NINOVE Nieuwe gemeenteschool ingehuldigd DENDERLEEUW ASPELARE Aanbesteding wegenis en parkeerplaatsen van het sportcentrum STEMMIGE T-DANSANT KANTON Konkrete melaatsenaktie VIERDE A.C.O.D.-BAL Nicole Jösy - Hugo Sigal Andy Free - Mac Duffs Dimensions Basketball Duivententoonstelling Jeugdklub Tien-Twen Kunsttentoonstelling Nog beter in 1972 PENSENKERMIS Zitdag kd. Paul Van der Niepen burgemeester en Willy Vernimmen senator De Poliklinische Diensten uitgebreid MJ.A.-leden blazen verzameling Jonge kunstenaars in het Centraalkompleks Burgemeestersbal Het stadsbestuur van Ninove voelde enkele jaren terug vol doende de nood aan sociale wo ningen. Naast deze opgetrokken door de Kleine Landeigendom aan het Hof ter Duyst zorgde Ninove- Welzijn ook voor haar deel en dit bezijden de Denderhoutembaan, beter gekend onder de naam Groene Weg. Het is in dit nieuw kwartier dat zaterdag 11. de lagere ge mengde gemeenteschool inge huldigd werd. Een woordje voorgeschiedenis over het ontstaan van deze school past bij deze gelegenheid. Op 1 september 1968 startte Juffrouw Monique Berckmans met een kleuterafdeling en dit in een ge woon burgershuis, gelegen op de Steenweg naar Aalst. In de loop van de maand oktober in dat zelfde Jaar werd zij en haar kleuters overgeplaatst naar de eigenlijke wijk zelf waar intus sen een geprefabriceerd lokaal ter beschikking werd gesteld. Op 1 september 1970 kwam mevrouw Van den Stock-Coppens vroe ger schoolhaafd op de wijk Ba- kergem haar gezelschap hou den en dit met de oprichting van een eerste leerjaar. Zij behield haar funktie van hoofdonder wijzeres. Momenteel wordt er onderricht gegeven door haar, een onderwijzer en twee kleuter leidsters. De schoolbevolking gaat steeds in stijgende lijn: 72 kleuters en 35 leerlingen voor het le en 2e leerjaar. Op zondag 30 januari gaat de XIXde Werelddag der melaatsen door. Om de miljoenen melaat sen van de hele wereld te hel pen, hun lot te verbeteren, wor den heel wat projekteii' uitge werkt. Ook Ninove steunt één van die prpjekten.;, Dharmapuri. Dharmapuri is een nog Jong distrikt van India dat nog in volle ontwikkeling is. In 1968 startte men met de georganiseer de verzorging van de melaatsen. Deze verzorging groeide uit tot een volledig projekt dat zich als doel stelt lepralijders opsporen en de tijdige verzorging van een zo groot mogelijk aantal patiën ten waarborgen. Hierbij gaat men uit van een principe dat reeds door dokter Hemerijckx werd gesteld de verzorging zo dicht mogelijk bij de bevolking brengen. Uw steun aan het projekt Dharmapuri mag zeker niet ont breken. U kunt dit doen, ofwel door overschrijving op post- checkrekening 444126 van Van Overwaelle met vermelding «melaatsenaktie»; ofwel door uw steun op zaterdag 29 Januari aan onze medewerkers af te geven. Wij bellen op die dag bij U aan. Schepen De Jonghe verwel komde de genodigden zijnde Z.EH. Deken, Kantonaal Inspek- teur A. Van Rossen, de ontwer- per-arehitekt en bouwonderne mer, de leden v. Ninove-Welzijn, personeel van het gemeentelijk- onderwijs en natuurlijk zijn col lega's uit de gemeenteraad en de stadssekretaris. Inleider vroeg onmiddellijk aan Z.E.H. Deken, de kruisbeelden te wijden. Burgemeester Milo be lichtte in zijn pedagogische toe spraak voornamelijk het nut en het doel van deze nieuwe school. Aan de opleiding van onze Jeugd dient de grootste zorg besteed, want eens wordt deze jeugd de nieuwe maatschappij. Het beste is nog niet goed genoeg voor on ze kinderen. Verder vroeg hij aan het onderwijzend personeel te zorgen dat deze school een «thuis» zou wezen voor de leer lingen met een eigen gezonde huiselijke atmosfeer. Hij wijst erop dat deze school niet mag beschouwd worden als een bra- vourstuk van de burgemeester en de gemeenteraadsleden doch dat het doel ervan moet gezien wor den om socio-culturele redenen. Een nieuwe zo uitgebreide mo derne sociale woonwijk had nood aan een «eigen school». Tot besluit draagt hij het ge bouw over aan inspektie en on derwijzend personeel, met de in nige hoop dat zij het in hen ge stelde opvoedkundig vertrouwen niet zouden beschamen. Inspecteur A. Van Rossen kon zijn bewondering voor deze toe spraak niet verbergen. Op pe dagogisch vlak heeft hij er niet veel meer aan toe te voegen. Spreker verklaart dat de hui dige gezinsopvoeding steeds meer en meer overgedragen wordt naar de school, wat de moeilijke taak van de school nog in ruime mate gaat bezwaren, daar het steeds een verruiming van op dracht betekent. Ook hij wijst op zijn beurt op de zware verantwoordelijkheid welke het onderwijzend personeel te dragen heeft. De opvoeders- taak gaat niet met een uurwerk en mag dus niet afgemeten wor den. Speciaal bij de allerklein sten dient de grootste zorg be steed. Want ook de grote psy chologen en pedagogen verwij zen naar de belangrijkheid van het basisonderricht. Een gezon de basis leggen is dan ook het moeilijkste in de opvoederstaak. Een kleuter moet de eerste blije gebeurtenissen blijven meedra gen. Tot slot betreurt spreker op recht, de afwezigheid van de ouders bij deze plechtigheid. Ook zij moesten hierin betrokken worden, want zonder hen kan er geen oprechte samenwerking heersen. Hij hoopt dat het on derwijzend personeel regelmatig kontakt zal opnemen met de ouders en hun bij alle initiatie ven te betrekken. Een even spijtige zaak was het niet uitnodigen van de pers. Een zo belangrijke plaatselijke ge beurtenis mocht toch niet in alle stilte voorbijgaan. Schepen De Jonghe dankte de sprekers en ook Z.E.H. Deken, waarna hij een rondgang voor stelde. ZATERDAG 22 JANUARI, TE 20 UUR Zaal «De Reddings Geraardsbergsestraat, 119, Ninove B.B.C. EUROPA NINOVE W.S. ST.-AMANDSBERG 48 42 Heden-zondag, 16 januari, heeft van 10 tot 13 uur, in het lokaal R.V.A., Volkshuis, te Ninove, dè tentoonstelling plaats van de dui ven van volgende duivenliefheb- bers Van den Berghe Willy, De Klerck Alfons en Timmermans Robert. Beide ploegen vonden blijkbaar moeilijk het kompetitie-ritme te rug na de eindejaars-onderbre- king. Ninove had dan ook aan een bevlieging in het begin van de tweede helft genoeg om de de finitieve afscheiding te bewerken. Zaterdag, 15 januari, avond match op S.K. Robot Eine. 's Avonds Kre&zie Pop-show» met Willy Delabastita, Pepe en Jo met de Banjo (zaal Edelweiss, Voor de). Enkele jonge kunstenaars be wijzen dat zij de vaste wil heb ben om door te breken, anderen tonen dat talent het amateuris me ruim doet vergeten. Een in der haast geplande tentoonstel ling in de klub is onverwachts uitgegroeid tot zulk een sukses dat de klub graag alle volwasse nen uitnodigt om tijdens het weekend even binnen te wippen. Ook de jonge mensen die wel licht tijdens het weekend bij andere feestelijkheden zullen aansluiten, zullen eraan houden eerst hun jonge vrienden aan te moedigen. Het loont de moeite. In de instuif kan men zater dag schaken, dammen of kaar ten. Zondagnamiddag om 17 uur is er een toneelrepetitie en zon dagavond wordt er een filmfo rum gehouden met inleiding. Ge draaid wordt Blow-up van An- tonioni. Alleen voor Jeugdigen boven de 18 Jaar. Jonge kunstenaars stellen ten toon. Verscheidene technieken olieverf, gouache, wasko, aqua rel, pentekeningen enz. Verschei dene genres met Rufin De De cker, Mare Beekman, Mare Raes, Magda De Cooman. Dirk Van Opdenbosch, Ingrid Schaillee, Piet Van Breusegem, Karei Ver- naillen. Raoul Van Londerzele en Lydia Van Mello. Zij nodigen allen vriendelijk uit op zaterdag 15 januari vanaf 15 uur in de zaal van de Jeugdklub te Ninove, Geraardsbergsestraat, 60. Aan al de leden, ABVV, Bond Moyson, Voor Allen, en bijzonder BSP, van harte een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar met daar bij een beste gezondheid voor hun ganse familie. Het jaar 1971 is voorbij, en tot onze vreugde mogen wij zeggen dat wij in al de takken van onze soc. beweging zijn vooruit gegaan, weliswaar langzaam, maar wij Op zaterdag 22 januari 1972 le GROTE in café «De Zwaluw» bij El- vlre. Voor 25 fr. krijgt u: Twee fijn gebraden pen sen Een ekstra-fijne boeren- boterham Appelspijs, konfituur of mosterd naar keuze. Aanvang; 20 uur. Iedereen is welkom. Het Bestuur. zijn er van overtuigd dat 1972 nog beter zal zijn Tot ons spijt moeten wij vast stellen dat er nog steeds leden zijn, die er nog niet durven voor uitkomen dat zij bij de socialis ten zijn aangesloten. Maar aan gezien onze suksessen die wij steeds kennen voor onze aktivi- teiten (reizen, bakschietingen en mosselslag) zijn wij zeker dat zij ons in de gemeente Aspelare zeer erkentelijk zijn. Denk er aan dat de jaren van onderdrukking en vernedering voorbij zjjn. Verwerp die vrees die er nog 'teeds te bespeuren is van vroe gere jaren, en kom er voor uit om uwe belangen te verdedigen. Vergeet niet dat de socialistische partij de sterkste is voor de ar beider, en dat zij medezeggen schap heeft in de regering, dat zy alleen uw belangen verdedigt, en dat zij ook steeds sterker wordt. Daarom een oproep aan allen; werft nieuwe leden aan, zowel Verleden dinsdag had om 10 uur in het bureel van burgemeester Paul Van der Niepen de aanbe steding plaats van de werken voor de aanleg van de toegangswegen en de parkeerplaatsen van het sportkompleks. Niet minder dan dertien aan nemers hadden hun prijzen inge diend. Ziehier de uitslag 1.Heiremans Lucien. Zele 5.428.363, B.T.W. inbegrepen. 2. De Schrijver Emiel, Welle 4.934.864. 3. Delens René Lede 6.001.633. 4. Pattijn André, Zomergem 4.907.645. 5. Van Raemdonck Jan, Elverse- le 5.611.946. 6. Colpin Nicole, Grembergen 5.134.617. 7. Daeleman P.V.B.A., Aalst 6.208.204. Iedere zondag, van 10 tot 12 u, houden de kdn. burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernimmen hun zitdag in het '8-urenhuis. Het dienstbetoon is volledig kosteloos Geheimhouding is ver zekerd. Alle gevallen worden er behandeld. voor het ABVV, Bond Moyson, Voor Allen, als voor onze BSP afdeling. Wij geven nog steeds een premie van 20 fr. voor elk lid die kan aangewezen worden. Met nieuwe moed aan de slag om in 1972 nog beter te doen. Wij verwachten al onze leden en sympatisanten op onze pen- senkermis d'e doorgaat op 22 januari, die zeker een nieuw suk ses tegenmoetgaat. Wij geven dit in plaats van de mosselslag. Wij danken U bij voor baat. BSP-afdeling Aspelare Ten gerieve van onze leden en patiënten werden de raadplegings- dagen van de dienst voor Inwen dige Ziekten uitgebreid van een naar tweeterwijl de zittingen van de dienst Tandheelkunde op voor onze werkende leden beter passende uren gesteld werden. Men raadplege daarvoor het in dit blad gepubliceerde uurrooster. Deze beide geneeskundige dien sten zijn, op het betalen van een •matig ingangsticket van 20 fr, na, voor onze leden van Bond Moy son volledig kosteloos toeganke lijk. De gepensioneerden, wedu wen, wezen en invaliden zijn bo vendien van het matigingsticket vrijgesteld. Dit geldt eveneens voor de le den van andere ziekenbonden, omdat onze polikliniek de beta ling der zorgen rechtstreeks re gelt met hun mutualiteit zelf. Hoewel onze Thuisverplegings- dienst een bestendige uitbreiding kent stellen wij nochtans vast dat tal ónzer leden er nog geen be roep op doen, en - wellicht uit onwetendheid - nog belangrijke lidgelden betalen aan andere der gelijke diensten. De thuisverplegingsdienst van Bond Moyson is voor de leden van Bond Moyson volkomen kosteloos. Bovendien stelt deze dienst sani tair materiaal zoals bedpannen, urinals, krukken, enz., ter be schikking van de thuisverblijven- de zieken. Het volstaat daartoe, op het bureel van Bond Moyson of aan onze verpleegster, mevr. Pollet Jo- sée, een vraag tot verzorging te richten. On in de druk bezochte dienst der Inwendige Ziekten het wach ten der patiënten tot zijn strikte minimum te herleiden, werd het afspraaksysteem (rendez-vous) in gesteld. Ook hier volstaat het, hetzij telefonisch, hetzij persoon lijk aan het bureel of met de ver pleegster, een afspraak vast te stellen. HET BESTUUR. SOCIALISTISCHE JEUGD DENDERLEEUW MJA - SKVV - J.S. ABVV op zaterdag 15 januari 1972 Ter gelegenheid van de BSP-overwinnin,g bij de gemeente raadsverkiezing van 31 oktober 1971. Inkom gratis. Aanvang: 19.30 uur. Feestzaal Achtnrenhuis, Stationstraat 37. Iedereen Is welkom. Op deze knalavond voor de jeugd. 8. Raes Hypoliet, Lede 4.277.502. 9. De Jonghe Oscar, Aalst 4.845.308. 10. De Meester M., Dendermonde 4.507.403. 11. Coppens Hector, Erpe 5.105.573. 12. Schockaert - Weria, Erpe 4.523.062. 13. De Vuyst J., P.V.B.A., Lede 5.222.036. Konklusie Het verschil tussen de laagste en de hoogste prijs be draagt circa 1.930.000 frank. Bo vendien ligt de prijs van de laag ste aanbieder, aannemer Raes Hippoliet van Lede, bijna een mil joen onder het bedrag van de ra ming De raming opgemaakt door de ontwerper dhr. Callebaut be draagt 5.262.833 fr. B.T.W. inbe grepen Met de prijs van 4.277.502 frank doet de gemeente in ieder geval een zeer goede zaak. Hopelijk wordt dit bundel spoedig goedgekeurd en kunnen de werken aangevat worden. Want wanneer deze zomer het sport kompleks zal worden in gebruik genomen, is het maar logisch dat ook de wegen en de parkeerplaat sen zouden in orde zijn. De M.J.A.-klub Denderleeuw heeft het initiatief genomen om alle M.J.A.'ers uit te nodigen op een speciale kontaktvergadering, voor uitwisseling van hun vakan tie-indrukken. Te dien einde worden de ge- interesseerden verzocht zoveel mo gelijk foto's en reisherinneringen van de voorbije vakanties mee te brengen. Deze vergadering gaat door op zaterdag, 15 januari 1972, in de zaal 8-urenhuis, Statiestraat 37, alhier. Begin om 14 uur. Na de kontaktvergadering wor den alle deelnemers vergast op een gezellig T-dansant, ingericht in dezelfde zaal door de socialis tische jeugd van de gemeente. De M.J.A.-klub zal voor de be voorrading zorgen tijdens de etenstijd. Gezien het interessante pro gramma van deze ontmoetingsdag wordt gehoopt op een zeer groot aantal jonge mensen. Het is het moment bij uitstek om ook meer te vernemen over eenieders va kantieplannen en zeker over het M.J.A.-vakantieprogramma 1972. Daarom, niet geaarzeld om za terdag 15 dezer te verzamelen met de M.J.A.'ers en jonge vrienden van het Rode Denderleeuw. Wij heten elkeen bij voorbaat van harte welkom. De M.JA-klub-voorzitter Erwin CORNELIS. De tragiek van de moderne een zaamheid en kreatieve afstomping weegt zwaar door op de menselijke rug. De sleutel van de menselijke ontmoetingen is sedert jaren zoek. Als kontestatie tegen dit afzon deren richt J.P. Coppens een ten toonstelling in om het menselijk kontakt met kunst en kunstenaar te stimuleren. Schilderijen, akwa- rellen, pentekeningen, boetseer werk en cartoons zijn er te be zichtigen van volgende progressie ve kunstenaars Adriaans, Van Opdenbosch Dirk, De Rijcke Wal ter en Hamelinckx Frank. De tentoonstelling loopt van 14 januari tot en met 23 januari '72 in het centraal kompleks op het Stationsplein te Denderleeuw. Opening van de tentoonstelling op vrijdag, 14 januari, te 20.30 uur. Openingsuren zaterdag en zon dag, van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur .In de week, van 17 tct 20 uur. Het burgemeestersbal zal dit jaar doorgaan op zaterdag, 4 maart, in de feestzaal van het ko ninklijk ateneum alhier. Houdt deze dag vrij, want dit feest mag u zeker niet missen. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN

Voor Allen | 1972 | | pagina 6