DENDERLEEUW inhuldiging Hemelrijk ZOTTEGEM HOE HET SCHEPEN KOLLEGE OVER UW VEILIGHEID WAAKT THEO DE SMET VERKIEZING HERFSTPRINSES WIJK VELZEKE Klubkampioenschap belotten start officieel De Socialistische gepensioneerden vergaderden lumping Zitdag burgemeester Paul Van Der Niepen en Senator Willy Vernimmen Wachtdienst dokters Dan maar verdagen! En weer maar wachten op de uitvoering KANTON Een grote menigte begeleidde naar zijn laatste rustplaats VAARWEL, THEO Ons ouderlingenfeest Zondag, 9 september, om 20 uur, start in het Achturenhuis het kampioenschap van de belotters- klub. De volgende kaartingen gaan door telkens de tweede zondag van de maand en eindigen in juni '74. Door de klub wordt voor iedere wedstrijd 500 fr. vooruit gegeven. De inleg 20 fr. (waar een gratis konsumptie inbegrepen is) wordt bijgevoegd en verdeeld volgens het aantal deelnemers. Er wordt drie keer gespeeld en de punten worden samengeteld om de rang schikking op te maken. De samenstelling der ploegen gebeurt bij lottrekking. Op het einde van het speelsei zoen worden waardevolle prijzen aan iedere deelnemer uitgereikt. Vrienden belotters komt samen met uw echtgenote een aangena me avond doorbrengen in het Achturehuis. De vrouwen die niet meebelotten vermaken zich onder mekaar met andere spelen. Dus allen op post. De socialistische gepensioneer den kwamen vorige maandag op hun maandelijkse bijeenkomst sa men in het Achturenhuis. Een zeer grote belangstelling van mannen en vrouwen. De mannen kregen hun bolling en hun kaar ting, terwijl de vrouwtjes werden vergast op een lekkere koffietafel gevolgd van een kosteloze tombo la. Aan gezelligheid en plezier was er geen tekort. Ziehier de uitslag van de wed strijden Bolling 1Lagring - Nelis - De Man 2. V. d. Stichelen - De Clercq - Van Caelenberg 3. Borloo - Savoff - De Greve 4. Van Wesemael - Sonck - Van Overwaele. Kaar ting 1. Van Caenegem - Wijnant 2. Holbrecht Bayens 3. Baeyens - Beeckman 4. Bosschaert - Beurickx Volgende bijeenkomst op maan dag, 8 oktober, om 14.30 uur. Zaterdag, 15 september 15 uur ontvangst van de perso naliteiten in het centraal kom- pleks. 15.30 uur officiële inhuldiging van Hemelrijk, opgeluisterd met majoretten en muziekkorps. 20.30 uur nachtbal in een feest tent met het orkest The Music Stars en de zangeres Vera. Zondag. 16 september 15 uur ballonwedstrijd met waardevolle prijzen. 19.30 uur bal met Second Akt en radio- en T.V.-vedette Christ- li. 20.30 uur eerste optreden en demonstratie van Jiu-Jitsu. 21.30 uur tweede optreden. 23 uur vuurwerk als sluiting van de feestelijkheden. Op zaterdag en zondag, 8 en 9 september, gaat voor de eerste maal in onze gemeente een jum ping ingericht worden op de ter reinen aan het sportpark. Een zeer interessante sportevenement. De verloven zijn achter de rug en opnieuw hebben de mandata rissen hun dienstbetoon aangevat. Burgemeester Paul Van der Nie pen en senator Willy Vernimmen houden terug iedere zondag hun zitdag tesamen in het Achturen huis, telkens van 10 tot 12 uur. Het dienstbetoon is volledig kos teloos. Geheimhouding is verze kerd. Elkeen is welkom. Tijdens het weekend van 9 sep tember, is volgende wachtdienst voorzien Dr. Keppens. Stations straat 9, Denderleeuw. Tel. 676 31. Tijdens het weekend van 16 september is de wachtdienst ver zekerd door dr. Cassiman Omme gangstraat 25, Liedekerke. Tel. 675 23. De wachtdiensten van de apo- tekers kunnen niet meegedeeld worden, omdat dat voor het twee de semester van dit jaar niet werd bekend gemaakt aan het gemeen tebestuur. Van zodra dit zal ge beuren zal ook de wachtdienst der apotekers in dit blad regelmatig verschijnen. (Zie begin biz. 1) de oorzaak dat er zich de laatste twee jaar twee dodelijke ver keersongevallen op dezelfde wij ze, t.t.z., door bestuurders welke uit de richting Dorp naar de Pro- vinciebaan toerijden. Een gemis aan een degelijke verkeerssignalisatie is hier on tegensprekelijk de oorzaak van. Moesten bijgevolg de gebrui kers van deze weg een 150-tal meter vooraf worden gewaar schuwd van het gevaar, dan zou den zij ongetwijfeld de tijd heb ben om hun snelheid te milderen en tijdig te stoppen aan het kruispunt. 2) Het plaatsen van een ver bodsteken een grotere snelheid te rijden dan 40 km per uur en van een gebodsteken «verplichte rich ting» in de Kerklandstraat «Kerkhof weg). Naar onze mening is het in een dergelijke smalle straat, waer zelfs enkele huizen tot vlak bij de weg staan, onverantwoord een hogere snelheid dan 40 km. per uur toe te laten. Daarenboven geeft een wegeltje dat van de kerk komt en veel gebru kt wordt door schoolkinderen, uit op de Kerklandstraat. Meermaals reeds hebben we gezien hoe kinderen met hun fiets uit dit wegeltje komende, de Kerklandstraat opdraaien zonder er zich rekenschap van te geven dat sommige autobestuurders met een snelhe'd van 60 a 70 km per uur deze straat komen op of af gereden. Als hier nfeit wordt op getreden gebeuren vroeg of laat ernstige ongevallen. Wat de verplichte richting be treft is het zo dat wanneer men de Kerklandstraat afrijdt, vlak aan de Lippeinhovestraat een boerderij staat welke elk u-tzicht op deze straat belemmert. Vandaar, indien men verplicht wordt gedeeltelijk rond het be staand graspleintje te draaien, alle gevaar wordt vermeden. Ook op die plaats deden er zich al enkele ongevallen voor, die z!ch gelukkiglijk tot materiële schade beperkten. Met een verpachte richting zal het ongevalsrisiko zeker worden verminderd om niet te zeggen weggewerkt. Op 31 augustus 1972 besprak de gemeenteraad deze aangelegen heid en trof de principiële be slissing öese zaken in orde te brengen, doch ze eerst voor ver der onderzoek aan de kommissie «verkeer» voor te leggen. Toen beg n dit jaar de kom missie «verkeer» nog steeds niet was samengekomen, werd op 23 januari 1973 deze zaak door de B.S.P. opnieuw schriftelijk aan het schepenkollege herinnerd. Op 9 februari 1973 vergaderde dan eindel'jk, zij het met meer dan 6 maanden vertraging, deze kommissie en op 12 februari 1973 stemde de gemeenteraad uitein delijk e;m aanvullend politiere- glement op het verkeer, zodat na 7 maanden dan toch een defini tieve beslissing werd getroffen. Alweer zijn 7 maanden ver streken em nog steeds werden de vereiste verkeersborden niet ge plaatst. Wellicht volstaan, in de ogen van het schepenkollege, de twee dodelijke ongevallen welke zich aan de Kruis Lieve Heer voor deden, niet om deze verkeerssi gnalisatie met de nodige spoed uit te voeren. Om hiertegen te protesteren werd door de B.S.P. frakt'e op de plaatsen waar deze borden dienen aangebracht, opschrik cn aangebracht waarvan u h erbo ven de foto's ziet. Als het schepenkollege maar zoveel om dei veiligheid van zijn medeburgers geeft, dan is het werkelijk triestig gesteld. KOMT ER NU EINDELIJK NOG WAT VAN??? OP VOLSTAAN 14 MAANDEN NOG ALTIJD NIET? De Socialistische raadsleden: DE LOOR André, DE BORLE Lucicn, DE LOOR Herman TLA AMS WEEKBLAD "7 Zaterdag 22 september a.s. groot bal, met verkie ring van de Herfstprtnses. Er rijn 16.009 frank VOOR AL1 EN I prijzen te winnen. De muzikale omlijsting word t verzorgd door het orkest «De Heikrekels». Sinds meer dan één jaar leed onze vriend Theo De Smet aan een slepende ziekte. Alhoewel men besefte dat de kwaal wel ernstig moest zijn veroorzaakte het bericht van zijn overlijden een diepe ontroering onder de bevolking en dan vooral bij de leden van de socialistische orga nisaties, bij zijn kollega's in het onderwijs en bij zijn leerlingen. Bij zijn begrafenis, vorige za terdag, hebben er aldus vele hon derden aan gehouden. Theo De Smet een laatste blijk van hun genegenheid te betonen. Onder de aanwezigen bemerkten we tal rijke prominenten, senator Willy Vernimmen, burgemeester Van De Meulebroucke schepene Buys- se, professor P. Ghijsbreeht, e a. Leerlingen van het koninklijk ateneum en de rijksmiddenschool openden de begrafenisstoet. Zij droegen tientallen kransen. Daar na kwamen de BSP-vlaggen en leden van het BSP-bestuur. Ook zeer talrijk waren de vrienden die 11a de familie volgden om onze vriend Theo naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. Bij de teraardebestelling bracht E. Van der Stockt, namens het onderwijzend personeel, een laat ste groet aan de afgestorvene. Hij onderstreepte daarbij vooral de toewijding welke Theo De Smet steeds aan de dag legde bij het onderrichten en de opvoeding van zijn leerlingen. Vervolgens dankte een van zUn leerlingen de afgestorvene voor de genegenheid en de onvermoei bare ijver, betoont ten opzichte van de leerlingen. Tenslotte was er ook volgende toespraak vanwege H. Van Her- zele. BSF-voorzitter. Beste vriend Theo, Een goed man is van ons wegge gaan, helaas zoveel te vroeg. Tij dens uw langdurige en pijnlijke ziekte hebben we uw levensmoed en zelfopoffering nog' meer leren bewonderen. Het lot heeft hier ook weer blind en onrechtvaardig toegesla gen. Slechts 38 jaar, kon u uw medemensen en de socialistische beweging nog zovele diensten be wijzen. Op dit treurig afscheid willen we namens de BSP herinneren aan het zeer verdienstelijke mili- tantenwerk dat gij. in het raam van de socialistische beweging presteerde. A's schepene van het vroegere Grotenberge was u één van de promotoren qua de gewestplan- ning voor het Zottegemse en de aanleg van een industrieterrein. Later, in de gemeenteraad van Groot-Zottegem, stond u onver moeibaar in de bres voor de be langen van de arbeidende bevol king. Bekommerd om de volksontwik- wikkeling werkte u aktief mee in de socialistische kulturele vereni gingen: vermeylenkring. Herman Voskring, A.T.B. Pgt. Theo De Smet, die op 39-jarige leeftijd te Zottegem overleed. Bijzonder ook willen we uw toe wijding onderstrepen qua dienst betoon, vooral als sekretaris van de vereniging voor «.Gebrekkigen en Verminkten». Ook syndikaal, als sekretaris van de plaatselijke ACOD, span de u zich onverdroten in voor het personeel van de openbare dien sten. Vriend Theo, Meer nog dan voor uw zo veel zijdige militantenwerk bewonde ren we in u uw minzaamheid, uw idealisme, uw onkreukbare eer lijkheid en uw liefde voor de waarheid. Wij, uw kameraden, beseffen veel meer te verliezen dan een aktleve strijdmakker. We weten dat een oprechte vriend van ons weggaat. Vandaar onze diepe droefheid. Uw echtgenote, uw kinderen, uw familie, bieden we onze oprechte deelneming aan. Hun verdriet om uw heengaan is te groot opdat we hem zouden kunnen troosten. Moge ons oprecht en innig mede- voelen voor hen een steun zijn. Vriend Theo, Gij waart één van de besten. In ons hart en in onze partij zal uw plaats steeds openblijven. Uw strijd voor een betere en recht vaardiger samenleving is zeker niet vergeefs geweest. Vaarwel Theo, rust zacht. H.E. Pas op 19 september zou Theo De Smet 39 jaar geworden zijn. Onze vriend Theo op een zo jonge leeftijd te moeten verliezen, is een onrechtvaardigheid van het lot. Zijn heengaan laat in de socialistische beweging van het Zottegem se een niet te vullen leemte na. Immers, Theo De Smet was een bijzonder aktief en bekwaam militant. Voormalig schepen van Grotenberge werd hij, na de fusie, gekozen tot raadslid in de «Groot-Zottegemse» gemeenteraad. Syndikaal was hij aktief als sekretaris van de plaatselijke ACOD. Ook de gehandicapten lagen hem nauw aan het hart, en dit als gewestelijk sekretaris van de NFVAV. Bekommerd om de volksopvoeding, was hij een zeer verdienstelijk medewerker van Vermeylenkring, Herman Voskring en ATB. In het bijzonder dienen we zijn belangstelling en zijn werk te on derstrepen voor de ekonomisehe ontwikkeling van het arrondisse ment Aalst. Als lid van het Gewestelijk Kumitee voor Ekonomisehe Expansie heeft hij zich ingezet om de industriezone te Grotenberge erdoor te krijgen. Ook het feit dat het kasteel van Grotenberge een openbaar domein werd, heeft de Zottegemse bevolking in de eerst* plaats aan Theo De Smet te danken. Was Theo een hard en onvermoeibaar werker, hij was bovenal een eerlijk en rechtschapen man. Door zijn minzaamheid veroverde hij de harten van zovelen, door zijn onkreukbare eerlijkheid wekte hij hun volkomen vertrouwen. De BSP biedt de echtgenote, de kinderen en de familieleden haar oprechte deelneming aan in dit smartelijk verlies. De figuur Theo De Smet zal onvergetelijk bewaard blijven in de socialistische rangen. H. VAN HERZEELE Voorzitter Onze gepensioneerden werden dit jaar voor de 5e maal u'tge- nodigd, om deel te nemen aan onze koffietafel, met boterkoeken en gezellig samenzijn, gepaard met zangwedstrijd, die werkelijk een verbazend sukses mag ge noemd worden en waarbij mooie prijzen werden overhandigd aan de deelnemers. Zoals voordien werd onze uit nodiging niet onbeantwoord ge bleven, zodat er ongeveer een 140-tal leden aanwezig waren. Onze kameraad BERT VAN HOORICK, was ook van de par tij en na een korte toespraak, over de aktueie belangen van de gepensioneerden, werd ons gezel lig samenzijn verder gezet en overgegaan tot de trekking van de GRATIS tombola (eenieder prijs). Op het einde verlieten de leden vreugdevol de zaal, met de vraag aan het Bestuur, of er de volgende maal weer zangwed strijd zou zijn. ZANGWEPSTRItTD: 1) BETTENS Fernand; 2) Van Laethem Celine; 3) Diependaele Julienne; 4) De Moor Tarcilla; 5) Cantaert Madele'ne; 6) De Smet René; 7) Brewaeys Maria; 8) Bert Pelagie. Er wordt ook een reis inge richt naar KALLE Kempen (To verfluit) op 17 okt. '73. Vertrek aan het Volkshuis, Markt 8, Zot- tegem, om 8 uur. REIS: Prijs: 100 fr. MENU: 65 fr. Inschrijving in het lokaal Volkshuis te Zottegem tot 15-10-73. Het Bestuur.

Voor Allen | 1973 | | pagina 7