ZOTTEGEM ijk Onkerzele HILLECEM Moerbeke- Atembeke Idegem 3e SPORTAVOND 6 IHHHH WAS 1971 EEN DOODGEWOON JAAR m m*\ Ophalen huisvuil Sociaal dienstbetoon GERAARDSBERGEN JONGSOCIALISTEN Geraardsbergen Het oudejaars avondbal KANTON Wijk Velzeke Bij de jaarwisseling 1971 - 1972 Kerstman komt Naar bezinning Gemeenteraadszitting van 21 december 1971 i—WfWi Naast de nationals en interna tionale gebeurtenissen, meestai oorlog, stakingen en zeer drukke dagen op politiek vlak gaan wij eerstdaags onze nieuwe agenda van 1972 bij de hand nemen, 1971 behoort weldra tot de ge schiedenis. Ook plaatselijk, wij bedoellen in het biezonder onze ex-gemeente hebben wij ups en downs gekend. Bei. heel belangrijk feit, mis schien historisch is werkelijkheid geworden, nu spreekt men van Groot-Geraardsbergen en van ex- Onkerzele, onze gemeente is van de kaart geveegd. Vanzelfsprekend zijn aan dit feit voor- en nadelen verbonden, zowel als dat men voor de fusie voor- en tegenstanders had. Nochtans menen wij dat het nu nog te vroeg is om '-onklusies te gaan trekken. Het ware al te idioot alle ge beurtenissen welke plaatsvonden, zowel de goede als de minder goede hier te gaan opsommen, maar toch, enkele gebeurtenissen zouden ons toch moeten verheu gen. Met de oprichting van de feestkommissie hebben wij een daadwerkelijke heropflakkering gekend van onat zomerkermis, hadden wij dit jaar geen siga- renworp, geen wandelkoncert en een prachtig geslaagde kermis. Wat hadden wij vroeger? In de dorpskom werd voor enkele maanden een postkantoor ingericht, zodat men voor prak tisch alle postverrichtingen ter plaatse terecht kan. Moesten wij vroeger niet naar de stad? Nu beschikken wij over een zeer regelmatige wekelijkse reini gingsdienst, hadden wij dit vroe ger ook? Onze B.S.P.-afdeling is in het kader van Groot-Geraardsbergen eveneens gefusioneerd, nu spre ken wij van wijkklub. Niette genstaande wij met zware finan ciële moeilijkheden hadden te kampen en de morele klap door het verlies van een trouwe par tijgenote wisten wij ons te hand haven. Politiek gezien mogen wij ons zeker verheugen. Onze afdeling heeft in het voorbije jaar heel wat gepresteerd. Tijdens de voor bije parlementsverkiezingen heb ben wij degelijk werk geleverd, he' bestuur weet maandelijks een gratis film voor onze leden te brengen, en voor een paar weken hadden wij een prachtig geslaag de bakschieting. In tegenstelliug met vorige jaren is dit zeker een stap in de goede richting. Wij van de bestuursleden alleen gaat dit echter niet. Fartijgenoten, wij hopen ten zeerste in 1972 onze afdeling nog verder uit te bou wen, maar met de flinke will rekenen voor het aanstaande jaar vooral op uw medewerking. Georges Spitaels. Op 28 dec. 1971 tijdens de zitting van het schepenkollege werd tot de aanbesteding overgegaan voor het ophaler, van het huisvuil in onze gemeente voor de jaren '72 en 1973. Vier aanbiedingen wer den binnengestuurd en de ope ning van de omslagen gaf volgen de uitslag 1) Sclireyers Romain uit Viane 168 000 fr. 2) Pletinckx Remi Cambier F. uit Moerbeke 129.954 fr. 3) Wauters uit Galmaarden 104.000 fr. 4) Bruylandt Jean uit Geraards- bergen 82.200 fr. De laagste aanbieding (82.200 frank per jaar) werd dus inge diend dcor Bruylandt Jean, die eveneens in 1971 de aanbesteding werd toegewezen. De ophaling van het huisvuil zal geschieden elke donderdag van de week en niet meer om de veertien dagen en vanaf de woensdag zoals vroeger. De papieren zakken afgeleverd door de gemeente moeten ver plichtend gebruikt worden. Indien u reeds op rust gesteld werd 'sinds 1 januari 1962) en u sinds 1946 steeds als werknemer (bediende of arbeider) was te werkgesteld, dan is het thans uw recht een volledig pensioen te ge nieten, zelfs indien u voor 1 ,ian. '46 nooit tewerkgesteld was. (On der bepaalde voorwaarden mogen na 1 jan. 1946 zelfs 2 jaren ont breken). Indien u gedurende ten minste 6 mdn. erkend werd als krijgsge vangene dan kunt u het pensioen bekomen op de leeftijd van 64 j. (Zonder vermindering). De hier aangehaalde gevallen en nog zovele andere zijn meest al onbekend door onze mensen. Hierdoor ontvangen ze een te laag pensioen omdat hun dossier onvolledig werd ingevuld. Om on ze gepensioneerden, die twijfelen aan het bedrag van hun pensioen, in de gelegenheid te stellen hun dossier opnieuw te laten onder zoeken heb ik besloten een zitdag te houden elke vrijdag van 19u30 tot 20u30 in het café «Vander Putten Clement» station te Moer beke. Voor de kandidaat gepen sioneerden ben ik eveneens ter beschikking voor de samenstelling van hun dossier. Hiermede wordt best minstens 1 jaar voor de op- pensioenstelling begonnen aange zien in sommige gevallen opzoe kingen dienen verricht die nogal veel tijd in beslag nemen. Ik hoef niet te zeggen dat ik me enkel beperk tot het geven van inlichtingen aan gepensio neerden en kandidaat gepensio neerden, iedereen met om het even welk probleem kan me ge rust komen vinden. Het sociaal dienstbetoon is na tuurlijk volledig gratis en de grootste geheimhouding is van zelfsprekend verzekerd. HER RE GODS Marcel Eerste Schepen ZATERDAG. 22 JANUARI 1972 Met de verzekerde deelname van HERMAN MIGNON MARCEL VAN DE WATTEYNE JULIEN DE VOS EEN GROTE WIELERVEDETTE DE BESTE VOETBALTRAINER VAN BELGIE ARLETTE SARLEE TURNDEMONSTRATIE RUST ROEST Verder Sportkring en Sparta Geraardsbergen Wezen vrienden Gevoc Atletiekclub Geraardsbergen En als omlijsting wed strijden op rollen voor nieuwelingen, juniores en liefhebbers ZAAL ONTMOETINGSCENTRUM DE REEP (Nederboelare) AANVANG 20 UUR TOEGANG 30 FR. Wanneer het orkest The Rober to's de openingsmelodie speelden, zetten de binnentredende morsen bange gezichten. Hier en daar bleven nog enkele stoelen onbezet. Gelukkig konden we rekenen op de bereidwillige medewerking van het cinemabestuur, zodat de vrij gekomen ruimte een boel mensen nog een plaatsje bezorgde. De echte sfeer was onmiddelijk «in». Zelfs de zwartkijkers for ceerden een glimlach. Werkelijk een prima geslaagde avond. Nog enkele prijzen van de tom bola op de ingangskaarten blij ven ter beschikking. Volgende nummers werden nog niet afge haald: 280 534 371 128 139 291 289 326 322 105 235 73 49 478 327 141 431 17 44 92 95 506 554 538 34 Prijzen af te halen bij de voor zitter kd. Cosijns Henri, p. Guil- lemainlaan 3, Geraardsbergen. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN Opniouw is een jaar van kom mer, zorg en verheugende gebeur tenissen voorbij. Een nieuw jaar is ingetreden van alle kanten wordt voorspoed en geluk gewenst. Ja, bij velen helaas niet spontaan, maar om dat het nu eenmaal gebruikelijk is. De besturen van onze verschil lende organisaties hebben in ons vorig nummer aan allen eien voor spoedig en gelukkig nieuwjaar ge wenst, en dit in een opbouwende zin, in het kader van Groot-Zot- tegcm, dat voor mij althans de toekomst van ons gewest en de verbetering van de levensstan daard voor onze arbeiders en be dienden zou kunnen ten goede komen. Een jaar van zoeken en tasten is voorbij. Waar staan we op het bestuur lijk vlak van onze gemeente Wat is er voorbereid Wat is er verwezenlijkt Heeft het kollege van burge meester en schepenen datgene ge daan wat het zich had voorge nomen Hoe staat het met de beloften die dat kollege aan de bevolking heeft gedaan Wat hebben wij. als oppositie, kunnen vaststellen 1Dat er van de vele voorop gestelde beloften zeer wei nig in huis is gekomen 2Dat er opnieuw aan oude dorpspolitiek wordt gedaan (zie de gemeentelijke toe lagen en de uitgevoerde werken) 3Dat diegenen die de macht hebben, er voor hun eigen genot misbruik van maken. Waarom werd er een toekomst plan opgesteld enkel en alleen voor de kern van Zottegem? Wanneer zal er sprake zijn van de verbindingen van de vroegere buitengemeenten met de kern van Zottegem En zo, beste lezers, kan men nog verder gaan, over tal van an dere problemen. Laten we de toekomst tegemoet zien en trachten onze partij uit te bouwen, om zo een nog groter vertrouwen te genieten bij de be volking. Dan zullen we bewijzen dat de socialisten het anders zien. Maar om dit te bereiken moet het BSP-bestuur opgevat worden in het kader van Groot-Zottegem. Men mag de demokratie en het socialisme niet misbruiken om de persoonlijke doelstellingen na te streven die men op rechtstreekse wijze niet kan bekomen. Onze verschillende organisaties dienen hun aktiviteiten te ko ordineren en hun krachten te bundelen, dit ten bate van de bevolking. Als provinciaal raadslid dank ik al diegenen die me verleden jaar opnieuw hun vertrouwen schon ken en aldus mijn verkiezing als provinciaal raadslid mogelijk maakten. Ik zal mijn best doen dit ver trouwen waardig te blijven. Als gemeenteraadslid heb ik in dit artikel mijn standpunt ken baar gemaakt en zal ik verder het toezicht en de kontrole op net bestuur uitvoeren in een opbou wende geest, wat de uiteindelijke taak van de oppositie is. Als voorzitter van de v.z.w.d. «Kuituur en Ontspanning na Ar beid» wens ik al diegenen te dan ken die aan ons kultureel werk meehielpen. Bij het begin van dit nieuwe jaar werd een permanent verant woordelijke aangesteld, waardoor we mogen hopen dat de werking van de Jeugdclub JUMBO, de enige erkende jeugdclub in Groot- Zottegem, nog zal verbeteren. Ik wens dan ook onze jonge vriend veel moed en sukses, op dat het jaar 1972 een topjaar zou mogen worden. Mogen we hopen dat zoals ik in mijn inleiding heb gezegd de wensen voor 1972 oprecht en gemeend zouden zijn, zodat uiteindelijk de ganse gemeenschap er goed zal bij varen De Borle Lucien. Zondag aanstaande (9 januari) komt de Kerstman naar het Kui tuur en Ontspanningscentrum. Er is tevens gezorgd voor een pop penspelvertoning. Wij nodigen hiertoe alle kin deren uit, ook van buiten Vel zeke. Het zou ons genoegen doen de kinderen vergezeld te zien van hun ouders. De sekretaris, De Borle L. Wat ons momenteel zorgen baart is de enigszins vage infor matie die ons verstrekt wordt aangaande de regeringsvorming. Wij weten wel dat men een uit weg dient te zoeken voor de kul- turele autonomie, de ekonomische problemen en het schoolpakt. Dat wordt geen gemakkelijke karwei, te weten dat wij geen voorstan ders zijn van een drieledige re gering of het scheppen van een politiek monster. Anderzijds moeten de liberalen mee aan tafel zitten voor de her ziening van het schoolpakt. Wij socialisten buigen niet voor de strenge eisen die ons desbe treffende door de katolieken wor den gesteld. Onderhandelingen zijn nog geen bevelen. Wanneer de katolieken. met voorbedachte rade, de konkurrentie met liet officieel onderwijs op de spits dreven, dan moeten wij ze nu onder het mom «alle kinderen gelijk» bepaald geen toegevingen doen. Wat hen interesseert zijn de centen. Zij hebben de laatste jaren scholen uit de grond ge stampt, eigendommen aangekocht, verbouwingen uitgevoerd, pavil joenen geplaatst en deze willen zij nu betaald hebben door de staat, met het geld van ons alle maal. Toezicht en andere staats inmenging krijgen zij liefst niet. Wij moeten ze hier een krachtig halt toeroepen. Wij socialisten wensen geen re gering ten koste van het offio'eel onderwijs. Wij gaan niet regeren om te regeren. Ik meen dan ook dat WIJ de eisende partij zijn en geenszins andersom. Het schoolpakt kan herzien worden BUITEN DE REGERING om met de drie partners die het schoolpakt eertijds ondertekenden t Jongsocialisten ZATERDAG 22 JANUARI 1972 3c Sportavond nl. B.S.P., C.V.P. en liberalen. Wanneer wij op de eisen van de C.V.P. ingaan dan mogen wij gerust verwachten dat de stunt die zij lukken een wig drijft in onze rangen. Het we ze een les voor onze lei ders, dat ze zich nooit meer aan bieden voor onderhandelingen vooraleer de basis geraadpleegd werd. Eens de verkiezingsuitslagen bekend zijn dient men de federale kongressen bijeen te roepen, de besluiten worden dan gecentrali- s.erd naar het nationaal kongres gezonden en daarna kan men gaan onderhandelen. Dit is geen verwijt, wel even BEN BEZIN NING. Wij hebben nu al zoveel tijd verloren en de tijd dringt. Door het uitblijven van een regering worden de ekonomische en finan ciële problemen aleen maar moei lijker. Er dienen zo vlug moge lijk ontwerpen gemaakt voor de ekonomische heropleving en de sociale vooruitgang. Wanneer wij de kiesstrijd in gingen met een programma dat «Stoutmoedig genoeg voor onze tijd» was, is dit zeker nog ds basis van onze onderhandelingen. Men zegt dat ons programma niet passioneel genoeg was. Dat kan. Maar toch meen ik dat wan neer men een minimum gezins- pensioen van 7.500 fr. voorziet dat dit een zeer belangrijke stap is in de sociale geschiedenis. En 6 maanden legerdienst zeggen toch ook iets. Spreek maar eens met militairen of hun ouders. Of zijn wij dan toch zo moeilijk te Beste vrienden, het plan is stoutmoedig. Wij verwachten dan ook van de B.S.P. dat ze zich meldt als de partij die zoals steeds verwezenlijkt wat zij be looft. Wij hebben dan ook ver trouwen in het gegeven woord. Willekens Harry, sekretaris B.S.P. Idegem. Aankoop watermeters: dit punt werd bij hoogdringendheid op de dagorde geplaatst. Uit het voorgelegde dossier blijkt dat de firma Contigea uit Brussel het laagste aanbod doet voor de le vering van de watermeters zodat deze eenparig toegewezen wordt aan genoemde firma. De volgende punten op de dagorde behandelen de gemeen tebelastingen 1972. Ondanks de talrijke projekten voor gemeen telijke realisaties (waterleiding, openbare verlichting, wegenis) worden de bestaande belastingen niet verhoogd. Het belangrijkste punt op de dagorde was wel de goedkeuring van de gemeentebegroting 1972. Uit de bedoelde begroting le ren we dat, buiten de geplande werken in buitengewone dienst (waterleiding, openbare verlich ting, Dries, Poel, Stenekelder, Dlepestraat, Mere-Brielken, voet pad Provinciebaan, riolering pro- vinciebaan) er een som wordt voorzien van 400.000 F voor ver- beteringswerken aan buurtwegen nl. 140.000 F voor Perre, Briel- Veldstraat, 100.000 F voor de Beekstraat, 60 000 F voor de Bovenhoek, 50.000 F voor verbe tering van de landbouwwegen en 50.000 F voor allerlei bijkomende werken. Onthouden we dat de kulturele-, sport- en andere verenigingen hun toela gen minstens verdubbeld zien. Wat de toelage betreft van de voetbal, hier werd een krediet dat integraal bestemd is boor de uitrusting van de jonge spelers. Hier neemt de gemeente een zware last van het bestuur over. We mogen hier wel spreken van een lofwaardig initiatief van de meerderheidspartij, die nogmaals bewijst niet haatdragend te zijn en de spons veegt over de vroe gere misbruiken van sommige be stuursleden-politiekers van FC St.-Lucia. In het kader van de tienjaar lijkse herziening en aanpassing van het schoolreglement stellen we vast dat de oppositie, behal ve raadslid Van Den Berge (ont houding) tegenstemt. Er weze nochtans gezegd dat de tekst in tegraal werd goedgekeurd door de schoolinspektie zodat er geen onwettige zaken in voorkomen. De oppositie laat hier wel blij ken wat ze zou willen: een vol ledige chaos in de gemeente school, met alle gevolgen van dien. Kom heren, een beetje meer verantwoordelijkheidsgev oei. Het gaat hier om de gemeenteschool waar u solidair verantwoordelijk zijt met de meerderheid. Op aanvraag van de oppositie werden nog enkele punten op de dagorde geplaatst. Het opstellen ervan gebeurd blijkbaar zonder veel inspiratie, verschillende pun ten bleken voorbijgesteefd of overbodig. Oordeelt u zelf, beste Het eerste punt vermeldde de aanpassing van de woonstvergoe ding van E.H. pastoor op basis van de huidige huurprijs. Uit een vrugge berekening bleek dat EH. pastoor in feite nog een ruime winst maakte met hetgeen vroe ger meer uitgekeerd werd dan de hum-prijs die hij betaalde. Uit enkele punten leidden we ook af dat het onze opposanten niet gaat om het algemeen be lang, maar om het belang van enkele van hun kiesdravers. Ne men we het punt over het tijde lijk gebruik van de verhoogde bermen, ingewijden weten dat zekere dag' door de plaatselijke politie een zekere inwoner van de Ledefoergstraat terechtgewe zen werd omdat er voor zijn huis reeds gedurende drie weken een onwelriekende mesthoop lag. Kom, kom, heren van het mo dern gemeenbeleven, is het om dergelijke zaken te besten digen dat u dit punt op de dag orde plaatste? Of wilt u soms te rug naar de oudheid? Uit de ge schiedenis leren we inderdaad dat de mesthoop vroeger aan de voordeur lag. Maar in ons Hllle- gem van 1972 kan dat toch niet geduld worden, nietwaar. Wat betreft de stationerings- mogelljtoheden lang de Provin ciebaan strook juffrouw Mer- tens tot Cyriel Van Heghe wordt door de heer burgemeester bevestigd dat dienaangaande reeds een paar maanden geleden door het schepenkollege een ver. zoek geformuleerd werd bij de verantwoordelijke ingenieur, de heer Verbanck van de provin ciale technische dienst.

Voor Allen | 1972 | | pagina 8