i s i i VERWACHTEN U I GEMEENTERAAD BEHANDELT 177 PUNTEN I HET BOTERT NIET IN HET CVP-VU-PVV-KOLLEGE i B. VAN HOORICK en W. VERNIMMEN 3 KANTOINI Een gemeentelijke regie voor het slachthuis Jaarvergadering en gezellig samenzijn harmonie „Hand aan Hand" S.V.V.-nieuws Groot distributiebedrijf te Aalst i f i e e Burgemeester en schepen gaan «retraite» houden B.S.P. wijkklub Henri Flips BSP wijkklub Park - Watertoren - Houtmarkt Met de autobus naar het bal Middenstandsraad in betwisting? Werken aan Parklaan schieten op Mattheüs-Passion De gemeenteraad werd giste ren. donderdag bijeengeroepen. Het is ons materieel niet mogelijk hiervan thans verslag uit te bren gen, wat dan volgende week zal gebeuren. Aan de agenda stonden 117 punten, waarvan 65 in openbare en 52 in geheipie zitting. Namens de socialistische fraktie vroeg kd. Jan Van der Veken een interpel latie aan in verband met de ver- haalbelastingen door de stad ge legd op de inwoners van «Ten Berg» en waarbij onrechtvaardig heden zijn vast te stellen die door een wijziging aan het reglement op de stedelijke belasting inzake wegenuitrusting zouden dienen ongedaan gemaakt. Er zijn opnieuw ettelijke mil joenen leningen door het sche penkollege aangevraagd geworden waarbij zeer vele verantwoord, maar ook andere die tot naden ken stemmen en protest uitlok ken omdat het schepenkollege er nog al «een gang mee gaat», zo als bv. de zeer dure en luxueuse uitrusting van het kabinet van de stadssekretaris. Traditioneel vermeldt de agen da van de gemeenteraad tal van verwervingen in der minne van eigendommen en gedeelten van eigendommen. De keurrechten en de slachthuisrechten worden aan zienlijk verhoogd. Op 1 mei zou het nieuwe slachthuis in gebruik worden genomen en van 1 januari 1974 af zou het nieuw slachthuis in de vorm van een stedelijke re gie worden geëxploiteerd. Over deze beheersvorm is steeds veel te doen geweest. De B.S.P. heeft steeds een gemeentelijke regie verdedigd, in de bestuursmeer- derheid was men over de be heersvorm verdeeld, maar het wordt nu toch een regie, wat be tekent dat het slachthuis niet aan het privé-initiatief wordt ver kwanseld. Het stedelijk zelfstan dig bedrijf voor waterbedeling legde zijn ontvangst- en uitgaaf- staten voor 1972 voor, waaruit blijkt dat met een batig saldo wordt afgesloten, wat wijst op het doelmatige van het openbaar beheer. De stad Aalst zal echter af te rekenen krijgen met een verhoging van de prijs voor het water dat zij moet kopen, waar uit een verhoging van de water- prijs voor de verbruikers zal voortvloeien. De N.V. Plasisynthese d'e op de P. Corneliskaai sinds talrijke ja ren een industrieel gebouw van de stad huurt met optie van aan koop .besloot deze optie te lich ten, wat een goede zaak voor de stad is. Maar over dit alles en nog meer, tot volgende week. Dinsdag 20 maart greep de jaar lijkse algemene vergadering plaats in het Volkshuis te Aalst, de op komst zowel van de muzikanten als de ere- en steunende leden was goed te noemen. Na een hartelijk welkom woord van de voorzitter, kd. Van der Speeten, bracht de kd. Cottijn R. ondervoorzitter, het moreel ver slag, dat een zeer gunstige indruk gaf van de vele aktiviteiten die werden ontplooid door de harmo nie tijdens het dienstjaar 72, zo wel de aftredende voorzitter als de aftredende sekretaris, de kdn. Van Droogenbroek en Van Goe- them. werden hartelijk bedankt voor het gepresteerde werk ten voordele van de harmonie. Vervolgens gaf de vriend Steen hout Victor, schatbewaarder een zeer gedetailleerd financieel ver slag die het gezond beheer der harmonie duidelijk onderlijnde, ook deze vriend mocht een war me hulde als dank ontvangen voor de korrektheid en zorgzaam be heer van de financiën der har monie. Ook de aanstaande aktiviteiten werden omschreven, en zullen eerlang wanneer de data's defi nitief vastliggen kenbaar gemaakt worden aan alle leden der har monie. De herverkiezing van het be stuur werd eenparig aanvaard, de uittredende bestuursleden werden allen opnieuw verkozen, uitgenomen de vrienden Van Goethem en Van de Velde, die zich geen kandidaat meer hadden gesteld, wegens hun ambtsbezig heden Hierop werd het woord ge voerd door de kd. Van der Hey- den Victor, Voorzitter der BSP Aalst, die een prachtige hulde bracht aan de muzikanten en de harmonie voor hun werking en strijdlust in het belang van de Partij, ook kd. Van Droogen- broeck Jules, erevoorzitter, bracht m een kernachtige toespraak goed nieuws betreffende het nieuw op te richten gebouw het Huis der Socialisten. Zekerlijk mag deze algemene Jaarvergadering bestempeld wor den als een vruchtbare bijeen komst en een nieuwe stap vooruit monieVerdere realisaties d6r har- (iïZliLLlG SAMENZIJN Alle aanwezigen op de jaarver gadering werden nadien vergast op boterhammen met kop en de nodige pintjes bier, die iedereen zich goed heeft laten smaken, verder werd een gerrebollingwed- strijd gehouden, waar iedereen zlin uiterste beste deed om zo veel mogelijk punten te verzame len. Het waren uiteindelijk de vriend Gabriëls die eerst werd gevolgd door de kd. Wauters. Nog tot laat in de avond werd in volle vriendschap dit gezellig samen zijn van de harmonie verder ge zet. VDS Op maandag 2 april a.s. te 19.30 uur in het Volkshuis, zal de laatste klubavond plaatsvin den. Kameraad VAN DEN BOS SCHE ALOIS, schepen te Her- dersem, direkteur van de Rijks- hogere Handelsschool te Aalst zal handelen over: «HET VERNIEUWD SECUNDAIR ONDERWIJS Het bestuur rekent op een talrijke opkomst. De middenstandsraad kreeg mededeling over een gebeurlijke inplanting van een groot dis tributiesysteem in het Aalsterse. Zeggen we hier onmiddellijk dat het hier een louter onder zoek betreft, daarom ook heeft de middenstandsraad naar mijn gevoelens zeer wijselijk gehan deld dit probleem eerst ernstig te bestuderen vooraleer een ad vies te verlenen. Belangrijk is ook het feit dat bedoelde groep (wat mij per soonlijk overdreven voorkomt) spreekt van een tewerkstelling van ongeveer 500 personen, ter wijl ook een 40-tal middenstands zaken bij de exploitatie zouden betrokken worden. Verder spreekt men van res taurant, sporthalle, zwemkom enz... De beloften lijken mij echter zo groot dat hier de grootste om zichtigheid geboden is. Feit is echter ook dat indien de stad geen geldige initiatieven neemt om de stadskern te herwaarde ren. men voor de toekomst zeer moeilijk iedere vraag zal kunnen omzeilen. W.V. 9 9 9 9 9 V Er wordt nu ook van andere zijde gezegd en geschreven wat wij reeds eerder beweerden, nl. dat het niet botert tussen de drie partijen van de stedelijke bestuursmeerderheid. De ene beschuldigt er de andere van het laken ai te veel naar zijn eigen kant te trekken. Men probeert nu ook mekaar dwars te zitten en te dwars bomen. Al bij al wordt dan vastgesteld dat hierdoor de stadsbelangen worden geschaad, dat noodzakelijke beslissingen uitblijven en dat het steeds slechter gaat met de stadsfinanciën. Er wordt verwezen naar het krakeel met de interkommunale, waaraan dan wordt toe gevoegd dat de drieledige bestuursmeerderheid van onze stad zich beter eens zou buigen over de oplossing van de eigen tegenstellin gen en ruzies in de plaats van haar tijd te verbeuzelen in ruzies met de interkommunale. Wij beklemtonen dat al wat voorafgaat niet uit onze eigen pen komt, maar uit de mond en de pen van menden die nauw betrokken zijn bij de bestuursmeerderheid. Der halve blijkt men op het stadshuis te hebben besloten met burge meester, schepenen en vertegenwoordigers van de drie meerderheids partijen voor een weekeinde «ergens in België» op «retraite» te gaan, teneinde (zoals de geestelijken) na te denken over de begane zonden. Dit alles natuurlijk op kosten van de stadskas. INVULLEN BELASTINGAANGIFTEN Zoals vorig jaar zullen de be stuursleden van de wijkklub Hen ri Flips. Martin Vanderspeeten en Jef De Wolf, bijzondere zitdagen houden voor het invullen van de belastingaangiften. Deze sociale dienstverlening zal een aanvang nemen op zaterdag, 31 maart e.k. Zij zal elke zater dag, vanaf 10 uur, en elke don derdag, vanaf 19 uur, plaatsheb- ban in het wijklokaal «Café Emy», St.-Annalaan 1. Diegenen welke gebruik willen maken van deze dienst gelieven zich te voorzien van alle nodige inlichtingen, zoals hun formulier van belastingaangifte, trouwboek je, ziekenfondsboekje, identiteits kaart, loonfiches en strookjes van vakantiegeld 1972. aanslagbiljet grondbelastingen 1972, eventueel attest van een leningsmaatschap pij -of levensverzekeringsmaat schappij. Iedereen is welkom Strikte ge heimhouding is verzekerd. Nodigt alle socialistische orga nisaties en hun leden vriende lijk uit tot haar Vlaginhuldi- ging, op zaterdag 31 maart a.s., om 16 uur. Bijeenkomsten te lokale, café «Park», hoek Burgemeestersplein en Eugeen Bostee!«.;traat om 15.30 u. Overhandiging vlag aan voor zitster en korte toespraak. Na dien korte optooht in de wijk met harmonie «Hand aan Hand», in het teken van de socialistische leefbaarheid van onze wijk. Het Bestuur. op hun bal te Wieze in de bekende Wieze-oktoberhalle op zaterdag 14 april met het groot orkest en Actit-Club en verschillende zangers en zangeressen waaronder Paco-Paco. Neem nu reeds kaarten aan 60 F. *9 Na de laatste verkiezingen werd en dit vooral onder druk van en kele aktieve middenstanders, een middenstandsraad gevormd. Zeg gen wij maar dat reeds van bij de start een reeks moeilijkheden kwamen opdagen, de middenstan ders waren van mening en te recht, dat zij tenminste hun eigen voorzitter konden verkie zen. Dit feit alleen was de oor zaak dat een 3-tal vergaderingen totaal onproduktief waren, de vierde juist 1 jaar geleden was al even verwarrend als de voor gaande. Wij wensen dit probleem zeker en vast niet tot het per soonlijke te herleiden, feit is ech ter dat wanneer men 1 jaar geen teken van leven geeft, men toch enige kritiek mag verwachten... dit in tegenstelling met de heer schepen die de mening toege daan is dat alles opperbest ver loopt en dat onze middenstand geen problemen kent. Dit is zeker niet het geval in dien wij bepaalde vertegenwoor digers van dekenijen, en mid denstandsgroeperingen moeten geloven. De kritiek op het stads bestuur is dan ook zeer groot, men voelt aan dat de problemen slechts oppervlakkig worden be handeld en dat de beloofde in spraak... slechts een kiesbelofte was. Wij hebben stellig de indruk dat vooral de CVP hier het gelag zal betalen, de Volksunie heeft enkele niet onaardige troeven op tafel geworpen terwijl de PVV gewoontegetrouw zwijgt in alle talen. In ieder geval menen wij ge trouw aan een belofte die wij hebben gedaan bij de gemeente verkiezingen, onze houding als positief kan aanzien worden. De staatswerken aan de Park laan begonnen zeer onlangs met de inzet van groot materiaal. Praktisch iedere arbeider werkt met een machine. Op één strook van de Parklaan. overheen gans de lengte werd het fiets- en voet pad weggenomen, een verbreding uitgevoerd en reeds een verhar ding gelegd. In de loop van deze week begonnen ook de werken aan de andere zijde. Dat men in zo'n buitengewoon tempo is kunnen opschieten lag ook aan de goede weersomstan digheden. Hopelijk blijven deze werken aan hetzelfde tempo voortgaan. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN In samenwerking met de wijk klub «Park - Watertoren - Hout markt» zal onze wijkklub Henri Flips een autobus inleggen op za terdag, 14 april e.k., ten einde al le leden toe te laten de verplaat sing te doen naar het bal van on ze socialistische parlementairen in de Oktoberhalle te Wieze. De leden van de wijkklubs kun nen de verplaatsing gratis mee doen. Ingeval er nog plaatsen zou den open zijn kunnen ook niet- leden zich laten inschrijven, mits betaling van een kleine vergoe ding. Bespreek tijdig uw plaatsen door kontakt op te nemen met Paul Van de Meerssche, De Schrijverstraat 5 (tel. 255 05), of met Jef De Wolf, Gentsesteenweg 72 (tel. 736 43). Denk eraan «Glaasje op... laat je rijden» met de autobus van de wijkklubs. GROTE BELOTTE-WEDSTRIJD Op zaterdag, 7 april, om 20 uur, in het wijklokaal bij Emy (St.- Annalaan 1>, organiseert onze klub haar tweede belotte-wed- strijd van dit seizoen. Traditiegetrouw wordt er ge speeld naar l.OOo fr. vooruit plus de inleg. De leden van de klub kunnen gratis deelnemen omdat hun inleg - 20 fr. - bijgepast wordt door de klubkas. Natuur lijk kunnen ook andere belotters deelnemen. Wij nodigen hen hierbij dan ook hartelijk uit. Inschrijvingen zullen gedaan worden vanaf 19.30 uur om stipt te 20 uur te kunnen aanvangen. Op donderdag 5 april in de St.- Martinuskerk te Aalst om 20 uur door de koren der Europese ge meenschappen, het versterkt or kest J. JAKUS. Toegangsprijs: steunkaart ?t)C fr., gewone kaart 100 en 150 fr, studentenkaart 50 fr.

Voor Allen | 1973 | | pagina 3