VLAAMS Beschuldigt schepen Van den Eede CVP bestendig afgevaardigde Wim Verleysen van sabotage en maneuvers tegen huidig Aaisters schepenkollege Toerisme in de Denderstreek Ninoofse gemeenteraad stuurt motie naar Eerste-minister GELDKRISIS, KRISIS VAN HET KAPITALISME GELDEN VAN GEWESTELIJKE V.V.V. DIENEN BETER BESTEED B.S.P.-federatie wil gemeenschappelijke aktie voor ekonomische belangen van liet arrondissement Aalst wxmmm Bert Van Hoorick, De hervatting van de politieke aktiviteit woivenijzers en schietgeweren De ekonomische belangen van ons arrondissement (Zie vervolg blz. 2) (Zie vervolg blz, 2) De werkende klasse zal door R. VERDOODT In ons vorig artikel schreven ivij: Arrondissement Aalst expansiegebied wel weer betalen (II) (Zie vervolg blz. 7) ZATERDAG Ml SEPT. 1971 23e JAARGANG Nr 3^ Redaktie - Administratie - Publiciteit 52, MOLENSTRAAT - 9300 AALST Tel. 053/24869 - Postcheckrekening 95.24.64 PRIJS PER NUMMER 5 fr. Maandabonnement: 20 fr. - Jaarabonnement: 240 fr. Verantwoordelijke uitgever i Jacques Timmermans, 52, Molenstraat - 9300 Aalst. WEEKBLAD VAN DE B.S.P. - ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT De politieke werkzaamheden zijn hervat. Bij hun terugkomst uit verlof vinden ministers en parlementsleden zich gekonfron- teerd met een aantal oude en nieuwe problemen. Daar de wet gevende en provinciale verkiezingen normaal in mei 1972 worden gehouden wordt reeds getracht een elektoraal khmaat te schep pen door stellingnamen over kommunrutaire problemen waar over nochtans vóór het verlof akkoorden naren getroffen. De pers is er als de kippen bij om elk politiek nieuws en elke ver klaring in het volle licht te plaatsen er er grote betekenis aan te hechten. Men maakt de balans op van de vraagstukken waarvoor het land zich gesteld ziet. Daarover direkt meer. Ook in ons eigen arrondissement gaan de politieke zeilen geleidelijk aan weer bol staan. Het arrondissementsbestuur van de B.S.P.-federatie Aalst kwam verleden zaterdag samen om de toestand te onderzoeken. Het heeft vastgesteld dat minister Vlerick nog steeds in gebreke blijft met zijn iang beloofd plan tot heropleving van het arron dissement. Het maakt zich ook ongerust over de opname van onze streek in de ontwikkelingsgebieden. Het onderschrijft volledig de motie die door de Aalsterse gemeenteraad werd overgemaakt aan eerste-minister Eyskens desbetreffend en doet beroep op alle gemeenteraden van Let arrondissemeni om dergelijke moties goed te keuren zoals inmiddels ook reeds door Ninove werd ge daan. Het B.S.P.-arrondissementsbestuur besloot deze situatie ter bespreking voor te leggen aan het komitee van de Socia listische Gemeenschappelijke Aktie van het arrondissement. Het meent ook dat het ogenblik er is om tot een brede aktie van In het liberaal maandblad van het kanton Aalst «De Spiegel» komt men terug op de eerste be groting van het huidig C.V P- - VU - P.V.V.-schepenkollege. Mr Van den Eede heeft blijkbaar nog steeds niet verteerd dat deze be groting, die werd ingediend en goedgekeurd door de nieuwe meerderheid met een tekort van 125 miljoen fr., door de bestendi ge deputatie van Oost-Vlaande- ren werd teruggestuurd, met het verzoek aan de nieuwe beheerders van de stadszaken hun huiswerk te hermaken. In «De Spiegel» wijst Mr. Van den Eede er op dat het de eerste maal is dat zo iets gebeurd. In de plaats van er zich rekenschap van te geven dat het ook de eerste maal was dat te Aalst een begroting werd inge diend met een tekort dat het pla fond van ICO miljoen tekort door boorde, begeeft De Spiegel» zich op het gevaarlijke pad van de luizen op andermans hoofd te gaan zoeken en dus de eigen ver antwoordelijkheid af te wentelen door verdachtmakingen aan het adres van anderen. Die anderen zijn dan de plaatselijke B S P. en de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen waaronder de stadsgenoot Wim Verleysen, be stendig afgevaardigde van de provincie Zo schrijft «De Spie gel:, alias schepen Van den Nu alles in het werk wordt ge steld om nieuwe industrie in de Denderstreek te vestigen, dient ook bijzondere aandacht te wor den geschonken aan een specia le tak van de industrie: de toe ristische. Ideaal gelegen tussen twee gro te centra: Gent en Brussel, aan leunend tegen de Vlaamse Ar dennen, heeft onze streek heel wat te bieden; niet alleen aan monumenten te Aalst en Ge- raardsbergen, maar ook aan landschapsschoon. Onze streek biedt de aan een zenuwslopend milieu ontsnapte toerist, oases van rust en verpo zing. Reeds jaren werken te Aalst en Geraardsbergen plaatselijke kommissies voor vreemdelingen verkeer aan de toeristische uit bouw van stad en streek en dit niet zonder resultaat: denken we aan de herstelling en de inrich ting tot museum van het Oud Hospitaal te Aalst en aan het Abdijkomplex te Geraardsbergen. In 1970 werd, ten einde de inspanningen der piaatselijke kommissies te koördineren de «Gewestelijke VVV De Dender streek» opgericht met als bij zonderste leden Aalst, Geraards bergen, Ninove en de «l/alsintjes- streek» (Moorsvl, HerJersem, Baardegem). In de statuten van deze nieu we vereniging lezen we: «De ver eniging, stelt zich tot doel het bevorderen van het toerisme on der al zijn vormen in de Den derstreek, bestaande uit het be stuurlijk arrondissement Aalst min de streek opgenomen in de gewestelijke VVV De Zwalm. Het toeristisch patrimonium van dit gebied te valoriseren, dit patri monium door middel van doel treffende propaganda in binnen- en buitenland bekend te maken... De ekonomische mogelijkheden van het gebied te helpen ontwik kelen in funktie van het vreem delingenverkeer, bij te dragen tot de bescherming van het na tuur- en stedenschoon». De werkingsgelden haalt men uit een jaarlijkse subsidie van de Provinciale Dienst voor Toe risme, maar vooral uit een bij drage van elke aangesloten stad of gemeente naar rato van 1,5 frank per inwoner en per jaar. De gewestelijke VVV stak van wal met het uitstippelen van een «Denderroute» die door de pro vinciale toeristische dienst, ho pelijk in de nabije toekomst, zal voorzien worden van de nodige wegbewijzering. Het moment was gunstig voor de piepjonge VVV «De Faluin- tjesstreek» om een reeds eerder ingericht «oogstfeest> door de VVV Denderstreek te laten be toelagen. De welsprekendheid der faluin- tjespromotors bracht de beheer raad ertoe een flink gedeelte der kasgelden aan dit oogstfeest te besteden. Het feest ging door in juli, uiteraard zonder financiële risi- ko's, zonder grote inspanning dei- organisatoren op gebied van propaganda, zonder uitstraling naar buitenuit en het zwaar gel delijk verlies. Bij het lezen van het verslag van het oogstfeest rijst de vraag of het normaal is dat in een moeilijk te vinden heek van Baardegem een zogezegde toeris tische aktiviteit wordt ingericht, op een iets hoger peil dan een dorpskermis en dit grotendeels met de gelden der steden aange sloten bij de gewestelijke VVV. We vermoeden dat het hier eerder gaat om plaatselijke poli tiekers in het licht te zetten dan om de toeristische uitstraling van de Denderstreek. De beperkte geldmiddelen der gewestelijke VVV zouden dienen aangewend te worden voor doel einden klaar omschreven in haar statuten, in de eerste plaats het valoriseren van het bestaande toeristische patrimonium. De kritiek onlangs verschenen in een weekblad, als zou onze plaatselijke toeristische Industrie nog tot een primitief tijdperk behoren, wijst er op dat er nog veel, zeer veel te doen blijft, veel meer dan het verorberen van ovenkoeken en het met jolijt drinken van plat bier. Albert De Winter Eede: «Vandaag zit de B S P. in de oppositie en worden daarom misschien allerlei maneuvers te gen het nieuwe kollege onderno men van buiten de gemeenteraad uit? Wat heeft de C.V.P.-besten dige deputatie met daarin Wim Verleysen dan tegen de stad? Wil men daar misschien een kollege dat wil werken, saboteren? Daar over moet klare taal worden ge sproken en alle dubbelzinnigheid moet worden ontmaskerd». Men ziet, deze uitlatingen bar sten niet alleen van pretentie, maar zijn zwoel van verdachtma kingen. Zij zijn een onverholen aanval op de h. Wim Verleysen. Zij zijn een beschuldiging aan zijn adres van sabotage van Aalst en het stadsbestuur. Zij houden in dat de bestendige deputatie van Gent het huidig schepenkol lege zou tegenwerken omdat de B.S.P in de oppositie zit. Mr. Van den Eede en zijn nieu we vrienden in het Aaisters kol lege vergeet al te vlug een boel zaken. Vooreerst de sehandeli ke verloochening door de meerder heid van de C.V.P.-Aalst van de ondertekende verbintenis om sa men met de B.S.P. de stad verder te besturen. De B.S.P. zit vandaag te Aalst zomaar niet in de oppo sitie zoals een partij op een nor male' wijze in de oppositie wordt gedrongen. Aalst heeft dat nog niet vergeten en zal het niet zo licht vereoten al hoDen de hh. Wij kregen in de voorbije da gen verschillende positieve reak- ties op ons artikel, dat wij op 28-8-71 publiceerden onder de zelfde titel in verband met de monetaire krisis. Dit heeft er ons toe aangezet de gestelde proble men verder te ontwikkelen. «Wij mogen ons niet laten mis leiden door mooipraters die be ween dat de dollarskrisis voor ons land geen grote weerslag zal hebben, gezien maar 6 t.h. van onze uitvoer naar Amerika gaat. Laten wij ons niet vergissen. Ook op andere markten dan de Ame rikaanse zuilen wij de kapitalis- Nadat de gemeenteraad van Aalst op initiatief van Bert Van Hoorick de alarmklok luidde in verband met het feit dat het arrondissement Aalst niet meer zou in aanmerking worden genomen als expansiegebied, stem de de gemeenteraad van Ninove een gelijkaardige mo tie op initiatief van onze vriend Jacques Timmermans (zie blz. 6). Verwacht wordt dat nog tal van andere gemeentebe sturen dit voorbeeld zullen volgen in deze, voor ons ar rondissement onontbeerlijke tegemoetkoming. tische konkurrentie terugvinden die in Amerika terrein hebben verloren.» Alhoewel men geen groot Marxistisch ekonomist moet zijn om die stelling te vinden en in te nemen, stonden wij er toen wij ze publiceerden ongeveer mee alleen. Op het ogenblik dat wij dit schrijven vinden wij dat standpunt in de meeste Belgische bladen bevestigd. Dus onze vrees voor vermindering van onze uit- voermogelijkheden en daarmee gepaard gaande stijging van de werkloosheid was en blijft ge grond. Eerste besluit: De werknemers die morgen werkloos worden zijn de eerste slachtoffeis van de Amerikaanse maatregelen en van het kapitalistisch krabbengevecht om de afzetmarkten.

Voor Allen | 1971 | | pagina 1