NINOVE FLASH '73 ZOTTEGEM DENDERLEEUW Sportprogramma ter gelegenheid van de opening van het sportpark. KANTON Nieuwe start voor jeugdraad? Zitdagen J. TIMMERMANS Maandkalender van de stad Wijkkermis Nederwijk en Pamelstraat Jeugdklub Tien Twen TV-Distributie in Denderleeuw Zitdag burgemeester P. Van der Niepen De goudwaarde van het Denderleeuws sportpark Bisschoppelijke hypocrisie Sociaal dienstbetoon Sinds de politieke diskussies rond de jeugdraad, ongeveer een jaar geleden, werden door onze vriend Jacques Timmermans, schepen voor jeugdbeleid, reeds enkele pogingen voor het op nieuw van start gaan van de jeugdraad, ondernomen. Uitgezonderd enkele verenigin gen werden echter weinigen en- toesiast gevonden voor een nieu we start. Verschillende jeugdbe wegingen halen hiervoor aan dat qua samenstelling van de jeugd raad de gemeenteraad geen re kening gehouden heeft met het advies, uitgebracht door de uit tredende leden van de jeugdraad. Dit advies luidde dat de jeugd raad zou moeten worden gesplitst in twee groepen: een opvoedkun dige kommissie en een politieke. De gemeenteraad verwierp dit voorstel, gedaan en gesteund door schepen Timmermans, met 14 tegen 1 stem. In de schoot van de stedelijke kulturele raad werd op voorstel van enkele leden van gedachten gewisseld over de oprichting van een jeugdkommissie. Dit voorstel viel in goede aarde, want de kulturele raad was akkoord om in haar schoot een jeugdkom missie op te richten. Dit zou dan voornamelijk de bedoeling en het grote voordeel hebben dat dit initiatief met geen enkele politieke aktie kan vereenzelvigd worden. In september wordt thans voorzien een vergadering in te richten met vertegenwoordigers van de jeugdverenigingen, de kulturele raad en schepen J. Timmermans. Komt er uiteindelijk een op lossing aan dit probleem? Ten bate van een aktief jeugdbeleid in de stad ware het ten zeerste gewenst. Pgt. J. Timmermans houdt zit dag te Ninove op het stadhuis, elke dinsdagnamiddag van 14 tot 17 u. eb elke zaterdagvoormiddag van 9 tot 11 u. Vanaf september zal kd. Tim mermans eveneens volgende zit dagen houden: WOENSDAG 5 SEPTEMBER OUTER: te 19 u. in café «Mo nique», Dorp. NEDERHASSELT: te 19 u. 30 in café Van der Haegen, Nino- vestraat. ASFELARE: te 20 u. bij Cyriel De Wetter, Steenweg op Ge- raardsbergen 95. WOENSDAG 12 SEPTEMBER DENDERWINDEKE: te 19 u. in café wed. Jacobs, Rijstraat. POLLAREte 19U.30 in café «Sportkring», Hoogstraat. NINOVE: te 20 u. in het lokaal «Volkshuis», Geraardsbergse- straat 119. Op voorstel van onze vriend Jacques Timmermans besliste het schepenkollege ook voor volgend jaar- een maandkalender uit te geven. De Nincofse bevolking was al vertrouwd met dit initiatief van de stedelijke kulturele raad. Ver leden jaar werd dit initiatief trouwens uitgebreid van kultu rele informatie tot deze van jeugd, sport en openbare feeste lijkheden. De teksten voor het nummer van september dienen uiterlijk einde dezer week op het sekre- tariaat van de kulturele raad, ten stadhuize, binnengeleverd. Voor de derde maal richt het aktie-komitee van Keizer Karna val Don Moritz, de Flash-feesten in te Ninove. Dit unieke show-spektakel, enig in zijn vorm en presentatie wordt financieel geruggesteund door 'n 70-tal firma's uit stad en streek, en gaat door van vrijdag 24 tot en met maandag 27 augustus e.k. op de terreinen van de provincia le Technische School, Centrum- laan te Ninove. Volgende orkesten en vedetten werken mee. Vrijdag 24 augustus: Will Tura met eigen show-orkest, conferen cier Guske Lancier (te 19 uur). Zaterdag 25 augustus (Dag dei- handelaars), de volledige Vader Abraham Show met eigen orkest (te 19 uur). Zondag 26 augustus: Grote mode show - 15 deelnemende firma's. - Presentatie; Bertil Diaz (te 15 u). Maandag 27 augustusi: vedetten- parade aangeboden door het huis Ninove Amusement met o.a. Paul Roeland. Jennifer, Salix Alba, Rosita Club 68, Andy Pree, Sa- manta, J. Vincent Edwards, John Horton met eigen formatie en het orkest The Mac Duff Dimension Presentatie: Willy Delabastia. De deelnemende firma's en handelaars geven gratis toegangs kaarten voor de Vader Abraham show. De voorverkoop der kaarten van het Will Tura-bal wordt eveneens gedaan uitsluitend door deze deelnemende firma's aan de formidabele gunstprijs van 40 fr. tot en met 22 augustus. Vanaf die datum betaalt u 90 frank. De programma's van zondag en maandag zijn volledig kosteloos. Voorwaar iets enigs te Ninove tijdens het laatste weekend van augustus. Een aktief komitee heeft het opnieuw bewerkstelligd dat in de Nederwijk een wijkkermis heeft plaatsgehad. De hernieuwde uit gave was geen tegenvaller, alhoe wel de oude vorm van wijkker- missen veel aan belangstelling inbeet. De Pamelstraat, van oudsher bekend om een leutig wijkfeest, werkte het programma af, zon der echter veel belangstelling van buiten de wijk. 's Zondags was er nochtans een harmonie en prachtig majorettenkorps uit Maldegem, die de beste beentjes hebben voorgezet. Deze traditionele wijkkermis- sen dienen omgezet te worden tot een andere vorm. Volksbuurt- feesten moeten worden in stand gehouden, maar kunnen, mits het nemen van andere initiatie ven, zoals kulturele, e.a., weer tot een sukses worden gebracht. Vrijdag 17 augustus: 19 u.: training volleykompe titie in het stadspark. Zaterdag 18 augustus: 12 u.: twee volleybalploegen van de klub vertrekken naar 't nationaal volleykampioen schap voor jeugdklubs te Oudegem. 14 tot 22 u.: ieder klublid ondertekent de klubpetitie voor het bekomen van de achterstallige subsidies van de werkjaren 1971 en 1972- 73. Zondag 19 augustus: 10 u.: pingpong in de zaai van de klub. 15 u.: karate in de zaal. Dinsdag 21 augustus: 19 u.; vrije volleybal in ae zaal. Woensdag 22 augustus: 19 u. 30: karate in de zaal. Eerlang zal door onze gemeen te worden overgegaan tot het in gebru k nemen van het kabelsy steem. Kabelsysteem, een gegroe peerde overbrenging van TV-sig- nalen welke nodig zijn om aan vankelijk een zes tot zevental zendstations te kunnen ontvan gen. Het kijkgeld zal dan ook bij ons iets meer positiefs hebben opgebracht. De antennemast hiervoor werd geplaatst te Erem- bodegem. Wat betreft de keuze der uit gezonden zenders zal er bij ons geen afgunst moeten bestaan t.o.v. de omliggende gemeenten, daar de1 onze als een der eersten opteerde voor de aanleg van het kabelsysteem. De voorbereidingswerken hier voor zijn reeds volop aan de gang, v/at merkbaar is aan de werken die momenteel uitgevoerd wor den. Dit brengt wel problemen met zich mee daar ex in onze ge meente de voorkeur aan gegeven werd de kabels onder de grond te leggen en niet aan de huis gevels vast t« hechten. Dit alles wordt gedaan opdat iedereen zou voorzien worden van TV-beelden waarvan kwantiteit en kwaliteit gevoelig de hoogte zouden ingaan. Immers in het beginstadium zullen we reeds op timale beelden krijgen van de 2 Belgische, 2 Nederlandse en 2 Franse zenders. Hierbij komt dan nog een uitgebreid gamma van FM radio ontvangsten. Later zal dit eerste voorziene programma kunnen uitgebreid worden met eventueel BBC 1 en 2, ITA. 2 Duitse zenders en Lux. Dat alles zal kunnen gerealiseerd worden in de nabije toekomst, daar de RTT, volgens de vooruit zichten, in 1974 zal zorgen voor de nodige straalverbindingen. Te vens komt hierbij nog eens, en dit speciaal voor kleuren TV-toestel- len dat de omzetting Pal-Secam voorzien is. Hieruit kan men dan weeral konkluderen dat men reeds vol doende heeft met de aanschafi'ng van een Pal-toestel, wat finan cieel wel erg doorslaggevend is. Nog een gevolg hiervan zal rechtstreeks zün dat weersom standigheden zoals storm en wind geen schade meer zullen kunnen aanrichten aan de daken tenge volge van. TV-antennen. Het uit zicht van onze gemeente zal er ook niet minder door verbeteren. Al deze voordelen indachtig spande ons gemeentebestuur zich dan ook terdege in om dit zijn bewoners als een nieuwjaarsge schenk 1974 te kunnen aanbieden. Nadere en preciesere gegevens hieromtrent zullen langs deze weg worden medegedeeld. Hilaire de Schrijver. Op initiatief van de gemeentelijke sportraad werd onder de auspiciën Van het gemeentebestuur ter gelegenheid van de opening van het sportpark een sport programma voor een ganse week op louw gezet, dank zij de aktieve medewerking van (1e plaatselijke sport - klubs. De sportmanifestaties worden muzikaal opgeluisterd dank zij de medewerking van de Koninklijke fanfare De Dendergabn en liet muziekkorps van de Vrijwillige Brandweer op initiatief van de ge meentelijke feestraad. Ziehier het programma ZATERDAG 18.8 - 14.30 uur plechtige inhuldiging sportpark. -16 uur Voetbalmatch F.C. - seiektie Denderstreek, parachutist en- dropping; prijs 40 en 50 fr. 18 uur Internationale tennismatch üusselsorf - Ninove en basket match. ZONDAG 19.8 - 10 tot 12 uur Kampioenschap Itenderstreek Vlnken- zetting en Wielertoeristenwedstrijd Brevet 50 a 100 km. - 14.30 uur Itaratemeeting. - 16 uur Voetbalmatch Anderlecht 1 Bcveren Waas, prijs 60 - 80 rr MAANDAG 20.8 18 uurBoogschutterskampioenschap - Tennis - Basket - Volley. DINSDAG 21.8 19 uurAtletiekmeeling voor visueel gehandicap ten - Voetbalmatch. WOENSDAG 22.8 14.30 uur Atletiekmeeting alle disciplines. DONDERDAG 23.8 18 uur Voetbalmatch. VRIJDAG 24.8 18 uur Voetbalmatch. ZATERDAG 25.8 Voethal Jongerentornooi F.C. Standaard - Eeeuw- kens Liedekerke. ZONDAG 20.8 14.30 uur Finale Jongerentornooi - 16 uur Taptoe Voetbalmatch Standaard - Teiulfene prijs 20 en 30 fr. Voor de sportliefhebbers Is er dus gelegenheid voor voldoende ont spanning aan sociale voorwaarden. Dus ledereen van harte wel kom bij deze sportmanifestaties, enig in onze gemeente. Vanaf zondag 19.8 houdt Bur gemeester Paul Van der Niepen opnieuw iedere zondag zijn zit dag in het 8-urerthuis, Statie straat alhier van 10 tot 12 uur. Het dienstbetoon is volledig kosteloos en geheimhouding is verzekerd. Elkeen is welkom. Elke gemeente die zichzelf res- pekteert, moet haar beleid op de toekomst richten. Het volstaat bijgevolg niet om zich uitsluitend voor het heden in een behaag lijke positie te werken, men moet zich in alle aspekten van het ge meentebeleid koncentreren op wat de toekomst zou moeten bie den om zo op een efficiënte en tijdgebonden wijze in de evolutie- circulatie te blijven. Niets is min der prettig dan dat men achterop komt, men moet steeds op zijn tijd vooruit zijn om... up to date te blijven. De gemeente moet in haar tijdsbeeld de weerspiegelng van een korrekte aanpak der za ken en de garantie voor een ver zekerde toekomst dragen. Denderleeuw is in dat opzicht nu zowat het toonbeeld voor de omliggende gemeenten aan het worden. Toen men er jaren te rug een aanvang maakte met het opmaken van projekten en plan nen voor het gemeentelijk sport park, haalde men in bepaalde Parlement en regering beslisten de informatie en de publiciteit be treffende de voorbehoedsmiddelen vrij te laten. Het debat omtrent een nieuwe abortuswetgeving zal na het reces plaatshebben. Het Staatssekretariaat voor het Gezin kreeg opdracht een infor matiecampagne inzake anticon ceptiva te organiseren, dit met het doel het aantal abortussen te doen verminderen. We moeten ons zeker geen il lusies maken nopens de geest waarin de zeer katolieke mevrouw Verlackt, staatssekretaris voor het gezin, bedoelde informatie stelt. Blijkbaar ziet zij sexuahteit al leen binnen het kader van het gezin Ondermeer het probleem van de jjeugdsexualiteit is haar onbekend. Toch blijkt monseigneur Van Peteghem, bisschop van Gent, zeer verontrust en verbolgen over de geplande informatiecampagne. In essentie komt het er voor de Gentse bisschop op aan dat ae mens alleen dan de sexuahteit mag beleven wanneer de kans tot het° verwekken van een kind be- houden blijft. Wenst een paar geen. kind. dan dient het zich dóódsimpel maar van elke sexua hteit te onthouden. Deze bisschoppelijke stelling is hypocriet en onmenselijk. Zij is hypocriet omdat de ge hele bevolking de katolieken inbegrepen er een volkomen andere levenswijze op nahouden. Zij is onmenselijk omdat een dergelijke levenswijze het geluk en de individuele ontplooiing in de weg staat en tot massafrustra tie zou leiden. Zeker, de bevolking ook de gelovigen zal weinig rekening houden met het bisschoppelijk geraaskal. Dit betekent niet dat de stellingname van de Gentse bisschop geen gevaren inhouden voor de gemeenschap. In de kato lieke scholen bijvoorbeeld, mag men alleen maar over sexualiteit spreken volgens de zienswijzen van monseigneur Van Peteghem. Dit betekent dat men bij zovele duizenden kinderen dwangge dachten zal inpompen en schuld gevoelens en frustraties gaat aan kweken. En monseigneur Van Peteghem gaat nog veel verder. Ook liet rijksonderwijs betwist hij het recht tot het verstrekken van de door de regering en de katolieke staatssekretaris geplande - sexue- le informatie. De socialisten zijn voor de vol ledige vrijheid van levensbeschou welijke of godsdienstige overtui ging. Iedere mens moet het recht hebben te geloven of niet te ge loven. We mogen evenwel niet dulden dat een aartskonservatieve en door preutsheid geobsedeerde pre laat een invloed gaat uitoefenen op het sexuele leven van miljoe nen mensen en vooral oorzaak zou kunnen zijn van een verkeer de sexuele opvoeding van de jeugd. Te ernstig moet men die bis schoppelijke invloed ook niet ne men. Zelfs de meeste katolieken nemen hun bisschop niet «au sé- rieux». Ten slotte vraag ik me af hoe men de klerus aan het verstand kan brengen dat er in dit land ook niet-katoheken zijn en dat deze uiteindelijk dezelfde rechten moeten genieten als de katolie ken, namelijk te leven en te han delen naar eigen overtuiging en geweten. Wanneer gaat de klerus afleren hun wil ook aan niet-ka- tolieken te willen opleggen. Nog een vraag: wat denken de CVP-mini f irs en dan in het bij zondei CVP-minister staatssekre taris Verlackt van de bisschoppe lijke verklaring? Herman Van Herzeele Herman Van Herzeele - sekretaris BATK-ABVV voorzitter B.S.P houdt zitdag elke zondagvoormiddag om 11 uur in het Volkshuis. kringen de neus op. Deze (ja loerse) zwartkijkers voelden er zich best bij toen er maar geen schot kwam in desse zaak en het aanvatten der werken op de lan ge baan geschoven werd. Men achtte de uitgaven die aan het verwezenlijken van dit sportpark verbonden waren, overdreven. En wanneer men deze financiële last met de oogkleppen van het he den bekijkt, dan kan men wel even aan het duizelen gaan. in het perspektief van de toekomst echter, bedraagt deze som een minimum in ruil voor een maxi mum aan gemeenschapsrende ment. Het is gewoonweg verba zingwekkend én fantastisch t een gemeente als Denderleeuw tot deze realisatie is gekomen. Veel steden die hun blazoenen op alle mogelijke en onmogelijke (vooral verouderde) wijzen trach ten op te smukken moeten nu toezien hoe een kleiner broertje met relatief méér kracht tot ont plooiing komt en voortaan over een sport» kkomodatie beschikt die er op alle terreinen mag zijn. In deze tijd die meer en meer evolueert naar een kortere ar beidsduur en een grotere vrije tijd, hebben vooral de socialis tische beleidsmannen van Den derleeuw zich het «mens sana in corpore sano» voor ogen gehou den. inderdaad: die gezonde geest in het gezonde lichaam vormt de noodzakelijke garantie voor een goed funktionerende en hu mane samenleving. In Dendei - leeuw zal men zich op algemeen sportief vlak n et hoeven blind te staren op wat andere gemeen ten of steden te bieden hebben en aan hun bevolking aanbieden. Het Armand de Felsmaeker- sportpark zal een begrip worden in de sport- en ontspannings kringen van het gewest. Wat men bij deze opening ook niet uit het oog mag verliezen is dat men in Denderleeuw op het goeie moment tot de aktie is overgegaan: onze gemeente lijdt zoals dat zowat overal hft geval is aan grondspekulatie. Haar re latief kleine oppervlakte biedt weinig ruimtes die voor een bouwprojekt als dt van liet sportpark kunnen in aanmerking komen. De voor dit park benutte ruimte was en is in feite de enige geschikte en vrijwel centra?! ge legene van de gemeente. Men is dus werkelijk op het gepaste ogenblik tot de aktie overgegaan en op d e wijze heeft men de te benijden toekomst van de ge meente verzekerd. We mogen tier zijn bij de opening van dit sport park; 'zaterdag 18 augustus 1973 zal in de annalen van Dender leeuw als een ware gloriedag blij ven geboekt staan. Burgemeester Van der Niepen mag met de glimlach der grote dagen de komende manifestaties bijwonen. Willie Vcrhegghe

Voor Allen | 1973 | | pagina 7