55 GER A AR DSBERGEN lZjB RZI t.-Litem Neder boe! are Sehendelbeke r iCtteitem Hifit I WON NIEAR KANTON ïslacrstfeest Kort stadsnieuws Kest Beste wensen Onsagd Kest Bestasen Sportkrakelingen IViet vergeten Medische dienst Opvolger Jan de Breucker Stedelijke Jeugdraad een- Jongsocialisten Koffietafels B.S.P. wijkklub Prachtig geslaagd kerstfeest Dure KOO A.T.B.-nieuws Feestmaal S.V.V. Het kerstbanket van onze soc. gepensioneerden Eindejaarsfeesten Nieuwjaarswensen i stap;, stapj-, .n wijiartje mee. 5 weekt, a hoojdat, ak en Jerwac, komten. so mm, tien. ar, bijire jaar, t ons hand reiken. nt nieeet, t 't brt, iruitgarval. arom nsen, l al di, ieder f geluk n in. Albrecht. de dieenvolgende mag heestuur terug a op ;r geslaagd :est. Ozigen, nog er danen, hebben ok de inlichtingen kd. AnLoor ter in- verstazake werk- id, ziet.validiteits- erhig aig aanhoord, a wasirstmannetje ie de sn bezorgde e kindt tevens zijn ten ge gaf aan al iwezig&f en toe de e woo®. Tot be- vas eritis tombola, 3, iedeiflle gelukkig tarts kt BSP I dankt nog al de sen. en reeds m blik «komst, vol- iaar no,. De stedelijke jeugdraad: heeft mannen geen verbetering in het een tamelijk gevuld weekend op vooruitzicht hebben. 431 perso- 15 en 16-1-72 We vragen aan de nen hebben de stad verlaten en jeu'd er zich zo sterk mogelijk 386 personen van buiten de stad aan te interesseren. Niet georga- zijn naar hier komen wonen. Dus niseerde jongeren boeien is een terug achteruitboeren. De komst meer dan noodwendige taak in de van nieuwe nijverheid in onze tijden die we beleven. De jeugd streek zou hieraan veel kunnen moet gekanaliseerd worden in de verhelpen. goede richting en dat moet hoofd- De vrijheidskeure. van Ge- zakelijk het werk der jeugd zelf raadsbergen verleend aan onze zijn. Zie programma hier in Voor stad in 1068 door Boudewyn Allen F Graaf van Vlaanderen. Die Ge- Het stadspersoneel: bestaat mo- ra„.rdsbergenaars van die tijd wa- menteel uit 15 bedienden van ren nog rare artiesten klaar van hoog tot laag, en 14 werklieden geest, flink van verstand Zij eis en 8 leden als schoonmaakperso- ten dat in hun vrijheidskeure ge- neel Verder hebben we een po- schreven werd: Niemand mag ge- litiebezetting van 20 leden alles daagd worden voor de deken ol bii mekaar. Lonen en ander bij- voor bisschop wanneer hij ver- komstige sociale lasten en voor- kiest te verschijnen voor de delen voor het personeel maken rechtbank der schepenen. Dat be- tcader een zware dobber uit wijst dat reeds van toentertijd de voor de stad. Dat loopt in de mil- Geraardsbergenaars niet moesten ioenen Waar gewerkt wordt moet weten van de kerkelijke recht- men ook betalen. Het volk vraagt banken. De vrijheidskeure zegde steeds een betere bediening. Er ook: Wie wil mag de stad ver- zal dan ook personeel moeten bij- laten als hij er aan zijn schulden komen. Het zal echter nog wel voldaan heeft. Teen was het in enkele maanden duren. Geraardsbergen niet goed om als Geraardsbergen: boert nog ach- poefer op te treden want de graai teruit. We hadden in 1971 in to- had de poefers rap bij hun lur- taal 204 geboorten waarvan 97 ven. Noteer ook goed dat de vlag jongens en 107 meisjes. Als over- van de Graaf van Vlaanderen er lijdens hadden we 114 mannen als volgt uitzag: Een zwarte en 107 vrouwen, hetzij in totaal leeuw met rode tong en rode 221. Het is tijd dat de huismoe- klauwen op een geel veld. Dus der's bij het bereiden van de eet- niet de vlag van de Volksunie: malen in de kookpot wat meer zwarte leeuw met zwarte tong en peper en selder gebruiken. Selder zwarte klauwen op een geel veld. is gezond en peper geeft peper van die kater verlos ons oh Heer. zo zegt de volksmond. Daar ligt Voorkeurstemmen: komen meer de redding en de hoop op een en meer in de mode. Is dat goed bevolkingsaangroei die nog niet of niet goed? Er zijn voor en voor morgen blijkt te zijn. Vlug tegenstanders in onze partij des maar volkswoningen waarbij we betreffend. Bij de verkiezingen m ten eerste ons volk beter zouden 1933 behaalde oud-burgemeester kunnen bewaren in eigen spreek Denauw 393 voorkeurstemmen, en tweedens inwijkelingen zouden Bauwens Jules 138. We hadden kunnen lokken naar onze stad. toen veruit het minst voorkeui - Mannen pas op: want moesten stemmen in zijn geheel. We be- w» nu ter stembus worden geroe- haalden echter een massa kop pen we zouden als rechthebben- stemmen en waren nog flink de de kiezers tellen 12.926 personen sterkste partij in de stad. Vooi waarvan 6.088 mannen en 6.838 de partij stemmen, de partij doen vrouwen De vrouwen liggen bo- winnen hoe men het ook doet ven. Doorgaans liggen ze onder dat is het voornaamste. Al de rest in het maatschappelijk bescel bijzaak. 3„fTT/wr cr#»liike zaterdatuari komt erstmanaar ons lo- bij weenburg-Bce- Dorp, f de kinde er le dei Moyson en oonlijkeigingen ;er- erstuurd hten er kinderen ussen 4 jaar welke uitnodigzangen heb- 11 dit bize wil, kun- ich ooklen. ens wenpartijbestuur afdelinjn een voor- g en gmieuwjaar. lege de BSP 111 ll\il/ trtr- -•> vandaar hun strijd voor gelijke rechten zowel voor de vrouwen als voor de mannen. We moeten werkelijk het zwakke geslacht goed in de gaten houden, want de Dolle Mina's zijn er op uit om ons in alles te gaan overvleu gelen. In totaal bereiken we in Ge raardsbergen 17.590 inwoners. In dat getal zitten vermeld 8.586 mannen en 9.004 vrouwen. Ze zijn ons weeral eens de baas zodat we in de komende jaren als V.D.B.D. 22 januari 1971 DE MONT BLANC IN KLANK EN KLEUR - Iets enigs. De mutualiteit «Bond Moyson» gewest Geraardsbergen, biedt u en familie de oprechte mensen voor een gelukkig en vreugdevol 1972 vrij van' kommer en zor- ge 1, en vooral gespaard van ziek- kerstfe plaats had de kind» 25 decem- mag een onver- suksesnd worden, minder 44 kinderen 1 ingescl En ze wa- r dan ohaal aanwe- rorgezeldhun ouders, rond vaiiag, om hun t in or te nemen, okaal waslijk te klein een mfc te verwer- En toen-rstman zijn len deed er bij ons ig volkji een jubel- op, dieswee straten r wel ziord hebben, lunderenchtjes deden irstman 1 goed want onds bej de pakjes delen, din de smaak I van oniels. Wij, de ,iserende:h. BSP en hopen ipreen tevre- ïn volda&ar huis ge- Wij bebns best te om in <*mst nog be- II meer ttzenlijken. 1 iedereftelijk dank, lan al d die meege- •11 hebbfldit feest te slagen. ide Lucienne rzitster SW BSP enHaaltert bie- langs de: aan al hun een vootè en geluk- lieuwjaai Het bestuur. VOETBAL. S.K. Geraards - bereenF.C. Ninove 12. - Een te. wedstrijd een derby onwaardig. De mutualiteit «Bond Moyson» Bijna een voortdurend veldover- verzekert u een zo vlug mogelijke wicht van Sportkring zonder dat teruggave bij alle prestaties, ze er voordeel konden uit put- Bureel Bond Moyson. Vredestr., ten Even voor de rust kon Ni- 41 Geraardsbergen is open: alle nove voorsprong nemen. Na de werkdagen - dus van maandag rust kregen we hetzelfde spel- tot vrijdag, telkens van 8.30 toe beeld te zien met op het einde 12 uur en van 14 tot 18 uur. nog een paar spannende momen ten Een derby waarbij de be zoekers zich gevaarlijker toon den, maar een puntendeling zou beide ploegen beter hebben be vredigd. Sparta Geraardsbergen b.K. Erembodegem 30. - Leider Sparta heeft andermaal een overtuigende overwinning ge boekt, nu ten koste van Erem bodegem. De titel ligt deze maal goed in het bereik van de Spar tanen. 22 januari 1972 ATB VOORDRACHT met KLEURDIA'S Iets bijzonders. Vanaf 1..172 gaat het gebruik van plastiekzakken in voege. Wie nog geen plastiekzakken heeft kan er steeds verkrijgen alle maandagen tussen 9 en 12 u op he politiebureel, Markt, Ge raardsbergen. Men mag alleen het huisvuil meegeven in de plas tiekzakken. Voor andere zaken die geen huisvuil zijn, zoals een oude zetel, een matras, een oude stoof, enz. zal men speciale ron den doen, hetzij om de twee maanden of om de maand naar gelang het wenselijk zal zijn. Men licht u wel tijdig in. Vuilnis aanziet men als een last en ge meet er toch kunnen vanaf geraken. Wat geen last is dat zijn de sociale voordelen die ge kunt genieten van de stad. Hier moet de regel gelden er te kunnen aan geraken. Juist daar om moet ge uw rechten goed ken nen. Daarom geven we hier nog maals te uwer intentie een op gave van de sociale voordelen verleend door het stadsbestuur. Gemeentelijke bouwpremie: 5000 F en 250 F pier kind ten laste. Vergezonden van uw woning: 2000 F en 100 F per kind ten las te (dit geldt natuurlijk alleen voor volkswoningen). Slopingstoelage bij slopen van krotwoning 1000 F. Geboortepremie: voor het eerste kind 500 F. Voor het tweede 750 F derde en volgende 1000 F. Premie voorhuwelijkssparen10 procent van heit gespaarde kapi taal, met minimum van 1000 F. Begrafenisvergoeding aan wedu wen van oudstrijders, weggevoer den en politieke gevangenen 14- 18: 1000 F. Niet vergeten indien ge er recht op hebt uw aanvraag te doen op het stadhuis. VDBD Te uwer inlichting geef ik de opgave van: De doktersdienst: verzekerd op zaterdag 1 en zondag 2 en don derdag 6 januari 72 door dokter Bracquene, Dorp Zarlardinge, tel. 42.665. De apotekersdienst vanaf vrij dagavond 31.1271 tot zaterdag morgen 8.1.72 door apoteker Van Damme, Grotestraat 51, tel. 42049 Geraardsbergen. VDBD Onder deze titel verscheen in het kommunistisch maandblad «Manneken Pis» van december 71 een ongetekend artikel waarbij ik (gemeenteraadslid A. Flamez) ontzag zou genomen of gekregen hebben uit de BSP. Mag ik de onbekende steller v. dit artikel er op wijzen, dat niet tegenstaande men het niet altijd eens is met zekere parijvoorstel- len, men als eerlijke politieker nog altijd verantwoording schul dig is aan zijn kiezers. We vragen ons alleen af, ge zien de volledige onjuistheid van deze kopij, op welke journalistie ke waarheden de andere bericht geving van dit maandblad be rust. Gemeenteraadslid en lid van het BSP-bestuur A. FLAMEZ Gedurende het weekend van 15- 16 januari 1972 wordt er een kul- tureel week-end georganiseerd door de stedelijke Jeugdraad. De bedoeling van dit initiatief is zo veel mogelijk niet-georganiseerde jongeren trachten te bereiken en de meer kulturele vrijetijdsbe steding aan te sporen. PROGRAMMA Zaterdag 15 januari 1972 9 u vernissage en opening v. tentoonstelling - schilderwerken en beeldhouwwerken van jonge stedelijke verborgen talenten: In de namiddag prijskamp voor jongeren (beneden de 25 jaar) met vragen over de kunstgeschie denis en het kunstpatrimonium van de stad. Om 20 uur kunst-expressieavond (muziek-ballet, enz). Zondag 16 januari 1972 9.30 u schrijvers vertellen over hun eigen werk en beantwoor den vragen. 12.30 u gezamenlijk middagmaal 14.00 u Dichters dragen voor uit eigen werk en beantwoorden vra- Beide atotiviteiten en middagmaal zijn enkel voorzien voor jonge ren (maximum 25 j.) 20.00 u Kleinkunstavond met de verzekerde deelname van beken de nationale vedetten. Jongeren die inschrijven voor al le aktiviteiten gedurende het week-end betalen een zeer lage éénheidsprijs middagmaal in begrepen De tentoonstelling, kunstexpressieavond en klein kunstavond. (Kunnen afzonder lijk bezocht worden tegen zeer lage inkomprijzen) Voor de jeugdraad, Het bestuur. Een speciaal bericht aan alle jongsocialisten, hou van nu reeds de datum van zaterdag 29 janua ri vrij voor de algemene jaarlijk se statutaire ledenvergadering. Op de agenda jaarverslag, aktiviteiten en financiën, dia montage aktiviteiten Jongsocia listen 1971, kleine versnaperin gen, verrassingstombola en ge zellig samenzijn. Allen op post op die dag. Het wordt een hoog tepunt voor alle jongsocialisten. Voor de jongsocialisten Lampens Johnny, sekretaris. De koffietafel van onze gepen sioneerden, van 21 dezer, was eens temeer een sukses. Honderd negentien leden verzamelden zich rond de dis en deden zich tegced aan de lekkere koeken en geurige koffie. De projektie van een film, op genomen door een onzer leden, nl. kd. Leuraert Jules, tijdens de re.s naar Oostenrijk van de so cialistische gepensioneerden can België viel bijzonder in de smaak terwijl de eropvolgende kosteloze tombola, talrijke gelukkigen IT18i3.kt6 Voor de volgende bijeenkomst, op dinsdag 4 januari 1972, te 14 uur, is opnieuw de projektie voorzien van verschillende films, door kd. De Beek Oscar. Staan ondermeer op het programma: de één-meibetogingen de laatste ja ren; de reis van de ABVV-ge- pensioneerdenhet verlof van onze gepensioneerden aan zee. Klemskerke en Den Haan. Wij voorzien een even talrijke opkomst en wensen u bij voor baat een aangename namiddag. Het Bestuur Zondag 26 december 1.1. had in het lokaal Volkshuis te Neder- boelare het traditionele kerst feest plaats ingericht door de B.S.P. wijkklub in samenwerking met de S.V.V. Kd. Lampens Johnny sprak in naam van de B.S.P.-S.V.V. het welkomstwoord en verheugde zich in de grote opkomst. Na het naar binnen werk .1 van de lekkere warme wafels met koffie werden een viertal filmpjes vertoond waar bij men nog eens hartelijk kon lachen met de gekke toeren van Cl.arly Chaplin, Mickey Mouse, Felix de Kat en Panda. Hierna werd aan alle aanwezige kinde ren een mooi kerstpakket over handigd en werden de moeders bedacht met een» pakje wafels. Ondertussen werd er duchtig gewogen en geschat naar het gewicht van een mooie kalkoen. Uiteindelijk was het kd. Lam pens die het best kon wegen en schatten met 4,350 kg of op 10 gr. na het dichtst bij het offi ciële gewicht van 4,360 kg. Daarna volgde de trekking van de reuze tombola met talrijke mooie prijzen. Als slot van deze prachtig ge slaagde avond werden talrijke mooie liedjes gezongen uit de oude doos tot laat in de avond. Niets dan blijde gezichten keer den huiswaarts toe, met de ge dachte aan een volgende aktivi- teit van de B.S.P.-wijkklub Ne- derboelare. J L. De B.S.P.-wijkklub Nederboela- re wenst aan al haar leden een vorspoedig en gelukkig 1972, en hoopt in de toekomst nog meer te kunnen presteren voor haar leden. Lampens Johnny. De stadstussenkomst zal bij de men. bem-otlna van 1971 niet min be- F.C. Burst Sp. Goeferdmge dI.= dan u miljoen. Vroeger 13. - Goeferdmge heeft de ge- da, 1>€r ;aar een bedrag vaarlijke verplaatsing naar Burst nde van 2 tot 3 a 4 miljoen, tot een goed einde weten te bren- ul71 gingen we aan het stij gen door een plotte zege te be- in sterke mate, namelijk werkstelligen. Proficiat. naar 6 milioen en nu een rush R.C. Overboelare - K Moer- naar miljoim hlü-tt Joro 7—4 het even- lonen van het personeel zit er een basketscore Moer- voor een giroot deel tussen. Dat eens zwakke broertje uit Moer aiieen niet Alles slaat op, liifnog'een^'eefoSnSng"6' ook Toof'd^KOO en we houden lijk nog eens een overwin s gl. aan dat de Zieken en onze ATLETIEK. Zondag 30 ja- oudjes en onze weeskinderen nuari grote internationale veld- niets onttrokken zou worden. Al- loop ingericht door Atletiekklub leszins moet ook daar de regel Geraardsbergen met de verze- zijn uiterst spaarzaam besturen, kerde deelname -an Miel Putte- Men doet er zijn best maar over mans en de plaatselijke vedette macht is dikwerf veel sterker dan de beste voornemens. Herman Mignon. Aan alle sportliefhebbers, sport verenigingen en lezers van sport krakelingen wens ik een sport- vol 1972. Lampens Johnny. Jongsocialisten De Jongsocialisten - kultuurop- bouw wensen aan al hun leden en sympatisanten vreugdevol '72. Voor de Jongsocialisten - kultuuropbouw, Lampens Johnny, Chaerle Guido, sekretaris. voorzitter. VDBD JONGSOCIALISTEN SPORTAVOND ZATERDAG 22 JANUARI 1972 ZAAL DE REEP (Nederboelare) met SARLEE ARLETTE, Belgische zwemkampioene en rekordhoudster Tumclenionstratie door Rust Roest Geraardsbergen Aan alle natuurvrienden, lezers van Voor Allen en aan alle sym- potisanten onze beste wensen voor het nieuwe jaar. Natuurlijk veel zon tijdens het verlof - en een mooie reis met veel vakan tiedia's. Niet vergeten: Op zaterdag 22 januari 1972 te 19.30 uur in turnzaal volkshuis, Markt Geraardsbergen - voor dracht met kleurdia's. Onderwerp: De Mont-Blanc en de Zeven Valleien, door Ghijsbrecht Aug., sekretaris A.T.B. Ter gelegenheid van de jaar wisseling organiseren de socia listische vrouwen van Geraards bergen een feestmaaltijd op za terdag 8 januari 1972 te 20 uur in het Volkshuis. Onder de stemmige muziek van een orkest zal een rijk gevarieerd feestmenu aangeboden worden (bipleg 75 fr.). Het bestuur nodigt alle leden uit en hoopt dat onze jonge so cialistische vrouwen en de SVV eveneens van de partij zullen zijn. Inschrijvingen worden aan vaard bij de bestuursleden of in het café Volkshuis, tot en met 2 januari 1972. Intussen wensen wij u 'n fees telijk jaareinde en een belofte vol nieuwjaar. Het bestuur. Op zaterdag 18 december ging on: kerstbanket door met 190 deelnemers. Iedereen was aanwe zig toen om 12.40 het welkom woord uitgesproken werd door kd. Coppez en het aperitief gedron ken werd. Begeleid door Jean Michel, met zijn automatisch akkordeon-orgel, werden de verschillende gerech ten met smaak naar binnenge werkt, om te besluiten met een tas geurige koffie met matte- taart, terwijl de mannen twee sigaren en de vrouwen twee stukken chocolade kregen. Een bijzonder woord van dank moeten wij richten tot de kook ster, niet alleen voor de lekkere keuken, maar tevens voor het feit dat zij betaling weigerde en net bedrag ter beschikking stelde vo*>r een tombola op de eerstvol gende koffietafel. Wij dienen eveneens het be stuur te danken voor de aktieve wijze waarop zij het Kerstban ket voorbereiden en inrichten. Met dergelijke mensen kunnen nog mooie zaken verwezenlijkt worden voor onze Bond van Soc. Gepensioneerden. AC JONGSOCIALISTEN 3c SPORTAVOND ZATERDAG 22 JANUARI 1972 ZAAL DE REEP (Nederboelare) met SARLEE ARLETTE, Belgische zwemkampioene en rekordhoudster Turndemonstratie door Rust Roest Geraardsbergen JONGSOCIALISTEN 3e SPORTAVOND ZATERDAG 22 JANUARI 1972 ZAAL DE REEP (Nederboelare) met SARLEE ARLETlE, Belgische zwemkampioene en rekordhoudster Turndemonstratie door Rust Roest Geraardsbergen Het Sinterklaasfeest van de S.V V. en het kerstfeest van de B.S.P. hebben een zeer prachtig verloop gehad. Voor de beide gelegenheden waren mee? dan honderd aan wezigen in het Jam-klubhuis. De gezellige sfeer deed de rest en de beide feesten groeiden uit tot een werkelijk sukses. Ter gelegenheid van oudejaars avond verzekeren wij in het JAM-klubhuis dezelfde sfeer van vermaak en jolijt en gaan wij van het oude naar het nieuwe jaar. En reeds in 1972, met drieko ningenavond, zal het er al even vermakelijk aan toegaan. Wie een gezellige oudejaars avond of driekoningenavond wenst door te brengen brengt zeker een bezoek aan het JAM- klubhuis. Langs deze weg wenst het be stuur van de B.S.P.-afdeling Sehendelbeke een gelukkig en voorspoedig 1972 aan alle inwo ners en in het bijzonder aan de aangeslotenen bii B.S.P., A.B.V.V., Bond Moyson, COOP en aan de regelmatige lezers van «Voor Allen». Dat 1972 voor allen een jaar weze van vooruitgang en de ver wezenlijking van de vooropge stelde sociale doelstellingen. Het Bestuur. VLAAMS WEEKBLAI» OOK ALLEN

Voor Allen | 1972 | | pagina 5