ZOTTEGEM HERZELB DE1NDERLEEUW EREMBODEGEM WELLE VELZEKE HELDERGEM HAALTERT Jeugdklub Jumbo GROOT B.S.P.-BAL I Kadervorming voor socialistische jeugdleiders KAIMTON Het praatje van de week NOG ALTIJD, DE ONDERWIJSKWESTIE KANTON Stedebouw C.S.C.-aktiviteit B.S.P.-kaartingen Burgerlijke stand A. Vermeylenkring 1 Kuituur- en Ontspanningscentrum Zottegem - Wijkklub Velzeke Zaterdag 22 januari 1972 OrkestTHE BLUE STARS J Zangeres JESSY MILL Begin 21 uur Inkom 40 frank Beste wensen Geslaagd Kerstfeest Feest gepensioneerden Maandelijkse kaartnamiddag Waarde lezers en partijgenoten Rode Valken Eetmaal soc. gepensioneerden De nationale jeugddienst van het socialistisch jeugdverbond, in samenwerking met het socialis tische jeugdleidersinstituut, zal op zondag, 16 januari 1972, te Den derleeuw een eerste studiedag or ganiseren met de bedoeling voor de streek een kader van socialis tische jeugdleiders aan te leggen. Deze vorming bestaat uit een cyclus van 4 studiedagen, telkens één per maand. Deze gaat door op een zondag, van 10 tot 18 uur. Iedere jongen of meisje, die de teeltijd van 16 jaar bereikt heeft, mag hieraan deelnemen. Deze vorming is volledig koste loos. Bij het beëindigen van de cy clus ontvangen de deelnemers het brevet van jeugdleider of moni- teur. Deze brevetten worden plechtig overhandigd op het be kroningsweekend te Klemskerke in aanwezigheid van talrijke po litieke topfiguren van de B.S.P. Bij deze vorming zijn er twee keuzemogelijkheden. Men kan zich specialiseren voor jeugdlei ders in jeugdtehuiswerk of voor leiders in jeugdateliers en kunst groepen. Ziehier het gedetailleerd pro gramma van deze eerste studiedag te Denderleeuw, 16 januari 1972. 1. PROGRAMMA VOOR JEUGDATELIERS EN KUNSTGROEPEN. 9.30 uur Aankomst en onthaal van de deelnemers. 10 uur Wat is jeugdatelierwerk door Werner Vermeiren. 11 tot 13 uur Praktisch werk met groepen door Leon Temmer man. 13 uur Middagmaal. 14 tot 17 uur Kreatief groeps werk - praktijk. 2. PROGRAMMA JEUGDTEHUISWERK. 9.30 uur Onthaal. 10 uur Socialistisch Jeugdte huiswerk, kd. Danny Van de Wynckel. 11 uur praktisch werk met groepen. 13 uur Middagmaal. 14 uurDe verschillende be leidsorganen in het jeugdtehuis- werk en hun specifieke taken, door Wilfried Wouters. 15 uur Programmatie in het jeugdtehuiswerk. De taak van de permanente verantwoordelijke, door kd. Jo Labens. 18 uur Evaluatie onder leiding van kd. Laurent Stalpaert. Sluiten van deze studiedag, om 19 uur. De samenkomst voor de kandi daten jeugdleiders is voorzien in tiet 8-urenhuis, Stationstraat 37, 'alhier. Ze zullen verwelkomt wor den door kd .Paul Van der Nie- pen, burgemeester - B.S.P.-voor zitter en oud-socialistisch jeugd leider. De inschrijvingen kunnen nog gebeuren tot zaterdag, 15 januari 1972, uiterlijk tegen 17 uur, bij kd. Cornells Erwin, tel. 053/674 67, en bij kd. Van Gilwe Jan, tel. 053/683 38. Wij hopen dat tal van jonge mensen enkele uurtjes van hun vrjje tijd zullen .spenderen om de ze interessante vormingskursus hij te wonen te Denderleeuw, aldus het bewijs leverend dat zij «in» zijn en tevens meebouwen aan hun eigen opgang en deze van de maatschappij. Ook de Denderleeuwse jeugd hopen wij zo talrijk mogelijk te begroeten voor zich te bekwamen in het socialistisch jeugdleiders- werk, daar ook zij zullen eerlang geroepen worden voor de verdere uitbouw van het socialisme in on ze gemeente en onze streek. Elkeen is van harte welkom. Namens het inrichtend komitee, Erwin CORNELIS. De schoolstrijd is ouder dan de Belgische staat. Hoogtepunten waren de agitatie rond de wet Van Humbeeck en, recenter, de wet Collard. Het schoolpakt bracht een schijnbare vrede. Toch bleef de konkurrentie tussen de katolieke scholen en 't rijksonderwijs zeer hevig. Wanneer de katolieke kerk er in zulke sterke mate op staat haar vat op de jeugd te Gehou den, is het duidelijk omdat zij beseft dat daarvan haar machts positie afhangt. Daarmee, en dat rs enigszins gewijzigd ten over staan van vroeger, is het niet de hoofdbekommernis van de klerus om CVP-kiezers te winnen. Wel ervoor te zorgen dat de mensen in hun UITERLIJKE gedragin gen de richtlijnen volgen van de katolieke kerk. Dit is immers de beste metode ter beveiliging van het kapitalisme en de bourgeois- staat. De schoolkwestie staat opnieuw in het brandpunt van de belang stelling. De katolieken willen feitelijk de gemeenschap de miljarden doen betalen die hun ongebreidelde scholenbouw van de laatste jaren kostte. Dit, terwijl de regeringen bezuinigden op de uitrusting en de nieuwbouw van rijksscholen, derwijze dat het schoolpakt niet werd nageleefd! De BSP-onderhandelaars mo gen terzake geen toegevingen doen. H. Van Ilerzeeie Lijst van de tijdens de maand december 1971 verleende bouw vergunningen Hubert Van Molle Vrijheid straat 44 t.g. bouwen woonhuis Vrijheidtsraat. Cerfontaine-Buggenhout, Basi lieklaan 35, St.-Aghata Berchem, bouwen van een bedrijfsgebouw 3e Industriezone. André Boriau, Achterstraat 62 Haaltert, bouwen woonhuis Lin- denlaan 44. Etiende De Schrijver, Geraards- bergsesteenweg 71, t.i. bouwen woonhuis Hof ter Lokerenstraat. Marcel Parmentier, Ledeberg straat 77 Strijpen-Zottegem, bou wen woonhuis Lindenlaan. Gunther Nickas, Kareelstraat 28, Aalst, bouwen woonhuis, Lin denlaan 17. Marcel De Potter, mevr. Court - manswijk. 22, Oudegem, bouwen woonhuis Lindenlaan 13. Jozef Verhoeven Kerkhoflaan 8 Aalst, bouwen woonhuis Linden laan 33. Roger Coolen-Nerinckx, Elzen laan, 5 Koksijde, bouwen woon huis Eikenlaan 7. Oscar Van den Berghe, Brussel- baan 147, t.g verbouwen voorge vel Brussella.an 147. Om er Van der Weeën, Resse- bekestraat, 16A, tg. bouwen auto- berglpaats Ressebeke 16A. t.g. .bouwen woohuis Fazanten- Johnnp Clausu, Groenstraat 13 laan Jan Bocqué, St.-Kamielstraat 34, Aalst en Jan Staels, Vlaan- derenstraat 24 Aalst, oprichten bedrijfsgebouw 3e Industriezone. F. PUCK. Het CSC-bestuur heeft de eer en het genoegen u uit te nodigen op de grote FILMAVOND van vrijdag 14 januari 1972 te 19u45 in de zaal Animo, Leuvestraat 4, t.g. De zeer mooie en spannende film Van Ryans Express met Fr. Sinatra en Trevor Howard wordt vertoont. Inkom: 3C frank. Leden en kin deren: 25 frank. Niemand ont breekt!! Wij hopen u allen te mogen begroeten op 14.01.72 en danken u bij voorbaat. De eerste kaarting van het win terseizoen was een waar sukses vermits niet minder dan 10 tafels in de strijd gewikkeld waren. HUWELIJKSAFK Scheerlinck Hedwig, Welle en Guldemont Denis, Borchtlom- bbek Sonck Luc Teralfene en Ruysseveldt Christiane Welle Vanassche Clement Welle en Coudenijs Lisette Welle Gallez Paul, Schaarbeek en Dufoor L. Schaarbeek Sonck Herman, Welle en Heyman Cecile Dender - houtem. HUWELIJKEN Depoortere Jacques, Denderleeuw en Heylenbosch Leona Welle Sonck Luc, Teralfene en Ruysse veldt Christiane, Weill Van assche Clement Welle en Coude nijs Lisette Welle. OVERLIJDENS Maria, Kapellestraat 79 Welle Vaassche Anastasius. echtg. Suys D'Haeseleer Joannes, echtg. V. Holsbeeck Augusta Regentiest 157 Welle Harrmann Marthe, echt- gen. Mocliel Reinhard, Broekstr. 135 Welle Praet Judocus, echt- gen. Witterzeel Maria, Broekstr. 73 Welle Van Schelvergem M. echtg. achelaar Albert. Steenweg op Aalst, 204 Welle Van Boven Alfons, echgen. De Grom Maria Middenstraat 15 Welle Vaoden- broeck Adolphe, echt. Quinteyn Maria, Broekstraat 85 Welle. GEBOORTEN De Braeckeleer Michel, Vooruit gangstraat 62 Welle Marissens Inge, Regentiestraat 19 Welle Goessens Marijke, Ringlaan 1 te Welle De Grom Anja, Korte- straat 96 Welle Verdoodt Desi- rée Kerkstraat 141 Welle Ver- vaet Mona, Ringlaan 5 Welle Van Handenhove Chris, St. op Aalst 9 Welle Depoortere Wen dy, Ringlaan 76 Welle Van Damme Elisabeth. Kapellestraat 69 Welle Van Keymeulen Ste ven, Wellestraat 13 Welle Van Ginderachter Frank, Broekstraat 96 Welle. De A. Vermeylenkring heeft op zijn programma als eerste aktivi- teit voor '72 een voordracht over een geneeskundig onderwerp. Dr. Eddy Maes zal spreken over Hartinfarkt - moderne benade ring». Meer en meer hoort men van mensen die getroffen worden door een hartinfarkt, met dikwijls fa tale afloop. Het is een verschijn sel van onze moderne tijd en bij gevolg een onderwerp dat ieder een aanbelangt. Eddy Maes is een gekend Zot- tegemnaar. Hij is dokter in de geneeskunde, heden bezig met zijn «specialisatie» in Nederland. Hij is een werklustig man. d:e zeker borg staat voor een dege lijke behandeling van het onder werp. Ter illustratie zal de voor drachtgever gebruik maken van dia's', episkoop cn een kort filmp je. Zoals gewoonlijk gaat de voor dracht door in de Rijksmiddel- bareschool, Welzijnst:aat, zater dag 22 januari te 20 u. ledereen is hartelijk welkom. llllllUIIHIIIIUUHilHUUUJIIIlllUlllllllllllllllllUlUHIimiUllllimiUIUI Langs deze weg dankt het be stuur nogmaals alle aanwezigen, supporteressen incluis, evenals de uitbaters van het café om hun gastvrijheid. DE UITSLAG De Greve Gustaa-f 4488 pt. Bonnaerens Jozef 4474 pt. Van Nijffel Jan 4383 pt. De Ridder Clement 4310 pt. Goeman J.-Claude 4179 pt De Sutter Alex 4175 pt. Van der Burght Arn. 4163 pt. De Haen Albert 4117 pt. Van Geit Romanie 4085 pt. Sanders Frans 3977 pt. Van Dorpe Frans 3964 pt. Nevens Jan 3955 pt. Cammaerts EJza 3924 pt. Roels Oscar 3903 pt. Baetens Willy 3859 fr. De strijd om de 1.800 frank is hevig geweest maar eerlijk. Nu krijgen wij de tweede belot- ting van het winterseizoen op de wijk «De Frot». Op zaterdag 29 januari 1972 can 20 uur ontmoeten wij dus elkaar in café «De Frot» bij Irma Coes- sens en Albert De Hoen, Ninove- steenweg 123 t.g.. Vooruit 1000 frank gratis en be ker. De inleg van 20 frank wordt eveneens volledig uitbetaald. Iedereen is welkom. Het bestuur van de BSP wenst aan al zijn leden, deze van het ABVV en de mutualiteit, de ge- pensioneerdenbond en ook aan al onze sympatisanten, een ge lukkig en voorspoedig jaar 1972. Zoals aangekondigd aan al de leden van de BSP. ABW en Bond Moyson, ging op 25 decem ber in de namiddag ons jaarlijks kerstfeest door. Voor de talrijk opgekomen aan wezigen was er een gratis tombo la en voor de kinderen een gra tis kerstpakket met veel snoep. Op zaterdag 22 januari zal Ai het lokaal bij Theo ons jaarlijks feest voor de gepensioneerden doorgaan. De aangesloten leden zullen persoonlijk verwittigd worden. Maandag 17 januari is het onze eerste kaartnamiddag van 't jaar. Wij nodigen alle gepensioneerden hiertoe uit te 13 u. 30. Gepensioneerden die wensen af gehaald te worden en nog niet hebben deelgenomen aan onze kaartingen, kunnen hiertoe kd. Lucien De Borle verwittigen, die gaarne het nodige zal doen. Wij wensen u nu reeds een aangename namiddag. Tijdens de beheerraad van 8 ja nuari jl. werd een permanent ver antwoordelijke aangesteld, nl. kd. Mare De Smet uitSiht-Marta- Oudenhove. Wij wensen onze jon ge vriend veel sukses. Ten gevolge van deze aanstel ling zal zeker en vast de werking van onze jeugdklub nog vermeer deren. Wij durven een oproep doen aan alle jonge mensen van Groot-Zottegem om lid te worden van onze jeugdklub, de enige er kende klub door het ministerie van Nationale Opvoeding en Kui tuur, Nationale Dienst voor de jeugd, van Groot-Zottegem. KLEINKUNSTAVOND MET WALTER DE BUCK Zaterdagavond 5 februari klein kunst van de bovenste piank met Walter De Buck en zijn groep. De afwezigen zullen eens te meer ongelijk hebben. Toegang 40 fr. Aanvang te 20 u. stipt. DEBATAVOND OVER MILIEUBEHEER EN X VTUURBESCHERMIN G Vrijdagavond 18 februari groot natuurbeschermingsdebat tussen politici ikd. Van Hoorick en de h. De Croo zegden reeds hun mede werking toe; volksvertegenwoor digers Van Leemputten en Ver roken werden uitgenodigd, maar zegden nog niet toe), wetenschap per (dr. ir. G. Vyncke, naaste me dewerker van prof. van M-iegroet) en als moderator kd. piet Van Eeckhaut. T-D.4NSANT Zaterdag 15 januari te 14 u. 30 voetbalwedstrijd tegen jeugdklub Op Zolder. Te 19 u. T-dansant met DJ Rudy. BEZOEK NTG GENT Zaterdag 12 februari bezoek NTG-toneelvoorstell ng. Wie wil meegaan, gelieve zich spoedig in te schrijven in de jeugdklub. We vestigen er uw aandacht op dat vanaf januari '72 een andere bode is aangesteld voor de opha ling van het geld voor het week blad «Voor Allen». Vanaf deze maand zal het onze kameraad Frans Van Hul zijn in- plaa.ts van kameraad Theophiel Van Sande. Wij doen langs deze weg ook een oproep tot al onze lezers als ook tot alle socialisten van Haal tert, om zich zoveel mogelijk la ten lid te maken van de BSP. Opdat wij binnen de korst mo gelijke tijd zo sterk mogelijk zou den staan tegen de oude conser vatie CVP zodat ook hier op onze gemeente het roer eens kan omgeworpen worden zoals op zo vele gemeenten met een socialis tisch bestuur. Hopend op een gunstig gevolg danken wfj U kameraadschappe lijk. De Sekretaris Steeman Arthur Wij hopen dat alle Rode Valken zaterdag 15-1-1972 terug op post zullen zijn. Dus allen naar het klubhuis. De jongens of meisjes die hun geboortedatum nog niet aangege ven hebben worden vl'endelijk verzocht dit zo gauw mogelijk te doen. Het bestuur. Het bestuur van onze gepensio- neerdenbond houdt eraan al onze gepensioneerden uit te nodigen op een lekker eetmaal en een ge zellig samenzijn, op zaterdag 5 februari 1972 om 18 uur. Deelneming 'n de onkosten be draagt 30 fr. voor de leden en 80 fr. voor niet-leden. Het menu Soep. Pureé met tong. Koffie met gebak. Muziek - leute en plezier. Er zal ook een korte redevoe ring gehouden worden door één van onze parlementairen. Wij hopen dat het een prettige namiddag wordt en rekenen ten stelligste op uw aanwezigheid. Indien U wenst vragen wij om 7.o spoedig mogelijk het onder staand formulier te willen bezor gen aan een van onze bestuurs leden of in het lokaal. Katte- stroat en dit ten laatste tot 29 januarv Nadien zullen geen for mulieren meer aangenomen wor den. Het bestuur. INSCHRIJVINGSFORMULIER Naam en Voornaam: Adres: Aantal personen:

Voor Allen | 1972 | | pagina 7