NINOVE DENDERLEEUW Baskel-ball-tcrnooi van Orisis Aalsl Eenvormig waierlarief goedgekeurd Denderwindeke TWEEDAAGSE RAADSZITTING VOOR BESPREKING VAN STADSBEGROTING KANTOM Gouden bruiloft te Ninove Zie vervolg toek. week Ouderlingen namiddag Nieuwe voorzitter KOO gekozen Zitdag burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernimmen A.C.O.D. sektor T.T. Jeugdklub TIEN-TWEN Verslag gemeenteraadszitting van 18 december OPCENTIMES GEWELDIG DE HOOGTE IN Grote kersttombola Acht uur had de Ninoofse ge meenteraad nodig om hun laatste dagorde voor 1971 af te werken. Natuurlijk nam de stadsbegroting het overgrote deel van deze tijd in beslag. Bij het begin van de zitting maakte de h. Waltniel een opmer king betreffende het versla.g van de voorgaande zitting waarin ver meld stond dat schepen De Rie- maeker het vroegtijdig weggaan van de PW aanviel. De PVV was daarmee niet akkoord en pro testeerde dus heftig tegen deze uitlating. Eensgezind werd het kasverslag aanvaard en werden plaatsen op hel kerkhof toegstaan aan mevr. De DeynDe Moor en mevr. J. Waegeman. In der minne kocht de stad het woonhuis gelegen 16 Oude Kaai en eigendom van De Buyst voor de som van 140.030 fr. Ook in het Doornkwartier schafte de stad zich het eigendom aan van F. Daveraes voor de som van 757 339 fr. In beide prijzen is al les inbegrepen. NIEUWE INDUSTRIE Een nieuw groot bedrijf «Euro- galva» zal zich te Ninove komen vestigen in het industriepark. De maatschapppelijke zetel wordt natuurlijk ook te Ninove geves tigd. De firma vraagt 5 ha. Het perceel gelegen aan het einde van de Famelstraat en dat reikt tot het grensgebied met Okegem werd geschikt gevonden. De stad staat het af voor twee miljoen. Aan wervingen in het bedrijf zullen geschieden volgens een bi; voor baat uitgewerkt schema. Na drie jaar zullen 76 werklieden te werk gesteld zijn. Het merendeel hier van zullen geschoolde arbeiders zijn. Het betreft een fabriek voor het galvaniseren van metalen. MUZIEK AKADEMIE De sted. muziekakademie krijgt de toelating van de stad een fi liaal op te richten in Appelterre- Eihem. K.O.O. Waar de KOO-begroting vroeger het stokpaardje was van de oppo sitie werd deze thans zeer vlug afgehandeld en zonder grote op merkingen gestemd en aanvaard meerderheid bij minderheid. En kel werd het probleem gesteld, de eigenlijke toekomst va.n het ge bouw en moederhuis, een defini tieve richting te geven, zodoende (indien de nieuw bouw noodza kelijk zou wezen) ongeoorloofde investeringen te spenderen aan 't huidig gebouw. De begroting der verzorgingsinstellingen werd ook met dezelfde uitslag goedgekeurd. Beide kerkfabrieken sluiten hun begroting af met een batig saldo. De OL-Vrouwkerk (578 fr.) en de Bt.-Theresiakerk (20.145 fr.). De Protestants - Evangelische kerk daarentegen sluit als een bus. Hetzelfde mag gezegd worden van de begrotingen 72 van de Stede lijke Technische en Beroepsleer gangen en de stedelijke elektrici teitsregie. Doch een heftig protest ontlokte de begroting van het ste delijk zwembad. Dit protest uitte zich voornamelijk tegen de wijze van voorbrengen (de begroting werd pas dezelfde avond ter in zage voorgelegd). Volgens opposi- teleider Waltniel is deze begroting slechts een grote klucht. Sche pen Coppens weerlegde dat hij zinnens was die begroting slechts op de volgende raadszitting naar voor te brengen samen met de aanstellingen in het stedelijk zwembad. Werkwijze waarmee niet akkoord kon gegaan worden daar de cijfers in de stadsbegro ting dienden opgenomen te wor den. De PW stemde tegen deze begroting: dus 10 ja en 5 neen. STADSBEGROTING PW-fraktieleider Waltniel gaf zijn visie over voorgelegde stads begroting. Spreker schetste de ekonomie ervan. Hij citeerde drie nieuwe belastingen en acht ver hoogde belastingen die dan nog niet voldoende zijn om de steeds stijgende stadsschuld tegen te houden, laat staan te verkleinen. De stadsbegroting: gewone dien sten. ontvangsten (ook de andere) werden punt per punt behandeld. Waar het nodig bleek vroeg de oppositie uitleg en legde het in stemming waar de uitslag steeds luidde: 10 ja en 5 neen. Zo ge schiedde het bij volgende punten. Afgifte van administratieve be scheiden (van 5 naar 10 fr.); de drie nieuwe belastingen, de op centiemen op tewerkgesteld per soneel (500); drijfkracht (500), onroerende voorheffing (1.000 fr.) De gewone dienstuitgaven deden heel wat meer stof opwaaien, vnl. toen de betoelaging van de ver scheidene verenigingen te berde kwam. Hier diende de oppositie telkens een amendement in waar bij de betoelagingen nogmaals enorm stegen. Enkele cijfers om het onevenv :htige van sommige voorstellen te onderstrepen de jeugdklub kreeg vroeger 1.000 fr., nu in '72 5.000 fr. (amendement 25.000 fr.); alle bonden der ge pensioneerden kregen verleden jaar 1.000 fr., nu verdubbeld, dus 2 000 fr. (uitgezonderd de kom- munisten 1.500 wegens hun klein aantal leden) (amendement 5.000 fr.); het voorstel tot verdubbeling van de betoelaging aan het Ni- noofs gemengd zangkoor; karna val vroeger 100.000 fr., in 1972 wordt het 175 000 fr. (ammende- EUROMAN MERE - BBC EURO PA NINOVE 73—65 In de schiftingen hield Europa lang gelijke tred met de uitste kende eerste provincialers uit Mere, vooral langs een zeer goede Eddy De Wolf (24 p. en de beste man op het terrein). Pas in de laatste minuten gaf de grotere ondervinding van Euroman de doorslag. OSIRIS AALST - BBC EURO PA NINOVE 59— 57. Op vrijdagavond 31 december loopt de jaarlijkse eindejaars- fuif door tot een uur binnen het nieuwe jaar. Liefst brengt ieder een een kleine verrassing mee. Voor de grote verrassing zorgt André als disco, Theo als anima en Mare als kok met een menu waarvoor men zich kan inschrij ven. Twee weekends na mekaar speelt de voetbalklub. De trek- kersklub start zondag om twee uur naar Denderhoutem en Krea verzorgt een tentoonstelling voor 8 januari. De toneelklub treedt met Reinaert op op 22 januari in ment 225.000 fr.). De oppositie verklaarde evenwel haar houding. Zij zouden de uitgaven voor on derhoud openbare parken en plantsoenen van 1.500.000 fr. te rugbrengen naai 1.200.000 fr. en deze resterende 300.0000 fr. ver der verdelen onder de verscheide ne groeperingen. Dit wat de fi- nantiële kant betreft, maar zij verantwoordden zich tevens langs de morele zijnde. Daar de nieuwe schepen van Kuituur, Jeugd, de Sport en Feestelijkheden zijn ge zamenlijke betoelaging zag stijgen met ruim 380 000 fr. willen wij er nog een schepje bijdoen. Schepen Timmermans gaf een degelijke en uitgebreide verantwoording be treffende zijn wijze van betoela gen. Zo verklaart hij onder an dere dat de drie kulturele vereni gingen: Davidsfonds, 't Willems fonds en Kultuuropbouw, hun toelage samen zien stijgen van 1.500 fr. naar 20.000 fr. Het bedrag per vereniging met een punten verdeling aangaande de gepres teerde aktiviteiten is eenvoudig. Enige deining ontstond er nog toen de PVV voorstelde een wie lerwedstrijd voor beroepsrenners (deze ingericht door Sport en Steun) volledig af te schaffen en ze zich maar moesten houden aan hun liefhebberskoers. Hij zou de betoelaging verdelen (25.000 fr.) onder de twee sinds jaren be staande inrichters. Van de tien tallen amendementen werd er één gedeeltelijk ingelost. Voor de hulp aan instellingen voor gehandicap ten (buiten de normale door de wet voorziene tussenkomsten in zake vervoer en dergelijke) voor zag de meerderheid 1.500 fr. De oppositie vertienvoudigde dit be drag waarop de burgemeester een tegenvoorstel deed en de som ver dubbelde, zijnde dus 3 000 frank. De begroting gewone dienst sluit af met een boni van 359.535 fr. De buitengewone dienst was sluitend. Zeer spannende wedstrijd voor de 3e en de 4e plaats, waarin de inrichtende club het op het nip pertje haalde op een vermoeid Ninove. KAMPIOENENDAG Heden zondag 2 januari heeft vanaf 10 u. in het lokaal R.V.A. Volkshuis te Ninove, de interpro vinciale kampioenendag plaats. De oproeping van de te verko pen jonge duiven gebeurd vanaf 15 uur. De nieuwe voltallige gemeente raad van Denderleeuw vergader de op maandag 20 december '71 te 20.15 uur onder het voorzitter schap van kameraad burgemees ter Paul Vander Niepen. Na voorlezing en goedkeuring van het verslag van de vorige zitting wordt de eigenlijke dag orde aangevat. De raad hecht eenparig zijn goedkeuring aan de begroting der OOO dienstjaar 1972, dewelke sluit met een batig saldo van 207 frank. Aan het kollege van burge meester en schepenen wordt de legatie verleend om tot 31-12-76 tijdelijke benoemingen te ver richten. Na onderlinge diskussie wordt met 7 stemmen tegen 5 bij 1 onthouding beslist gunstig advies te verlenen tot het invoeren van een eenvormig tarief inzake wa terverbruik voor de gewesten Ni nove, Geraardsbergen - Dender leeuw enz. Het nieuwe tarief zou als volgt zijn: 600 fr. voor 20 m3 forfaitair 15 fr. van 21 tot 100 m3 12 fr. van 101 tot 1000 m3 10 f-, van 1.001 tot 10.000 m3 6 fr. voor meer dan 10.000 m3 Ingevolge een schrijven van het Provinciaal Bestuur wordt het politiereglement op de onbevaar bare waterlopen - lijst der kunst werken gunstig geadviseerd en dit ingevolge het gedane onder zoek. Na een korte bespreking In zake 't dossier der verbouwings werken aan oud Klnema Kur saal, tot omvorming van een brandweerarsenaal en Inrichten feestzaal, wordt dit bundel ver schoven en zal vooreerst inzake brandweerarsenaal een tijdelijke oplossing worden gezocht gezien de raming zijnde 5.689.000 fr. te hoog oploopt. In geheime zitting wordt de h. De Sadeleer Wilfried, opsteller aan het gemeentebestuur bevor derd tot opsteller rekenplichtige. Tenslotte wordt de heer Van- der Niepen Paul, eenparig aan geduid, als gemeentelijke afge- Zoals voorzien zal de maande lijkse vergadering van de gepen sioneerden doorgaan op maandag 10-1-72 te 14.30 uur. De autocar zal iedereen ophalen op de ge wone stopplaatsen. Elkeen is welkom. vaardigde in de Interkommunaie «Het Land van Aalst.» De zitting wordt te 21.30 uur door kameraad burgemeester Paul Van der Niepen voor geheven verklaard. De COO van Denderleeuw ver gaderde op woensdag 23-12-71 onder het voorzitterschap van kameraad burgemeester Paul Vander Niepen. Ingevolge het ontslag van onze vriend Pierre Krickx, als voorzitter der COO, die in de nieuwe gemeenteraad schepen werd benoemd, werd on- ze vriend DUaeseleer Jozef, raadslid, als plaatsvervanger op geroepen, daar de eerste plaats vervanger van kd. Krickx Pierre, namelijk Lanckman Frans, om gezondheidsredenen, afzag van zijn recht tot plaatsvervanger. Kd. D'Haeseleer Jozef, werd meerderheid tegen minderheid tot voorzitter COO verkozen en zal dus in deze hoedanigheid ze telen, tot de installatie van ue nieuwe COO in april 1972. Wegens de nieuwjaarsdagen zal de zitdag van burgemeester Paul Vander Niepen en senator Willy vernimmen op zondag 2-1- 72 in het Achturenhuis niet door- gaan. Eerstkomende zitdag op zondag 9-1-72. Elkeen is wolkom. De algemene vergadering van de TT-agenten afd. Denderleeuw welke zal doorgaan op 5.1.72 zal in het teken gesteld zijn van al gemene bestuurs herkiezing. Alle bestuursleden zijn uittredend en herkiesbaar. Nieuwe kandidaturen worden ingewacht tot en met 31.121971 op het adres kd. De Weghe P., Toekomststraat 92 Denderleeuw. De kandidaten dienen voor 1970 in de afdeling Denderleeuw aan gesloten te zijn. DAGORDE Jaarverslag aktiviteiten 1971 verkiezing nationale sekreta- ris Vlaanderen in vervanging kd. Vander Heyden. De sekretaris de voorzitter De Weghe P. Krickx P. Merelbeke en de socioklub bereidt samen met anderen een melaat- senaktie voor. Tenslotte verzorgt disooklassiek een muzikale avond op 30 januari. Voor elk wat wils: men kan zich aanmelden elke dag behalve de maandag bij de weekverantwoordeiijken Boude- wijn of Maurice. UITSLAG: 1240 4036 3210 1121 2104 1004 2656 2540 1533 4146 4159 3552 2230 2132 1119 4749 Prijzen af te halen tot einde januari 1972. De echtgenoten Albert Timmermans-Cardoen uit de Famelstraat 274 te Ninove, vierden In de villa Van Vaerenbergh te Outer, de 50e verjaardag van hun huwelijk. Heel wat familieleden, vrienden en buren kwamen him gelukwensen en geschenken aanbieden, evenals burgemeester Milo met schepenen Timmermans, Coppens, De Jonghe en De Riemacker, die hun het gebruikelijk -«■schenk der stad overhandigden. Op vrijdag 18 dezer kwam de gemeenteraad bijeen om een zwaar gevulde dagorde af te handelen. We nemen alleen en kele bijzondere punten over in ons verslag. Punt 5 Plaatsing centrale ver warming in de pastorij. Geen akkoord. De pastoor zal het dus verder met mazoutkachels moe ten stellen. Punt 8 Kerkhofstraat. De ondernemer vraagt nu reeds 314.000 F (BTW inbegrepen) meer voor de uit te voeren wer ken en er is nog altijd geen steen verlegd. Wat zal het wor den wanneer het nog wat slen tert? Misschien zal er nog een gaatje van een paar 100.000 F gevonden worden. Zal hij 't spel letje trachten te sipelen van het verleden! Punt 9 Kerkhof - erepark oudstrijders en opgeëisten - be stemming. De meerderheid stelt voor onze nationale helden in de toekomst boven elkaar te be graven. Hevig protest bij de min derheid. Waarom wil men juist deze mensen in een massagraf? Wil de meerderheid daar aan besparingen doen? Ja, ze wint er telkens een grafsteen bij, mooi uitgerekend, niet! Wanneer ze aan besparingen wil doen, dat ze dan haar vriendjespolitiek uit schakelt. Punt 10 Zitpenningen. Deze worden behouden op 200 F op voorstel van de oppositie. Punten 12 en 13 Voortaan zal er een bouw- en geboortepremie van respektievelijk 3000 F 500 F per kind ten laste, 1000 F voor het le en 500 F voor de volgende toegekend worden. Punt 14. De toelagen voor de jeugd- en ontspanningsklubs zul len in totaal 134.500 F bedragen. Hopelijk zullen ze deze maal rechtmatiger verdeeld worden. Punt 19. Gemeentebegroting 1972. De begroting werd in snel tempo afgehandeld. Uitleg werd niet gegeven en het heeft er de schijn van dat men de gemeen tewet met de voeten treedt, of heeft de oppositie in Winnik het recht niet alles te weten? Is ze het niet waardig op de hoogte te zijn van de gemeentezaken of hebben ze schrik dat bepaalde zaken ten gehore zullen komen! Maar dat komt wel op tijd! Neen, onze huidige heerser en zijn staf wil iedereen domineren. Men zou hem naar de pijpen moeten dansen, maar daarvoor speelt zijn viool te vals. Is het geen grote huichelarij de opcen tiemen van 1000 naar 1500 te stemmen, wanneer men een be groting neerlegt die klopt, ook zonder er 500 opcentiemen bij te flappen. Hij wil geld in kas zegt hij, ja, veel geld, want dat brengt hem 1.000.000 F op. Waar om? Om zijn vooropgezette ver kiezingsbeloften, die niets anders inhouden dan zijn eigen pronk en praalzucht in vervulling te zien gaan, ten koste van ieders geldbeugel. Beste vrienden, dat uw spaarpot leeg is, dat raakt zijn koude kleren niet. In ieder geval, de belastingen zijn ge stemd, wij zullen betalen op een manier die met onze principes, en sociale politiek in tegenstrijd is. BSP-Winnik VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN

Voor Allen | 1972 | | pagina 6