GERAARDSBERGEN Zarlardinge Overboelare Schendelbeke O p g e 1 e t... mis deze enige gelegenheid niet DE MONT-BLANC EN DE ZEVEN VALLEIEN Het gaat goed Hulde Felix Timmermans Medische dienst Vervroegd pensioen T entoonstelling ten voordele van de Ouden van dagen Burgerlijke stand Gemeenteraads zitting van maandag 17 januari 1972 B.S.P. Zarlardinge WIJKKLUB OVERBOELARE Bond van de Derde Leeftijd Toneelvoorstelling COOP Geraardsbergen - De winkels Coop Feestpakket COOP 1972 Waardebons Waardebon nr 1 van 5 FRANK Waardebon nr. 2 van 4 FRANK Broodsnijder gevraagd voor de Bakkerij Coop op zaterdag 22 januari 1972 te 19.30 uur in Turnzaal - Volkshuis, Markt, Geraardsbergen Bijzondere voordracht met kleurdia's met als onderwerp Wandel met onze sekretaris Ghijsbrecht August mee langs «het dak van Europa». Aangepaste tekst en muziek, pro- jektie in overvloeiing. Tijdens deze avond, u aangeboden door A.T.B. de Natuur vrienden en Fotokring «de Krakeling», zal de h. Georges De Clercq zijn bijzondere diamontage aanbieden «MET DE DERDE LEEFTIJD OP STAP». Volg op het grote scherm en in kleuren, de belevenissen van onze «Gies- bargse» ouderlingen tijdens de mooie reis hun aangeboden door het stadsbestuur van Geraardsbergen. Groot-Geraardsbergen is een Jaar oud en we kunnen gerust schrijven dat het tamelijk vlot verloopt. Administratief geen klachten wat een goed punt is voor het personeel maar ook voor het stadsbestuur dat toch deel achtig is in iedere administratie ve schikking. De belastingen wer den opgeslagen, maar hoe zoudt ge willen, alles gaat de hoogte in. Groot-Geraardsbergen vergde aankoop van een massa nieuw materiaal. De lonen gingen de hoogte in enz. Ten andere ik heb het nooit onder stoelen of ban ken gestoken dat bij het vormen van Groot-Geraardsbergen de belastingen zouden opslaan. We moeten echter toch opmerken dat bepaalde belastingen werden afgeschaft: namelijk de belas tingen op de vertoningen, verma kelijkheden, op de rijtuigen zon der motor, op de tabakslijterijen, op de afgifte van administratieve stukken, op benzinepompen, op taxis, op begravingen enz... enz... Verder werden de sociale voor delen tamelijk uitgebreid (bouw- premies, geboortepremies, pre- nuptiaalsparen enz). De wege- nissen worden verbeterd, dossiers werden aangelegd of voortge stuwd. Denk maar aan de opzet voor het bouwen van een tweede vleugel van het nieuw hospitaal, het nieuw en het vernieuwde te huis voor ouden van dagen. Het beter onderhoud der speelpleinen en parken, nieuwe speelpleinen in het vooruitzicht, verder afwer ken van het sportstadion, duwen aan het dossier van de sporthalle, opzet van het bouwen van een administratief centrum, beter inrichten van onze brandweer, organisatie van een ordentelijke dienst voor het ophalen der vuil nis. Dat alles kost centen en zal nog veel geld kosten. Die gelden Het Davidsfonds, het Vermey lenfonds en het Willemsfonds, in samenwerking met de stad Lier en de stad Geraardsbergen, no digen u en uw achtbare familie uit op de Timmermans-hulde, naar aanleiding van de 25e ver jaardag van zijn overlijden, met de volgende manifestaties Tentoonstelling van schilde rijen, tekeningen, manuscripten, dokumenten, boeken uit het Tim mermanshuis te Lier. Openingsuren voor het pu bliek zaterdag 22 en 29 januari, van 14 tot 19 uzondag 23 en 30 januari, van 9 tot 12 u en van 14 tot 19 uur. Voor de scholen van maandag 24 jan. tot en met vrijdag 28 jan., van 8.30 tot 12 u en van 13.30 tot 16.30 u. Toegangsprijsscholen 5 fr. per leerlingvolwassenen 10 fr. Ter gelegenheid van de ope ning van de tentoonstelling op vrijdag, 21 januari, te 19.30, dia avond over de stad Lier, met kommentaar uit het werk van Felix Timmermans. Voordracht met dia-projektie door de Timmermans-specialist José De Ceulaer over Felix Timmermans leven en werk, op vrijdag 28 januari, te 20 uur. Toegangsprijsvolwassenen 30 fr.; studenten en leden van de 3 fondsen 20 fr. Al deze manifestaties gaan door in de tentoonstellingszalen van het Toeristisch centrum de Abdij te Geraardsbergen. Ter uwer voorlichting geven we hier de doktersdienst Deze wordt verzekerd op zon dag, 23 januari, door dokter De Moyer, Wyngaardstraat 17, Ge raardsbergen, tel. 413 39 en op donderdag 27 januari door dok ter Verschaffel, Nieuwe Kaai 13, Geraardsbergen, tel. 429 60. V.D.BX> komen natuurlijk van de belas tingbetaler, die wel moet beta len, maar die met reden eisen kan dat hij ziet wat men met zijn centen verricht en of er iets positiefs van over blijft voor het volk. Er zijn nog vraagstukken die het stadsbestuur bezighouden. Wat gaan we doen met de abdij? De concessie eindigt in 1973. De vraag stelt zich gaat de stad die zaak terug voledig in handen ne men onder eigen verantwoorde lijkheid of verder concessie. In welke richting gaan we de abdij sturen? Het standpunt van onze partij is hierin reeds bepaald. We zijn van oordeel dat het stadsbestuur zijn verantwoorde lijkheid niet mag ontduiken. Er zijn genoeg vrienden van de ab dij die met het stadsbestuur in volle samenwerking de abdij wil len stuwen in de goede richting ten bate van het volk. Een ander probleem dat ons bezighoudt is de teledistributie. Het volk vraagt er naar en we zijn van oordeel dat men wel in die richting gaat, en tamelijk vlug gezien die zaak reeds voor de gemeenteraad komt op 19.1.72 voor princiepsbeslis sing. We hebben nog niet alles opgesomd maar zoals U ziet er is veel werk op de plank. Het gaat tamelijk goed, laat het ver der in die goede zin evolueren. V.D.B.D. Het blijkt dat volgens het re geringsakkoord men vroeger zal kunnen op pensioen gaan dan op 65-jarige leeftijd voor de man nen en 60 jaar voor de vrouwen. Men zou geen volle 5 t.h. meer verliezen per jaar vervroeging. Het is wel goed in die richting te evolueren, want ook in menig andere landen is men reeds die richting uit. In Joegoslavië, het land van Tito, gaan de mannen op pensioen vanaf hun 55 jaar en de vrouwen vanaf hun 50 jaar. Bravo Tito. In Japan, in Italië, in Rusland, Hongarije en Tsjechoslovakije pensioen vanaf 60 jaar. In Grie kenland vanaf 62 jaar en vanaf hun 67 jaar in Zweden en Dene marken. In Canada, Ierland en Noorwegen moet men wachten van op pensioen te gaan tot men 70 jaar oud is. Zoals u ziet we zijn hier nog zo slecht niet, ook niet van de besten inzake het tijdstip om de riem af te leggen. We gaan toch in de goede richting en dat is reeds een goed punt. V.D.B.D. Zaterdag as. 22 januari te 16 uur wordt in de zaal van het ca fé «Bij Georges en Monique» Gentsestraat een tentoonstel ling geopend, ingericht door de supportersclub «Rood-Geel», en waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de gepensioneer den van Geraardsbergen. De tentoongestelde werken zijn van de kunstschilder Miel Kets- man (schildgerijen) en van Achiel Van Cutsem (koperwerk). Beide eksposanten zijn voldoen de gekend, de eerste ingevolge z'n behaald sukses bij vorige ten toonstellingen, de twee ingevolge z'n verschijnen voor TV enkele weken geleden, toen hij te Brussel bekroond werd met een van zijn werken. W'j verwachten een talrijke op komst tijdens de drie dagen dat de tentoonstelling te bezichtigen is, nl. 22, 23 en 24 januari. De beide kunstenaars wensen wij tevens bij deze gelegenheid veel sukses. GEBOORTEN aVndepontseele Anja, Pachterstraat 14 vlae- minck Annemieke, Idegem, Sta tionsstraat 3 Torrekens Irena, Kleine Gaffelstraat 7 De Nut te Lieven, Waarbeke, Wallestraat 40 De Noose Koen, Zarlardin- ge, Kanakkendries 19 Gees Carmen, Reepstraat 39 Helle bosch Stefaan, Grote Baan 158 Rogier Sandra, Kasteelstraat 18 Haillez Pedro, Adamstraat 6 Watthé Nancy, Pachter straat 2a Van den Borre Go- delieve, Astridlaan 59 Mange- linckx Peggy, Neersstraat 83. HUWELIJKEN Hendrickx Ar thur, Gentsestraat 64 en Vander Putten Maria, Verbrandhof 15 Joly Jean-Pierre, St.-Genesius- Rode en Wauterickx Nicole, Edingsestraat 122. OVERLIJDENS Persoons Ma- thilde, 28-8-1898, echtg. Pater noster Einilius, Grote Baan 176 Gerain Theodorus Emilius, 17 mei 1900, echtg. Rogier Bertha Ghislena, IJzerenweg 54 Du- rant Jules. 14-11-1908, wed. Cu- velier Marie Madeleine, Statie straat 20 Van der Beken Alix, 27-5-1897, wed. De Taeye Caro- lus, Guilleminlaan 173 Mou- laert Arthur, 1-6-1893, Visstraat 63 Va nBelleghem Marie Loui se Gislena, 13-10-1891, wed. Bau- wens Clement, Warande 23. Voor deze zitting werd door een specialist van Intercom een voorafgaande bespreking gehou den nopens de teledistributie in onze stad. Wat de openbare zitting be treft: de gemeenetraadsleden de Heren Messens en Goossens zijn afwezig en verontschuldigd, vol gende punten werden be sproken. 1. Verspreiding onder de land en tuin bouwondernemingen in onze stad van de vulgarisatiebro chures en formulieren met be trekking tot de toepassing van de wet van 3 mei 1971 tot be vordering van de sanering van land en tuinbouw. Het betreft hier een premie voor de landbouwers die vrijwillig hun bedrijf verlaten, al de land bouwers van Geraardsbergen zul len die brochures ontvangen. 2. De fusie van de diverse ge westelijke en plaatselijke dien sten van de streekwaterleiding Zuid-Oost-Vlaanderen. Wegens de eenvormigheid die men nastreeft in de prijzen der NMWD komt de prijs van het water in Geraardsbergen van 300 fr op 600 fr. 3. Teledistributiede princieps beslissing voor aansluiting wordt aanvaard - 1 onthouding de h Vereecken. 4. Brandweerdiensten: besluit nopens indeling en aanwijzing van de nieuwe entiteit Geraards bergen als centrum van de ge westelijke brandweerdienst. Algemeen akkord. 5. Grondreglement van de ge westelijke brandweerdienst Ge raardsbergen centrum Z - - een beroepskorporaal zou voorgesteld worden voor het onderhoud van koord. 6. Twee bezwaarschriften zijn binnengekomen inzake gemeen tebelastingen - het betreft hier een schrijven van de Union Allu- mettière en de NV De Dender. De liberalen wensen een vermin dering van belasting voor deze grote bedrijven. De gemeenteraad is van oordeel dat wanneer de kleine man be lasting moet betalen ook de groot-industriëlen dit ook moe ten doen deze belasting blijft dus behouden. De stemming geeft 1 onthouding 4 tegen 13 voor. 7. Openbare werken - Schil - lebeekstraat en Meyerij- - goed keuring gewijzigd ontwerp - alge meen akkoord. In geheime zitting worden vol gende punten goedgekeurd. 1. COO Vaststellen individuele wedde van ex-sekretarissen en ontvangers van de vroegere ge meenten. 2- .Politieofficieren - vaststel len individuele wedden. 3. Veldwachters - Wedderege- lmg per 1.7.71. Hierna volgt nog allerlei, waar- dij oe kd Walraet uitleg verstrekt over het industrie terrein te Schendelbeke. Gemeenteraadslid, A. FLAMEZ. Onze B.SiP. afdeling Zarlar dinge deed het weer eens op haar best met haar nieuwjaars feest 1972. Dat feest ging door op zaterdagavond 15-1-72 als privé-feest voor de aangesloten leden in de zaal «Marcel», Ka nakkendries te Zarlardinge. We konden met het volk geen weg. We moesten tafels bijzetten om alle aanwezigen ordentelijk te kunnen installeren. Als feestre denaar hadden we kameraad se nator Van der Bruggen Dieu- donné die alle mogelijke uitleg gaf over het regeerakkoord dat tot stand kwam tussen de C.V.P. en B.S.P. Ge kunt begrijpen dat onze leden als vinken luisterden gezien het volk zich sterk in teresseert aan dergelijke zaken. De aangekondigde vermindering van de legerdienst van 12 naar 10 maanden voor de legerdienst in Duitsland en van 15 naar 12 maanden legerdienst in België sloeg sterk in. Ook de verhoging der pensioenen tot 90.000 fr ge zinspensioen voor de gewoon loontrekkenden en 75.000 fr voor de zelfstandigen werd gul ont haald. Men kon een muisje ho ren lopen, tot bij het einde van de uiteenzetting. Kwam dan een fijne aperitief, warme koffie en lekker gebak. De verrassingstombola bracht gulle lach en veel plezier voor iedereen. Onze vriend De Neve Marcel werd samen met zijn dochter in de bloemetjes gezet. Ze hebben dat volledig verdiend voor hun mooi gebaar. De bedie ning was pikfijn verzorgd. De hernieuwing van het bestuur ver liep vlot en met algemeen ap plaus werden de bestuursleden herkozen samen met een paar nieuwelingen. Kortom het was een uiterst genoeglijke avond. Het was ruim middernacht voor aleer men aan vertrekken dacht. De mensen hadden werkelijk ge lijk, als men zich vermaakt moet man ervan profiteren en de hor- logewijzers vergeten. Proficiat voor B.SP.-afdeling Zarlardinge, proficiat voor onze leden. Het bestuur. Op dinsdag, 18 januari 1972, had in het lokaal Forum terug onze koffietafel plaats. Verheu gend is het feit dat telkenmale men er nieuwe gezichten mag begroeten, waarover men zich de toekomst wel de bemerking zou kunnen maken dat ons zaaltje te klein zal worden. Na het drinken van een geu rig tasje koffie en de smakelijke belegde sandwichen werd overge gaan tot het projekteren van de films van onze kd. De Beek Os car. Kd. Oscar nogmaals dankt het bestuur u voor deze welgelukte namiddag en dat we je in de toekomst nog meerdere malen mogen begroeten in ons midden. Aan het applaus alleen hoorde men dat deze namiddag In de smaak van onze leden gevallen was. De eerstvolgende koffietafel is gepland voor dinsdag, 8 februa ri ek. Terug heeft het bestuur een verrassing voor alle aanwe zigen. Wij hopen op een talrijke opkomst. HET BESTUUR. Zaterdag. 29 januari 1972, heeft in het JAM-klubhuis, pijlekaart 24 te Schendelbeke, de opvoering plaats van «Mary-Mary», een blijspel van Jean Kerr, door de M.J.A.-toneelgroep Gent, onder de regie van Luce Premer. Met deze voorstelling zullen de plaatselijke toneelliefhebbers op nieuw van een prachtig stuk kunnen genieten. Toegangskaarten (30 fr.) zijn nog te bekomen bij de bestuurs leden. Deuren 19.30 uur. Doek 20 uur. Wie een aangename avond wenst door te brengen, mag deze voorstelling zeker niet missen. HET BESTUUR. O O o O mmm zijn elke week voor U bijzonder voordelig met 5 teruggave in zegels op uw aankopen. Maar ook DISCOUNT-prljzen zo U het verkiest. Profiteert nog vlug: - Nylon kousen «Miciomesh» 6 paar voor 45 frank - Napoleon Brandy 5 jaar oud normaal 199 fr. NU 150 fr. - Pastis Ricard 3/4 normaal 245 fr. NU 175 fr. - Gordon's Dry Gin normaal 310 fr. NU 220 fr. Dit zijn DISCOUNT-prijzen dus zonder zegels 1 Wie wenst te sparen voor het vraagt nu zonder verder uitstel een inschrijvingsformulier in zijn Coop-winkel... De samenstelling van 't feest pakket is als volgt: een fles champagne 0,701. een fles vféraldine 0,70 1. een fles Apricot Bols 0,70 1. een fles whisky Montlee 43 gr. 0,70 1. twee flessen wijn «Chateau Beau Séjour» een fles schuimwijn «Ryslher 0,70 1. een fles witte wijn «Chateau St.-Luc 070 1. twee flessen appelsap 0,70 1. een doos koekjes Delacre «Vatel» een doos pralines surfines 500 gr. 1/2 kg koffie «Coop Dessert» een doos asperges 425 gram een doos perziken l 1. een doos gemengd fruit nr 2 een doos Pinda's «Fel;x-> 200 gram een bokaal poederkoffie «Mocca» 50 gram een doos Kreemsoep «Unox» waarde 270 fr. 234 fr. 198 fr. 198 fr. 100 fr. 59 fr. 36 fr. 25 fr. 50 fr. 95 fr. 82 fr. 34 fr. 28 fr. 25 fr. 27 fr. 24 fr. 15 fr. Totale waarde 1.500 fr. een geschenk, waarde 80 fr. Indien U nu wekelijks spaart met een klein bedrag komt deze waardevolle colli gemakkelijk in uw bezit. De spaarzegels van 30 frank zijn reeds ter beschikking. Voor alle bijkomende inlichtingen kan men zich wenden tot de gerante in de winkel. En opnieuw is geldig bij aankoop van 2 dozen VLEESCONSERVEN naar keus tot zaterdag 29 januari is geldig bij aankoop van minstens 40 FRANK GROENTEN en fruit naar keus tot zaterdag 29 januari Kandidaten moeten zich aan bieden op het bureel van C. V. De Verbroedering, Markt 17, te Geraardsbergen. waar tevens alle gewenste inlichtingen kunnen be komen worden. tststsw VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN SLUIT Aan BIJ DE B.S.P.

Voor Allen | 1972 | | pagina 6