AALST LEDE MOORSEL Erpe Herdersem NIEUWERKERKEN Kandidaten met grote verdiensten hun aantal kinderen Debat„Wat met de hedendaagse kunst Drie Engelse kunstenaars in Reform Geslaagde samenkomst Belotting S.V.V. Socialistische Gepensioneerden- bond Zeer geslaagde algemene ledenvergadering Gemeenteraadszitting Belotters- kampioenschap Rode Valken - Jeugdatelier Nieuws rond de verkiezingen Regeling voor vervoer naar stembureel St.-Maartensfeest Berichten Kiezen per brief Gezellig samenzijn Spreekuur burgemeester MEN WERFT AAN Wij kregen in de brievenbus reeds talrijke brieven van kandi daten die zich beroepen op hun verdiensten. Daaronder zijn er van de C.V.P., zoals 'ienri Van der Veken, kandidaat op de CVP- lijst voor de provincie, die zich op hun aantal kinderen beroepen. Daar gelaten dat Henri Van der Veken nogmaals in de C.V.P. ach teruit w-rdt geschoven ondanks hij oud K.A.J.-leider. oud-propa gandist van het A.C.V., schepen van de stad Aalst, organisator van kaartwedstrijden en derge lijke meer is, Henri pakt er voor de verkiezingen mee uit dat hij vader van vijf kinderen is. Wij vragen ons af wat dat met de verkiezingen heeft te maken. Daar kan toch niemand aan doen tenzij hij zelf! En zoveel moeite moet dat toch niet kosten dat hij dit als een verdiens;ten over staan van het kiezerskorps wil laten gelden. In de New Reform Gallery, Schoolstraat 17 te Aalst, gaat dinsdag 2 november te 20 u. 30 een debatavond door met als te- ma: „Wat met de hedendaagse kunst?". Voor de gelegenheid zorgde Reform voor een primeur. Nie mand minder dan Klaus Groh, een in Duitsland levende Pool, en auteur van het wereldver maarde boek „If I had a mind..." zal het probleem inleiden. Gezien deze eksklusiviteit ver wacht Reform op zijn minst al les wat zich in Aalst en omge ving interesseert aan kunst. De toegang is vrij en Reform zorgt voor een ontvangst. Er wordt ge zorgd voor een vertaler. Vrijdag 5 november te 21 u. opent in de New Reform Gallery een tentoonstelling met werk van drie Engelse kunstenaars: Alan Green, Peter Kaltehof en Antanas Braadys. Deze tentoon stelling kwam tot stand, dank zij de samenwerking tussen de galerijen Annely Juda Fine Art, Londen, en de inrichtende gale rij Reform. Deze tentoonstelling is geopend tot 29 november op woensdagen en donderdagen van 17 tot 19 u., op vrijdagen van 17 tot 21 u., op zaterdagen van 10 tot 12 u. en van 15 tot 18 u., op zondagen van 10 tot 12 u. De vernissage en tentoonstelling is voor iedereen vrij toegankelijk. Op zaterdag 23 dezer had onze gratis koffietafel plaats. We mochten ons verheugen op de komst van een 70-tal simpatisan- ten; de vrouwen waren in de meerderheid Na het verorberen van de pistolets met koffie hield onze voorzitter Alois Van Den Bossche een korte toespraak aan gaande de komende verkiezingen. Hij schetste klaar en duidelijk hoe de vervroegde verkiezingen er gekomen waren. Na deze geslaag de toespraak was het voor alle aanwezigen zeer duidelijk dat ze niet anders zouden kunnen dan voor de Socialistische Partij hun stem uit te brengen. In de zaal werden nadien affichen uitge deald om vensterpropaganda te maken voor onze BSP. Er was na dien nog veel pret in ons zaaltje, een klein zangkoor zorgde er voor de stemming zodat ieder na deze geslaagde samenkomst tevreden kon huiswaarts keren. Een woord van lof verdient onze S.V.V. af deling welke bereid was geweest om hun diensten aan te bieden voor het opdienen van de goede koffie en pistolets. Nogmaals onze dank aan al de aanwezigen. Wat betreft het vervoer van ouden van dagen of mensen die zich slecht kunnen verplaatsen om hun kiesplicht te vervullen, gelieve naam en adres kenbaar te maken aan iemand van ons be stuur of in het lokaal, zult dan afgehaald worden op het uur dat U opgeeft. Vorige week is er verkeerdelijk in ons blad vermeld dat de eerste belotting doorgaat op 30 novem ber De juiste datum is de zater dag 30 oktober, 500 fr. vooruit in geld wordt afgespeeld. De inleg is 20 fr. Het klassement lóópt over 6 speeldagen. Telkens te spelen de vierde zaterdag van de maand te 20 uur. De belotting van «De Ka- pellevrienden» vindt plaats <n het Volkshuis bij Rubbrccht Kamiel. Iedereen is welkom. Maandag 25 oktober heeft in het Volkshuis, in het raam van de parlementsverkiezingen, een klubavond plaatsgevonden. Zeer talrijk waren de vrouwe lijke militanten die deze toelich tingsvergadering bijwoonden. De kdn. B. Van Hoorick, W. Vernimmen en J. Van Droogen- broeck voerden er het woord. Na de inleiding van voorzitster gez. Emilienne De Smedt, was het kd. Vernimmen die punten uit het verkiezingsprogramma te kennen gaf. Hij beklemtoonde dat de BSP een programma naar voren brengt dat werkelijk kan verwezenlijkt worden. De welvaart in het gezin is meestal dank zij de arbeid van de vrouw, aldus spreker. Hij leg de de nadruk op het versohaffen van gemeenschapsvoorzieningen. Vervolgens kwam kd. B. Van Hoorick aan het woord. Hij had het over de bestaanszekerheid, werkverschaffing en de stijging van het inkomen. Met tastbare feiten uit het verleden bewees hij dat de BSP de enige partij is waar de arbeiders kunnen en mogen op rekenen. De vermindering van de mili taire dienst tot 10 maanden, een vergoeding voor de soldaten ge lijk aan de werklozensteun, bracht hij eveneens in het mid den. Voor de jeugd pleitte hij voor eigentijdse aanpassingen en de meerderjarigheid op 18 jaar. Wat het streven van de vrouw betreft naar gelijkheid van de geslachten, is voor onze partij niet nieuw, bevestigde kd. Van Hoorick. Hij verwees naar de be ginselverklaring van de BSP in 1894, het handvest van Quareg- non. Het recht en de middelen op gezinsplanning werden aangesne den. Het eenvormig maken van de kinderbijslagen staat op het programma. In zijn laatste be toog deed hij een oproep tot de aanwezigen om allen samen te ijveren opdat het kiezerskorps op 7 november de nodige macht zou verstrekken aan de BSP, om haar vooropgesteld programma uit te voeren. Kd. Van Droogentoroeck nam als derde spreker het woord. Hij gaf de nodige richtlijnen om geldig te stemmen. Hij benadruk te het belang van de verkiezin gen voor de provincie. Verder sprak hij over 't recht vaardig verdelen van het natio naal inkomen, de ekonomische decentralisatie en de ekonomi sche planning. Spreker eindigde met beroep te doen op de vrou wen om op hun beurt ons ver kiezingsprogramma te propage ren voor een socialistische over winning op 7 november. Tot besluit haakte voorzitster gez. E. De Smedt in op de pro pagandistische rol van de vrouw. Zij belichtte onze klubavond, ge pland op 15 november a.s., waar pgt. Piet Van Eeokhaut, doctor- jurist, zal handelen over „De fa miliewetgeving op een keerpunt". Een omhaling voor het kies- fonds bracht 2.100 fr. op. Algemene vergadering op woens dag 3 november om 15 uur, in het Volkshuis Holmdries 11 Aalst zal in het teken staan van de parlementsverkiezingen. De ka meraden B. Van loorick W. Vernimmen en J. Van Droogen- broeck zullen een toespraak hou den. - Het bestuur verwacht een tal rijke opkomst. De B.S.P. mag op 7 november op al onze gepensioneerden reke nen. Stem B.S.P. nummer 8. Zondag 24 oktober jl. greep een algemene vergadering plaats in het Volkshuis te Lede. Deze was uiterst goed geslaagd en stemt ons vol vertrouwen voor de a.s. parlement®- en provinciale ver kiezingen. In de namiddag waren de SW- leden uitgenodigd op een koffie tafel met lekkere krenten- en boterkoeken. Stemmige muziek bracht een warme sfeer onder de aanwezigen en de gratis tombola, met mooie prijzen, werd zeker goed onthaald. Te 19 u. was het Volkshuis werkelijk te klein om al de aanwezigen een zitplaatsje te bezorgen. Kd. Victor Troch, voorzitter van de BSP-afdeling Lede, open de de vergadering en dankte de talrijke aanwezigen voor hun op komst: Het is met fierheid dat wij vaststellen dat de arbeiders beweging van Lede nog steeds gehoor geeft aan de oproep van de Socialistische Partij en het socialistisch woord wenst te aan horen. Met een zekere geruststelling gaan wij dan ook naar de ver kiezingen omdat wij, de Socia listische Partij, onze beloften tegenover de kiezers hebben vol bracht. Een partij die haar verkie zingsprogramma in koalitie met een andere politieke party kan tot stand brengen, mag zeker fier gaan over het geleverde werk. De kiezers kunnen nu oordelen of het goed was of niet met de socialisten in de regering. Vandaag biedt de Socialisti sche Partij zijn nieuw kiespro- gramma aan. Het is een pro gramma, zeker niet lichtvaardig, maar een programma dat kan verwezenlijkt worden. Het pro gramma is stoutmoedig, voor mo derne mensen in een moderne tijd, aldus de voorzitter. Het woord werd dan verleend aan volksvertegenwoordiger Bert Van Hoorick, die onder luid ap plaus het woord nam. In zijn sympatieke en ook gemoedeiyke spreekbeurt zegde hij o.m.: Het land heeft een grote politieke macht nodig, die nationaal gelild is voor Walen, Vlamingen en Brusselaars, een politieke macht die in staat is de rechten van VI.AA.VIS WEEKHLAl» VOOH ALLEN leder van onze gemeenschappen en gewesten 'te doen eerbiedigen. De BSP meldt zich aan ais de ze macht. De BSP is een partij die verwezenlijkt wat ze belooft. Het bilan der verwezenlijkingen van de regering, waarin de so cialisten loyaal hebben meege werkt, is indrukwekkend. Thans staan wij voor een ekonomische toestand die opnieuw dient her- opgewekt, dat is de voornaamste bekommernis van de BSP. Wij, socialisten, willen voor de volgende jaren een politiek die in het teken van het sociale zal ge plaatst worden. Voor het gezin, de vrouw, de jeugd. Voor onze gepensioneerden. Voor onze jon ge mannen kortere legerdienst. Gezonde financiën, stevige munt. Werk voor iedereen, aan vol waardig loon. Ter solidariteit on der alle mensen in de wereld. Ziedaar het programma van de socialisten, het is stoutmoedig en zeker niet demagogisch. Het is de wilsuiting van een grote partij, die meent dat het ogen blik daar is om aan alle geschil len een einde te stellen. De taak dient vastberaden aangepakt, on- getwyfeld moeilijk, maar het zal de weg openen voor de generatie van vandaag en morgen, voor grotere veiligheid en welvaart, naar de kulturele en sociale ont voogding. Dus allen gestemd voor nr. 8, voor de socialisten. Langdurig handgeklap en leve onze Bert en die socialisten. Ter- wyi de Internationale werd ge heven, besloot deze uitmuntende spreekbeurt. Voorzitter V. Troch dankte on ze spreker, waarna Maurice Min- nebo, provinciaal raadslid, het woord nam. Hij herinnerde aan de zeer goede verwezenlijkingen van onze socialistische ministers in deze regering en vroeg verder om ook deze maal sterk te stem- 'men voor de socialisten, zowel voor Kamer, Senaat als voor de provincie. Daarop stelde Troch voor dat Maurice minstens 1.000 voorkeur stemmen moest halen en vroeg aan iedereen om voor Maurice te stemmen. De voorzitter gaf nog enkele raadgevingen inzake stemmen, waarna hij vroeg om een geld- omhaling voor de kiesstryd; de ze bracht 2.442 fr. op. Tot besluit een kosteloze tom bola met talrijke waardevolle prijzen, die heel wat vrienden gelukkig maakte. Stem voor nr. 8, voor kracht en macht Wanneer deze regels verschij nen zal onze gemeenteraad op maandag 25.10.71 volgende punten behandeld hebben 1) Begroting 1972 der C.O.O.; 2) Begroting 1972 der kark- fabriek; 3) Vernieuwen van de taks op de motorvoertuigen 4) Aangaan van een lening van 138.0U0 fr. voor toetreding tot de interkommunale T.M.V.W.; 5) Aangaan van een lening van 836.000 fr. voor betaling der groepskosten aan de gemeen te Meldert wegens aanleggen van het waterbedelingsnet; 6) Aangaan van een lening van 148.000 fr. als aandeel der ge meente in de herstellingswer ken aan de St.-Gudulakapel; 7) Aangaan van een lening van 58.000 fr. als aandeel der ge meente in de vernieuwing van het torenuurwerk: 8) Herziening der beslissing van de geme. nteraad van 6.5.71, betreffende de aankoop van de grond van de oude spoor wegen; 9) Aankoop van grond van de oude spoorweg, vak Boekveld- baan tot Stationstraat; 10) Inrichten van bijzondere les sen in de Franse taal; 11) Kennisname van het besluit van de h. Gouverneur van de provincie van 1.10.71 houden de schorsing van de gemeen teraad van 18.8.71, betreffen de vergoeding voor de land bouwtellingen en wijzigingen van deze sli.ssing 12) Verlenging van het kontrakt voor het lijkenvervoer; 13) Vaststelling van de vergoe ding voor het aanleggen van het rijksregister. 14) Herziening van het geldelijk statuut voor het auibt van ge- meentesekretaris. Verslag omtrent het verloop van deze zitting volgt toekomende week. Het traditioneel jaarlijks belot- terskampioenschap ingericht door de BSP start op zondag 21.11.71 om 18 u. 2.500 fr. prijzen vooruit over 4 zondagen. Op zaterdag 30.10.71 wordt er gestart met een jeugdatelier in het Klubhuis. Er wordt gerekend op een talrijke opkomst en men wordt verzocht een schaartje mee te brengen. Interessant! U kunt meehelpen aan de ver- kiezingskampagne door een BSP- affiche aan u venster te hangen. Denk niet dat het weinig zin beeft, laat zien dat Erpe wil mee helpen aan de overwinning van de BSP. Affiches en plakbanden kunnen bekomen worden bij de voorzitter en de sekretaris van de partij. Op zaterdag 30 oktober zal onze afdeling meerijden in de verkiezings-autokaravaan. Al wie een auto bezit en zich kan vrijmaken wordt verwacht. Samenkomst aan de Halt- Vijfhuizen om 13u30. Wanneer u op 7 november uw kiesp'icht volbrengt en u stemt BSP. kunt u een voorkeurstem plaatsen achter onze schepen J. De Wolf als 5e kandidaat op de provinctclijst, zo getuigt u uw sympatie aan onze kandidaat. Wie wenst vervoerd te worden naar het stembureel dient het uur van afhaling op te geven aan een bestuurslid. Op zondag 31 oktober om 18 uur komt de sint naar ons lokaal met geschenken voor de k'eintjes. Ouders, komt met uw kinderen naar ons lokaal en laat hen ge nieten van het speelgoed die zal uitgedeeld worden. Kd. Van Hoo rick zal de Sint verwelkomen en ook enkele woorden richten tot de aanwezigen. De sekre!aris Personen die zich moeilijk kun nen verp aatsen om op 7 novem ber hun kiesplicht te volbrengen, kunnen steeds beroep doen op onze gratis autodienst die bet partijbestuur ter beschikking stelt. Het volstaat naam en adres, en gewenst uur van afhalen, ken baar te maken aan een bestuurs lid of in het lokaal bij Van We- semael, Dorpstraat. Het bestuur Zoa's geïntresseerden wel al zullen gelezen hebben in Voor Allen, volstaat het een aangete kende (door wet voorgeschreven) brief te richten aan de burge meester en dit vanaf de 30e tot 5 dagen vóór 7 november. In die brief dient een bewijs van ziekte, afgeleverd door de dokter, bijgevoegd. De kiesbrief die vervolgens wordt toegestuurd, dient met een zwart potlood in- gevu'd en eveneens aangetekend verstuurd. Het bestuur Wij verwachten u allen op ZA TERDAG 30 OKTOBER TE 18 u. in de zaal «Rio», bij Leonieken, voor het gezellig samenzijn. Spreekbeurten door kd. volks vertegenwoordiger Van Hoorick en burgemeester Hooghuys. De aanwezigen kunnen deelnemen aan een gratis tombola en de avond wordt verder opgeluisterd door het orkestje «The Litt'e Band». Het bestuur Kd. Hooghuys heeft voor de periode van 2 november tot 4 november spreekuur van llu30 tot 12u30 in het gemeentehuis. A. DIENSTJONGENS Voor verschillende ministeries. Leeftijd minstens 18 en geen 30 jaar oud zijn op 1 november 1971. Studie geen diploma ver eist. Proef gewoon opstel en ge woon rekenkunde. Aanvraag eksamenformuiier aanvragen in postkantoor, er takszegel van 80 fr. doen opplakken, invullen en ondertekenen. Er een attest bij voegen van het schoolhoofd ver klarende in welke taal gij uw on derwijs hebt genoten en dat alles dan per gewone briefomslag stu ren aan het adres Vast Wer- vingssekretariaat, Rijksadmini- stratief Centrum, 4 Esp'anadege- bouw, 1070 Brussel, alwaar uw aanvraag moet toekomen uiterlijk tegen 16 november 1971 (is uiterst interessant aanbod voor jongens die niet sterk geletterd zijn). B. OPSTELLERS Voor de Posterijen 366 betrek kingen te begeven. Leeftijd hoogstens 30 jaar oud zijn. Stu dies hoger middelbaar onder wijs (diploma of getuigschrift) of A2 of gelijkgesteld diploma of ge tuigschrift. Proef algemene vorming en konversatieproef. Aanvraag schrijven naar het Vast Sekretariaat voor Werving van het Rijkspersoneel, met ver melding dat u wenst deel te ne men aan proef D-6682 voor op stellers, omzendbrief nr. 10 van 4 oktober 1971, met als uiterste datum voor inschrijving 16 no vember 1971. C. TECHNICIENS - SPECIALISTEN STERKSTROOM Voor Regie T.T. Leeftijd maximum 35 jaar oud zijn op 30 september 1971. Diploma of getuigschrift A2 of B2 of gelijkwaardig getuigschrift. Aanvraageksamenformuiier aanvragen in postkantoor, er een takszegel van 120 fr. doen opplak ken, invullen, ondertekenen, er een door het gemeentebestuur ge wettigd afschrift van diploma of getuigschrift aan toevoegen en dat alles sturen per gewone om slag aan het adres R.T.T., De partement Personeel, 6e Bureau, 42 Paleizenstraat, 1030 Brussel, alwaar uw aanvraag moet toeko men uiterlijk tegen 16 november 1971. OpmerkingVoor alle nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het adres Senator Van der Bruggen Dieudonné, Parkstraat 7. Geraardsbergen, tel. 054/413 31. of tot onze mandatarissen op hun zitdagen. V.D.BD

Voor Allen | 1971 | | pagina 4