ZOTTEGEM Wijkklub Velzeke GEMEENTERAAD IN KERSTSTEMMING B.S.P. wijk Overboelare Idegem Een slechte tijd in 't verschiet St.-Maria-Oudenhove HILLEGEM ■Ml «*IW KANTON Het kerstmannetje komt B.S.P. wijkklub Velzeke GROOT BAL The Bleu Stars Beste wensen Jeugdklub Jumbo Prachtig geslaagd kerstfeest BSP Kinderfeest Jaarlijks souper Reisspaarkas Vrijstelling of uitstel van legerdienst lil tegenstelling tot de twee vorige zittingen kende de ge meenteraad een kalm verloop. De administratieve punten en de in aantocht zijnde kerstdagen druk ten hierop ongetwijfeld hun stempel. Bij het einde van de zitting verwekten de vragen van de op positie de schijn dat de schepen va. kuituur Buysse opnieuw een nummertje zou opvoerenwel licht door de kalmte waarin al les reeds verlopen was, kon hij eyeneens zijn beheersing terug vinden. Met algemeenheid van stem men besliste de raad toe te tre den tot de V.Z.W. Centrum voor Informatica, dat voortaan zal in staan voor het berekenen der wedden en lonen van het ge- meentepersoneelOok keurde de raad de algemene inventaris en de beginbalans van de gemeen telijke regie voor grondbeleid goed. OPENBARE WERKEN De raad stemde in met het plan en de raming ten bedrage van 168.750 frank voor de uitbrei ding van de openbare verlichting langs de provinciale baan Aalst- Oudenaarde (grens Kiene-Ba ie- frcm) Ook werd de afrekening goed gekeurd voor de weg Sint-Goriks Oudenaarde naar St.-Maria Ou- denhove. ZITPENNINGEN - PENSIOENEN - BENOEMING PERSONEEL Ingevolge een schrijven van de Goeverneur wordt met terugwer kende kracht tot 1 januari 1971 de zitpenning voor de raadsleden op 500 frank gebracht. Aan Joël De Loor, gewezen schepen van het vroegere Velze- ke, wordt een ensioen toegekend van 6.387 frank per jaar aan in dex 110 met ingang van 1 okto ber 1971. De raad aanvaardde het ont slag van mevr. Va nCauwenberge slag van mevr. Van Cauwenberge met ingang op 1 januari 1972. Verder benoemde de raad vol gende personeelsleden in vast dienstverband: de heer G. Blaton als gemeen- tesekretaris, de heer Nachtergaele als ge meenteontvanger. de heren Vanhege en Beeek- man als adjunkt-politiekom- missaris, de heren De Bruycker, Van Cauwenberghe en Vermassen als bureauchef, de heren vandegehuchte en De Fessemier als bestuurschef. VRAGEN DOOR OPPOSITIE Kd. André De Loor vroeg wan neer de geleverde prestaties bij de volkstelling aan het personeel zullen betaald worden en waar om er geen loonfiches meer wor den afgeleverd bij de maande lijkse loon- en weddebetalingen. Hij klaagde het storten van huisvuil aan te Erwetegem in de nabijheid van een woonkern. Kd. De Smet nodigde de sche pen van Kuituur Buysse uit zijn belofte na te komen en de ver deling van de subsidies in de ge meenteraad te bespreken. Met een drink, ter gelegenheid van de benoemde personeelsleden werd deze laatste raadszitting van het jaar besloten. HDL Zondag 9 januari komt het Kerstmannetje naar het COC. Alle kinderen der leden Bond Moyson en ABW worden hierop uitgenodigd. Het kerstmannetje zal aan elk kind een geschenk overhandigen. Om 15 uur zal er eerst een poppenspelvertoning worden gehouden door de Rode Harlekijn uit Oudenaarde. op zaterdag 22-1-72 in het Kuituur- cn Ontspannings centrum. Met het orkest: De bestuursleden van de wijk klub der vooruitziende Vrouwen, de Jeugdklub Jumb - Jeugdate lier Expresso - de beheerraad van het COC wensen aan al de leden en militanten en aan gans de bevolking van Groot Zotte- gem een voorspoedig en gelukkig jaar 1972. BSP, SVV, COC, Jeugdklub Jumbo. Hierbij wil onze jeugdklub zich tot jullie richten met enkele me dedelingen over aktiviteiten. Eerst echter iets over het lid maatschap. De lidkaarten zijn vanaf nu te verkrijgen bij Chris De Borle en Freddy Van den Bossche. De prijs is minimaal ge houden: 50 fr. wie 18 jaar en ouder is of wordt in 1972, voor de jongere leden is de prijs op 25 frank gebracht. Wie in 1972 niet ingeschreven is als lid, zal enkel kunnen ge nieten van de huidig geplande gunst-tarieven als hij bij zijn bezoek een steunkaart van 10 fr. koopt e nhet gastenboek tekent (dit laatste is trouwens wettelijk verplicht) Nu iets over de geplande akti viteiten: Drie Koningen stoet te Zot- tegem op 8-1-72. Een uitstap voor de Jumboleden. Dus klub- huis op die avond gesloten. KWIS op vrijdag 14-1-72: een harde kwis (waar iedereen gelijke kansen op winnen heeft) zal opgesteld worden door Luc en Jean-Pierre. VOETBAL: op 15-1-72 tegen Jeugdklub «Op Zolder». Verder werd reeds een ganse reeks mat chen gepland, wie wil meespelen dient kontakt op te nemen met Mare De Meu'.enaere, T-DANSANT: inwijding van onze nieuwe geluidsinstallatie op 15-1-72 om 7 uur 's avonds. De kaarten zijn te koop bij onze klubleden. Op zaterdag 18.12.1971 ging ons kerstfeest voor de zoveelste maal door in het volkshuis van St.- Maria-Oudenhove, ingericht door BSP en SVV. Niet minder dan 110 kinderen vergezeld van hun ouders, allen leden van bond Moyson, kwamen er hun snoep en speelgoed afha len Een welkomstwoord wordt ge houden door de BSP-voorzitter, daarna was het de beurt aan ka meraad De Loor André, sekreta- ris van Bond Moyson, die er een boeiende rede gaf, die eenieder in de smaak viel aangezien de stilte die er bewaard bleef. Daar- houder of bij ontstentenis, van geduldig zaten te wachten. Een voor een wordt hun het zakje uitgereikt en zij waren tevreden. Beste kameraden en gezellin nen, tot de volgende gelegenheid, er staan immers nog verschil lende dergelijke samenkomsten op ons programma. Nogmaals dank aan allen! De voorzitter BSP Tortelboom Ger main, en voorzitster SVV DePes- semier Georgette. Ons kinderkerstfeest van zon dag 19 december jl. is niettegen staande de slechte weersom standigheden een overrompelend sukses geworden en dit zowel in de ware als in figuurlijke zin van het woord. Reeds op de bestuursvergade ring van donderdag 16 december was gebleken dat er ongeveer een 150-tal ingeschreven kinde ren waren. Zondagnamiddag was ons lo kaal dan ook te klein, want praktisch alle ingeschrevenen woonden ons kerstfeest bij, ter wijl ook de ouders zoals ge vraagd en uitgenodigd zeer talrijk aanwezig waren. Om 16.20 u werd het feest aan- namens het BSP-bestuur. Ver volgens werd voor de kinderen een ontspanningsfilm vertoond die ook door de ouders kon wor den genoten, wat ongeveer een half uur in beslag nam. Een beetje voor vijf uur werd na kwamen de kinderen die on korte gelegenheidstoespraak ge houden door André De Loor, ge westelijk sekretaris Bond Moy son. Spreker schetste in enkele grote trekken de nooit aflatende aktie van de socialistische be weging voor de werknemers en weidde hierbij vooral uit over de hervormingen van het stel sel van de werkloosheidsverzeke ring. Praktisch onmiddellijk daarna kwam het bijzonderste deel van ons kerstfeest, namelijk de aan- die eigenhandig de geschenken komst van het Kerstmannetje, kwam overhandigen aan de kin- cteren. Het is onmogelijk de sfeer te beschrijven evenals de stemming bij de kinderen, die de aanwe zigheid van het kerstmannetje veroorzaakte. Maar iets staat als een vuurtoren boven water en kan niet betwijfeld worden: het entoesiasme van deze kinderen was zowel voor het BSP-bestuur als voor de aanwezige ouders, de kroon op het werk voor de or ganisatie van dit initiatief. Van de gelegenheid maken wij dankbaar gebruik om allen die meewerkten aan de inrichting van dit kerstfeest, bijzonder het ABW en de Bond Moyson en ook alle bestuursleden en sym- patisanten, zonder de aanwezige ouders te vergeten, te danken voor hun medewerking. Het BSP-bestuur. Zaterdag 8 januari e.k. richt onze reisspaarkas haar jaarlijks souper in. Zoals gewoonlijk zal dit gebeuren in het lokaal zelf Bij Coppi», Driesstraat. De aan vang is voorzien om 20 u. Ieder een kan inschrijven mits deel name in de kosten. Deze tussen komst is bepaald op 40 F voor de leden en 80 F voor de niet- leden. Inschrijving tot uiterlijk 5 ja nuari bij de bestuursleden van de spaarkas of in het lokaal. In aansluiting bij het artikel van senator Dieudonné Van der Bruggen in het nummer 51 (za terdag 25 december) van Voor Allen gepubliceerd onder de ti tel Wie is vrij van legerdienst», willen wij de aandacht van alle Hillegemnaren vestigen op vol gende punten: Zowel de aanvraag voor vrij stelling van legerdienst als voor het bekomen van uitstel of de hernieuwing van deze vraag, die nen in de maand januari te wor den gedaan en ingediend bij het gemeentebestuur. Mocht u zelf, buren, vrienden of kennissen van de mogelijk heid tot vrijstelling of uitstel wensen gebruik te maken, aarzel dan niet: neem zo vlug mogelijk en in ieder geval voor het einde van januari, kontakt op met iemand van het gemeentebestuur of van het BSP-bestuur. Zij zul len u graag helpen bij het ver vullen van de nodige formali teiten en u tevens nuttige in lichtingen kunnen verstrekken. Het BSP-bestuur In de laatste weken hebben wij er meermaals op gewezen, dat de regering van morgen eisenpaket- ten toegezonden krijgt uit alle hoeken van het land, van werk gevers, van middenstanders, boe ren en van syndikale organisaties. Jongeren uit CVP en BSP bie den niet minder dan een «alter natief» regeringsprogramma. Al deze eisenpaketten zijn be ïnvloed door een zekere angst psychose en onrustwekkende ge ruchten over een nakende eko- nomische inzinking met een in ternationaal karakter. De bescherming van het leef milieu een probleem dat slechts in de laatste jaren in de aktualiteit kwam, maar hoe! vindt men nagenoeg overal te rug. Het kan op zichzelf geen kwaad dat de regering in wor ding gekonfronteerd wordt met lange en veelvuldige verlanglijs ten, in zoverre zij uitgaan van organisaties die representatief zijn voor de bevolkingsgroepen in wier naam zij (beweren te spreken). Het geeft de regerings ploeg een inzicht van wat leeft in het land en wat bij voorrang dient aangepakt. Wij nemen aan dat de werk groepen van de politieke partij en de mogelijkheden van een toekomstig regeringsprogramma grondig onderzoeken, kennis ne mend van alle ingezonden stuk ken. De inzenders van de eisenbun- dels moeten zich dan ook ver zoenen met de idee dat niet alles wat zij willen er ook komt. Het zou een vergissing zijn te gelo ven dat België een land is dat in de hemel gevoed wordt en hier op aarde gemolken wordt. Met andere woorden, de financiële middelen die er nodig zijn, om zelfs de meest redelijke eisen te gemoet te komen, moeten bij de bevolking gevonden worden om opnieuw onder de bevolking ver deeld te worden. En dan zitten wij met onze twee voeten in het meest betwiste vraagstuk waar mee elke regering te maken heeft: dat van de financies. Want zelfs wanneer iedereen er over akkoord is dat er geen an der middel is, dan begint men te bakkeleien en stelt men de vraag: «hoeveel en wie moet dat betalen». Dan zal de regering een keuze moeten doen die altijd op veel tegenstand zal stuiten; hoe zwaar of hoe licht hij ook geraakt wordt, door zijn vijand die be lasting heet. Vandaag akkoord: hij betaalt al te veel. Moet er morgen méé.', dan zeggen allen die het met een bescheiden in komen moeten stellen «dat men het geld moet halen waar het zit» terwijl de verdedigers van he. kapitaal «waar het zit» waar schuwen dat men «het persoon lijk initiatief niet mag doden» en dus geen hogere belastingen mag opleggen. Zo sprak de PVV oog voor enkele dagen. Ergens tussen die twee uitersten zal de regering haar politiek moeten zoeken. En als zij het wondermiddel vindt om de politiek van een volledige werkverschaffing en sociale voor uitgang vol te houden zonder nieuwe belastingen in te voeren of de bestaande te verhogen dan zal zij een zware hindernis ge nomen hebben. Maar wie gelooft daarin- Zeker niet de arbeiders die op fiskaal gebied hun eisen hebben gesteld. De arbeiders zul'en pleiten dat zij niet aansprakelijk kunnen ge steld worden voor de tekortko mingen van het kapitalistisch regime. De werkgevers uiteraard gaan het allemaal zo zwart mo gelijk voorstellen en zullen aan voeren dat wij voor een interna tionaal verschijnsel komen te staan waarvoor een klein land als België niet aansprakelijk is, dat zij hun kommerciële positie nog niet erger in het gedrang kunnen laten brengen, en dat men een puit niet kan vellen als hij geen vel heeft. Het nieuwe jaar staat voor de deur en optimistisch kunnen wij in de onmiddellijk? toekomst niet blikken, laat ons hopen dat de oude volkswijsheid het haalt: nooit zo goed als optimisten het zien, nooit zo slecht als ressimis- ten het vrezen. M. Van Den Berghe VI.A.4MS WEEKBLAD 1 VOOII AEEEN Op zaterdag 25 dezer kregen we ons traditioneel kerstfeest der BSP. Het bestuur dankt iedereen die heeft bijgedragen tot het wel slagen van dit feest. Een hartelijk proficiat aan de Bakkerij Coop, G.'bergen voor de degelijke uitvoering van onze be stellingen smakelijke sandwi- chen en krentenbrood en het prachtig kerstgebakiedereen was erover in de wolken. Aan al de winkeliers en hande laars zeggen we hartelijk dank voor hun milde steun voor onze prachtige tombola. Over onze leden mogen we bij zonder fier zijn om hun steun en talrijke opkomst. Ons bestuur heeft werkelijk met de handen in het haar geze ten; ons zaaltje was in een nieuw kleedje gestoken, we hadden elke cintimeter plaats vrijgemaakt; maar het is te klein geworden, het ging werkelijk onze verwach tingen te boven; nog nooit heeft men zoiets meegemaakt. In zijn openingswoord wees kd. De Raeve, voorzitter, erop hoe onder impuls van onze afdeling, de B.S.P. er is kunnen toe over gaan om in de laatste 2 jaar, eerst de SVV te kunnen lance ren en vervolgens de bond der derde leeftijd, die naar men kan merken twee kerngezonde kinde ren zijn. De S.V.V. is reeds bij ons een machtige kern, die zijn voorwaar definitief op de goede weg. En de bond der derde leeftijd wordt, ons inziens, even machtig, het geen de innigste wens is van ons allen. Vervolgens kwam Rol. Van Lie- feringhe Roger, Gemeenteraads lid aan het woord, die in 't kort aan onze mensen een klare kijk gaf over de toestanden in Groot Geraardsbergen en daarom dan oök beloond werd met een mach tig applaus. Kd De Clerck Paul als sekre taris van Groot Geraardsbergen en ondervoorzitter onze afdeling dankte dan het vorige bestuur van Geraardsbergen voor het ge presteerde werk maar wees er terzelfdertijd op dat, gezien het nieuwe bestuur, het een noodzaak is dat er hervormingen zullen worden doorgevoerd, waarop hij dan ook een spontaan applaus kreeg. Kd. De Pooter Gilbert handel de als sekretaris van de bond der derde leeftijd over die beweging en schetste in korte bewoordin gen de rol die zij te spelen heb ben in onze samenleving en dankte hen vor de weg die zij voor ons hebben gemaakt. En voor hetgene wat ze nu nog hedendaags voor ons doen name lijk ons ideaal hoog houden, waarvoor dan ook de dank der BSP en onze steun. De Bond der derde leeftijd mag hier zijn op zijn dynamische sekretaris, die dan ook op het einde van zijn spreekbeurt be loond werd met een welgemeend applaus. Verder kregen we de uitdeling der plakketten voor de kinderen, wat een vreugde die glunderende gezichten, toekomend jaar beter. De gratis tombola voor de le den was goed geslaagd, en dan kregen we die geurende koffie met lekkere sandwichen en zwarte trippen. Wat een smul- partijtje We danken hierbij de leveran cier van de trippen voor zijn steun. Een bijzonder woord van dank voor voorzitster en leden van het bestuur S.V.V. voor de opschik van de zaal, het maken van de koffie en de bediening, laat het zo verder gaan, een innige sa menwerking met de drie nu be staande groeperingen. Hier volgt de uitslag met de vele mooie prijzen onzer tom- 1476 2069 708 1809 1325 985 2421 2003 2148 2007 2485 2381 981 722 2283 1834 2126 1600 2162 2342 865 1387 1589 798 867 1734 603 1543 1685 1519 1953 2454 2133 768 595 2435 2396 2185 1546 1920 751 1099 2191 810 1317 941 831 972 584 2416 2112 616 775 665 515 2117 594 662 780 803 2142 2422 819 1425 769 2102 523 1724 2300 1878 2372 736 1805 2411 2390 Kd De Raeve dankte nog maals iedereen voor het welsla gen van het feest en samen met het bestuur wordt er uitgezien naar nog beters volgend Jaar. Hierbij aansluitend houdt het bestuur eraan langs de weg van ons prachtig weekblad Voor Al len onze leden een vruchtbaar jaar 1972 te wensen, gepaard gaande met een goede gezond heid en vor onze bewegingen no® meer aktiviteit in 1972, die een vruchtbaar jaar moet en worden. Het Bestuur.

Voor Allen | 1972 | | pagina 7