VLAAMS I I V Wie is vrij van legerdienst NOG STEEDS GEEN REGERING De bomen zullen staande sterven te Aalst Stilstand van trein 2754 (Zottegem 5.42 naar Brussel) te Haaitert 23e JAARGANG nr. SJL ZATERDAG 25 DECEMBER 1971 PRIJS PER NUMMER 5 fr. WEEKBLAD VAN DE B.S.P. ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Van der Bruggen Dieudonné Redoktie - Administratie - Publiciteit 52, MOLENSTRAAT - 930C AALST Tel. 053/24869 - Postcheckrekeaing 95.24.64 Maandabonnement: 20 fr. - Jaarabonnement: 240 fr. Verantwoordelijke uitgever Jacques Timmermans, 52, Molenstraat 9300 Aalst. door SENATOR Veel jongelingen kennen de wet niet en verspelen de kans op vrijstelling van legerdienst. Hier enkele nuttige inlichtingen in verband ermee. 1) Lichtingsklasse Men behoort tot de klasse van dat jaar waarin men 19 jaar oud wordt. 2) De aanvraag om uitstel of vrijdom Is in te dienen op het gemeentebestuur uwer woonplaats. Let goed op, in de maand januari van dat jaar waarin ge 18 jaar oud wordt. Indien ge die aanvraag doet omwille van gebrek of wegens ziekte dan moet u er een dokters attest aan toevoegen. Alwie geen definitieve vrijdom be kwam en slechts één jaar uitstel kreeg, mag niet vergeten dat, indien hij voor om het even welke reden verder uit stel wil. hij aile jaren zijn aanvraag moet vernieuwen in de loop der maand januari. 3) Wie kan gewoon uitstel bekomen? Hij die KOSTWINNER is en die dus geld verdient om te voorzien in het onderhoud van 1) Zijn ouders of zijn grootouders, zelfs van plat- vreeinde mensen. Ze moeten echter minstens 60 jaar oud zijn en voor de grootouders en de vreem de mensen moet de jongeling er tevens minstens vanaf zijn 14 jaar mee samenleven. 2) Ook hij die kostwinner is van één of meer ver weesde broers of zusters. Voor uitstel als kostwinner mogen de netto belastbare inkomsten in dat gezin slechts 56.000 fr. per jaar berei ken -f !4 per persoon ten laste. Als kostwinner bekomt men na 5 gewone uitstellen zijn definitieve vrijdom. Het doet er zelfs niet toe of men intussen gehuwd is of niet. Hij die reeds als soldaat werd opgeroepen en ingevolge wijzigingen in het gezin kost winner werd, kan onmiddellijk afzwaaien. Dat geldt ook voor de jonggehuwde soldaat die weduwnaar werd en kinderlast heeft. Men moet dan een aangetekend schrij ven richten tot de Goeverneur der Provincie. 3) Krijgen slechts gewoon uitstel en moeten later wel soldaat worden de student of jongeling ge bonden door een leerkontrakt. Ook hij die onmis baar is in het landbouwbedrijf of in de nijver heids- of handelszaak van hemzelf of van zijn ouders. 4) Wie kan definitieve vrijdom bekomen? 1) De kostwinner na 5 jaar gewoon uitstel bekomen te hebben. 2) De weduwnaar met kinderlast na 5 jaar gewoon uit stel verkregen te hebben. 3) Hij die behoort tot een gezin met minstens zes kin deren en dus in het totaal nog minstens 5 broers of zus ters of halfbroers of halfzusters in leven heeft. Het heeft geen belang of die gehuwd zijn of niet. (Opmerking in die gezinnen kan men zelfs nu een tweede jongen vrij gesteld krijgen indien de oudere vrijgestelde broer be hoorde tot de klas 1967 of vroeger). 4) Hij die reeds twee broers had die soldaat waren. 5) De jongeling die maximum 23 jaar oud werd in 1971 en minstens 1 kind ten laste heeft dat moet geboren zijn vóór 1-1-1972 5) Wie wordt afgekeurd? 1) Hij die definitief ongeschikt werd verklaard voor de legerdienst ingevolge ziekte of lichamelijk gebrek. 2) Men kan u ook voor één jaai afkeuren. Het volgende jaar moet men u dan definitief afkeuren ofwel u binnen roepen. 6) Militieraad De Provinciale Militieraad beslist over tijdelijk uitstel of definitieve vrijdom. Men kan tegen die beslissing be roep aantekenen (de nodige uitleg hoe men beroep aan tekenen kan staat vermeld op het bericht dat men thuis besteld krijgt). 7) Nadere inlichtingen Voor alle nadere inlichtingen kunt u zich steeds wenden tot het adres van senator Van der Bruggen Dieudonné. Parkstraat 7, Geraardsbergen, tel. 054-413.31 ofwel tot onze mandatarissen op hun zitdagen. We staan kosteloos ter uwer beschikking. Op het ogenblik van het ter perse gaan diende de Koning een nieuwe formateur aan te stellen. De h. Eyskens had inder daad besloten zijn formatie opdracht aan de Koning terug te geven nadat het dinsdag avond onmogelijk bleek de standpunten van B.S.P. en C.V.P./P.S.C. te verzoenen. De onderhandelingen spron gen inderdaad af tussen beide partijen omdat geen overeen komst kon worden bereikt op hef. vlak van het onderwijs en de kultuurautonomie. Aldus verklaarde B.S.P.-me- devoorzitter Leburton Aangaande de kulturele politiek zijn wij voor de eer biediging van de wettelijke schikkingen. Men heeft van ons echter veel meer geëist en er een interpretatie willen aan geven, wat tot gevolg zou hebben dat de begroting van Nationale Opvoeding zou val len onder de bevoegdheid van de kuituurraden. Zij lieten op merken dat dit zou indruisen tegen de wet. Volgens Leburton kwam het onderwijsprobleem tijdens de onderhandelingen op een on voorziene wijze ten berde. Het vraagstuk werd reeds ruimschoots besproken en er werd over deze kwestie reeds een principeovereenkomst be reikt. Het is op de schoolkwes tie dat de moeilijkheden ziin ontstaan Leburton dacht dat de B.S.P. zonder sektaris me de besprekingen heeft ge voerd Aan dit vraagstuk moet een oplossing gegeven worden overeenkomstig de ideeën van '71. We vragen een inventaris van alles wat tijdens het 12- jarig bestaan van het schoc/- pakt werd verwezenlijkt. We vragen dat de kwesiie zou ge rationaliseerd worden en zijn tevens voorstander van de pluralistische school,» aldus Leburton. SCHOLENBOUW Voor wat betreft de scholen bouw houden we er een eigen formule op na, verklaarde Le burton We waren bereid de bouw van scholen, die voor de een en de andere nodig zijn, onder ogen te nemen. In ver band met het schoolpakt meet worden opgemerkt dat het door drie partijen werd onder tekend. Het zou gevaarliik en paradoxaal zijn dat slechts twee partijen verbintenisen zouden aangaan, terwijl de derde partij bij de diskussie niet is aanwezig geweest. De Kapucienenlaan. de Léo de Béthunelaan en de Parklaan hebben het genoegen de oudste betonweg vei harding van het land ie bezitten. Deze antikwitelt biedt echter heel wat nadelen: de bewoners van de «Boule vard» worden 's nachts opge schrikt door het gehots en geram mel van vrachtwagens. de weggebruikers zijn regel matig gevangen in verkeersop stoppingen veroorzaakt door het te smalle profiel en de twee mo numentale hindernissenrond punt van de Haring en flessen hals van de Koolstraat. Een "nieuw profiel werd door het Ministerie van Openbare Werken gepland de rijstroken zouden worden verbreed ten koste van de middenberm met fietspad, 138 platanen zouden moeten wor den gerooid en vervangen door een nieuwe beplanting op een middenberm van 1.40 m. Samen met de verbreding van de kleine ring werd gepland het rond punt aan de Haring te doen verdwijnen; dank zij lichtsigna- lisatie zou het verkeer daar een vlotter verloop kennen. Van de Gentsestraat tot de Koolstraat zouden de reeds onteigende wo ningen worden gesloopt, de weg verbreed en het nu ingekete'.de Astridpark doorgetrokken tot de verbinding Kapucienenlaan Gentsesteenweg. De aanbesteding werd gepubli ceerd... en dan De bewoners van de Kapu- cienen- en Léo de Béthunelaan hielden een protestvergadering. Het A.C.W. kreeg stedebouw- kundige en verkeerstechnische aspiraties. Een C.V.P.-senator vertolkte het piotest te Brussel. Minister De Saeger schorst de aanbesteding. Een niets vermoedend schepen kollege moet via een bericht in de Bouwkroniok de schorsing van de aanbesteding vernemen. «De bomen zullen verder blij ven wortel schieten, maar «Men ls boos te Aalst» (tem 6tadhuize) «Men is boos te Gent» «Men is boos te Brussel» dixit «De Gazet van Aalst. Wij houden van groen en van bomen en zijn dus niet boos, wel verwonderd, daarom volgende vragen Is het normaal dat een klei ne groep mensen een beslissing afdwingt die toch veel meer men senrechtstreeks aanbelangt (wijk bewoners in bredere zin, wegge bruikers enz.)? Is hier objektief pro en con tra afgewogen in het voordeel van de oplos sing pleit toch de verbetering van het wegdek, het verminderen van het verkeerslawaai, de uit voering van de aanplatingen in de nieuwe middenborm, het ver fraaien van de stadsinkom door het doortrekken van het Astrid park, het oplossen van de ver- keershindernis aan de Koolstraat. Is het niet de weerzin der bewoners van de Kapucienen- en Léo de Béthunelaan, iets te zien veranderen aan het vertrouwde beeld van de «Boulevard», dat hun tot protest heeft aangezet Het bewonen van de «Boule vard» is voor een Aalstenaar al tijd een statussymbool geweest. De «Boulevard» blijft wat hij was. Een wenk voor de h. De Neve, schepen van Openbare Werken Voor alle verdere ontwerpen te Aalst, laat alles goedkeuren door de Provincie en door Brussel, maar vergeet nooit meer de plan nen te laten goedkeuren door het A.C.W. A. Da Winter N.V:D.R. Te noteren valt dat het niet een werk van de stad is, maar wel van het Minis terie van Openbare Werken. Nu Aalst de kans had op de uitvoering van een groot Staats- werk, hebben enkele mensen door hun onbesuisd optreden, de uit voering van dit werk op de lange baan geschoven. Onze vriend Bert Van Hoorick, Volksvertegenwoordiger, kwam op vraag van vrienden uit Haaitert tussen bij de Nationale Maat schappij der Belgische Spoorwe gen, teneinde een stilstand te Haaitert te bekomen van trein 2754 op de lijn Zottegem-Brus- sel. Hier volgt aldus het gunstig antwoord van de Maatschappij Zoals wij U in ons schrijven van 3 november beloojcl hadden, hebben wij het door U gestelde probleem, tijdens de vergadering voor de nieuwe dienstregeling, ingaande op 28 mei 1972, opnieuw onderzocht. Wij hebben de eer U te kunnen melden dat van voornoemde da tum aj trein 2754 om 6.04 uur te Haaitert zal stoppen. ?let de meeste hoogachtingg. Namens de maatschappij, LEFEBVRE. Voorwaar een prachtig resul taat voor de pendelaars naar Brussel uit Haaitert en omgeving.

Voor Allen | 1971 | | pagina 1