GERAARDSBERGEN x) Suksesvoi SVV-feesl JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING VAN DE «OPERATEURS 8 KANTON Gemeenteraadszitting Medische dienst V olksuniestank De overlevingskansen van onze winkel COOP Burgerlijke stand Er is een bundel aangelegd voor het verbeteren van 't rust oord voor bejaarden, namelijk voor verbeteringswerken aan de oude zalen. Werk dringend nodig. Er moeten echter ook wegen- werken uitgevoerd worden in ver band met die verbeteringswerken teneinde er gemakkelijk bij te kunnen met de brandweer in ge val van onheil of brand. Het zal h'erdoor ook mogelijk worden nieuwe tuinen en par kings aan te leggen voor net ziekenhuis. De werken zijn ge raamd op 697.000 fr. Men zal hier voor een lening aanvragen bij het Gemeentekrediet. Het gemeentebestuur deed ook openbare telefooncellen plaatsen. Dat geeft aan de bevolking grote voldoening. Die cellen moeten natuurlij k ook op de verlichting aangesloten worden. Kostprijs: 45.465 fr. Algemeen akkoord. Er wordt besloten dat de stad 60 aandelen van 500 fr. onder schrijven zal bij de Gewestelijke Lanumaatschappij «E gen Haard' die zich bezig houdt met het ver lenen van hulp aan gezinnen die zich een huis willen kopen of bouwen en ook leningen verleent aan kieine landbouwers aan lage interestvoet. Zetel van dat ven nootschap ligt wel in Ouden aarde, maar ook veel mensen van onze streek worden er door ge holpen en gediend. Geen verzet. Er zijn aan de stad nog tewerk gesteld twee geschoolde arbe.ders E en ook twee geschoolde arbei ders A en twee schoonmaaksters die nog werken in tijdelijk ver band. Gezien de wet nu toelaat om ze in vast verband te be noemen, besluit men de nodige maatregelen te treffen om ze in het vast kader op te nemen. Teneinde er over te waken dat ons leefmüieu alle mogelijkheden zou bieden voor de toekomst, wordt voorgesteld de principes- besl ssing te treffen teneinde het Raspaillenbos te zien klasseren als natuurschoon. De aanpalende gemeenten op wier grondgebied ook een deel van dat mooie bos ligt, stuwen §aipen m.et ons mee in dezelfde richting. Wordt met algemene stemmen goedgekeurd. De gemeenteraad stemt dan de goedkeuring om over te gaan tot een beperkte aanbesteding voor de uitrusting van de n.euwe klas lokalen van de muziekschool. Gaat over de aankoop van 45 tweepersoonsbanken, 90 stoelen, 7 borden, 2 bureautafels en 1 metalen kapstok. Het was een gans werk, het verkeersreglement op te maken voor Groot-Geraardsbergen. Dat is nu wel in orde en het verkeers reglement toepasselijk op de buurtwegen, dus stadswegen,, wordt goedgekeurd. Wat de staatswegen betreft, is het dossier nog niet goedgekeurd. We krijgen in een deel van het stadscentrum blauwe zone. Ook straten met eenrichtingsverkeer, beurtelings parkeren, enz. De h. Messens stemt tegen. De parkeerplaats aan het sta tion was een ganse opluchting voor een massa autobestuurders die met hun wagen geen weg wisten. Nu is het uiterst gemak kelijk voor degenen die er par keren kunnen en vandaar vlug naar de trein. Grint er over was goed, maar veel putten en pon ken. Nu komt er verharding op, namelijk tarmac. De gemeenteraad keurt goed, dat er tot een beperkte aanbe- ding mag overgegaan worden. Dat zal zeker een massa autogebrui kers genoegen doen. Algemene in stemming. Het grondgebied van Geraards- bergen is nu tamelijk groot. We hebben veel grondwerken uit te voeren. Met de spade is in onze moderne tijd ondenkbaar. We zul len dan ook een graafmachine moeten huren gedurende maxi mum 600 werkuren tegen 500 fr. per uur. Die machine zal name lijk ook gebruikt worden voor het niveleren van de gronden in de Vooruitzichtstraat, wat op zich zelf reeds een tamelijk groot werk is. De werken zullen u tgevoerd worden door een ondernemer van ue stad. De nieuwe muziekschool in de Gaffelstraat moet voorzien wor den van verwarming. Hiervoor zal men aardgasverwarmingstoestel- ien aankopen. De gemeenteraad machtigt het schepenkollege om over te gaan tot een beperkte aanbesteding. De afrekening van de C.O.O. over het dienstjaar 1972 wordt goedgekeurd. Er is een overschot van meer dan 14 miljoen gewone en buiten gewone dienst samen. De P.V.V. stemde tegen. We krijgen dan verder de vast stelling van de gemeenterekening van het jaar 1972. Die rekening sluit met een boni van meer dan 10 miljoen. De h. Vereecken protesteert tegen te hoge verplaatsingskosten. Die dienen te gebeuren aan de normen der wettelijke afstanden. Voor wat de overuren betreft, krijgt elk de kans om overuren te doen als zulks nodig is. De P.V.V. en de Volksunie pie keren over die bonicijfers. Wat een geluk dat het geen tekort is in de stadskas en kas C.O.O. Ze zouden op hun poot gespeeld hebben. Ze kregen er echter geen kans toe om positief de bestuurs- meerderheid te fnuiken. P.V.V. Volksunie en de h. Vereecken stemden tegen. De afwatering van 4e Felicien Cauwelstraat en Reepstraat zal ter studie en onderzoek aan de stadsmeester voorgelegd worden. De h. Stefaan Vereecken, af gescheurd lid van de C.VP., wil kost wat kost op de dagorde zien vermelden, een punt handelende over de Rode Kruisstraat en ver der wil hij ook besproken zien de zaak van de tunnel aan de Oude naardse Poort. De mensen willen bouwen in de Rode Kruisstraat en ze kun nen niet. De zaak sleept reeds twaalf jaar aan. De burgemeester legt uit, dat men eerst een goedgekeurd bij zonder plan van aanleg hebben moet. De eigenaars zelf komen niet overeen voor het omwisselen dei- gronden. Best is, aan die zaak een al gemene oplossing te geven. De burgemeester wijst er op, dat de urbanist bez'g is met hel op punt stellen van dat bijzonder plan van aanleg. De oplossing wordt dan een geheel. Wat de tunnel aan de Ouden aardse Poort betreft, is desbetref fend nog geen definitieve beslis sing nopens een mogelijk uit te voeren projekt getroffen. Aan mevr. Anny Huez-De Jonge wordt met ingang van 1 februari 1973 tot 31 augustus 1973, op haar e gen verzoek ter beschikking ver leend wegens persoonlijke aan gelegenheden. Het gaat hier over de leermeesteres naaien aan de gemeenteschool te Onkerzele. Als afgevaardigde van de stad bij de landmaatschappij «Eigen Haard», wordt aangeduid de heer burgemeester. Het geldelijk statuut, houdende bezoldigingsregeling van het ge- meentepersoneel wordt passend aangevuld. Afschriften van dit besluit zullen aan de gouverneur overgemaakt worden. (V.D.B.D.) Ter uwer inlichting geven we hier: De doktersdienst: verzekerd op zondag 10, maandag 11 en don derdag 14-6-'73 door dokter V. Heuverswyn, Adamstraat, Ge- raardsbergen. Tel.: 422.50. De apotekersdienst: verzekerd vanaf zaterdagavond 9-6 tot za terdagmorgen 16 juni door apote- ker Flamee A„ Grotestraat 1. Tel.: 422.59, Geraadsbergen. De Volksunie heeft het in de gemeenteraad altijd maar over het behoud van het leefmilieu. Alleman is daar nu voorstander van en het is wel nodig. Men moet echter zijn woorden schik ken naar zijn daden wat niet het geval is met de heer Messens Volksunie-verkozene op de ge meenteraad van Geraadsbergen. Bij de voetbalmatch op het sportstadion te Geraadsbergen namelijk een match voor de ve teranen tussen Sportkring Ge raadsbergen en Lokeren wist hij het zo aan boord te leggen dat hij op zijn achteruit een massa papier wist te verbranden zodat de spelers en het publiek letter lijk werden uitgerookt. De ver pestende geur van de rook lokte protest uit en alle passende en onpassende scheldwoordjes vie len ten dele aan de verwekker van die stank. De oren van de heer Messens zullen wel hard ge tuit hebben. We hebben dit be richtje hier gepublicerd opdat hij in het vervolg daar wat beter op letten zou en het vast voorne men zou nemen van niet meer tegen het leefmilieu te ozndigen en zichzelve te beteren. Ik maak die opmerking terecht en heel sportief. Een toeschouwer. Het Moederfeest van de S.V.V. stond dit jaar in het teken van het S.V.V.-jubileum. In de prop- pensvoile turnzaal van het Volkshuis bracht tante Terry op haar eigen kundige wijze anima tie en zang voor groot en klein. Als eregast mocht de federale SVV-voorzitster, gezellin Julie Rosier-Bauwens, senator Willy Vernim- men verwelkomen die de gelegenheidstoespraak hield. Drie verdienstelijke S.V.V.-leden werden speciaal in de bloemen gezet: Motte Julia, De Koeck Maria en Jeannette, terwijl alle moeders een geschenk kregen en door de kinderen met een prachtige roos werden gehuldigd. Cacao, koffie, koeken en een prachtige tombola vulden het programma aan tot een echt knal- sukses. Onze foto's illustreren het best de ge weldige animatie met tante Terry (links), in het midden de blij-lachende gezichten van kd. se nator Vernimmen en gezellin Rosier aan de bestuurstafel en rechts een aandachtig luiste rend hoekje van de zaal. R.R. Weldra wordt deze hoofdingang van het hospitaal kant Grotestraat opengesteld voor het publiek. Inder daad, in het kader van de geplande reorganisatie worden de burelen van de administratie en van de sociale dienst in deze vleugel ondergebracht. (3e vervolg) De laatste zitting van de be heerraad op dinsdag 29 mei 11., was bijna volledig gewijd aan de bespreking van de balans en het resultaat van de uitbating op einde 1972. De algemene werking werd vol ledig en grondig onderzocht en heel wat positieve tussenkomsten toonden aan dat de aanwezige beheerders werkelijk een klaar en duidelijk inzicht wensten over de toestand van de maatschappij op einde 1972, en de verdere evolutie zelfs tot einde mei 1973. Zoals reeds vroeger werd voor opgesteld is 1972 werkelijk een moeilijk overgangsjaar geworden. Het was het jaar van de reor ganisatie en sanering op allerlei gebied. Het administratief per soneel werd tot een strikt mini mum herleid en de reorganisatie van de verschillende verkoops- punten werd volledig doorgevoerd. De niet meer renderende win kels en broodronden werden af geschaft. Dit verklaart waarom op einde 1972 ten slotte nog een enkele winkel is overgebleven en dat onze broodronden opnieuw tot 3 eenheden zijn herleid. Is eigenlijk wel kurieus te noemen, maar we zijn nu prak tisch opnieuw tot de toestand gekomen van 1952 of ruim 20 jaar geleden, toen we met zoveel ijver en moed niet alleen aan de heropbeuring maar ook aan de uitbreiding van onze coöpera tieve instellingen waren begon nen na de moeilijke oorlogsjaren van 1940-45. De teleurgang van de winkels kan wel spijtig genoemd worden, maar in het revolutionair tijd perk van de distributie dat we de laatste jaren vooral meema ken, moet dit tenslotte als een normaal verschijnsel worden be schouwd te meer dat de eksploi- tatie met enkel geranten, nu praktisch niet meer tot de mo gelijkheden behoort. Langer aarzelen had dan ook geen zin, zodat de sanering in 1972 volledig werd doorgevoerd en 4 winkelsluitingen plaats had den in amper één jaar tijd. Deze maatregel heeft nochtans heel wat problemen meegebracht van overname en verwerken van stocks, en dit geeft meteen ook een betere verklaring waarom 1972 werkelijk het moeilijk over gangsjaar is geworden. Maar is het ten slotte niet beter uiteindelijk de balans te kunnen opmaken met veel min der verkooppunten, maar dan toch te beschikken over nog ren derende zaken die van dichtbij kunnen gevolgd worden. En daar komt het toch ook op aan. Wanneer men van overle vingskansen spreekt dan moet men ook de voorwaarden kunnen scheppen om hierin te gelukken. Welnu, ik meen oprecht dat onze winkel Coop op de Markt beslist nog kansen over houdt, op--voorwaarde nochtans dat 'n betere en aangepaste verkoops- politiek niet langer uitblijft. Dit was ook de mening van de aanwezige beheerders die meteen opdracht hebben gegeven in de eerstvolgende weken pre- ciese voorstellen uit te werken, vooral met het oog op de ko mende jaarlijkse algemene ver gadering van de Coöperateurs. Pr. Pevenage bestuurder Te Geraardsbergen in de turnzaal van het Volkshuis op woensdag 20 juni te 19.30 u. AGENDA 1) Verslag over de Coöperatieve werking in 1972 2) Balans - winst- en verliesrekening op 31-12-1972 Goedkeuring 3) Statutaire benoemingen 4) Verschillende Kandidaturen voor beheerder moeten schriftelijk ingediend zijn op het bureel van C.V. De verbroedering, Markt 17 te Geraardsbergen, uiterlijk op maandag 18 juni! GEBOORTEN Vanholder Nancy, Moerbeke, Wilgierlaan 3 Pieteraerens Sven, Geraads bergen, Gensestraat 50 Ver- paelst Wendy, Geraadsbergen, Stadsweg 33 Lattemant Tama ra, Geraadsbergen, Pelgrimsweg 3 Van Huffel Ria, Everbeek, Steenberg, 7 Reijgaerts Mi randa, Geraadsbergen, Nieuw- str., 1 Van Puymbroeck Peg gy, Idegeem Dries, 67 De Smecht Dominique, Viane, Kas teelstraat, 81 De Braekeleer Vanessa, Deftinge, Geraards- bergsestraat, 36 Vanderplancke Bruno, Vollezele, Errebeekstrat, 7 Kiekens Mireille, Schendelbe- ke, Vissenholstraat 19. HUWELIJKEN. Layte John, Engeland en Harnett Kathryn Michele, Engeland D'Haeyer Luc, Brakel en Gezels Nadine, Geraadsbergen. Morre Geor ges, Geradsbergen en Collyns Magda, Geraadsbergen. OVERLIJDENS: Tinei Ma ria, geb. 14-4-1893 wed. v. Hel- linckx Joseph, Geraadsbergen, Guilleininlaan., 13 De Vla- minck Angele, geb. 11-2-1888, echtgen. v. Van Eesbeeg Prosper, Geraardsbergen, Gasthuisstr. 177 Stevens Jan, geb. 9-10-1896, echtgen. v. Vander Casseyen He- lene, GeraarSbsrgen, Karmelie tenstraat, 9 Schamp Clara, geb. 13-10-1889, wed. v. Van Wel den Charles, Oetingen, Kloos terstraat, 6 Byl Omer, geb. 4-1-1902, echtgen. v. Ghyssels Jeanne, Geraadsbergen, Nieuw- straat, 50 Vanden Noortgate Oscar, geb. 31-7-1922, ongh., Op- hasselt, Boesberg, 3 Ritobens Marie, be. 1-8-1892 ongh., Ge- raadsb., Markt 45a Scheer- linck Juliaan, geb. 22-12-1948, echtgen. v. Huylebroeck Angnes, Nieuwerkerken, Dorpsplein, 1 De Nutte Theophile, geb. 9-11- 07 wedn. v. De Bremme Leona,, Ge raadsbergen, Adamstraat II V. Bellegem Gustave, geb. 28-05-1895 ongeh., Geraadsbergen, Donker straat. 24 Segers Victor, geb. 7-6-1907 ongeh., Turnhoutsebaan 209, Schilde. VLAAMS WEEKBLAD VOOlt ALLEN

Voor Allen | 1973 | | pagina 8