AALST MELDERT IN GROEN EN BLAUW Schoonheidskoningin vraagt politiek asiel LEDE Herdersem Nieuwerkerken Gijzegem i Bericht aan alle Diamanten bruiloft uitgevers van publikaties Feestmarkt van de Aalsterse Marktkoopliedenbond Speciaal bericht voor de gepensioneerden van Aalst Bond Moyson Gouden bruiloft Jongsocialisten ontvangen Roemenen Waarom een BSP-lijst Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs NIEUW Afdeling Verkoop Met dertien De herstellingswerken aan de schandpaal zijn eindelijk begonnen Opnieuw oprichting van C3-afdeling in de RMS BEGRAFENISSEN G. DE SWAEF Verplichte neerlegging bij het «WETTELIJK DEPOT» Er wordt aan herinnerd dat de wet van 8 april 1965 betreffende het wetetlijke depot bij de Ko ninklijke Biblioteek van België (Belgisch Staatsblad van 18.6. 1965) en het Koninklijk Besluit hieromtrent van 31-12-1965 (Bel gisch Staaatsblad van 19 januari 1966) elke uitgever van publika ties, ook privé-personen, besturen en instellingen in België, VER PLICHTEN één (liefst twee) exemplaren neer te leggen bij de Koninklijk Biblioteek, Dienst van het Wettelijk Depot, Keizerslaan 4, Brussel 1. Een «Overzicht der regels van het Wettelijk Depot» ligt ter in zage in het Stadhuis, bureel 16. Van deze gelegenheid wordt gebruik gemaakt om aan alle uitgevers het verzoek te richten twee exemplaren aan het stads- sekretariaat te willen laten je- worden van ELK STUK DAT ZIJ BIJ HET WETTELIJK DEPOT NEERLEGGEN. Deze exemplaren zijn bestemd voor het stadsarchief dat o.a. toch als eigenlijke opdracht heeft alles wat in Aalst, over Aalst en van Aalstenaars verschijnt, voor de toekomst te verzamelen en te bewaren. In samenwerking met het Stadsbestuur, verkoopscampagne augustus 1970. 17de grote feestmarkt op zater dag 29 augustus grote gratis tom bola - 100.000 fr prijzen een gans lot mini-fietsen; een gans lot mini-wasmachines en 15.000 frank in aankoopbon, verdeeld in 5 openbare trekkingen op zater dagen 1-8-15-22 augustus op de wekelijkse markt - Hop markt, bij de tentoongestelde prijzen, te 12 uur. Laatste trekking op 31 augus tus te 18 uur onder toezicht van Gerechtsdeurwaarder Mahieu in de Stadsfeesthalle (Jaarbeurs). Vrije toegang op vertoon van loten. Gratis 1 lot per aankoop van 20 frank gedurende de markt dagen van 1 - 8 1 15 - 22 en 29 augustus. EIST steeds uw loten bij iedere kramer - Koop op de wekelijkse markt Dag der Feestmarkt Ver sierde kramen - Tentoonstelling van bloemen, fruit en groenten. Prijs der Stad Aalst voor de- monstreerders. WOENSDAG, 26 en VRIJDAG 28 oogst, telkens te 14 uur, wor den namiddagen georganiseerd waar ALLEEN DE GEPENSIO NEERDEN VAN AALST toegang krijgen (geen kleinkinderen mee brengen). In de aankondiger van 6 oogst zal een briefkaart steken die dooi de gepensioneerden dient inge vuld. Tegen afgifte van deze kaart zal hen dan de SPECIALE TOEGANGSKAART worden af geleverd voor één dezer namidda gen. In de inkom van het stadhuis zal een bus geplaatst worden waarin de kaarten mogen gede poneerd. Deze ogen ook langs de post orden verzonden. De gepensioneerden krijgen dan de gevraagde toegangskaart thuis besteld. AANDACHT Er zal slechts een maal een briefkaart worden in gelast! Laat deze dus niet verlo ren gaan! Zie goed in de aankondiger van 6 oogst e.k.! De zitdag van de «Sociale Dienst», gehouden door kd. Cop- pez, zal doorgaan op diasdag 11- 8-70, van 14 tot 15 u. in de bu relen van Bond Moyson, Sint- Kamielstraat 30. De belanghebbenden gelieven zich te voorzien van alle stukken in verband met de te behandelen zaak. Iedereen is welkom. Polidoor Joseph Van Geit, ge boren te Aaigem, 6 januari 1889 en Clara Melanie Eeckhaut, ge boren te St..-Lievens-Houtem, 4 augustus 1886. Gehuwd te Burst, 3 augustus 1910, wonende te Aalst, Ledebaan, 295, vierden hun diamanten brui loft ten huize, Ledebaan 295 op 1 augustus 1970. Frans Constantia Buys, gebo ren te Aalst, 29 juni 1899 en Lu- dovica Marcoen, geboren te Aalst 19 november 1897, gehuwd te Aalst 11 augustus 1920, wonende te Aalst, Volksverheffingstraat 14 vieren hun gouden bruiloft op dinsdag 11 augustus 1970 te 10 h ten stadhuize, ontvangst door het stadsmagistraat. Ongeveer dertig Roemeense jeugdleiders zullen hedenavond door de Aalsterse Jongsocialisten worden ontvangen. De delegatie maakt een rondreis in Vlaande ren. De begroeting met de Aalsterse Jongsocialisten zal plaats vinden in het eigentijdse kader van de werkgroep Pan boven de Made- Ion. De kameraden die deze ont vangst wensen bij te wonen wor den verwacht omstreeks 20.30 u. Zes jaren zijn voorbij en de po litieke tegenstanders verklaren, te pas en te onpas, dat de gemeente raadsverkiezing een vriendenkie- zing is. Deze politieke hansworsten (ge meente belangen)willen aldus hun eigen gelaat wit wassen. Zes jaren geleden trok onze Baas Ganzendonk ten strijde met als ideaal: «Stemt Gemeentebe langen». Zijn fluisterkampagne was echter gericht tegen de BSP kandidaten op deze lijst. Tegen het BSP-kiezerskorps was de leu ze: Stemt voor Uwe kandidaten, maar neem tevens ook nog een of meer der onze. Het gevolg van de ze en nog meer andere zaken was, dat de socialistische kandidaten er buiten werden gewipt. Dat men dergelijke zaken slechts éénmaal kan uitvoeren hoeft geen kommentaar. Daarom komt de BSP bij de komende gemeente raadsverkiezingen met een eigen lijst te voorschijn. Ook omdat van het beloofde programma door de Gemeentebelangen in 1964 opge maakt, niet veel is terecht geko men, uitzondering gemaakt van de «Dorpskom»... Iedereen wordt echter deze po litiek van eigenbelang en hebzucht beu. Onze gemeente moet bestuurd worden door jongere verkozenen, die achter zich een nationale par itij hebben staan die, door haar macht en invloed, in de hogere bestuursmiddens haar stem kan laten gelden en als dusdanig rechtstreeks kunnen medewerken aan een welvarende en vooruit strevende gemeente. BSP-Bestuur Nieuwstraat 28, Aalst Tel. 053/260.4 4 Ledebaan, Aalst Lager sekuixlair beroepson derwijs: 3 iaar. - toelatings voorwaarden: ten minste 13 jaar oud zijn. LEERVAKKEN: Algemene vakken en ge specialiseerde vakken: l>e- drijfsekonoinie: handels- produktenwinkelinrich ting; verkoop], ri 11 d»Eta lage: publiciteit; handels- korrespondentie: talen en daktvlografie Kosteloos onderwijs. Heropening on 3 sent. 1970. Inlichtingen en inschrijvin gen; alle werkdagen van 10 tot 12 a en van 14 tot li; n.. de zaterdag van 8 u. 30 tot 12 u 30. van 17 tot 31 augus tus. P. Minner-tVaolitelaer De Directrice. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN In ons vorig artikel hebt u kunnen lezen dat de gemeente raadsleden vanaf 1 januari 1971 met dertien aan tafel zullen zit ten. «Hoe meer zielen, hoe meer vreugde,» kan men zeggen. Maar, alle gekheid op een stokje, de vraag rijst nu: wie zal het zijn? Het wordt stilaan tijd want over een paar maanden is het zover zich te bezinnen over wie men naar da gemeenteraad zal zenden. Het Is ook tijd dat we het proces maken van het huidig kollege en eens overwegen of het niet best ware die mensen te wippen en te vervangen door anderen. Het gezegde «'t Zijn allen de zelfde», dat vaak wordt geuit door degenen die zich aan de zaak niet interesseren, is beslist te weerleggen. Wees ervan over tuigd: «Het zijn niet allen de- zélfden» en het is aan u kie zers anderen naar het ge meentehuis te zenden en wel ernstige personen die er UW be langen zullen behartigen. Indien de burgemeester, die zijn campagne al heeft ingezet door zijn zesjaarlijks huisbezoek, u komt vertellen over zijn goed beleid volgens hem het beste vraag hem dan waarom de be lastingen te Nieuwerkerken zó hoog liggen; indien hij op de moderne verlichting wijst, vraag hem waarom hij staatssubsidie niet nodig achtte en de inwoners de volle lading te betalen krij gen; zijn nieuwe straten, vraag hem wie ze zal betalen! En wan neer Het is vooralsnog te vroeg om over de kandidaten te spreken, vermits zij nog niet officieel zijn gekend. Nieuwe gezichten zullen er zijn, nieuwelingen die als be roepsrenner wel naar de hoogste toppen zullen mikken, maar die als politicus toch nog niet te goed in het zadel zitten. Speel echter de vaste kaart en stem op 11 oktober a.s. voor de B.S.P.! Het bestuur Sedert vorige week kan men vóór 't gemeentehuis een koorts achtige bedrijvigheid waarnemen. Het gemeentebestuur heeft uit eindelijk toch ingezien dat het niet langer kon zijn, dat de schandpaal er nog enige tijd op zijn zijde zou blijven liggea Daarom werd nu een beroep ge daan op een ploeg mensen die van aanpakken weten en die al les in het werk stellen om onze oude paal te herstellen Evenwel ligt het er vingerdik op dat de mensen van het ge meentebestuur al het mogelijke doen om nog vóór de gemeente verkiezingen iets aan het uitzicht van de gemeente te veranderen, kwestie van hun propaganda. Het is voor hen noodzakelijk dat ze aan de mensen zouden kun nen zeggen dat ze in zes jaar toch iets gepresteerd hebben. Echter moet ik zeggen dat dit systeem van werken me zielig voorkomt, want het sluit niet uit dat het toch ongeveer twee jaar geduurd heeft alvorens men tot het besluit kwam dat dit mid deleeuws stuk diende hersteld te worden. Zo leveren zij een bewijs te meer dat ze er werkelijk niet veel van terecht brengen en zij VEEL TIJD nodig hebben om te be grijpen dat ze tot de aktie die nen over te gaan. Op deze manier kunnen ze al leen de belangen vap de ge meente schaden. W.D.W. Vorig jaar werd de beroepsaf deling voor meisjes van de RMS- Lede afgeschaft. Spijts de tus senkomst van kd. Van Hoorick bleef deze maatregel gedurende één jaar van kracht. Door de direktie van de school werd echter aangevraagd de af deling opnieuw op te richten en nogmaals werd aan kd. Van Hoo rick gevraagd dit verzoek te steu nen. Het zal de ouders van Lede en omgeving, die hun kinderen aan het officieel onderwijs willen toevertrouwen, zeker verheugen te vernemen dat met ingang van volgend schooljaar de afdeling C3 opnieuw wordt opgericht. Vanaf 1970-71 zullen de meisjes er opnieuw «snit en naad» kun nen volgen. «Meldert is een rustige lande lijke gemeente, laat er dan rust.» Dit zijn de woorden die onlangs werden uitgesproken door een persoon die de touwtjes in han den heeft in het gemenetebe- stuur. We kunnen hem best begrijpen, want na zoveel jaren het sop van de kolen geschept te hebben zou het niet gemakkelijk zijn in het spoor te moeten lo pen. Waar vroeger het grootste deel van de nwoners leefde van de landbouw, komt er nu veran dering. Meer en meer komen er arbeiders bij die uit werken gaan en het grootste gedeelte van de jeugd studeert. Dus mogen we in de toekomst wel rekenen op ontwikkelde mensen wat ook be tekent op een ontwikkeld ge meentebestuur. Bij een opinie peiling van de P.V.V. was er on der andere ook de vraag «Zijn er genoeg kleuterklassen verdeeld over de wijken, zijn er speelplei nen genoeg waaruit we kun nen verstaan dat zij ook begrij pen dat het huidige gemeente bestuur best en paar kleuterklas sen mag oprichten om zelf op de schoolbanken te gaan zitten, een speelplein mag er ook bij. Op een gemeenteraadszitting stak een gemeenteraadslid de vinger in de hoogte om een vraag te stellen waarop de meester on middellijk zei «Zwijgen gij daar!» In Meldert staan er veel bo men en er worden er nog alle dagen bijgeplant al is het soms maar voor een paar maan den wat het geval schijnt te zijn met de boompjes op het kerk pleintje. Bovendien is er ook een groene zone (de mop van het jaar). Maar eerst over die boom pjes gesproken; wel die werden geplant door het gemeentebestuur met de fanfare waarna dan een goede pint werd gedronken. Doch eens terug nuchter denken ze dat deze boompjes ze zijn 1 m hoog het zicht van de kerk- horloge wegnemen en op de ge meenteraadszitting wordt be slist «De boompjes moeten te rug weg!» Doch we vergeven het hen want een vogel kan maar zingen zoals hij gebekt is. Naar het schijnt mag men in een groene zone niet bouwen. Dat kan waar zijn op een ander, doch in Meldert is alles mogelijk dank zij het geld. Mijnheer X ging naar het gemeentehuis vragen of er op zijn stuk grond, gelegen in een groene zone, mocht gebouwd worden. «Dit valt te bezien» klonk het antwoord, doch neem Z als architekt en ik breng het in orde, wat zoveel betekent als geef mij een paar blauwe brief jes. Dus mogen wij aannemen dat er in Meldert geen gemeen teraad nodig is om beslissingen te nemen. Waarom, Heren Ge meenteraadsleden, zijt N daar, is het om met U te laten alchen Aan U de beslissing. Dit is maar één voorbeeld, doch zo kan men er honderden aan halen. Kan men achter U niets verdienen, wel maak dan dat ge wegkomt er is niets te bekomen. HOOGSTRAAT 5, AALST Tel. (053) 24854 Alle formaliteiten binnen en buiten de stad. Korting aan de leden van Bond Moyson. NUREMBERG (A.P.). De Tsjechoslovaak.se schoon heidskoningin van het jaar 1969, mej. Kristina Han- zalova, heeft gisteren in West-Duitsland om politiek asiel verzocht. Het 20-jarig meisje had in Miami Beach deelgenomen aan de verkiezing van Miss World 1970. Zij nam haar beslissing tijdens de tussenlanding in Nuremberg.

Voor Allen | 1970 | | pagina 4