VLAAMS PENSIOEN ZELFSTANDIGEN De poorten gaan dicht van de spinnerij Saey te Herzele Marcel Debusschere tot Socialistische gepensioneer den eisen pensioenverhoging van 10 t. h. Naar oplossing van probleem der lokalen in hel Kon. Aleneum Ie Zottegem t Een weinig verheffende bladzijde in de geschiedenis van Aalst en van de CVP I ZATERDAG 13 FEBRUARI 1971 23e JAARGANG Nr 7 PRIJS PER NUMMER 4 fr. WEEKBLAD VAN DE B.S.P. - ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT VAN DtR BRUGGEN DIEUDONNE 4 (Zie vervolg blz. 2) 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 •mm »|g DUB IttiB Redaktie Administrtaie Publiciteit 52. MOLENSTRAAi 9300 AALST Tel.: 053/24869 Postcheckrekening 95.24.64 Maandabonnement 15 fr. Jaarabonnement: 180 fr. Verantwoordelijke uitgever: Jacques Timmermans 52. Molenstroat - 9300 Aalst DOOR SENATOR Er worden me nog steeds veel inlichtingen gevraagd over die pensioenwet. Ik geef er hier dan ook een korte samenvat ting van. RECHT OP PENSIOEN: Een man heeft recht op pensioen vanaf zijn 65 jaar en een vrouw vanaf haar 60 jaar. Bij vervroegde pensioenaan- vraag vanaf 60 jaar voor de man en vanaf 55 jaar voor de vrouw is er 5 t.h. verlies per jaar vervroeging (tenware men voldoen zou aan welbepaalde normen van het Statuut voor Nationale Erkentelijkheid)In dat geval is er geen ofwel i slechts deels vermindering van het pensioen. BEDRAG PENSIOEN: Het volle gezinspensioen, dus voor man en vrouw tesamen bedraagt 45.529 frank per jaar. Dat gezin mag per jaar over maximum 21 duizend franken inkomsten beschikken om het volle pensioen te kunnen verkrijgen. Het volle pensioen voor weduwen en alleenstaanden bedraagt 30.706 frank per jaar. Om dat volle pensioen te kunnen verkrijgen mag men maxi mum over 14 duizend franken inkomsten beschikken. GEWERKTE PERIODE: Men kijkt eerst na de periode gaande vanaf 1946 tot en met het jaar dat valt voor uw pensioen jaar. Voor wie bijvoor- beeld in 1971 op pensioen gaat telt men na de jaren die ver- lopen zijn vanaf 1946 tot en met 1970 dus 25 jaren. In dat 4 geval is er 4 jaar vrijstelling, men moet dus slechts kunnen bewijzen dat men tussen 1953 en 1970 gedurende 21 jaar in regel was als zelfstandige. Kan men dat bewijzen dan krijgt men het volle pensioen 44/44. v Vanaf 1946 tot en met 1956 moet men zelfs niet gestort hebben, men moet echter wel het bewijs van prestatie als zelfstandige kunnen leveren. Vanaf 1957 moet men alleszins in regel zijn met de vereiste stortingen. Ontbreekt men één van die stortingen dan verliest men 1/44 van zijn pensioen per jaar ontbrekende storting. Ontbreekt men méér dan vier stortingen dan zal men de ganse loopbaan onderzoeken vanaf 1926. Voor de oorlogsjaren wordt men altijd beschouwd als zijnde in regel. WET 9-6-1970: De berekening van de gewerkte periode is vastgelegd in de wet van 9-6-70. Alwie in pensioen ging in de jaren 1946 tot y en met 1961 moet om het volle pensioen te kunnen genieten J Ï2 jaar kunnen bewijzen in de laatste 15 jaar voor het pen- y sioenjaar. Wie in pensioen ging in 1962 moet voor het volle pensioen te kunnen genieten 13 jaar kunnen bewijzen sedert 41946 (in 1963 op pensioen moet 14 jaar bewijzen sedert 1946) 4 (in 1964 te bewijzen 15 jaar sedert 1946) (1985 en 1966 moet j 16 jaar bewijzen sedert 1946) (1967 moet 17 jaar bewijzen se- dert 1946) (1968 moet 18 jaar bewijzen) (1969 moet 19 jaar t bewijzen) (1970 moet 20 jaar bewijzen) (1971 moet 21 jaar 4 bewijzen) dat alles sedert 1946. Dat is slechts van toepassing sedert 1-7-70. Veel gepensio- neerden en weduwen die een verminderd pensioen genieten in- gevolge te weinig prestaties kunnen aan de hand van die nieu- we wet een aanvraag om herziening Indienen op het gemeente- 4 huis van hun woonplaats. ONDERZOEK BESTAANSMIDDELEN: Beschikt een gezin over méér dan 21 duizend franken in- komsten per jaar of een weduwe of alleenstaande over méér da 14 duizend frank inkomsten per jaar dan wordt het geïn- dexeerd pensioen vermindert met het deel dat de toegelaten vrijgestelde inkomsten overtreft. Vanaf 1-7-72 zal het onder zoek naar de bestaansmiddelen vervallen voor de jaren lopende vanaf 1-1-1956. DE WEDUWEN: i Kunnen weduwepensioen genieten indien zij: minstens 45 j jaar oud zijn ofwel 1 kind ten laste hebben ofwel een kind verwachten ofwel 66 t.h. blijvend werkonbekw-aam zijn. t DE AANPASSINGSVERGOEDING: y Een weduwe die niet genieten kan van het weduwenpen- y sioen omdat ze bijvoorbeeld niet voldoet aan de bovenstaande 4 vereisten kan een aanpassingsvergoeding genieten waarvan het y bedrag gelijk is aan één jaar weduwenpensioen. Een weduwe y die reeds pensioen geniet en hertrouwt «rekt 2 jaar weduwen- t pensioen. Die aanpassingsvergoeding wordt in éénmaal uitbe- 4 4 4 4 t 4 Op donderdag 4 januari jl. werd de Ondernemingsraad van de katoenspinnerij Saey te Her zele op de hoogte gebracht, dat de fabriek op korte termijn zal gesloten worden. De beslissing- werd door de beheerraad geno men half januari. Naar het schijnt zou de financiële toestand de laatste 10 jaar zodanig zijn achteruitgegaan dat het prak tisch onmogelijk wordt nog ver der te produceren. Teoretisch is de sluiting voorzien tegen einde maart e.k. De vooropgestelde da tum zou kunnen wijzigen, dit naargelang de werknemers al dan niet uit eigen beweging de fabriek zullen verlaten. De eerste vooropzeggingen werden gegeven op vrijdag 5 februari laatstleden. Aan de personeelsleden zal de wettelijke en konventionele voor delen worden uitgekeerd. Dit ia echter een zeer flauwe troost. Eens te meer gaan ongeveer 130 betrekkingen in het arrondis sement Aalst teloor. Eens te meer worden verschillende werknemers aangewezen tot volledige werk loosheid of pendel. En dit terwij) men in de bevoegde hogere in stanties de problemen van de van de Denderstreek kent, er de mond over vol heeft, doch bitter weinig doet om er aan te verhel pen. Wij kunnen ons terecht de vraag stellen: wanneer zal van wege de overheid doortastend worden opgetreden om aan de nijpende problemen van het ar rondissement Aalst een oplossing te geven? Het is de hoogste tijd! Sekretaris ABVV, Jan Van Der Veken. 1 Dp li De Bisschop werd, zoals lieden van de Volksunie, is moge- niet dienen. «De Gazet van Aalst' 1 De h. De Bisschop werd, zoals wij verleden week aankondigden, tot burgemeester benoemd. Hij werd door de gouverneur van Oost - Vlaanderen beëdigd. Het toeval heeft gewild dat M. De Bisschop die met z'n CVP-vrlenden op zo'n schandelijke wijze zijn handteke ning verloochende onder het ak koord met de BSP, zijn benoeming tot burgemeester diende te ont vangen van een socialistisch mi nister en tevens diende beëdigd te worden door een gouverneur die als socialist bekend staat. «De Gazet van Aalst schreef vo rige week dat «ondanks de politie ke aanvallen die de B.S.P. onder meer nog steeds richt op Marcel De Bisschop, de toekomst wel eens zou kunnen uitwijzen dat in de gegcren omstandigheden diens burgemeesterschap de recente aan gescherpte tegenstellingen metter tijd kan milderen,Wij zijn ge neigd hierop te antwoorden met het gezegde «wij zullen zien, zei de blinde». Maar wie zal nog ver trouwen hebben in het woord of in de handtekening van de huidige vertegenwoordigers van de CVP Dat iu het stadsbestuur een Mar cel De Bisschop misschien minder onverdraagzaam zal zijn ten over staan van de socialistische opposi tie dan een Etienne Bogaert of de lieden van de Volksunie, is moge lijk, zelfs waarschijnlijk. Dat hij in 't rechts schepenkollege allicht minder rechts of enigszins links zal staan, is niet uitgesloten. Maar wij laten ons daarom nog geen stroop aan de baard smeren, zoals (De Gazet van Aalst» probeert te doen. Vooral dan waar deze krant de aap uit de mouw haalt bij het einde van het epistel en schrijft «Het zou oprecht Jammer zijn voor Aalst indien die figuur (Marcel De Bisschop) verder het mikpunt vanweg de BSP blijft». Want, wij zouden de globale image van de stad van Daens en Bijl daarmede niet dienen. «De Gazet van Aalst» had beter, vooraleer eerst op ons beroep te doen, er haar spijt over uitgedrukt dat de image van Aalst zozeer is geschaad geworden, bij onze eigen inwoners en in gans het land, door de woordbreuk, de on betrouwbaarheid en de ongeloof waardigheid van de Aalsterse CVP, Marcel De Bisschop en konsorten. En indien wij vooral De Bisschop vernoemen is het niet omdat wij hem als de voornaamste aanstoker van het verraed beschouwen, maar wel omdat het over hem te pas komt, naar aanleiding van zijn be noeming tot burgemeester. De Raad van Bekeer van de Nationale Federatie van Socialis tische Gepensioneerden kwam in Te Zottegem zit het Koninklijk Ateneum met haar technische af deling werkelijk benepen inzake huisvesting. Het >s een probleem van degelijk uitgeruste lokalen, zoals een beetje overal elders in h Rijksonderwijs. Onze socialistische parlementsleden kwamen tussen bij onze vriend P. Vermeylen, minister van Nationale Opvoeding, teneinde voor deze onhoudbare toestand een bevredigende oplossing te vinden. Thans kregen zij van de minister volgend antwoord: In aansluiting op mijn schrijven van 3 februari tot u gericht kan ik u met genoegen meedelen dat na een grondig onderzoen volgend besluit werd genomen: 1. de werkplaatsen, thans Nijverheidsstraat 24. zullen voorlopig ondergebracht worden in de lokalen van het Koninklijk Ate neum. De aanpassingswerken worden zo spoedig mogelijk uit gevoerd; 2. de P.i.-vleugel, omvattende de ateliers voor houtbewerking, wordt over enkele weken aanbesteed; 3. er zal getracht worden de tweede P.i.-vleugel in 1972-1973 te bouwen. Met kameraadschappelijke groeten. De minister, P, VERMeYLEN. De leerlingen, de direktie en het personeel zullen zeker met vreugde dit belangrijke nieuws vernemen. Het was immers een dringende noodzakelijkheid en een belangrijke stap voorwaarts in de uitbouw van het Rijksonderwijs in het Zottegemse. Bert Van Hoorick, Willy Vernimmen, volksvertegenwoordiger» Dieudonné Vander Bruggen, senator vergadering bijeen op 2 februari 1971. Onderzocht de huidige toe stand inzake de pensioenen: stelt vast dat de waarde van de pensioenen meer en meer verlaagt dat de verhoging van 5 t.h. voorzien op 1 juli 1971 het bestaande verschil nog groter maakt tussen de huidige ge pensioneerden en de toekom stige gepensioneerden; vraagt een dringende oplos sing van dit probleem, in af wachting van de instelling van het pensioen gelijk aan 75 t.h. van het loon van de vijf laat ste of de tien voordeligste ja ren van de beroepsloopbaan dat het hoofdzakelijk objek- tief blijft; vraagt dat de minima bedra gen zouden verhoogd worden met 10 t.h. op 1 juli 1971 en deze vast te stellen op: 78.379 fr. voor het gezin; 62.703 fr. voor de alleenstaan den en de weduwen. anderzijds laat de huidige re glementering op gebied van de belastingen op de inkom sten niet meer toe aan de ge pensioneerden met een «ge zinspensioen» vrijgesteld te worden van belastingen; rekening houdend dat de be lastbare bedragen vastgesteld bij de wet, niet geëvolueerd hebben met de levenskosten; Vraagt opdat het vrijgesteld bedrag voor de gepensioneerden van 15.000 fr. op 20.000 fr. zou gebracht worden en dat de vrij gestelde minima zouden getaabt worden aan de evolutie vaa êt index

Voor Allen | 1971 | | pagina 1