WELLE HERZELE ERF.WBODECEM B.S.P.- Aktiviteiten Schuwt het Schepenkollege de openbaarheid HELDERGEM Letterlioutem KANTON Verslag BSP bestuur gehouden op 22.1.1972. Een sukses voor de Soc. Jeugdbeweging De wind in de zeilen Bericht aan tuinders en druivenkwekers Nieuws van Kaatsklub «Eendracht» Bijzondere dag voor de Supportersklub «De Wittekens» Kandidaten voor uitstel van legerdienst S.V.V. Nachtbal Biljartklub «De Germinalvrienden» Voetbal Feest gepensoneerden Belottng Jaarlijks nieuwjaarsfeest Nieuwjaarspakket gepensioneerden am**- Zoals telkenjare houidt het be stuur eraan enkele belotteprijs- kaanpen in te richten in een café van de bijzonderste wijken van de gemeente. Op het einde van de reeks zal een grote finale ge houden worden in de zaal «Ani mo», Leuvenstraat 4, Erembodep gem. Steeds is en was het sukses gewaarborgd. Nu krijgen wij de tweede van het winterseizoen op de wijk «De Grot». Zaterdag 29 januari 1972 te 20 uur ontmoeten wij dus elkaar in café «De Grot», bij Irma Coes- sens - Albert De Haen, Ninove Steenweg 128, t.g. Vooruit 1.000 fr. gratis en beker. De in leg, 20 fr., wordt eveneens vol ledig uitbetaald. Iedereen is welkom. Een mooie gezelschapsavond is voorzien. Wij nodigen u uit sa- menmet ons kameraadschappelijk te komen beletten. Wij danken u bij voorbaat voor uw aanwezigheid. Het Bestuur. Op zaterdag 5 februari 1972, te 20 u, ontmoeten wij elkaar in «Café Stella», op de Welleweg 43, bij Delfine en Désiré De Sutter. Iedereen die tenminste éénmaal deelgenomen heeft aan een wijk- belotting mag deelnemen aan de finale op zaterdag 29 april 1972, in de zaal «Animo». Iedereen die prijs gespeeld heeft zal op de fi nale naar speciale prijzen spelen. De inrichting is zoals verleden jaa.r. De inleg zal hier 26 fr. bedra gen. Er zullen tenminste 3.000 fr. prijzen gratis vooruit zijn. Later hierover nog meer nieuws. Het Bestuur. De afdelingen van de BSP, SW, CSC en gepensioneerden hebben zich weten op te werken en een bepaald «image» gekregen. De vele aktiviteiten zullen daar wel r.iet vreemd aan zijn, evenals de noeste arbeid die de besturen aan de dag legden. Stonden de meesten na de ver kiezingen van 1970 eerder skep- tisch en wantrouwend tegenover de socialisten, dan kan men na enkele aktiviteiten als filmavon den, toneel, kaartingen, enz. vast stellen dat de Erembodegemnaars er meer en meer aanwezig waren en met ontzag opkeken naar onze aktiviteiten, die voor doel hadden de geest en de wetenschap van de mensen te vergroten of te ont spannen. Ondertussen waren er ook en kele jongeren en andere personen ons bestuur komen aanvullen en heden kunnen wü beweren tot een echte vriendenschare te zijn uitgegroeid, in dienst der partij en die alles In het werk zullen stellen cm het socialisme groter te maken, verder te laten door dringen op onize gemeente. De eerstvolgende vergadering zal tot doel hebben het bestuur te hervormen, opdat zich in de toe komst zekere misverstanden niet meer zouden herhalen. Wij heb ben verder vastgesteld dat de vergaderingen van het gemeente bestuur regelmatig door onze le den worden bijgewoond, een be wijs dat de BSP'ers vanaf heden de dorpspolitiek van nabij willen Vrijdag jl. werden alle gemeen teraadsleden uitgenodigd tot het bijwonen van een vergadering, met volgende te bespreken pun ten. 1. Bestemming van de gronden gelegen naast de jongensschool, gronden aangekocht in de loop van het jaar 1971. 2. investeringsplan en lenings- ontwerp voor het jaar 1972. 3. Technische bespreking van de fiskaliteit en begroting over het jaar 1972. 4. Bespreken van verschillende problemen (o.a. vei keer 1 Punt 1 werd grondig bespreken en het standpunt van de verschil lende frakties kan als volgt wor den samengevat: De BSP, trouw aan haar pro gramma, stelde voor de gronden bij de school te houden en het ge heel zo vlug mogelijk over te la ten aan een vrije of officiële school, afhankelijk van de meest biedende. De CVP wenst de herziening van het schoolpakt af te wachten. De VU wenst zo vlug mogelijk een aanbod voor verkoop te doen volgen. Politiek, die door de hui dige meerderheid, ondanks hun kiesbeloften, vaak met de voeten wordt getreden. Onze verschillende besturen zullen in de toekomst, met nog meer zorg hun aktiviteiten voor bereiden om de uitstraling ervan te vergroten. Als wij het verlo pen jaar maar eventjes overlo pen dan kunnen wij vaststellen dat er iets was naar ieders ga ding, zodat elke tak der bevol king uit onze gemeente bereikt werd. Het ledental is sterk de hoogte ingegaan, maar op onze lauweren zullen we zeker niet rusten. Onze leuze is: «goed en recht voor iedereen» zoals het so cialisten past. We doen dan ook nog een algemene oproep tot de Erembodegemnaren om aan te sluiten bij onze organisaties om zo onze rangen te versterken. Wij danken ook al onze leden, die door hun aanwezigheid hun goe de wil betoonden en ons steunden en ook degenen, die ondanks een andere opinie, met ons samen werkten op kultureel vlak of op andere samenkomsten. In naam van de BSP en andere besturen, het beste en een nog grotere bloei in de toekomst. De Besturen. Op verzoek van de heer Pro- vinciegoeverneur wordt bekend gemaakt dat ingevolge het mi nisterieel besluit van 10 augus tus 1971 een toelage wordt toe gekend aan tuinders en druiven- kwekers, als gedeeltelijke com pensatie van de verhoging der accijnsreehten op de zware gas- olie (lichte fuel-oil) en ter volle dige terugbetaling van de accijns rechten op zware en extra zware stookoliën. Formulieren om deze toelage aan te vragen zijn ter beschik king in de gemeentehuizen. aan beide nationale onderwijsnet- ten. De PW stelt voor ,de grond te verkopen maar eventueel een ge deelte bij de school te behouden, de school zelf zou door de ge meente moeten behouden worden. Dit voorstel verwekte heel wat beroering onder de BSP-leden, gezien de P.V.V. tot nu toe una niem met de BSP, steeds het standpunt had verdedigd, dat al leen het afwentelen van de zwa re sdhoolonkjosten de gemeente van de financiële ondergang kan redden en de inwoners zelf zou vrijwaren van een wurgende ge meentelijke fiskaliteit. Onafhankelijk raadslid Scheer - linc kwas van oordeel, dat de school zelf onmiddellijk moet worden verhuurdeen gedeelte van de grond bij de school te houden en het andere deel te ver- kop€n Wat de andere te bespreken punten betrof, was de BSP van oordeel dat deze in openbare zit ting van de gemeenteraad dien den te worden besproken, de frak- tie verliet daarop onmiddellijk de vergadering. Het bestuur hield zijn jaarlijk se statutaire vergadering onder het motto een eerste waarde te worden in hogere klasse III. Het is er de besoheiden ploeg steeds om te doen geweest met zuiver sportieve middelen hoger de ladder op te gaan. Het vorig seizoen beoogde het behoud en dit seizoen zal een m*er eervolle klassering nage streefd worden. De transfertpe- riode heeft zeker versterking aangevoerd in de persoon van waiter Heymans (Zandbergen) en Christian Depuydt (Iddergem). Het bestuur heeft ook beslist met een 2e ploeg in hogere I op te treden om de kans te geven zich op te werken. Het bestuur kan zich verheugen )n de sterke en steeds groter wordende steun van de nering doeners en de klubliefde van alle •pelers. De start van de kompe titie die begint op 16 april 1972 zal voorafgegaan worden door 2 oefenwedstrijden met Appelterre. Als proloog van het nieuwe sei zoen za! 'n gevat verbroederings feest plaats hebben In de zaal Botjeshof op zaterdag 4.3.72. We hopen dat een sterke opkomst de geestdrift van de eendrachtere al aanscherpen. De ploeg van Hogere III zal gevormd worden door de volgen de spelers: Heymans Walter, Maesschalk Noël, Verspeet Jean, Dbkenis Clement, De Schrijver Victor, De Roeck Pierre. Voor de Hogere I zijn volgende spelers beschikbaar: Van Ha ver - beke Karei, Senck Edwin, De Sa- deleer Wilfried, De Clercq An- dré, Dhaeseleer Eddy, De Puydt Christian, De Raeve M. Het nieuwe seizoen zal de Een- drachters niet afschrikken en met de nodige aanmoedigingen van de sportliefhebbers uit Welle staat het vast dat een puike klas sering in ons bereik ligt. Vermeiren Petrus Zaterdag 22 januari ging onder ruime belangstelling de overhan diging door, in het lokaal «Sport- wiel»r van een nieuwe flets aan renner Due Heylentoosch. Het was niemand minder dan Ann Christy, de populaire Vlaam se zangeres, aan wie de eer te beurt viel, dit prachtig stuk «koerswelo» in handen te geven van onze jonge belofte Luc. Ere-voorzitter A. Steennot gaf in een korte historiek weer, hoe het voor de onlangs gestichte supporteireklub mogelijk was ge weest, reeds een dergelijke in spanning voor haar renner te kunnen leveren. Dat het gelaat van onze vriend Beeckman Syl- vain, schatbewaarder van de «Wittekens», op dat ogenblik glunderde van voldoening, zal wel niemand verbazen. Toen E. De Winter, de man die bij geen enkele sportgebeurtenis te Wellle is weg te denken, over ging tot het nemen van foto's om deze heugelijke gebeurtenis voor goed vast te leggen, heeft menig vrouwtje een traan weg gepinkt bij het zicht op beide jonge mensen, langs de ene kant het kleine zangeresje maar reeds met grote faam, langs de andere kant de jonge renner met zijn ambities die nog moeten in ver vulling gaan en tussen in de fiets, waarvoor zo velen zich hebben in gezet, doch door deze gebeurtenis zich ruimschoots beloond achten. CHRISTIAENS De jongeren, die geroepen zijn om tijdens 1972 hun legerdienst te vervullen, kunnen uitstel of vrijstelling bekomen indien zij voldoen aan bepaalde voorwaar den. Om deze voorwaarden te ver vullen dienen zij zich persoonlijk aan te melden op het gemeente- sekretariaat, daar zij tevens be paalde stukken eigenhandig die nen te ondertekenen. Dit moet evenwel gebeuren voor einde ja nuari 1972. Eén laatste zitdag wordt Inge richt op zondag 30-1-72 van 11.30 tot 12 uur in het gemeentesekre- tariaat. Wie tijdens de maand januari aan zijn militieverplichtingen geen gevolg geeft, riskeert van achteraf veel moeilijkheden te hebben. PUNT 1: Politieke toestand. De nieuwe re gering is gevormd. Wij hopen dat zij haar beste beentje zal voor zetten. PUNT 2: Kantonnale vergadering te Welle op 23-1-72. Onze afdeling zal vertegenwoordigd worden door de vrienden Van Keymeulen, Lefè- vre en Schockaert. PUNT 3: 1 Meiviering: een eerste bespre king had plaats. Er zal gezorgd worden voor een smakelijk hapje en leute voor iedereen. PUNT 4: Ledenbeweging: de zaken gaan opperbest. De 100 leden werden overschreden. Het motto moet vanaf heden zijn: naar de 150 leden. PUNT 5: Algemene ledenvergadering: deze zal plaats hebben op zondag 30 dezer aanstaande om 10 uur stipt. Persoonlijke uitnodigingen worden aan de leden gestuurd. Zaterdag 5 februari 1972: eer ste SVV Nachtbal in samenwer king met de Bond van Socialis tische gepensioneerden. Het or kest «Club '68» zorgt voor de mu zikale noot. Inkom: 40 frank. Be gin: 21 uur. Iedereen op post met de beste stemming. Het kampioenschap 1971-1972 verloopt vlot. De wedstrijden worden met een regelmaat ge speeld. Slechts een paar achter blijvers dienen zich een jaar keer meer te tonen en dan is alles O.K. De eerste ronde van het ko ningschap werd uitgeloot. Ziehier de uitgekomen wedstrijden die voor 15-2-1972 dienen gespeeld te zijn: Otte Oktaaf tegen De Vuyst Willy Van Herreweghe Paul tegen Van Hende Edmond. De Loor Roland tegen Van den Driessche Walter. Massez Marcel tegen Haelter- man Albert. Lefevre Julien tegen Van Herreweghe René. Lefevre Georges tegen Bou- sard Marcel. De smet Omer tegen De Winne Jaquis. Haelterman Henri tegen Bous- sy Hilaire. Van Reepingen Walter tegen Van Melkebeke Jaak. Van Hende Serge tegen Hael terman René. De klubleden dienen te zorgen dat de wedstrijden alleszins ge speeld zijn tegen 15-2-72 daar de 2e ronde uitgeloot wordt op 16-2- 1972. Een kleine inspanning en alles is in kannen en kruiken. De T-Dansant ingericht op za terdag 15 januari 1972 door onze plaatselijk MJA-beweging in sa menwerking met het voormalige SKW en de nog steeds aktieve Jongsocialisten en ABW-jeugd onder de goedkeuring van het BSP-afdelingsbestuur, gegeven ter gelegenheid van de BSP over winning bij de gemeenteraads verkiezingen van 31 oktober 1971 kende een ongelooflijke bijval. Om 19.30 uur reeds was de zaal in het Achturenhuis proppens- vol gevuld door de jeugd uit onze gemeente en omliggende. De dansvloer zag zwart van het volk dat zich verdrong om een dansje t. plaatsen op de nieuwste Beat en Rock singlets, gepresenteerd, door onze plaatselijke DJ's leden van onze jeugdbeweging MJA. De DJ's Anthony en Mare wisten om beurt de overwinningssfeer ten top te drijven door een pre sentatie waar zelfs de grote bon ze uit de DJ showwereld eens een lesje konden aan nemen. De mensen achter de tapkast en de kelners in de zaal konden de drank bestellingen haast niet bijhouden. De socialistische ge mandateerden in de gemeente raad onder voorzitterschap van de kd. P. Van der Niepen, bur gemeester luisterden deze gezel lige avond nog op door hun vol tallige aanwezigheid. Zij hadden er het genoegen om alle aan wezige en toekomstige jonge kie zers persoonlijk te mogen begroe ten en kennis te maken met de problemen en noden van onze ge meentelijke jeugd; zij het dan tussen pot en pint. Om 22.30 kondigde men dan het einde van een gezellige avond aan die in een kameraadschap pelijke sfeer verlopen was. Deze vroege sluitingsuur gaf de gele genheid aan alle jonge vrienden om voor 12 uur thuis te zijn wat een vertrouwen schenkt aan de ouders in de leiding van de so cialistische jeugdorganisaties. Een klein woordje van dank aan alle vrienden die zich ten dienste van anderen hebben gesteld door hun zaterdagavond op te offeren en dit zonder enige vergoeding. U moogt gerust zijn vrienden, alle opbrengsten komen integraal ten goede van de jeugdbewegin gen waar het steeds broodnodig ka- gebruikt worden ten voorde le van allen. Namens de inrichters. MINIEMEN WEDSTRIJD Het gemeentelijk sportkomitee richt tussen de twee voetbalploe gen PC en Standaard en de twee scholen Koninklijk Ateneum en H. Kruiskollege een voetbalwed strijd in voor de miniemen. De lottrekking heeft plaats gehad vo rige dinsdag in aanwezigheid van burgemeester en schepenen. Een mooie wisselbeker van de ge meente is de inzet. Meer nieuws volgt later. Zaterdag jl. had in ons lokaal het jaarlijks kerst-1 en nieuw jaarsfeest plaats ten voordele van de aangesloten leden der so cialistische ouderdomsgepensio- neerden. Zoals verwacht is dit gezellig samenzijn een volldig sukses ge worden. niet alleen wat betreft de opkomst maar in het bijzon- de. de gemoedelijke, plezierige sfeer welke er heerste, heeft voor onze ouderlingen een gezellige ontspannende namiddag gebracht. Niet alleen de belegde broodjes, koffie, gebakjes, pralines, sigaren, stevige borrels en het gratis pak ket hebben tot dit sukses bijge dragen, maar tevens ook de klare gepaste toespraak van Bert Van Hoorick, waarin de spreker de voornaamste moeilijkheden lot het vormen van onze nieuwe re gering nader toelichte en in liet bijzonder het bekomen resultaat wat betreft de verhoging der pen sioenen. Na die puike uiteenzetting kreeg spreker dan een warm en verdiend applaus. Dat er dan tot in de late avond gefeest werd is niet te ver wonderen. Op zaterdag, 12 februari heeft onze jaarlijkse belotting plaats in ons lokaal bij Theo. Prijzen: 1500 fr. vooruit plus inleg. Begin te 20 uur stipt. Kaartliefhebbers houdt deze •vond vrij. Dank u! Het Bestuur. Ons jaarlijks feest ingericht op 16 januari 1.1. genoot dit jaar ook weer de ruime belangstelling vanwege onze leden. 's Namiddags werden de kinde ren van 2 tot 12 jaar bedacht met een pakje snoep. Om 19 uur had dan het avond feest plaats. Na een inleidend woord van onze afdelingsvoorzit ter prosper D'Hauwers lichtte de spreker van de avond, senator Willy Vernimmen, de huidige binnenlandse politieke toestand, met name het regeringsakkoord, toe. Nadien werd overgegaan tot de tombola. De prijzen waren zo talrijk dat bijna iedereen prijs had. Het hoeft dan ook niet gezegd dat iedereen na die gezellige avond gelukkig huiswaarts keer de. De bedeling van het nieuw jaarspakket van onze gepensio neerde leden, zal dit jaar ge schieden in ons lokaal bij wed. Boeykens, Dorp. De gepensioneerden zulien via een rondschrijven tijdig ingelicht worden over de datum van het afhalen van hun nieuwjaarspak ket. Nestor Batjoea» VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN

Voor Allen | 1972 | | pagina 7