VLAAMS Staat koopt Neigembos te Meerbeke Bespoediging van openbare werken in ons arrondissement F B.S.P. voor scheiding tussen politiek en financiën AALST VANUIT DE LUCHT SOCIALISTISCHE STRIJD IN OUDE FOTO'S EN DOKUMENTEN t I hm r//j Reeks gemeentelijke fusies in 1974 ZATERDAG 16 JUNI 1973 35e JAARGANG Nr. 24 WEEKBLAD VAN DE B.S.P. ARRONDISSEMENT AALST Redaktie - Administratie Publiciteit 52, MOLENSTRAAT - 9300 AALST Tel. 053/24869 Postcheckrekening 95.24.64 Maandabonnement 25 fr. Jaarabonnement 300 fr. Verantwoordelijke uitgever Georges Spitaels, 52, Molenstraat - 9300 Aolst. VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT Het Neigembos op het grond gebied van de gemeente Meer beke is een merkwaardig getui- genbos met een gemengd be stand van eik en beuk, uitvloei end in weilanden en landbouw gronden. Het hele bosgebied be slaat ongeveer 80 ha waarvan het grootste gedeelte toebehoort aan een graaf (ong. 50 ha). Er staat buiten het overwegende jonge ibosbestand een gedeelte k'aprijpe beuken, dié echter met veel zorg en overleg moeten worden gedund om geen schade te berokkenen aan de overblij vende bomen, mede om te ver mijden dat er na het kappen open plekken zouden bestaan die heel nadelig zijn voor het over blijvend bosbestand. De verwoesting die er thans heerst is de fout van recente kappingen van honderden bomen die zeker mochten worden ver wijderd. doch die men op een te korte tijd heeft willen omhak ken. Tegen deze natuurschending is er in de streek van Ninove heel wat geprotesteerd. Ben georga niseerde aktie kwam tot stand waarbij de Aalsterse parlemen tairen baanbrekend werk hebben gedaan. Destijds werd de toen malige minister van Landbouw Tindemans dienaangaande geïn terpelleerd door volksvertegen woordiger Waltniel en Van Hoo- rick. Voor de aankoop van staats bossen in ons land, is een jaar lijks gering budget voorzien waarmee het ministerie van Landbouw gronden of bossen kan aankopen. Dank zij talrijke pro- testakties en interpellaties heeft de streek van Ninove van deze beperkte mogelijkheden kunnen profiteren en het Neigembos red den voor zijn streekbewoners. Namens de B.S.P. heeft senator Pierson twee wetsvoorstellen neergelegd om de scheiding tus sen politiek en financiën wette lijk door te trekken. Reeds in 1926 had de socialist Soudan, ge wezen minister van Justitie, een wet doen stemmen waarbij on verenigbaarheden werden gere geld zoals de toetreding van ge wezen ministers tot raden van beheer van vennootschappen met dewelke zij te doen hadden tij dens de uitoefening van hun ambt. Deze wet werd echter des tijds fel afgezwakt door kato- lieken en liberalen. Pierson stelt thans in een wetsvoorstel voor het oorspronkelijke voorstel van Soudan te hernemen met alle ver bodsbepalingen die het voorzag t.o.v. ministers, parlementsleden en gewezen ministers. In de afgelopen weken hebben wij nogal wat schijnheiligheden moeten beleven, niet in het minst van de zijde van volks vertegenwoordigers en senatoren van de C.V.P., de P.V.V. en de Volksunie die in tal van raden van beheer van banken en naam loze vennootschappen zetelen. Wij zullen nu zien wat de «zuiveraars» nu zullen doen. of zij ja dan neen het socialistisch voorstel op de onverenigbaarhe den zullen stemmen om gedaan te maken met alle bindingen tus sen politiek en financie. Want het wetsvoorstel Pierson betekent dat een einde zou worden gesteld aan de aanwezigheid van minis ters, oud-ministers, volksverte genwoordigers, senatoren en gouverneurs in de beheerraden van banken, handels- en nijver heidsondernemingen en dergelij ke meer. M, GENT. Een luchtfoto van de werken aan een stukje van f de Aalsterse ring. De viadukt over de spoorweglijn Gent - Brussel ter hoogte van de Dendermondsesteenweg, geeft ver binding met de Boudewijnlaan die aansluit op de Gentse steenweg en de nieuwe oprit voor de autostrade. Deze werken zullen einde van dit jaar klaar zijn of in geval van slechte weersomstandigheden begin van volgend jaar, zo vernamen wij op de provinciale dienst van het Ministerie. (foto Guido Coolens). t Deze week kunnen wij opnieuw een waardevolle foto publiceren. De personen op onze foto zijn de stichters van de ziekenbond «Victor De Geyter». Zo herkennen wij o.a. Fred Nichels (staande, 3e van rechts), De Smet Livinus (katjes) (staande uiterst rechts) en vooraan zittend in het midden Benoit de Moor die werd aangesteld als voorzitter van de ziekenbond. De Minister van Openbare Werken, de h. Califice, liet aan het Aktiekomitee ter bevordering van de ekonomische expansie van het arrondissement Aalst weten dat een aantal grote werken zullen worden bespoedigd. Aldus werd de principiële be lofte van .betoelaging door de Staat van het laatste vak van de provinciebaan Aalst - Ouden aarde te Erpe in het vooruit zicht gesteld zodat de aanbeste ding van dit werk in het laatste kwartaal van dit jaar zou kun nen gebeuren. Voor de viaduct over de Den der te Aalst zal in september worden aanbesteed. Voor de ver binding tussen de Astridlaan en de Edingsesteenweg, met brug over de Dender te Geraardsber- gen, werden de studies aangevat. De aanbesteding van dit werk wordt voorzien in 1974. Het tracé van de verbinding tussen het industriepark te Zot- tegem en de wijk De Vos te Oombergen, met brug over de spoorweg, is aanvaard. Er wordt naar gestreefd, de vereiste kre dieten op te nemen in het pro gramma 1974 van de toegangs wegen tot de industriezones. De onteigeningen voor de nieuwe rijksweg 731 Aalst - Ninove wor den zoveel als mogelijk geakti- veerd en zullen in de loon van 1974 geschieden. Er wordt ge poogd. de in het vijfjarenplan initieel voorziene werken in 1976, 1977 en 1978, ieder één jaar te vervroegen. Het bevoegd be stuur kreeg opdracht, de studie voor de brug II te Geraardsber- gen te voltooien en tot de aan besteding over te gaan in oktober 1973. Minister van Binnenlandse Za ken Close heeft voor een parle- mentskommissie verklaard dat hij einde 1973 een reeks ge meentelijke samenvoegingen zal bekendmaken en dat, met het oog hierop, het parlement even tueel in juni 1974 zich zal heb ben uit te spreken over de voor gestelde fusies die in de minis terraad zullen worden bespreken en een Koninklijk Besluit zouden krijgen.

Voor Allen | 1973 | | pagina 1