 30 artikels aan wer kelijke reklaineprijzen. Nu is er werkelijk voor ti geen voordeliger keus, want AFSLAG -f DUBBEL ZEGELS dat vindt u alleen bij ('OOP Zoals aangekondigd in «Voor Al len» van de vorige week had vrij dag jl. een gemeenteraadszitting plaats. Ingevolge de afwezigheid van de burgemeester werd de zit ting gehouden onder voorzitter schap van eerste-schepen Schol- la er t. Bij de stemming over de be groting stemde de minderheid om verschillende redenen tegen, waar op de zitting werd geschorst door de voorzitter. We zullen in ver schillende artikelen, waarvan het eerste hieronder volgt, deze zitting behandelen. Het bestuur BSP De Schendelbeekse Jeugdbewe gingen werden bedacht met een mooi kerst- en Nieuwjaarsgeschenk nl.: een Gemeentelijke toelage van 0,0 fr. (U leest niet verkeerd). Onze Geachte meerderheid vindt de gedachte blijkbaar te modern en te vooruitstrevend het jeugd werk financieel te helpen. Is men soms bang van de Jeugdbewegin gen? Of willen deze mensen van ons beroepsvoddenrapers maken, ei', ons verplichten te blijven be delen naar papier, links en rechts tc schooien? O. ja (maar dan de Èogenaamde volwassen verenigin gen) worden met een toelage be dacht. Men ziet zelfs verder, inter communaal, de wielerwedstrijd te Trippen krijgt zelfs 750 fr. D'e oprichting van de Jeugdraad kwam ook ter sprake in de be richte raadszitting. Terug nam de meerderheid een niet te begrijpen houding: Willen ze een Jeugdraad, dan moeten ze er maar zelf een oprichten. Men zou werkelijk gaan geloven dat deze mensen sterk ge- komplek.°eerd zijn, en koude ril lingen langs hun rug voelen lopen bij de woorden jeugd, jeugdraad, jeugdbeweging enz. Ik hoop nu dat er in de katolie- kt jeugdverenigingen mensen zul len te vinden zjjn die onze mening nierover delen. Daarom nodig ik hen uit met ons een eerlijke dia loog te voeren ten einde voor deze zaken een luiste en passende op lossing te Tinden. Michel. PI NT 1. Intrekking geschorste beslissing betreffende delegatie van «.(•liepenkollege, voor liet benoemen \an tijdelijk personeel en her ziening: Onmiddellijk trok de h. Malderie van leer tegen dit voorstel, omdat hij vindt en terecht dat de macht van de gemeenteraadsleden reeds al te beperkt is en het niet nodig is daar verder nog aan te snoeien. Doch niettegenstaande dit over tuigend argument, stemden de Knikkers ja. PI NT 2. Openverklaring be trekking van tijdelijk bediende en vervanging van vast bediende: Algemene goedkeuring. PI NT 3- Voorwaarde be noeming tijdelijk bediende, zonder beperking van duur; Algemene goedkeuring. PI NT 4. Onteigening hoek Gcineenteliuisstraat en Nieuw straat definitief goedgekeurd: Twee cVP-gemeenteraadsleden onthielden zich. De h. Malderei zei i neen. Wij zouden hier eveneens neen gezegd hebben. Twee mensen gingen hier akkoord zich te laten onteigenen aan voor noemde hoek; de ene eiste echter betaling en ontving 28.500 F; de nndere niets, omdat hij niets vroeg. Wist die brave man dat hij hier voor zoveel geld kon krijgen Wel licht niet Dan is het, volgens ons. aan het gemeentebestuur om die mensen voot te lichten of hun minstens gelijk te stellen, hetgeen toch maar logisch is (wij willen het woord objektief niet ge bruiken PI NT 5. Aanwerving onroerend goed onteigening Gemeentehuis- straat-Nieuwstraat: E»2 h. Malderie stemde tegen; de anderen waren akkoord. PI NT Grondverkoop COO: Een stuk grond aan 125 F per vierkant meter, een ander stuk aan 200 F per vierkant meter. Algemeen akkoord. PI M 7. pachtoverdraebt OO Algemeen akkoord. Pt NT 8. Opheffing vrijwillige brandweer; Eindelijk is het er van gekomen Onze gemeente heeft zich eindelijk bij Ninove aangesloten tegen 5.000 frank per brand. Nu zal de be volking van Meerbeke minstens zeker zijn dat er bij eventuele brand op ramp tijdig hulp zal komen. 1 Waarom heeft men zovele jaren Meerbeke blootgesteld aan dit groet gevaar Misschien om cie folklore of de wellicht om de provincie te versieren. Pt NT 9. Aanvullende belasting op de personenbelasting; (We betalen nog niet genoeg be lasting De Gemeentebelangen zijn er voor. De CVP stemde in I blok tegen. PI NT 10. Opcentimes op de onroerende goederen voorlip ff ing Ongewijzigd voor het jaar 1969. De CVP stemde tegen, Gemeente belangen vóór. PI NT 1L Begroting i960: Onmiddellijk sloeg de geng. Neen. i beste lezers wij zijn hier niet met een verslag van een boksmatch, maar met het verslag van een ge meenteraad, de belangrijkste van het jaar. De h. Malderie nam dadelijk het woord en vroeg om deze te ver dagen, teneinde een afschrift, dat hij normaal ontving de vorige jaren, te bekomen. Was dit een op- I zet van de burgemeester om hem praktisch geen kans te geven cie boeken in te kijk-n pardon, wij i moeten objektief blilven Dat wil (zeggen, zij hadden de maandag, de vrijdag en de zaterdagvoormiddag gekregen om deze in te kijken op j het gemeentehuis. Da k. Malderie en zijn groep, die gedurende de w «°k voor hun dage- iiijks brood moeten zorgen, hadden echter alleen de zaterdagvoormid- dag. aldus de h. Malderie, en dat is veel te weinig om een dergelijk oc- langrijk onderwerp in te studeren of er minstens grondig inzage van te nemen. Dat nam de burgemeester echter niet en hij wilde onmiddellijk over gaan tot het vo'orlezen van de i begroting. De CVP drong vergeefs aan op verdaging, doch geen genade voor die heren. Een verdaging zou im mers een demokratische toegeving geweest zijn van de burgemeester En zeggen, dat beide partijen met Kerstmis vrede op aarde aan a'le mensen van goede wil zullen pre diken. en vragen hun schi lden te vergeven zoals zij hun schuldenaren i er ge ven Maar kom, het is nu eenmaal zo in deze zo potsierlijke wereld, waar geen vrede bestaat. L»- CVP verliet dan wijselijk de vergadering en de Gemeentebelan gen konden dan zonder meer hun begroting goedkeuren. In ons volgend nummer be spreken wij de begroting en zullen wij niet één bom laten ontploffen, maar verscheidene, want het gaat hier om ongeveer 10.000.000 F Het loont de moeite, denkt u niet BSP ME0RBEKW

Voor Allen | 1968 | | pagina 5