^AALST HERRIE IN DEC.V.P. OVER DE BOMEN VAN DE KAPUCIJNENLAAN i Hei CVP-VU-PVV-besluur en de aanwerving van stadspersoneel lakiloos schepenkollege Dienstregeling Nieuwjaarsverloi bij de sladsdienslen 3 KAIMTOM Aalsterse partijruzies nog eens schadelijk voor de stadsbelangen BEGRAFENISSEN G. DE SWAEF Geen Jaarbeurs in 1972 Gouden bruiloft Gemeenteraad Middenstanders willen zelf hun voorzitter van Stedelijke Middenstandsraad kiezen Programma karnavalfeesten 1972 ONDER AUSPICIËN VAN DE DIENST VOOR VOLKSONTWIKKELING AFSPRAAK MET TIJL TekstJULIEN HAMELINCK Regie: RUDI VAN VLAENDEREN Sedert Jaren wordt van Aalst uit geijverd voor de uitvoering van staatsworken die ons we gennet moeten verbeteren. Dit is het geval geweest voor de nieuwe grote ring. Een eerste gedeelte, T, Boudewijnlaan, kwam tot stand onder de liberale minister van Openbare Werken, de h. Vanaudenhove. en volgend ge deelte, de h. Hartlaan en de Leo- poldlaan, weird verwezenlijkt door de socialistische minister, wijlen J.J. Merlot, het derde gedeelte, de Albrechtl., kwam tot stand ondier de socialistische minister Bohy. Telkens waren het de Aals terse socialistische volksvertegen woordiger B. Van Hoorick, die zich had ingespannen om de uit voering van deze werken van hun socialistische minister van Openbare Werken te bekomen. Zeven jaar geleden werd dan de h. De Saeger van de CVP, mi nister. In talrijke tussenkomsten drongen onze vertegenwoordig s aan op de voltooiing van de gro te ring tussen de H. Hartlaan en de Boudewijnlaan over de Den der en de sporen van Kerrebroek. Ook vanuit het Aktiekomitee voor Ekonomische Expansie, geleid door de h. Moeyersoen, werd re gelmatig op deze werken aange drongen. OP dit ogenblik is dan aan de Dendermondsesteenweg de eerste paal geslagen voor de overbrugging van de spoorwegen. De nieuwe brug over de Den der maakt deel uit van een an dere aanbesteding die nog moet gebeuren. Maar de werken zijn gepland en dienen in enkele ja ren te worden uitgevoerd. Van wege de CVP van Aalst is hier voor nooit veel belangstelling ge toond. De plaatselijke CVP- volksvertegenwoordiger, de heer Wilelms toonde steeds de koude schouder en stuurde zijn kat naar de besprekingen die door vertegenwoordigers van Aalst met de minister of zijn kabinetschef terzake werden gehouden. De re den hiervoor was de naijver tus sen Willems en Moyersoen, geenszins om ideologische, maar om zuiver persoonlijke redenen. De twisten en kruiperijen in de CVP beletten een eensgezind op treden van Aalst bij de minis- Sedert geruime tijd ook wer den door de provinciale diensten van het ministerie van Openbare Werken, plannen gemaakt om het oude wegdek van de Park laan, de Leo De Bethunelaan en de kapucijnenlaan te vernieu wen en bij deze gelegenheid ook te moderniseren. De flessenhals aan het einde van de Gentse- steenweg, uitgevend op de Kapu- cijnenlaan, diende hierbij te ver dwijnen. De nodige onteigenin- geil gebeurden hiervoor, gespreid over de laatste jaren. Wegens de uitvoering van het verbredings- pian van de autosnelweg tussen Aalst en Gent en de daarmee ge paard gaande werken op Aalst en Nieuwerkerken, kwam er on verhoeds sohot in het plan van de modernisering van de kleine Aalsterse ring en van het rond punt aan de Haring. Het stads bestuur kon in zijn nopjes zijn, vermits de Staat de modernise ring van de Parklaan, de L. De Bethunelaan en de Kapucijnen laan. een werk van miljoenen, ging uitvoeren, zonder dat de stad Aalst hiervoor zelfs maar ook één enkele pennetrek moest zetten of ook maar één frank uitgeven. Schepen De Neve kreeg inzage van de plans. In de ste delijke kommissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening werden zij ter kennis van de le den gebracht die er allemaal hun tevredenheid over uitdrukten. Maar deze plans betekenden met een dat de bomen op de Kapu cijnen- en L. De Bethunelaan zouden verdwijnen om de ver breding van het wegdek mogelijk Hoogstraat 5, Aalst Tel.: (053) 34854 Alle formaliteiten binnen en huiten de stad. Korting aan leden van Bond Moyson. te maken. Niettemin zou in het midden een nieuwe strook groen van 140 m worden aangebracht. Het ministerie van Openbare Werken besloot tot aanbesteding. In de bouwkroniek verscheen deze dan ook voor de Parklaan, maar niet voor de L. De Bethu nelaan en Kapucijnenlaan. Onze vriend, gemeenteraadslid A. De Winter, schreef er hier vorige week over. Wat was er gebeurd? Enkele rijke dames van deze la nen vonden de zaak niet naar hun smaak. In het Algemeen Kristelijk Werkersverbond werd met een hoopjevol mensen sa mengekomen en werd besloten dat de bomen niet mochten ver dwijnen. en petitie werd gehou den bij de inwoners van deze la nen. De reakties waren uiteen lopend. Dit is trouwens begrij pelijk. Niemand ziet de oude platanen op deze lanen graag verdwijnen, tenminste zij die van bomen houden en die zich te recht er op beroepen dat zij luchtzuiveraars zijn en er al wei nig genoeg groen in onze steden is. Anderen beklagen zich over de last die zij ervaren van de bladeren in de herfst die door de stadsdiensten niet worden ver wijderd. En terwijl er over en weer werd gepraat begaf de nieuwgekozen senator Wim Ver- leysen, zich naar het ministerie van Openbare Werken en be kwam dat de geplande werken werden geschrapt in afwachting dat er nieuwe zouden worden voorzien met behoud van de bo men. Op het stadhuis klom men direkt op de Belforttoren om het protest van het CVP-VU-PW- bestuur tegen dit optreden uit te bazijnen. Het kerstdagnum mer van «De Gazet van Aalst» is gevuld met bijdragen van burgemeester De Bisschop en protesten van het schepenkollege, w.o. van schepen De Neve. Het schepenkollege steunt de oorspronkelijke plans van de H. Smetrijns van Bruggen en We gen en bezweert minister De Saeger de werken zoals voorzien te laten uitvoeren. Want, zoniet riskeert Aalst dat van deze wer ken niets in huis komt en dat zij in latere jaren ten laste van de stadskas zullen vallen vermits het te verwachten is dat, na de voltooiing van de nieuwe grote ring, de kleine ring geen belang meer zal hebben als staatsweg en bijgevolg aan de stad zal wor den overgedragen. In een brief aan de minister heeft het sche penkollege tegen de doenwijze van CVP-senator Verleysen ge protesteerd en aangedrongen op de voorziene uitvoering van het werk. Men vraagt zich nu af hoe het verder zal aflopen. Minister De Saeger kan evengoed de kredie ten die op zijn begroting voor Aalst waren voorzien gebruiken voor werken in andere steden. Hij kan zich de handen in on schuld wassen en aan de Aalste- naars zeggen: gij weet zelf niet wat gij wilt. Zo zijn de ruzies in de Aalsterse CVP, de persoon lijke naijver, het samenheulen van burgemeester De Bisschop met W. De Turck tegen Verley sen en het terugslaan van deze laatste, er weeral eens oorzaak van dat de belangen van stad en bevolking worden geschaad. Er is geen partij in Aalst die, zoals de voormalig katolieke par tij en thans CVP, al zoveel volksbelangen en het algemeen Aalsters belang heeft geschaadt. De Aalsterse CVP blijft de na gedachtenis van de wraakzuch tige en kruipende Woeste in eer houden. Een lezer van LP. Boon's boek «Pieter Daens» Nu de VU en de PVV deel uitma ken van net Schepenkollege, zijn de gemeenteraadsleden van deze partijen zo stom en zwijgzaam als vissen geworden over de manier waarop het stadspersoneel wordt aangeworven. Op de agenda van de vorige gemeenteraadszitting stond de benoeming van een se- kretaris van administratie bij net stadsbestuur. Hiervoor hadden verscheidene kandidaten deelge- nomen aan een eaxmen. De CVP- VU-PVV-meerderheid stelde de h. M. voor. De BSP vroeg of er nog Het ziet er naar uit dat de vermaarde Aalsterse jaarbeurs in augustus 1972 niet zal kunnen plaatsvinden bij gebrek aan de ncdige ruimten. De feesthal van de Schoolstraat is verhuurd aan het bedrijf Diddens en Vanasten. Weliswaar besloot de gemeente raad tot de aankoop van de Fi lature et Filteries Réunies (Ka- piteintes) op het Keizerlik Plein, maar daarmee is men er nog niet aan toe dat tegen de maand augustus op deze gronden een feesthal zal staan al dan niet niet het leasing-systeem. Bij de middenstandsverenigingen is men dan ook eerder teleurgesteld. Maurits Germanus Van Bever, geboren te Hofstade, op 24 ja nuari 1901 en Sophia Van de Meerssche, geboren te Aalst, op 9 oktober 1900, gehuwd te Aalst op 28 december 1921, beiden wo nende te Aalst, Katoenstraat 3. Kinderen: 5, kleinkinderen: 5. vierden hun gouden bruiloft op dinsdag 28 december 1971. De gemeenteraad vergadert donderdag 30 december. Tot de belangrijkste te behandelen pun ten behoren een lening met het gemeentekrediet van 6 miljoen fr. voor het nieuw stedelijk slacht huis dat, na een jaar CVP - VU - PW-bestuiur nog evengoed on- afgeweikt is als vroeger ondanks al de toenmalige kritiek van de P.V.V. en van de V.U. Verder het vaststellen van de voorwaarden waaronder de stad voor rekening van het Vrij Technisch Instituut gronden zal onteigenen en aan deze Instelling voortverkopen. Een ander belangrijk punt is het voorstel van het schepenkollege een huurkontrakt af te sluiten met de Zwartzusters voor het in huren van hun klooster in de Ka- pellestraat in afwachting van de definitieve aankoop. Het schepen- kolege wil in dit gebouw de dien sten van Openbare Werken van het stadhuis onderbrengen. In ons nummer van volgende week brengen wij verslag over deze zitting. andere kandidaten waren. Ant woord: Ja. Vraag van de BSP: «ie behaalde de meeste punten in het eaxmen Antwoord: «De h. V.G.» De BSP: «Dan zullen wil stemmen voor de eerst-geklasseer- de Maar de meerderheid stem de voor de kandidaat die minder punten behaalde. Zo gebeurde ook in andere exa mens. De huidige meerderheid wist zelfs iemand in een examen van drukker te doen slagen die nog nooit een drukmachine had gezien! Vóór het parlementair verlof werd in beide kamers het wets ontwerp op de handelspraktijken gestemd. Hierin ten grondslag lag grotelijks het wetsvoorstel terzake dat door de parlementsleden van Aalst uit de verschilende partijen was ingediend geworden en dat was ongesteld door vertegen woordigers van de Aalsterse mid denstand w.o. de hih. De Paepe, Van Dorpe e.a. Onlangs werd dan ook door de middenstandsverenigingen een vergadering gehouden op dewelk- de nieuwe wet op de handelsprak tijken werd toegelicht en dank werd gezegd aan degenen die er hadden aan meegewerkt. Oim dit heuglijk feit nog wat meer luister bij te zetten werd besloteln ten stadhuize een huldiging van de personen die hadden deelgeno men aan de voorbereiding van deze wet te laten plaatsvinden. De betrokken Aalsterse parlements leden en middenstand sverant- woordelijken werden dan ook door burgemeester De Bisschop na mens het schepenkollege tot deze huldiging in zijn kabinet uitgeno digd op maandag 20 december 11. De burgemeester voegde er in Min uitnodiging nog aan toe dat het «hem een groot genoegen was daartoe uit te nodigen. Op maandag 20 december te 11 uur begaven de meeste van de uitgenodigden zich dan ook naar het stadhuis. Zij stonden tever geefs te wachten op de koer. tot eindelijk de burgemeester arri veerde en vroeg waarom en waar toe zij zich daar bevonden. Bur gemeester en schepenen waren vergeten dat zij senators, volks vertegenwoordigers en midden standsverantwoordelijken hadden uitgenodigd. Er was niets voor zien. Inderhaast heeft man dan enkele flesjes bier laten aanruk ken De aanwezigen, hoeit nei gezegd, waren «in de wolken» over deze invitatie en over de grote ®takt» van de burgemeester en zijn kollege. In de stedelijke middenstands- raad waar, naast vertegenwoor digers van de politieke frakties van de gemeenteraad, in hoofd zaak vertegenwoordigers van de middenstand zelf zetelen, wordt ernstig werk verricht en wor den de stedelijke middenstands- problemen effektief en doelmatig aan de orde gesteld. Zoals voor andere raden werd op de jongste vergadering de kwestie van het voorzitterschap van deze midden standsraad ten berde gebracht. Waar het schepenkollege wenst dat een schepen als voorzitter zou optreden, kwam hiertegen verzet van de vertegenwoordigers van de middenstandsorganisaties. Daze wensen zelf de voorzitter aan te duiden of te laten verkiezen. Hun argumentatie is dat de midden standsraad een adviesorgaan is voor het stadsbestuur. Indien een schepen voorzitter is, zeggen zij, is hij terzelfdertijd raadgever en rechter, wat niet te verenigen is en nadelig zou zijn voor de adviesraad zelf. De knoop werd echter vooralsnog niet doorge hakt. Vrijdag 14 januari te 20 uur Zaal Madeion: Driekoningen feest. Zaterdag 22 januari te 20 u: Veiling Flora - Verkiezing Prins Karnaval 1972 (Al- breohtlaan) Zaterdag 5 februari te 17 u Officiële opening van de winterfoor 1972 (van 5 tot 20 februari) Zondag 13 februari te 14 uur 44e karnavalstoet Maandag 14 februari 13e reOze-ajuinworp 2e rondgang van de stoet, dinsdag 15 februari Prachtige apoteose. - ^er" branding van vastenavond. De stadsdiensten zullen in prin cipe gesloten zijn op maandag 3 januari en vrijda-g 7 januari 1972. De bijzondere aandacht wordt gevestigd op de SPECIALE rege ling getroffen voor onderstaande diensten. Burgerlijke stand: Open op maandag 3 en vrijdag 7 januari 1972 van 8 30 tot 11 u doch enkel voor aangiften van geboorten, overiijdens en uiterst dringende gevallen. Bevolking: Open op maandag 3 en vrijdag 7 januari 1972 van 8.30 tot 11 u, enkel voor dringende gevallen. Militie: Open op maandag 3 januari en vrijdag 7 januari 1972 van 8.30 tot 11.30 U. Stedelijk bedrijf voor waterbede ling. Gesloten. Voor dringende geval len (lekken) kan men telefone ren op nr. 241.18 (koncierge wa- terdienst). Stedelijke vismijn: Gewone dienstregelingmaanda0 gesloten, vrijdag open. Stedelijke werklozendienst: Normale dienstregeling op maan dag 3 en vrijdag 7 januari 1972. Biblio teken: De centrale biblioteek en disko- teek de jeugdbiblioteek en alle biblioteekfilialen zijn gesloten op maandag 3 en vrijdag 7 januari 1972. Stedelijk zwembad: Gesloten op maandag 3 januari 1972. Open op vrijdag 7 januari 1972. Afhalen huisvuil: Het huisvuil zal niet opgehaald worden op maandag 3 en vrij- dag 7 Januari 1972. Toneelgroep Kunst, Licht en Vrijheid Socialistische Vooruitziende Vrouwen Kuiturele Vereniging De Rank Centrale voor Socialistisch Kultuurbeleid nodigen U uit tot de vertoning van door het Arbeidersteater Maandag 17 januari 1972. - Begin te 20,30 uur stipt. - Toegangsprijs 30 frank. - Leden en jeugd: 20 frank. Feestzaal Stadhuis - Aalst. VLAAMS \\T.KKlll.y> VOOR ALLEN

Voor Allen | 1972 | | pagina 3