U i 3 m NIEUW - NIEUW - NIEUW KONTRACEPTIE s I Eenvoudige vormen Komfortabele en praktische weefsels KATOEN Kleuren en bedrukkingen getemperd 1 IttttlliHHHittKIfKlllil'llUHilKlttilIHHtHliUttlkli'liiUiffiHiiiliilttHillllilil gW—i— - -';•f-*€r:-;-;-> l~~s. .V •V? A'-:i:' Katoen voor het nieuwe school jaar Wat vorig jaar een tendens was, is nu bevestigd geworden: de sportwear wint over heel de ^Stylisten en fabrikanten bren gen komfortabele kleding met 'n eenvoudige belijning in warme, zachte weefsels en in getemper de kleurenschakeringen. Twee grote tendenzen tekenen zich duidelijk af in de kollekties: Kombineerbare ensembles met een gemeenschappelijke basis- kleur in effen en bedrukkin gen, zodat alle stukken onder elkaar kunnen verwisseld wor- den. De Amerikaanse stijl met rui me blousons en sympatieke sweat-shirts. Alles bij elkaar een klassieke funktionele mode die de kinderen vrij laat spelen en werken. Bij de weinige jurken vinden wij vooral overgooiertjes en hemidjurkjes met doorgeschre ven ceintuur. Slabbetjesbroeken en -rokken blijven het clo>t; me/i vindt ze in alle kollekties en in alle weef sels. De broeken zijn recht en meestal zonder omslag; enkele zijn rond zonder plooi. Vele heb ben een regelbare taille. Sweat-shirts in katoenmolle- ton zijn het nieuwste voor dit seizoen en ideaal voor sport en spel. Bijna geen mantels meer. Zij passen niets zo goed in de alge mene tendens van de sportwear. zijn weinig praktisch en dikwijls te zwaar. In hun plaats komen lange jasjes, poncho's met kap, Canadienhes met doorgeschoven ceintuur en duffle-coats. Rechte jasjes en blousons, iets langer en iets wijder dan vorige winter; de blousons hebben dik wijls ribbrei aan taille en polsen. tTerugkeer van de plooirok, met elastiekceintuur of ribbrei in de taille. Naast de klassiekers zoals ka toenfluweel en jean, vinden wij modische weefsels als katoenmol- leton, flanel en geruwde katoen. Katoen geniet nog steeds de voorkeur voor kinderkleding: het is sterk zacht op de huid, houdt warm zonder klam aan te voe len en is gemakkelijk te onder houden. Er is vooral veel fluweel, ef fen, geribd of bedrukt. Grove ribben komen het meest voor. Katoendenim blijft belangrijk: hij is dikwijls geruwd en soms ge voerd met kleurige namaakpels. Katoenmolleton is het gebrui kelijk weefsel voor sweat-shirts. Katoenflanel is effen, geruit of bedrukt met naïeve motiefjes.^ Soepele gecoate katoen met 't uitzicht van daim. Katoenpopeline met namaak pels gevoerd vindt een toepassing in anoraks voor de wintersport. Gelakte katoen en waterdicht katoendoek voor regenmantel tjes. Namaakpels als voering of in crustatie. Ideaal voor scholiertjes zijn kleren van eenvoudige snit gemaakt in stev'ge weefsels: broeken, bloesons. slabbertjesrokken en b oeken in grof geribd katoenfluweel gevoerd met flanel (Aime Brigitte) en gedragen over hemdjes in gestreepte, geblokte of geruite katoenflanel (Vergoten). Schoenen Petra Shoe. Naast helle kleuren, waar kin deren zo van houden: rood en geel, komen deze winter veel donkere, getemperde tinten voor: marineblauw en zwart, donker groen, -bruin, bordeaux, engels blauw en een heel gamma beige. Er is een duidelijke voorkeur voor effen weefsels. Er zijn ook veel ruiten, vooral Schotse ruiten, vensterruiten, prince de Galles, pied-de-poule, weinig strepen, de naïeve figura tieve bedrukkingen zijn diskreoi op een donkere ondergrond. Links: lange vest in katoenfluweel gevoerd met namaakpels: met diepe zakken om verkleumde handjes op te warmen bij passende broek. Rechts een ensemble dat tegen een stootje kan: in gecoate katoen dat eruit ziet als daim. Mary Dujardin voor Jomoro. Schoenen Petra Shoe. SAUSEN Kant-en-klaar sausen zijn geen onverdeelde suksessen. Ze heb ben het grote nadeel dat men ze vlug herkennen gaat en zo overal hetzelfde smaakje terug vindt. Goed, ze kunnen uitstekende diensten bewijzen ais men wer kelijk beslist geen tijd heeft zelf iets behoorlijks klaar te bok sen en met een beetje ervaring leert men er wel een persoon lijk toets aan te verlenen. Continental Foods brengt, naast de reeds bestaande «Grill Sauceen «Steak Sauceeen derde kruidensaus«Paprika Sauce Ze is samengesteld op basis van zoete Hongaarse pepers, fruitmengeling en kruiden is bijzonder geschikt voor het op luisteren van kleine hapjes, ge roosterd lamsvlees of bij goulasj. Een dl. saus (De Vos Lem- mens). ZUURKOOL Een oplossing voor mensen die niet zo graag koken, maar toch wei eens thuis zuurkool willen eten. William Saurin gekend merk van Franse konservcn brengt een «Choucroute Brasserie», die dit als voornaamste kenmerk heeft 300 gr. vlees te bevatten (op een blik van 800 gr.ï terwijl de meeste er slechts 180 bevat ten. Men hoeft de doos slechts ge durende 30 minuten in warm water te verwarmen (vooraf doos openen). Wil men het beter doen dan doet men de inhoud van het blik in een kookpan met wat witte wijn en wat reuzel. Zacht laten lerwarmen. Het vlees omvat4 worstjes. 2 plakken worst 2 stukken spek. Een blik kost 76 fr. en volstaat voor 2, in sommige gevallen voor 3 personen. SERVEERKAN Drankjes vooraf klaarmaken en toch fris bewaren kan nu uitstekend in de Tupperwaxe Serveerkan met het exklusief As- troflex deksel. Om de kan te sluiten volstaat het het deksel op z'n plaats te zetten, goed naar beneden duwen terwijl men op de knop drukt. Zodra de knop losgelaten wordt is de kan her metisch gesloten. Om te schenken volstaat het twee vingers onder het opstaand randje van de drukknop te plaatsen en terwijl u hier flink op drukt het deksel tot de rand te trekken. Zorg ervoor dat het deksel horizontaal blijft zo blijft het vastzitten: u kunt gieten, ijsblokjes blijven in de kan. Het handvat is zeer prak tisch en de kleuren gazelle en wit zeer smaakvol. Inhoud 182 1. Prijs: 152 fr. IlililiiliiilllliliillllUl'lll'l'liljlüliiiliiiililil'llllllKtlllüillilKiiitiiUlil' llnHUlHn8aHRWfUW41tm»nimWfffiHïnm til Over contraceptie over ge boorteregeling is de laatste maanden in dit land héél wat te doen geweest. En we zijn nog lang niet aan het einde. Heel dikwijls stelt men tijdens de diskussies vast dat de mees- ten nog niet bij benadering we ten waarom het gaat en dat het grote publiek van de meest ele mentaire technieken tot geboor teregeling nog geen weet heeft. Om daaraan te verhelpen is heel wat informatie nodig en dan vooral informatie die niet al te zwaar op de hand is, maar toch degelijk en betrouwbaar. Aan deze eisen beantwoordt de brochure «De Waarheid over Contraceptie» uitgegeven door Vivec, Keizerslaan 21 Brussel. Het boekje werd gerealiseerd met medewerking van 7 genees heren. waaronder 2 universiteits professoren. Het is gemakkelijk te lezen en te begrijpen en bevat o.a. de resultaten van talrijke experi mentele proeven met vcgrfoe- hoedsmiddelen. In verband hier mee kan bevestigd worden dat deze proeven uitgevoerd werden met onberispelijke wetenschappe lijke nauwgezetheid. Om de tekst nog begrijpelijker te maken en de lezer te helpen zijn talrijke duidelijke illustra ties en schetsen opgenomen. Prijs 50 fr. Te bestellen W.1 verbruikersvereniging Vivec, Kei zerslaan 21, Brussel. 1 tjlmmmwlnlMllfllilllm

Voor Allen | 1973 | | pagina 11