AALST MOORSEL Gijzegem HERDERSEM ERPE LEDE Hofstade Ottergem- Vlekkem 6 De begroting 1972 in de gemeenteraad Stedelijke ieestzaal krijgt beurt Verlichting Langestraat moet verbeterd Algemene BSP-vergadering een sukses! Bestuursvergadering Burgerlijke stand Gemeenteraadszitting ./I Voetbal «Volkshuis» bijna voltooid Postbal 1972 - meer centen Bericht aan de bevolking Grote bakschieting Uitslag tombola St.-Antonius Kermis Een kluif voor de oppositie? Belotters- kampioenschap Bert Van Hoorick Rode Valken Te onthouden data Heden, vijdagavond komt de gemeenteraad In openbare zitting samen om de begroting 1972 te bespreken. Gisteren, donderdag, had een raadszittng plaats met een gewone agenda. Over beide zittingen brengen wij volgende week verslag in ons blad. De stedelijke feestzaal ten stad- huize zou in de loop van dit jaar een schoonmaakbeurt krijgen. Al dus toch zou er op de begroting 1972 in kredieten voor deze res tauratiewerken worden voorzien. Kd. Bert Van Hoorick vroeg de belangstelling van de schepen van Openbare Werken in een brief, luidend als volgt: «.Mijn aandacht werd gevestigd op de zeer slechte toestand inzake verlichting in het gedeelte van de Langestraat voorbij de vroe gere spoorlijn, vooreerst is de be staande verlichting in zeer slech te staat en zijn lampen buiten gebruik. Vervolgens is zij ook zeer onvoldoende. Is het u mogelijk deze toestand te laten nazien en mij te laten weten welke vooruitzichten er zijn op verbetering en binnen welke termijn?». Onze vergadering gehouden in ons lokaal «De welkom» bij Hu- wet Julien, op zondag 23 januari jl. mag als oprecht geslaagd be schouwd worden. Om stipt zes uur, mochten wij onze twee sprekers, nl- pgt- Willy Vernimmen, Senator en onze eer ste schepen De Wolf Johan te midden een talrijk aanwezig pu bliek begroeten. Onze voorzitter kameraad Ringoir Jean, opende de vergadering en na een korte inleiding werd het woord verleend aan kameraad Vernimmen die de BSP-deelname aan de regering toelichtte en een uitgebreide uit eenzetting gaf over de besprekin gen welke aan de regeringsvor ming vooraf gingen. Enkele belangrijke punten be treffende ekonomische en socia le toestanden welke thans in de aktualiteit staan, werden bespro ken, zodat alle aanwezigen een beter inzicht kregen. Na een dankwoord, door onze voorzitter, kwam als tweede spre ker Johan De Wolf aan het woord. Hij handelde over de resulta ten van één jaar BSP-deelname in de gemeenteraad en besprak ook de coalitieverhouding BSP- CVP waarin niet altijd het be stuursakkoord door de andere partij geëerbiedigd wordt. Laat ons toe, enkele punten die reeds gerealiseerd zijn en andere die in de gemeenteraad zijn goed gekeurd en in de begroting 1972 zijn ingeschreven, op te noemen: a. Wegenwerken: De St.-Apoloniastraat is zo goed als voltooid. De Botermelkstraat - Alle- mansbos- en Boskouterstraat ko men aan de beurt. Putstraat en Groenstraat vol gen. Fietspaden en-of voetpaden zullen aangelegd worden waar het mogelijk is. b. Toelagen: Premies worden gegeven aan jubilarissen. Een gevoelige verhoging van de subsidies aan de bestaande vere nigingen. c. Sociale voordelen. Toekenning van een geboor- tepremie: le kind: 750 F 2e kind 1000 F 3e kind 1200 F 4e kind 1500 F en 2000 F voor de volgende kinderen. Voorhuwelijkssparen: Een pre mie van 10 procent op het spaar geld wordt toegekend tot een maximum van 1000 F. Huwelijksleningen: Bij huwe lijk wordt een renteloze lening ten bedrage van 20.000 F toege staan, terugbetaalbaar 1000 F per termijn van 3 maand, gedurende 5 jaar. Bij geboorte en legerdienst wordt de betalingstermijn ver schoven. Deze lening geschiedt diskreet. Bouwpremie: Bij bouw of aan koop van een sociale woning ver leent de gemeente: 10 procent van de staatspremie en 1200 F per kind. Bij volledige staatspremie dus 6.000 F en 1200 F per kind. Deze punten: geboortepremie - voorhuwelijkssparen - huwelijks leningen en bouwpremie zijn vol ledig nieuw en zeker terug te vinden in ons kiesprogramma. a. Onderwijs. Niet verantwoorde toelagen wor den geschrapt, anderen toege kend. e. Openbare verlichting: Eerstdaags mogen de bewoners van de Ledesteenweg een moder ne wegverlichting verwachten. f. wat met het kerkhof. In de gemeenteraad werd een princiepsbeslissing genomen, be treffende het verdwijnen van het oude kerkhof. g. Sociale woningbouw We hebben in de gemeenteraad een princiepakkoord bereikt aan gaande het bouwen van huizen voor ouden van dagen en minder - validen. Kameraad De Wolf verklaarde: «Op administratief plan zijn nog vele dossiers in behandeling». Deze zeer duidelijke uiteenzet ting werd met volle aandacht aanhoord en met een flink ap plaus beloond. Tot slot van deze prachtig ge slaagde algemene vergadering werd overgegaan tot onze gratis tombola met waardevolle prijzen. Aan alle aanwezigen, onze bes te dank voor het wellukken van deze avond! De Bruecker Gaston, Afdelingssekretaris BSP. De BSP-bestuursleden, worden dringend verzocht zaterdag a.s. aanwezig te zijn op de belangrijke vergadering. GEBOORTEN Goedele Hert- sens, dochter van Willy en Vel- deman Beatrice, Stwg. op Den- dermonde 13 Ledegen Chris- tophe, dochter van Frans en De Smet Jacqueline, Babbelaarstraat 88. OVERLIJDENS De Sonet Maria, 92 jaar, Babbelaarstraat 83 Verspaet Amelia, 62 jaar, Stwg. op Dendermonde 70 Meyers Zulma, 71 jaar, Dorp 6. HUWELIJKEN Luc Ame- linckx, Hofstade, en Marie Chris tine De Wolf, Aalst André Dal- sohaert, Hofstade, en Marie- Louise De Vijlder, Aalst Her man Samuel, Hofstade, en Erna Van Impe, Hofstade. WILSKR. 1IOFSTADE 1 O. ERPE 1 Zeer boeiende wedstrijd. Door een scheidsrechterlijke vergissing werd de lokale ploeg de overwin ning ontnemen. Hij keurde im mers een gemaakt doelpunt af. De voltooiing van het eerste ge deelte van het nieuw «Volkshuis» is bijna in kannen en kruiken. Toen wij ons maandag op de werken aanboden stelden wij vast dat het cafébuffet in de gelagzaal geplaatst was, ook de muurbekle ding was voor de helft afgewerkt. Wij veronderstellen dat op het huidige ogenblik deze werken uit gevoerd zijn. Het sanitaire is ook volledig en tot in de puntjes afgewerkt. Wij kunnen dus besluiten dat 1 februari de nieuwe lokaalhoud ster kan starten. Even voorstel len: Lisa tfïn BOsbeke echtgenote D'Hondt Jozef. Zeker geen onbekenden in Lede en bijzonder bij de bouwvakarbei- ders. Wij durven hopen, dat al de socialistische vrienden, onze lo kaalhouders goed zullen ontha- In de loop van de maand fe bruari zullen dan al de uitgestel de feestelijkheden van de maand december voortgezet worden. Meer nieuws toekomende week. Tot kijk! 12 februari vrijhouden voor het POSTBAL, in de zaal «Brouwers huis», Rosselstraat, Lede. VERVOLG) Na de stemming omtrent de begroting 72 op 30-12-1971 dien de gestemd over de eigenlijke verhoging der gemeentelijke op centiemen op de onroerende voorheffing (grondbelasting). Dat de CVP met 8 stemmen deze verhoging goedkeurde was te verwachten kd. De Meersman F. (BSP) en de 4 leden van de PW stemden tegen niettegen staande nogmaals werd opge merkt dat de minst-bedeelden (gepensioneerden en huurders) de grootste slachtoffers van deze verhoging zullen zijn. Het is een feit dait de verhuurders van wo ningen deze verhoging zullen doen dragen door een verhoging der huurprijzen. Dat is de socia le politick van de CVPgeven met de rechterhand en terugne men met die linker De aanvullende personenbelas ting, evenals de opcentiemen op de nijverheidsbelastingen, de taks op het lijkenvervoer en de plaatsrechten op de kermis wor den éénpari,g goedgekeurd. Punten 5 tot 8 werden inge diend door onze partijgenoot De Meersman F en handelden over het volgende Punt 5: Ondervraging van het sohepenkoïlege omtrent de uit voering van de beloofde uurrege ling en reisweg inzake het op halen van het huisvuil. Tijdens de gemeenteraadszitting van 6 mei 1971 werd gunstig gevolg ge geven door onze gemeenteraad aan het verzoek van de uitbater van de gemeentelijke vuilnis- dienst tot verhoging van zijn vergoeding. Onze partijgenoot deed hierbij opmerken dat het billijk zou zijn de uitbater te polsen teneinde heit ophalen van het huisvuil enigszins regelmatig te doen geschieden, 's Avonds staan de vuilnisbakken daar veelal nog, een andere keer ge beurt de ophaling in de voormid dag, een volgende keer is het na de middag. De burgemeester be loofde 7 maanden geleden het nodige te zullen doen. Daar tot op heden de ophaling nog steeds op even onregelmatige wijze ge beurt, had ons socialistisch ge meenteraadslid het nodig geoor deeld deze zaak te herinneren aan het sohepenkoïlege. Het bleek dat wel een poging werd gedaan, doch de li. Meysman (uitbater) had er zich van af ge maakt met allerlei uitvluchteels (als andere wagen, ander perso neel e.d.) Ons schepenkollege had er zich verder niet om be kommerd, wellicht gedacht dat kd. De Meersman F. is deze zaak al vergeten. Men had evenwel zonder de waard gerekend en bij de ontvangst van het schrijven van kd. De Meersman F., heeft men de zaak opnieuw aan het rollen gebracht. Tot op heden is er nog steeds geen resultaat, dergelijke eenvoudige organisatie DIENSTBETOON De verbeteringswerken aan ons gemeentehuis zijn beïndigd. Voor de mensen welke gaan weiken kunnen dezen nu ook hun zaken afhandelen buiten de gewone openingsuren. De vrijdagavond van 18 tot 20 uur kunt U berecht. De le en de 3e vrijdag der maand is de heer burgemeester ter beschikking. De 2e en 4e vrijdag zult u er onze kd. le schepen Alfons van den Bossche kunnen vinden, de sekretaris is eveneens van dienst tijdens deze avonden. Er is een apart bu reel waar U onze kameraad Alois voor om het even welke zaak zult kunnen kontakteren, ge heimhouding is dus verzekerd. Wij verzoeken U zoveel gebruik te maken van de vrijdagen waar op Alois van dienst is, u zult er in de beste voorwaarden gehol pen worden, tevens kunt U van deze avonden gebruik maken voor het dienstbetoon. Wij vra gen niet beter dan er dus zo veel mogelijk personen zich op déze vrijdagavonden (de 2e en de 4e) zouden melden bij onze le schepen. De uren tijdens de welke de burelen, bevolking - sekretariaat toegankelijk zijn voor het pu- ttiek zijn van 8.30 tot 12 u., 's namiddags Is het enkel nog toe gankelijk voor de hoogs'«dringen de gevallen. Gelieve rekening te houden als er een maand is met 5 vrijdagen diat er dan niemand van dienst is op deze 5e vrij dagavond. Op zaterdag 29 januari is er een bakschieting naar 100 kie kens in ons lokaal bij Rubbrecht Kamiel - Café «'t Klein Dorp» aan de kapel. Deze bakschieting is ten voordele van de belotters- klub «De Kapellevrienden» en vangt aan te 19.30 uur. 1) Een viggen 13300 2) Luxe lampenkap 11485 3) Mabtenroller 12278 4) Winterpantoffels 13331 5) Tafeltapijt 16214 6) Pantoffels 1 13755 7) Handtas 17000 8) Winterpantoffels 16489 9) Saladeservies 14592 10) Winterpanitoffeis 17328 11) Fles wijn 15842 12) Koffiefilters 18162 13) Insecticide 12616 14) Fles wijn 16425 15) Chocoladepastei 11299 16) Eén bak pils 15358 De prijzen zijn af te halen bij de concierge (gemeentehuis) voor 15 februari 1972. Het tweede punt dat op de ge meenteraadszitting van 14.1.1972 werd besproken, heeft verschei dene mensen in het harnas ge jaagd tegen het gemeentebestuur Inderdaad, zoals reeds bekend werd een bedrag van 77.000 frank neergeteld voor de aankoop in der minne van een perceel grond voor de rechttrekking van de Kas teellaan. Niemand is ertegen dat voor deze onteigening hoewel de term anders is uitgedrukt een bedrag ter waarde van het per ceel werd betaald. Dus zal er ook niemand wat op aan te merken hébben, dat de mensen die op het ogenblik dat de Kasteellaan werd aangelegd, van hun grond ontvreemd wer den, ook aanspraak mogen maken op een vergoeding. Hiermee wil ik de basis leggen tot diskussie in de gemeenteraad, want een der vroegere eigenaars heeft om de tussenkomst van onze gemeenteraadsleden verzocht, dit om zijn rechten te doen gelden. Dat is een van de redenen waar om er een oppositie moet zijn; het verdedigen van de algemene belangen. Nu zou volgens welingelichte bron die goede eigenaar een do- kument hebben waarbij hij van enige vergoeding afzag, dit vol gens de meerderheid. Bewijzen werden tot op heden nog niet ge leverd. Zijn het eens te meer holle woorden van de huidige be- stuursploeg en blijven zij hun struisvogelpolitiek doorvoeren, is het bluf of kunnen zij werkelijk bewijzen leveren? Volgens mijn persoonlijke me ning zijn er genoeg onjuiste pun ten in deze zaak om ze opnieuw op de dagorde van de gemeente raad te brengen. Eveneens rede lijk zou zijn de betrokken eige naar bij de bespreking van dit punt uit te nodigen. Van nu af aan zal het séhepen- kollege zich aan een sterke op positie mogen verwachten, en wat niet volgens een eerlijk pa troon zal geschieden, zal onver wijld kenbaar gemaakt worden. Het moet gedaan zijn te wer ken met twee maten en twee ge wichten! kan toch zelf door cms schepen- köllege opgesteld worden CVP we hadden van u beter verwacht weeral een slecht punit Punt 6 Voorstel tot het toe zenden aan de gemeenteraadsle den van een exemplaar van elke begrotingswijziging, door kd. De Meersman ingediend werd één- parig aangenomen. Puinit 7 werd eveneens inge diend door kd. De Meersman F., nl. Voorstel tot het plaatsen van een lamp op het einde van de Koeisteertweg (voor de brug). Onze burgemeester moest de ge grondheid van dit voorstel be amen, daar de Koeisteertweg op de bewuste plaats versmalt door de indringing van de brugleu ning. Het voorstel werd aangeno men, doch onze burgemeester be weerde dat de elektriciteitsmaat schappij momenteel over weinig palen beschikt zodat de uit voering van het goedgekeurd voorstel nog niet voor morgen zal zijn. Bevreemdend altijd een be paalde vorm van uitvluchten. Bij punt 8 stelde gemeente raadslid De Meersman F. enkele vragen omtrent de aanleg van speel- en sportplein (vermeld op begrotingswijziging)Het ging hier enkel om het basketplein aangelegd op de speelplaats van de gemeentelijke jongensschool. Vervolgens werd een aanvraag om grondafstand op het kerkhof gunstig geadviseerd, terwijl de uitbreiding van heit waterbede- lingsnet in o.a. St.-Gudulastraat, Tindeweg, Zandbeekweg, Corent- weg. Asserenbosweg werd aange nomen. Dit zal gebeuren op de kosten van de gemeente. Het voorstel om de zitpenning van de raadsleden te verhogen werd met 10 tegen 3 stemmen (De Meersman, Caudron en Pie- tiers P.) aangenomen. Tat besluit werden 3 admini stratieve punten inzake bezoldi ging van het personeel éénparig goedgekeurd. Deze laatste gemeenteraadszit ting van 1971 heeft, behalve de h. Burgemeester, geen enkele stem van enig CVP-raadslid, noch schepene, laten horen. Men zou toch zijn burgemeester wat mogen helpen. De CVP Moorsel beeft in de gemeenteraad wel het hoogst aantal raadsleden en wellicht ook de best getemde, maar of dit doorslaggevende wer king blijft betekenen, zal dë toe komst uitwijzen. Na de 3e wedstrijd in dit kam pioenschap en wel op zondag 16 januari 1972 werd de rangschik king gevoelig gewijzigd en ziet er momenteel als volgt uit 1) Van de Vélde Giust 12594 2) De Coninck O. 12382; 3) Van Damme F 11830 4) Matthijs J. (sen.) 11792 5) Van Den Broeck A. 11701: 6) Uyttersprot Fr. 11718; 7) De Troye E. 11657 8) Matthijs J. (jun.) 11654 9) Po- devijn C. 11321; 10) Aelbrecht H. 11303; 11) Uyttersprot A. 1,1133; 12) Van Nieuwenborgh J. 11116; 13) De Meersman F. 11041; 14) De Block G. 10970; 15) Ern. Van Brempt 10966; 16) Vermeir J. 10939; 17) De Cocker L. 10893; 18) Aelbrecht Em. 10851; 19) Scheerlinck G. 10622; 20) Pots L. 10603 21) Raes O. 10477; 22) Van Lamgenhove Fl. 10168; 26) Van de Velde G. 10168; 27) De Maeseneer V.; 10143; 28) Cassl- man P. 10128; 29) De Landsheer A 9929; 30) De Biatselier P. 9892; 31) Meert P. 9743 32) Van Brempt G. 9716; 33) Van den Bergbe L. 9472; 34) Schelfhout H. 9127; 35) De Ridder A. 9093. Wij hebben de indruk dat in dit kampioenschap nog niets is gezegd en dat men zondag 13 fe bruari zal dienen af te wachten om te weten wie met de beker zal naar huis gaan. D.W.W. De socialisten van Ottergem en Vlekkem worden uitgenodigd op een vergadering zondag 30 ja nuari te 10.30 uur 's morgens m het lokaal te Ottergem bij Ver- hoyen Geraard. Kd. Volksverte- geil woordiger Bort Van Hoorick zal aanwezig zijn. Allien op post. VLAAMS WEEKBLAD VOOK ALLEN Meisjes vergeet niet as. zater dag 29-1-19(72 oude breiwol mee te nemen bij uw bezoek aan het klubhuis. Woensdag 16-2-1972 om 19 u. kosteloze filmavond in bet klub huis Bergop. Iedereen is welkom! Zaterdag 19-2-1972 om 19 uur gezellige T-Dansant voor al de leden van de socialistische orga nisaties, ten voordele- van de jeugdbeweging. Zaterdag 26-2-1972 om 18 u. Ontspanningsavond voor Ouden van Dagen van Moorsel. Op het programmade gekende Rossi- show In Clubhuis Biergop. Zaterdag 4-3-1972 om 19.30 u. Jaarlijkse feestmaaltijd voor de leden der BSP afdeling Moorsel en hun echtgenoten in klubhuis Bergop Eksterken.

Voor Allen | 1972 | | pagina 6